Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darma
25. zář 2010

@sovicka_ také k tomu NT - já jsem to tu řešila před dvěma dny.......vůbec jsem totiž netušila, že se nějaké NT měří a byla jsem z toho docela vyšokovaná.........Dr mě poslala sama, nic platit nebudu...jedeme tam teď v pátek. Teda ale do Českých Budějovic
Taky se mi zdá, že se pořád jen bojím a na něco čekám...

k těm sedačkám, malou jsme měli Chicco, druhou do 18kg máme Romerku a velká spokojenost.

sovicka_
25. zář 2010

@darma no, mně přijde, že se platí jen v tom Prenatalu v Brně, nebo co 😅 Ale v jedné diskuzi jsem četla, že je to tím, že k tomu dělají ještě nějaké vyšetření z krve a kombinují více faktorů či co. Nevím, zda je to pravda.

atreides
25. zář 2010

@sovicka_ jj krev mi brali, výsledky z ní mi volali odpoledne 😉

darma
25. zář 2010

@sovicka_ mě krev vzala moje Dr a výsledky jim posílá - takže tam by mě měl čekat jen utz....no to je jedno 🙂 hlavně aby to bylo dobrý. Já pak napíšu, jak to probíhalo

sovicka_
25. zář 2010

no jo - tak holt budu solit, no, však se ještě nasolím v tolika směrech... netuším, kde na to budu brát, ale nějak to ušolichám 😀

majka07
25. zář 2010

ahojky

@sovicka_ Vlašín doporučuje se objednávat tak 2 - 3 týdny předem.
Miki ty puzzle jsou super, ale M. je furt rozebírala 😀 Jinak ale bacha třeba na ty se zvířátkama, jsou hezký, ale obsahují malinký kousíčky, já doporučuju buď jednotný s nějakým obrázkem a nebo abecedu a čísla, ty stály asi 69 kč a kupovala jsem je v Halle nebo jak se to jmenovalo, ale teď bych asi koupila jednotný s obrázkem, ale jsou dražší

sovicka_
25. zář 2010

@majka07 díky za info. Takže to abych tam opravdu zavolala hned po UTZ, aby si mě pohodlně napasovali podle tt 🙂

Puzzle mi přijdou dobrý ty s písmenama. Jsou tam teda taky malý kousky (třeba ten výřez v "P", "B" a podobně), ale dalo by se to vyndat a schovat 🙂

provazek
25. zář 2010

Holčiny co to máme za pár....kde jste kdo? 🙂 🙂 🙂 snad už jste některá neporodila???? 🙂 co broukb? že by tě mimča už vyslyšela? 😀 😀 😀

Holky uplně jste mi připoměli, že puzzle musím pořídit na zem taky 😅

betina
25. zář 2010

@provazek ahojk,y no taky jsem myslela na broukb, jestli už náhodou, je to divný, že se neozvala....no já zatím držím pohromadě a doufám, že ke stvávajícímu zánětu prudušek a nachlazení budu, už takhle jen přežívám, natož rodit. ale moc hezký počasí nás na ten porod nečeká co? 😠 tak na mě ještě dneska z toho padla depka, že bude tma a zima, tak nejsem dneska moc optimista..a co ty? jak se cítíš? taky už mám problémy hodně s tvrdnutím, jakmile prostě se víc zapřáhnu, tak je zle....hned tvrdne bříško....

darma
25. zář 2010

My jsme malýmu pořídili tohle puzzle, je dost veliký a nemá žádně malé části, používáme ho dodnes.
http://www.uzuzinky.cz/katalog/penove-puzzle/pe...

majka07
25. zář 2010

@sovicka_ není zač.
@darma něco takového jsem měla na mysli, nebo třeba s medvídkem pú, krtečkem apod....

mikii
25. zář 2010

@betina jé já si taky holky na vás vzpoměla, tak aspoń že jsi se ozvala .Ale broukb už možná rodí....
jinak to počasí je opravdu depresivní,ale zase už budeš mít brzoučko dětičky u sebe ....

@darma no ty jsou moc hezké,stejně mi nic jiného nezbde,než je objednat přes net ...

atreides
25. zář 2010

tak když už jste u toho, tak my máme tyhle 😉
http://www.darovanek.cz/produkt/penove-puzzle-a...

na broukb jsem fakt zvědavá 😵

majka07
25. zář 2010

My měli takovýhle čísla a ještě abecedu akorát balení stálo 69 kč 😀
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31588746&tab=3

provazek
25. zář 2010

@betina ahoooj, no já docela dobrý, taky se snažím přežít poslední týdny. Začali mi zas po dlouhé době otékat nohy a občas cítím jako táhnutí bříška ale nebolí to, jen je to nepříjemný. Tak že by to bylo to tvrdnutí nebo poslýšci? Ale ty by asi boleli ne? A ted zase.... 😒
Prckům se ne a ne chtít jít ven, a ani se jim nedivím, když je venku takhle. Vidím to tak, že to budu muset doklepat a za 14 dní mě bude čekat plánovaný císař 😅

Ted jsme se vrátili s manžou z krámu a další ženská u kasy na mě "to budou dvojčátka co?" už si přijdu jak atrakce pro lidi, jak všichni na ten muj mega balon čučej 😲

přeji brzké uzdravení a at je brzo zas dobře 🙂
ostatním přeji hezký večer 🙂

betina
25. zář 2010

@provazek jo jo ty kecy..my byli minulý tdýen s MM nakupovat a paní taky u pokladny..jé vy máte bříško dole, to bude za chvilku, že? a co čekáte a bla..a nejhorší je, co teda já nesnáším, že některý lidi mají tu tendenci mi na břicho sahat a to teda bych vraždila, nesnáším to..je to pro mě dost intimní věc a nevím, proč nych na někoho měla sahat...
to trvdutí nebolí, jen je to právě takový pnutí a třeba se nemůžu narovnat nebo změnit polohu, prostě to musí přestat, abych se mohla pohnout.

provazek
25. zář 2010

@betina Tak mě naštěstí ještě nikdo cizí neměl tendenci na bříško sahat. ještě že tak. Taky bych si nedovolila na něj nikomu cizímu šahat. 😵

Joo tak to bude tvrdnutí. Já na to za celou dobu netrpěla. To až ted tak třetí den mě to tak 3x denně chytne.
Každej mi tvrdí, jak už mám břicho taky dole, joo to mám, ale přijde mi, že ho tak mám už několik týdnů. 😅
jak jsi na tom s váhou? Mě se to ted zabrdilo a moc nenabírám, ale stejně těch 18 kg nahoře je. Jsem zvědavá kolik pak nechám v porodnici.

betina
25. zář 2010

@provazek přibrala jsem 14 kilo, ale ještě mám zásoby z předchozího těhu, kdy jsem přibrala 25kilo!!!!! hrůza!!! 18 je nádherný.

mikii
25. zář 2010

Tak to já ještě nemám tak velké bříško,ale spíš se každý ptá už víte pohlaví?? a já jo bude to páreček...a to každý teprve čučí...

@betina @provazek holky už to máte za pár vydržte ať máte miminka pěkně dopečená a můžete hned z porodky domů...

sovicka_
25. zář 2010

šahání na břicho - naprosto chápu, já ještě skoro žádné nemám (i když... už jsem si udělala nějaké fotky a holky, co jsou těhotné stejně dlouho, se dost diví a konstatovaly, že jsem jak v 20tt 😀 😀) a ještě tak snesu dotyk manžela - a to taky ne pokaždý, natož ještě někoho cizího !!!!!!

všem dobrou 🙂

broukb
26. zář 2010

@betina @provazek holčičky moje kéž byste měli pravdu, ale já tu pořád strašim 😖 ...zrovna tu na mě Samík vystrkuje prdku po ránu je vždycky nahoře vyboulenej jako by mi chtěl říct nene já nikam nejdu mámo 😀 a nebo je druhá varianta, že nevědi ty moje trubičky malinký kudy ven 😀 Každopádně když nevylezli do teď, tak do tohohle hnusnýho počasí teprv nepolezou 😝 už jsme se smířila, že je asi dotahám až k císaři, jen mě děsý, že je to až za 3 týdny 😅
Jinak mě teda tak polsední týden pořád brněj prsty na rukou a zas mi trochu natejkaj nožky, pupík mám dole už tak 14 dní a každej (přesně i cizí lidi v obchodě) mi říká jak ho mám krásně dole, že budu každym dnem rodit..a ono nic!Myslim, že je prostě dole už tou váhou miminek. Do poradny jdu ve středu, tak jsem zvědavá kolik budou mít (budou to asi pěkný obři ve 32.tt měli 2178g a 2068g , tak si myslim, že budou mít ke 3 kg každej) a pokusim se dr přesvědčit na ten císař aspoň o týden dřív 😔 Jo a co se týká mojí váhy tak já jsem taky na 18kg ..ale jsem spokojená dala jsem si metu do 20kg a to se mi splnilo i když se rozhodně neomezuju (žeru děsně sladký). 😉
Tak se všichni mějte krásně přeju hezkou neděli i když v tomhle hnusu 😖 Pohlaďte za mě bříška (já vám na ně sahat nebudu 😀) a zase se ozvu...
PS:jsem domluvená s kamarádkou, že vám dá hned vědět až porodíme 😵

sovicka_
26. zář 2010

@broukb jen 18 kg? To je úžasný. To se mi asi nepovede 🙂

sovicka_
26. zář 2010

@broukb mimochodem, máš pro děti moooc pěkný pokojíček 😵 Budeš tam s nimi, nebo ne-e?

majka07
26. zář 2010

hezkou neděli, no jsem zvědavá jak to bude u mě, zatím mám jen 2 kilča nato, že čekáme dvojčátka tak to je krásný, ikdyž teda vypadám jako bych měla nevím o kolik víc, jeň ať si to berou od maminky 😀 😀 😀

sovicka_
26. zář 2010

@majka07 je to možný, jen 2 kila??? To je neskutečný 🙂
Hele, všimla jsem si, že ve svém fotoblogu moc chválíš takový ten obyč přebalovák z Ikea - já ho nejdřív zavrhla, že má jen jednu poličku, také jsem někde četla, že je dost malinký, ale ty ho tak vychvaluješ, že jsem na vážkách... opravdu byl tak báječný? 🙂

broukb
26. zář 2010

@sovicka_ děkuji za pochvalu..m bydlíme v 1+1 takže ten ,,pokojíček" mají v obývákoložnici 😀 Takže oni s námi budou v podstatě pořád. Máme patro na spaní a pod ním je ten pokojíček...teď spím na sedačce, protože lézt z patra dolu 10x za noc je o hubu, takže i s mímošema budu spát dole.Jinak je to tady tak do roka, pak se budem muset přestěhovat. 😉

sovicka_
26. zář 2010

@broukb aha, já si říkala, kam že asi vedou ty schůdky, a ono na patro 🙂 Nu což, v 1+1 to jde, vím to ze svého blízkého okolí (a to jsou dětem už 4 roky 😀) Ale máš to fakt pěkné, moc! O to více, že je to tak pěkný dětský koutek vykouzlený z malého prostoru.

broukb
26. zář 2010

@majka07 tééda 2 kila to je neskutečný ty snad vůbec nejíš ne?? 😉

majka07
26. zář 2010

@sovicka_ já s ním byla fakt moc spokojená, byl něco fakt přesně pro mě, mně vyhovoval, drží stále, není nijak rozvrzaný nebo jako že by se rozpadal, a to na něj M. lezla s oblibou když už byla hodně větší. Na začátku jsem přebalovala na stole, páč přebalák su neměla, žádný nebyl dle mého gusta dokud jsem nenarazila v jedné restauraci na tento. dala jsem si tam kapsář na zásobu plen a dole byly náhradní balíky s plínama a vyhovoval mi po všech stránkách, jen jsem si teda koupila na něj teď jinou přebalovací podložku abych si udělala radost. Řekla bych že je stabilní, nebo alespoň zatím furt drží, pro mě fakt jedinečný, že jsme hodně cestovali a přebalovala jsem na různých přebalákách v marktech apod. tak tento byl na prvním místě + ještě byl super z Ikei ten co tam mají závěsný že ušetří spousta místa. U M. jsem měla nahoře v této době asi 3 kilča, nejvíc jsem nabrala mezi 24-30 tt ale prostorově výraznější lidi co vím takhle od známých tak moc v těhu nepřibývají aj teda dle tabulek na ně vychází míň kil takže možná aj proto. Teda dvě kilča necelá šla dolů, to asi otoky páč jak splaskly tak vážím zase míň a dělalo to u dr. na poslední ko jen 2 kilča

sovicka_
26. zář 2010

@majka07 všimla jsem si, žes tam měla kvalitnější podložku, ale pořád to vyjde určitě levněji než takové ty megadrahé (alespoň pro mě) kusy nábytku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru