Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gilotek
29. srp 2010

@salu Jak se s holkama máte? Co prťata jak to zvládáte?

gilotek
29. srp 2010

Jo a ještě holky, jakou velikost čepiček - obvod kupujete? Martin měl obvod myslím 34cm.....ty jo abych nekecala 😀

atreides
29. srp 2010

@gilotek jj přesně hlavně sedajdy mít, kočík se může i po porodu, páč kdo ví kdy v té zimě vyjedem že?

ti ani nevím, já kupovala Newborn 😅

sekáče a MMB je taky moje značka 😉

annamat9
29. srp 2010

@gilotek
@atreides no tak kdo by taky měl peníze kupovat vše nové, hlavně je to zbytečný. radši koupím kvalitnější monitory třeba. A hlavně v těch sekáčích se dají najít krásný věci za ještě krásnější ceny. Já to teda moc nemusím, nebaví mě to hrabání se ve věcech jeslti na něco člověk narazí, takže to dělám tak, že když jdu okolo tak nahlídnu, projdu pár věšáků a za 10 minut jdu buď s nějakým úlovkem a nebo s prázdnou. rozhodně bych nevydržela se tam prohrabovat třeba dvě hodiny.
A čepičky? Já kupuju ty nejmenší, takže taky nevím 😕

atreides
29. srp 2010

@annamat9 právě i kdybych ty peníze měla, tak mi to přijde škoda, páč ty minihadýrky jsou jako nový a těší mě ta cena 🙂 jak píšeš, to raději investuju do něčeho potřebnějšího

annamat9
29. srp 2010

@atreides já mám na děti dokonce věci ještě po nás, takový dupačky se špičatýma nožičkama a podobně. S Terkou jsme to unosily na doma, je to super matroš a děsně pohodlné. Myslím si, že není na škodu mít nějaký hezký kousek, ale oblékat děti do značkového? A drahého? 😖

gilotek
29. srp 2010

Jsem ráda, že jsme tu holky stejného smýšlení 😉 Když čtu jak některé maminy nakupují jen nové věci a jen značkové - next apod. tak si myslím svoje. Jasně, kdo na to má a neřeší korunu tak si může vybírat a nošený věci by dítěti nikdy nedala.....

Nebo nemám ráda takový ty "mánie" všechno Hello kitty aj. Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkla, můj názor 😉

majka07
29. srp 2010

Holky tak to by mě asi švihlo kupovat vše nové 😅 Neříkám že jsem M. nekoupila v HM tričko s kitty, ale to už byla větší, jako mimino jsem jí do značky neoblíkalajinak jedeme MMB to je prostě super. Mám toho po M. spoustu a tak nehodlám nakupovat, jen nejnutnější. Od kámošky jsem si vzala pár kabátku ve velikosti 50 a něco 56, to jako fakt nějak nemám, M. byla skoro pětikilové mimčo a nějak jsem počítala s tím, že druhý bude taky macatější nevím proč. Kočár ten nechám po porodu, u M. jsem měla klasiku od jedné paní za litr a službu udělal bombovou a prodala jsem ho za 900 a dělá službu dál. Schválně jsem koukala na kočárky pro dvojky a nechají se z druhé ruky koupit taky levno, bohatě nám to stačí. autosedačku mám od známé a naraizla jsem na jednu samou.

A hlavně jsem spoustu věcí měla po sobě jako dupačky z mako bavlny se včeličkama apod. to se mi hrozně líbilo, víc než moderní dupačky 😀 I ta kvalita byla lepší než když se koupili teď dupačky. To vše mám schované

majka07
29. srp 2010

Gilotku a jaké auto máte v plánu koupit? Manžel chce 7-mi místnou zafiru, tak my budeme pořizovat tu, teda on jí chtěl už předtím a to jsme ani nevěděli, že čekáme dvojky.

atreides
29. srp 2010

jj dupky froťáčky po nás mám taky, ty špitačý nožky jsou super 😀

zrovna na sedajdě ale nešetřím, to je věc, která by měla být podle mě kvaliltný a bezpečná, i kdyby z druhé ruky ... lepší než nová kdo ví jaká

kanegoo
29. srp 2010

Hlásím se taky ke značce MMB a sekáč 🙂 A taky Tesco ve slevách 😀

Kdybyste někde narazily na kočárek Bumleride, který by byl ještě letos k dispozici, dejte pls vědět. Někdo psal, že bude objednávat ze zahraničí - prosím pošlete odkaz..

atreides
29. srp 2010

@kanegoo my ho budeme objednávat ze zahraničí, MM se v tom orientuje, ale já ho našla tady, jen nevím kolik chtějí za ten dovoz, páč je to americký kočík

http://www.nakupovani.net/index.php?k=bumblerid...

kanegoo
29. srp 2010

@atreides Díky. U nás totiž všude píšou, že zboží je vyprodané a další dodávky až na jaře 2011..

gilotek
29. srp 2010

@majka07 'Jak píšu my si moc vyskakovat nemůžeme, takže budeme brát jetý --FIAT MULTIPLA 😉

atreides
29. srp 2010

@kanegoo ona ho totiž stáhla ČOI 😒 ale podle mě kvůli prkotině

jinak MM říkal, že nakukpuje na www.amazon.com

majka07
29. srp 2010

@atreides to máš pravdu. Já teda jen po zkušenosti, kdy jsme M. objednali vítězku tenkrát testů kiddy a jí absolutně nevyhovovala už jsem trochu jiného názoru, jsem ráda za romerku, super sedačka a v testech dobrá.

kanegoo
29. srp 2010

@atreides Jj, kvůli hovadině a typ 2009 Seagrass myslím. Ale má ho náš ředitel, nedá na něho dopustit, i když by si mohl dovolit mnohem dražší kočár a říkal, že hledal a zkoušel, co by mu teda podle ČOI mohl udělat a říkal, že to je fakt blbost..
Takže já bych z něho byla nadšená..
Ale líbí se mi i Leviroo - ale je širší.. Ale vzhledově 😵

kanegoo
29. srp 2010

Když už jsme u i u těch sedaček - které teda považujete za celkem kvalitní?
@atreides Jo, a kupujete 3v1? Nějak jsem to z toho tvého odkazu nevyčetla, jeslti to je cena za vše? 😅

majka07
29. srp 2010

@gilotek jé já to přehlídla omlouvám se. My též ojetinu, dotaženou z Itálie, a díky tomu, že že jsme od nich měli už fiata puntíka tak 10% sleva, další sleva díky tomu, že jsme doporučili známým a oni od nich mají auto a ještě nám fiata vezmou jako protiúčet a bavili jsme se o 35 tisících, takže ve finále to nebude tak hrozná pálka, ještě že jsme se víc tam rozkecali 😀

atreides
29. srp 2010

@kanegoo tak MM zrovna koukal na ten amazon a tam ho prý kvůli velikost nepošlou 😒 Tak jedině máte-li někoho známého tam
jinak ta cena tam je za sporťák a zbytek musíš pohledat. Jinak set i se sedačkama se prodával jen u nás. Tam by šlo asi jenom sporťák a korby

jj Romerku máme taky a nedám na ni dopustit!
vajíčko budeme brát Maxi cosi cabrio

majka07
29. srp 2010

@kanegoo zkus si projet tuhle stránku
http://www.autosedacky.estranky.cz/clanky/crash...

není tam všechno, dobré jsou jedny neměcké stránky, ale nevím v které záložce je mám uložené. To je ten můj bordel 😖

atreides
29. srp 2010

@kanegoo koukám na ten Leviroo a ta cena je hodně levná na to co to všechno obsahuje 😕

majka07
29. srp 2010

@atreides jj na romerku nedám též dopustit. Ještě jsme koukali na cybex šli strašně nahoru v testech, ale když jsme M. do ní posadili tak vůbec se jí tam nelíbilo tak jsme zkusili romerku a bylo jasné, hned hlásila tu chcu 😀 😀 😀 . Celkem byl šok jak dávali ve zprávách o autosedačkách cam, jak měli zfalšovaný testy nebo co.

V budoucnu budeme muset dokoupit kategori II romerku a poslední to též bude romerka teda doufám.... to je ještě hooodně daleko, takže plánovat nemá cenu 😀

atreides
29. srp 2010

@majka07 mě se na ní líbí to přidělávání do auta, to je během minuty

další v kategorii jsem se dívala, že vyšla dobře v testech
http://www.spuntik.cz/maxi-cosi-rodi-air-protec...

kanegoo
29. srp 2010

@majka07 Díky, mrknu

@atreides Já jsem toho Levira vyjížděla na německém Ebay a byla to cena za všechno, i včetně nánožníku..
Jen ty rozměry jsou kolem 1 m šířka.. 😒

betina
29. srp 2010

ahoj holky

tak hadry...tak Verunce jsem kupovala právě vše značkové jako next, HM apod..asi do půl roka, než jse zjistila, že je to čuník čuníkatej, takže výborný věci mají i v tom discont Kik, jinak tady vítězí hrabáčky, ale Verunka má skoro vše růžové. ted jsem si vyhlídla jednu maminku, která má dvojčátka chlapečky, tak jsem vzala věci od ní a po kamoškách, co mají kluky, nechci je moc oblíkat stejně..s výbavou jsem začala od 25.týdne.
sedačky máme Maxi-cosi, v testech dopadají dobře a jsme s nima moc spokojení, už jsem bohužel absolvovala jednu nehodu a sedajada obstála na jedničku.

hanula83
29. srp 2010

@kanegoo Ne ne, skleněné lahve nemám vůbec a ani nemůžu referovat, nikdy jsem se s nima moc nesetkala, asi mají svoje výhody, ale já prostě nemám z toho skla dobrý pocit... Ty Tesco lahvičky mi zatím teda nezapáchají. Akorát jsem zaznamenala to, že jak se často používají ty savičky, tak se tam za nějakou dobu nakupí ten mázek z mléka a špatně se to umývá... A nevím, jestli to takhle mají ostatní lahvičky, ale myslím ty Aventky to neměly. A taky je vidět, že jsou fakt levné, protože ta číselná řada na mililitry se mi u té jedné napůl smazala. Ale mně to nijak nevadí, mám ještě ty Nuky a tak vodu odměřuju v nich. Ale jinak si na ně opravdu nemůžu stěžovat, za ty peníze dobrý... Stejně potřebuješ alespoň čtyři lahvičky, pro každy mimčo alespoň dvě. Já mám pro každou tři, jedna je na čajík a další dvě tak na střídačku na mléko. No a ještě máme i nekapající hrníčky - taky Tesco za pár korun a zatím dobré. Ale mám je jen chvilku, tak uvidíme časem...

@gilotek Tak já v polovině těhotenství neměla myslím nic... začala jsem nakupovat až pozděj a nejvíc až tak po 30 tt.... jo a MMB je moje závislost 😉... když člověk dobře hledá, tak najde opravdové poklady za pár korun 😉

hanula83
29. srp 2010

@annamat9 Já taky nemusím kupovat zrovna značkové věci, záleží na ceně a aby to bylo trošku kvalitní. Ale značka? Je pravda, že znám pár lidí, co i maličky dětičky oblékají zásadně do značkového, což mi přijde jako blbost. Já nakupuju všude, u Vietnamců, v Tescu (to je moje oblíbené i na oblečení), Kik, a hodně i přes to MMB 😉... Děti mají ty oblečky jen na chvilku a pokud to vypadá k světu a je to fajn materiál, tak to bohatě stačí... Přes MMB kupuju i obnošené a jak jsem již psala, dají se tam najít opravdu super kousky za pár korun 😉)... A Kitty je sice moc hezká, ale vůbec mi nestojí za tu cenu, takže ne 😉...

broukb
29. srp 2010

Ahoj holky,
tak já teda skoro vše nakoupila na MMB a taky v aukcích na MMA (zjistila jsem, že tam se dají vydražit věcičky fakt za pakatel) Myslim,že malinký miminka oblečení fakt neonosí..vše co mi přišlo (výjmkou byly jedny oprané dupačky) bylo v luxusním stavu a nikdo mi nevěří, že už je to onošený 😉 stejně tak jsem přes MMB koupila váhu na miminka, monitory kolotoče nad postýlku atd..
Jo a jelikož jsem blázen, tak já už ve 20.týdnu měla skoro všechno oblečení, fusaky, postýlky a připravenej pokojíček :D

annamat9
30. srp 2010

@hanula83 no nemá to cenu nakupovat draze.Jediný do čeho investuju jsou boty, jednou jsem koupila od vetnamců a vydržely malé měsíc. Ale taky jsem koupila boty pro sebe u vetnamců za 49,9 a mám je doteď 4roky, sice je nenosim furt ale drží. asi je to na zacházení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru