Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanegoo
23. srp 2010

Ahoj holky 🙂

@frodo78 Frodo, díky! Už je to mnohem lepší, ale ty 3 dny tedy stály za to 😒 Mě hlavně překvapil ten pád.. Takže mě čeká ještě druhá kyčel, a pak třísla a kdo ví co ještě! Už se těším 😅

Holky, tak se dívám na ty vaše váhy a jste fakt borky!
Já mám taky předpoklad větších miminek. Sama jsem měla 3,90 kg. Manžel je z dvojčat a měli 3.30 a 3 kg taky myslím ve 37 týdnu. A jeho ségra dvojče teď porodila 5 kg chlapečka

@bubisek Bubisku, jo,dívala a nic tam není 😠 Ale zítra jdu na kontrolu - chce mě raději po tom pádu zkontrolovat, takže se pořádně přeptám!!

@matteka Maty, to je dobře, že jsou miminka v pořádku!! Já z toho měla taky hrůzu. A ano, taky jsem měla ty bolesti kolem pupku..

@mikii Miki, jména jsou super 🙂

cihi
23. srp 2010

ahoj dievčatá, nejak sa nemožem dopátrať kde ste sa zmieňovali o 3D ultrazvuku.....
prosím, máte skúsenosť? v ktorom týždni? a ako bolo vidno? a bola niektorá z vás na 3 alebo 4D na Bulovke?
ďakujem

cihi
23. srp 2010

@cihi ...aby som upresnila, tiež čakám dvojičky🙂

zuzka72
23. srp 2010

@hanula83 a ty jsi zapoměla na Arwenku? ☹ Měla přeci Nikolase a Sandru, v září jim tuším bude rok, možná v srpnu, ale dlouho už tu nebyla 😒

annamat9
23. srp 2010

@matteka ahoj taky mám bolesti nad pupkem takové spíš svědění, pomáhá si to místo hodně promazávat krémem

Jinak jsem dnes byla v tom gennetu na těch testech, mimča jsou v pořádku jenom mě objednala ještě na jeden utz srdíčka za tři týdny, říkala že prý aby to měli kompletní a že jsem tam moc brzy tak doufám, že je to pravda a že je to normální. Byla jste některá na spešo vyšetření srdíčka?

kanegoo
23. srp 2010

@annamat9 Já jsem byla ve 20 tt na srdíčka taky. Nevím, jeslti to je spešl, náš dr. tam posílá všechny těhule. Ale zase dr. od kamarádky tam neposílá..

betina
23. srp 2010

holky tak s těma kontrolama, to je fakt na budku...nerozumím tomu, moje dr.mi ted po poslední kontrole řekla, že další až za tři týdny, to sem teda čuměla 😉

tulanek
23. srp 2010

@betina Ahoj Beti,ja dnes byla v poradne a musim rict,ze jsem se modlila za to,aby mi rekli,ze uz mam chodit po dvou tydnech a rekli 🙂 jen utz nam nedelali,mame dojit zitra,pac dnes nemeli misto...Tak mam zase stazeny pulky.... 😅

betina
23. srp 2010

@tulanek a byla jsi na tom velkým UTZ? já byla u doktora, který zastupoval mou dr.ale asi jí zítra zavolám, jestli platí ty 3 týdny, možná jsem hysterka, ale 3 týdny v 8.měsíci mi připadá dost....

tulanek
23. srp 2010

@betina Beti,ja chodim uz dyl do Bohunic vis,do porodnice a tam mi pokazde delaji utz=vaha miminek,prutoky pupecnikem,sono srdicek,proste takovej ten utz,co nam delali uz ve 20tt na screeningu...Tak si myslim,ze to bude asi to samy,cemu se rika ten velky utz,vid?No me taky,nejsi hysterka,ubec se ti nedivim,ze jsi nastvana,ja mela strach,aby mi to doktorka rekla sama,ze mam prijit za dva tydny,abych si nemusela treba trosku rict 😅 ale prave ona mi rikala,ze snad i normalne uz se to tak dela,natoz s dvojcatkama,ze uz se ted chodi po dvou tydnech...

betina
23. srp 2010

@tulanek Tuli a to tě už poslali do porodnice na kontroly?

tulanek
23. srp 2010

@betina Beti me tam poslal uz asi od 21tt muj gyndar,aby o me pry bylo dobre,peclive postarano,tak jsem moc rada,ze uz tam chodim,je to opravdu uplne o necem jinym,ta pece tam...

betina
23. srp 2010

tak to teda koukám...no víš co, fakt doktorce zavolám, protože ty tři týdny mi nepřipadají v pohodě. Tli, prosím tě a měří ti čípek a jestli ano, kolik máš?

tulanek
23. srp 2010

@betina No meril mi ho asi pred sesti tydny utz a pry v poradku a od te doby jen vysetreni prstem a dycky mi reknou,ze je tvrdej a vsechno jak ma byt,tak ja se blbec uz dal neptam...Dneska me teda tak vysetrila spodem,ze jsem myslela,ze se poseeeee.u 😝 ale prej dobry,tak hlavne ze tak...Jesli tam mas jit az nekdy v 34-35tydnu,tak to mi prijde teda opravdu dlouho ☹ si rikam,kdy doktori posilaji do porodnice na kontroly,myslim,ze Broucek psala,ze uz pujde ted do dalsi taky do porodnice...Uz aby te tam taky poslali a mohla jsi byt vic v klidu teda...A uz vis,kam chces jit?

betina
23. srp 2010

@tulanek určitě Obilnák, ale jen z toho důvodu, že jsem tam rodila Verču, tak to už mám ošahaný 😀 no ještě mě čekají ve středu Bohunice, jelikož mám těhu cukrovku. jinak s tím vyšetřením jsi mě pobavila 😀 já se zaradovala, že se kluci otočili hlavičkama dolů a že bych mohla rodit přirozeně do té doby, než mě doktor vyšetřil, se mi zase zdálo o čertech 😀 😀

alsou
23. srp 2010

@cihi já jsem z Plzně tak jsem byla na 3D ultrazvuku tam 😠 Byla jsem ve 24. týdnu a miminka byla vidět pěkně.

Jinak já jsem chodila na kontroly ze začátku po 14. dnech a po 20. týdnu po třech týdnech 😀 Vždy kontrola s UTZ. Teď bych šla taky za tři týdny, ale když se mojí doktorce nelíbylo, že jsou dětičky podle UTZ o 14. dní mladší tak jdu pro jistotu po 14. dnech.

Broukb no to budou závody je nás tam v 10 dnech 8 čekatelek 😀 Doufám, že nepříjdu na řadu jako první 😀 😝

@betina mě kontroluje čípek pouze spodním ultrazvukem a jen prohlásí, že je čípek vzorný a pěkně drží 😵 Tak ani nevím kolik měří 😕

tulanek
23. srp 2010

@betina Tyyy jo,no jooooo,zkusena pani rodicka 😀 jsem si neuvedomila 🙂 jee,to je skoda,ja jedu do Bohunic zitra...Chuderko,tak to te lituju,ze mas tehu cukrovku teda ☹ dalsi starosti navic,vid...Vysetreni,jo jo 😀 😀 ja teda mam radost,ze holcicky jsou obe napric a uz se pry nepretoci a tim padem bude cisar,ja nevim,nejako me ten cisar prijde bezpecnejsi,ale je to jen muj nazor,nikomu nevnucuju nebo tak,proste se mi jen ulevilo 🙂 a prave nejvic se ulevilo asi kamosce tam dooooole 😀 😀 ale samozrejme,co bude nejlepsi pro holcicky,to chci 🙂

betina
23. srp 2010

@alsou no mě právě posledně doktor strašil, at víc ležím, že čípek má pouze 3,4 cm, ale ve 27tt jsem měla 3,2 cm 😀

betina
23. srp 2010

@tulanek Tuli 😀 moc ti přeji, aby jsi měla císaře v pohodě a jestli jsou holky napříč, tak no comment. já s Veru měla císaře a moc dobře jsem to nenesla, ale jsem jedna z mála, tak jsem kluky přemlouvala, aby šli normálně, ale víš co, uvidíme...no ta cukrovka, nevím, co mě čeká, byla jsem na těch testech celkem pozdě, tak uvidíme, rafost z toho ale nemám, další běhání po doktorech....Tuli a jak zvládáš spaní a noci? 😀

tulanek
23. srp 2010

@betina Dekuju Beti,doufam,ze to zvladneme,alespon v ramci moznosti v pohode...Ahaa,tak ty uz ho mas za sebou,to se nedivim,ze chces zasejc rodit prirozene...Clovek si asi opravdu nevybere 😨 no opravdu te lituju,nevim jak ty,ale to jezdeni a litani po doktorech me teda opravdu uz ubec nebere,pravidelne,kdyz vlezu do nemocnice,ztvrdne mi bricho a potrebuju brutalne curat a to mi udela treba trikrat a ne vzdy je pri ceste zachod,umis si predstavit ty fofry a hysterii,kdyz nemuzu zadnej najit,to by si clovek cupnul snad i v nemocnicnim parku,pred tema milionama oken 😝 no a spani a noci,to jooo,to je prca 😀 lehnu na zada,dusim se,heknu,lehnu na bok,zjistim,ze to zrovna neni ono,heknu,po peti minutach jsem na druhym boku,tam se pul hodiny uvelebuju,jeste asi tak trikrat heknu a pak i usnu 😀 no curat jdu nastesti tak dvakrat,ale pravidelne se budim propocena 😝 a co ty????? 🙂

betina
23. srp 2010

@tulanek 😀 😀 Tuli, tak to mě se nechce ani tak čůrat, ale mě zase pořád chytají průjmy, výsledek je ale stejný...hledám všude záchody 😀 😀 no noci, jak píšeš ty, dneska jsem usnula až ve tři, ale protože mě chytlo pálení žáhy takovým způsobem, jsem myslela, že se pobl....než usnu, tak to je stopadesát let a furt se taky s hekáním obracím, když jdu na záchod, tak hend vylítne MM, co se děje... 😀 ale je to zajímavý, protože malá jej nevzbudí řevem, ale moje vstanutí na WC ano 😀 😀 e vidět, z čeho má nahnáno. jak si na tom s výbavou? jo a jak jsem psala, zítra chystám tašku do porodky, nemíním se tím s stresovat, že budu na poslední chvíli balit... 😀

tulanek
23. srp 2010

@betina Nooo,tak to je teda taky prekerka,to mozna zlaty curani teda 😀 u me prujem nehrozi,ja mam imrvere zacpu 😝 😀 to paleni je taky pekne nechutny,ale Renie je nejlepci 🙂 nastesti me tohle chytne jednou za uherskej...A s tema chlapama to mame stejne 😀 ne,ze by u nas uz jedno ditatko brecelo,ale jak v noci heknu nebo jdu na zachod,tak je taky hned vystrasenej,pripada mi,ze poslednich par tydnu uz spi jen v polospanku 😀 noo,vybavicku uz mame vsechno,ted jsem jeste pres tetu objednala drogerii,kosmetiku atd,to dojde 8.9 a pak mame opravdu vse,teda jeste vahu na miminka bych chtela,jsou to palky teda,ale asi by jsme ji chteli no...No a vanicku,ale vedle baraku mame tripatrovej obchod pro miminka,je tam uplne vsechno,takze to uz se dokoupi za pet dvanact 🙂 a tasku jsme nabalili v tydnu,pac mi doktor uz v 27tt rekl,at si ji klidne uz nabalim,at pak kdyby neco bylo narychlo nemusim plasit,kdyz by mi bylo zle treba nebo neco...Urcite delas dobre!!! 😀

betina
23. srp 2010

@tulanek Tuli, sme si měly psát do IP 😀 kdy deš zase na kontrolu? Tuli, valím spát, teda estli se tomu tak dá říkat 😀 dobrou holky!

tulanek
23. srp 2010

@betina 😀 😀 snad nam holky nevynadaji,to zaclo tak nevinne 😀 Zitra me ceka teda utz a do dalsi poradny jdu 6.9...

I ja jdu,rano v 7h vstavam,zas budu gumova 😀 tak dobrou kuciii a nicim nerusenou noc preju 😀

hanula83
23. srp 2010

@zuzka72 Zuzi, nezapomněla jsem na Arwenku, vzpomínám si na ni moc dobře. Těsně než porodila, tak jsem začala navštěvovat tuto diskuzi 😉... ale nevím o tom, že by měla 3,5 kg děti.... tohle fakt slyším až teď u Basiny a přijde mi to jako mazec ;)))

broukb
24. srp 2010

No tak holky co je to tu za soukromou diskuzi 😀 😀 Celej včerejšek jsem přemýšlela jestli už mám balit tašku do porodky..a tak tedy dobře dneska jí taky připravím, když už ji všichni máte 😉 S tim spaním jsme na tom stejně s tim rozdílem, že já vstávám na wc snad každou hodinu..už chodim jak robot heknu vstanu dojdu tam a cestou zpátky už zase spim 😀 a manža tomu je to úplně buřt, v životě se nevzbudil.
Co budete používat za kosmetikuna mimi?? máte už něco odzkoušeno, že je to dobré??plíny, ubrousky atd už mám, myslim jako do koupele a na mazání? Jo a je tady taky nějaká odvaha co chce zkusit kyblík??já zatim vaničku ani kupovat nechci a uvidim, při nejhoršim se dokoupí na poslední chvíli.
Jo a my chodíme na kontrolu každých 14. dní a teď dokonce po týdnu od 2.9. nastupujem do porodky tak jsme zvědavá jak často budem chodit tam...ale Basi 3 týdny to mi přijde šílený vždyť teď už se může něco pohnout každym dnem. Jinak mě čípek kontroluje jen pohmatem 😖 tak nevim co dr. to názor...
@cihi my byli na 4D utz ve 26.tt a viděli jsme je hezky 🙂

zuzka72
24. srp 2010
hanula83
24. srp 2010

@zuzka72 Zuzi, já mám většinou děravou paměť, ale váhy miminek si většinou pamatuju. Vím, že měli přes 3 kg oba dva, no ale přece jen 3,5 kg každy mimčo, to už je rekord 😉)... takhle jsem to myslela 🙂)

betina
24. srp 2010

@broukb kyblík máme doma, měli jsme jej na Veruš a nedám na něj dopustit, ona teda malá putovala rovnou z kyblíku do vany po dvou měsících, protože jsme ji pak koupali s tatkou, ale vaničku určo ne, my jsme kyblíkáři 😀
pro mrnousky zkusím nejprve přírodní kosmetiku Eone, je tam sada pro novorozenata, moc jemná a výborná pro mimiouse a pak uvidím...

zuzka72
24. srp 2010

@hanula83 no to jo, já myslela, že to bylo víc, i tak je ovšem Bali na špičce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru