Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

majka07
26. zář 2010

@sovicka_ Možná je menší, hodím dvě fotečky do alba.
@broukb jím málo, nedělá mi to moc dobře, u M. jsem taky jest moc nemohla jinak mi bylo dost zle, takže 5x denně menší dávky to mi vyhovuje. chutě nemám žádný to ani u M jsem neměla, teda jen jsem se předávkovala kiwi až jsem z toho měla vyrážku 😀 takže to už si dávám pozor, kiwi mi opět chutná více ale prostě nesmím, nerada bych měla vyrážku. Holt mám zásoby 😀

sovicka_
26. zář 2010

@majka07 Díky za fotečky 🙂
Tak já si říkám, že účel to takto splní - prostě mít možnost si někam hodit dítě, když je ještě malé nebo vykoupané a nesklánět se nad ním.
Stejně si myslím, že až se začne hemžit, budu přebalovat na gauči - a možná i tak nějak v mezičase budu přebalovat na gauči a přebalovák bude sloužit spíš jako další odkládací plocha 😀
Já totiž plánuju na děti už jen jednu Malm komodu z Ikea, takovou tu čtyřšuplíkovou, mám jí doma - v šuplíkách bude textil, nahoře bude kosmetika a takové ty dětské blbosti. Tak si myslím, že z nedostatku místa nakonec zabordelím i přebalovák 😀

majka07
26. zář 2010

@sovicka_ jj, ze začátku jsem tam měla tu jejich nafukovací, pak su měla jinou a teď na dvojky jsem pořídila tu co měli v restauraci jen jiný motiv. Fotečky dvě jsou tam. Jako mi vůbec nevadilo ani M. že když se natáhne tak jí nohy čouhaly z přebaláku páč teda ikdyž jsme byli u dr. tak ten velikej přebalák, ale nohy čouhaly taky 😀 mně opravdu moc vyhovoval a je stále rozložený, sloužil jako odkládací plocha na hračky 😀

majka07
26. zář 2010

@sovicka_ já ho využívala aj po roce M. je fakt, že ona byla hrozně klidná při přebalu 😀 ale otočila se taky párkrát

majka07
26. zář 2010

@broukb vydrž, za chvilku určitě pomažeš do porodnice 😀 😵 😵 😵 už se těším na další dvojčátka tak honem honem hezky dopéct a šupky dupky ven

broukb
26. zář 2010

@sovicka_ my máme taky jen komodu z ikei (1500,-) a na to jsme sei nechali udělat jen desku a koupila jsem podložku.Omlouvám se za kvalitu 😖

broukb
26. zář 2010

koukám že kvalita fakt děs..já ti to ještě jednou vyfotím..tohle je hrůza

sovicka_
26. zář 2010

@broukb to je taky super řešení.

majka07
26. zář 2010

@broukb jé už to máte hezky připravený 😵

broukb
26. zář 2010

tak tahle je snad lepší..nahoru jsem si v košíčkách dala plínky a mazátka abych to měla při ruce.Jsem zvědavá jak dlouho to vydrží takle srovnané 😀

mikii
26. zář 2010

@broukb tak to je nádhera, ač na tak malý prostor a úplně to stačí...mě se toho taky do pokojíčku moc nevejde
naštěstí jsem dostala krásnou komodu od švagrové,tak dokoupím pouze podložku
Prosimtě ta lišta,je jako tapeta nalepovací??

@majka07 přebalovák máš taky super,v nejhorším bych si ho pořídila ještě do koupelny,ale uvidím časem...

@sovicka_ tak já mám nahoře taky zatím 3kg, ale je fakt, že ted jak jsem od září doma tak hodně jím a to i sladké. Do pátého měsíce jsem nejedla ani sousto sladkého,a dr. mi to pochvaloval,prej předejdeš výtokům a taky té váze...Já se stašně bála na začátku,že ze mě bude velká koule o 30kg nahoře. Což se teda naštěstí už nepovede,

sovicka_
26. zář 2010

@broukb no právě - já jak se znám, tak v tom budu mít děsný bordel. I když nějaké poličky na zeď nejsou špatný nápad, akorát tyhle by na mě byly moc vysoko 😖 i když teď na to koukám znovu a ono to tak vysoko zase není, normálně tam dosáhneš, že? ..... hmmm a přitom dvě dlouhé bílé police z Ikey doma máme, už rok přemlouvám manžela, aby je dal do ložnice 😀

@mikii já teda na sladké popravdě nemám moc chuť. Od zjištění těhotenství jsem snedla asi dvě sušenky s kousky čokolády, jednu oplatku Kolonáda a jedny kaštany v čokoládě 😀

majka07
26. zář 2010

@broukb to je fakt krása. No u nás srovnané nevydrží nikdy dlouho nic 😀 😀 😀 Po příchodu z porodnice s M. tady bylo fakt šíleně, ale vzhledem ke komplikacím jsem na binčus fakt kašlala a obstarala M. a odpočívala.

broukb
26. zář 2010

@mikii jj ta lišta je nalepovací brodůra s medvídkem Pů..koupíš to ve všech bauhausech, obi, hornabachu, baumaxu atd...
@sovicka_ vzhledem k tomu, že strop toho pokojíčku je 180cm (nejsme s manžou žádný obři a potřebovali jsme místo nahoře na spaní) tak je to dost nízko..teda teď tam přes pupek sotva došáhnu, ale až si budu moct stoupnout blíž než půl metru od přebalováku 😀 , tak tam dosáhnu úplně v pohodě 😉
@majka07 já počítám s tim, že tu bude mega bordel, připravuju na to i manžu..myslim, že budem fungovat jen jak kojné a nebo budem přebalovat 😝

sovicka_
26. zář 2010

@broukb sakryš ajo, já zapomínám na to patro 🙂 Proto to vypadalo tak vysoko, u stropu - a ono to není tak 🙂
Já se těchto nalepovacích věcí bojím, dala bych třeba samolepky, ale pak to půjde třeba dolů i s omítkou / malbou a to nechci ☹ Tak zůstanu asi u bílých zdí.

mikii
26. zář 2010

@sovicka_ já bych se toho nebála, jeto jako tapeta,trošku se navlhčí a jde to dobře dolů.. no a v nejhorším s troškou omítky...ale to už bude manželova starost ne...

@broukb jsem ráda,že nejsem sama kdo má v ložnici jenom postel,ač ji nemáme ve vzduchu,tak máme v ložnici pouze postel
a toho bordelu se taky bojím,byla jsem si pro nějaké věci u maminy dvojčátek a stašně se mi omlouvala,ale já to chápu,prostě přednější jsou mimi a bordel neuteče, a jak známe tak chlap to nedokáže nikdy tak dobře uklit...

Holky našla jsem dobrý článek ... http://www.rodina.cz/clanek6208.htm

provazek
26. zář 2010

@broukb No ahooooj, už jsem si říkala, zda z tebe není maminka a ono nic. Já si taky myslím, že sami ven nepujdou, že si počkaj na císaře. Holt už ted máme dětičky tvrdohlavce. 😀
My taky asi budeme mít pak ke 3 kilům. Malí měli před týdnem 2,7 a 2,5 kg, tak uvidíme, třeba se utz plete a mají ve skutečnosti o trochu méně. Ale teda, že se už ted pronesou co??? 🙂 🙂 🙂 Do poradny jdu ve středu jako ty, tak si pak povíme, ale mě utz dělat nebude. jen se jukne v jaké poloze jsou ( no budou zase stejně, tak jako vždy 😅 kluk hlavičkou a holčina příčně - pochybuju že se ted ještě prdka otočí)
zkusím už taky vymámit z doktora, na kdy vidí císaře, ale sestrička mi minule říkala, že ho dělají bud ve 38tt nebo po skončeném 38tt, ted nevím.
Páni bydlíte v 1+1? My máme 2+kk a už ted se hrozím jak se sem vejdeme, ani dvě postýlky do ložnice nenasoukám. 😖

Já mám teda těch 18 kg, taky jsem si říkala, že v těhu těch 20kg dám a třeba ještě jo. Kamarádka co má taky dvojčátka dala 22kg, tak se mě pořád ptá jestli jsem jí už dohnala. 😠 No to snad nedám, čím mín ted přiberu už, tím budu radši 🙂

Přeji všem sice propršenou ale krásnou neděli 🙂

gilotek
26. zář 2010

Ahoj hoky, zdravím všechny

Dnes jsme byli na 4D ultrazvuku v gennetu, tak jsem ráda, že jsem ty moje prďolky viděla 😀
Už se tam pěkně mačkaj, tulej se k sobě hlavičkama a všude samá ruka samá noha 🙂

majka07
26. zář 2010

@gilotek super, jééé už se taky těším až je uvidím.

@mikii skvělej článek, jsem se pobavila, nj holt lidi, s M. nás zastavovali cizí lidé a nebo v marktech to bylo jééé to je krásná holčička ta se Vám povedla...po kom má tak krásné vlásky? No bylo to milé, ale někdy dost vlezlé. Představa dvojiček holčiček to by byla sranda, kdyby byly podobný na M. 😀 😀 😀

atreides
26. zář 2010

ahoj holky, vy jste prndalky, 🙂
vidím, že broukb drží stále pokupě, tak nevím jestli jsem ráda nebo ti to přeju 😅

@sovicka_ ten přebalovák máme taky po NIny a super, nestojí zbytečně peněz a poslouží 😉 a mám i tu jejich podložku a taky v pohodě

@gilotek jééé super, gratuluji 🙂 a to jste tam byli v neděli jo? 😕

gilotek
26. zář 2010

@majka07 těš se 😀 Jdeš taky na 4D?

@atreides jj, v neděli 😀 Oni se nás ptali jestli nám to nevadí, že tam jsou i o víkendu. Docela jsme to uvítali, kvůli provozu, jeli jsme tam skoro 100km, takže se jelo parádně, v novém fáru, jen celou cestu lilo 😠

Byli tam jen 2 holčiny na recepci a nikdo jinej 😀 Takže na to, že jsme tam byli s manžou sami, se nám klído mohli věnovat dýl pipky jedny 😠 😠 🤐 🤐

atreides
26. zář 2010

@gilotek a jo vy už jste jeli v novém a co super? 😵
my koupili nové loni, tak sjem se bála, že tam tři sedajdy nedáme a naštěstí ano - uf uf uf, NIny pěkně doprostřed a prcky ze stran a bude jim rvát dudlíky 😀

gilotek
26. zář 2010

@atreides no jelo se pěkně, jen si tam připadám fakt nějak vysoko 😀

No jasně, musíme ty prcky vycvičit a budou mimina obskakovat s dudlíkama a lahvičkama 😀

atreides
26. zář 2010

@gilotek 😀 za chvilku ti to nepřijde, zvykneš si tak, že ti pak jiný auta budou připadat moc nízko 😀

majka07
26. zář 2010

@gilotek nevím jaký to bude , určitě vellký, zkusíme určitě aj 4D když ho už má dr. v ordinaci, ikdyž si myslím, že normální bude mnohem hezčí, ve 13 tt mi ho dělali už na Veveří a normální byl lepší, asi je to tou placentou vpředu nebo fakt nevím, u M jsem to měla stejné, normální mnohem lepší než 3D neboli 4D 😉

gilotek
26. zář 2010

@majka07 no tak to my na gyndě nemáme 3D, takže máme smolíka a je tam jen obyč ultrazvuk a ten je tam taky na pytel. Takže jsem ráda, že máme ted ultrazvuky z Prahy.

gilotek
26. zář 2010

@broukb Krááásně to máš doma udělané 🙂 🙂 Moc se mi to líbí.
My teda máme 3+1, do ložnice půjdou 2 postýlky a Martínek bude spát ve svém pokojíčku s tátou, aby se vyspali 😀

majka07
26. zář 2010

@gilotek jj, dr. měl když jsem čekala M. jen obyčejný a na 3D jsem se objednávala do Brna, ale co má novou ordinaci tak tam má všechno včet. pásů na které se muselo chodit do nemocnice. Tak si to užívám 😀 ještě víc. Kdybych zůstala u bývalé dr. tak ta nemá nic, ale jak su zjistila že čekám M. hledala jsem lepšího gynekologa a doporučení stálo zato 😵 Na otázku jaký je pan doktor odpoví M. že hezkej, ale on je vážně pěknej chlap a hlavně má skvělý přístup , na telefonu ho mám ve dne v noci, takže jsem klidnější, kdyby něco tak můžu kdykoliv zavolat, čehož jsem využila u M. jednou když jsem se vystresovala blbejma kecama tady na koníkovi, lépe řečeno jedné dotyčné, která všechno ví a všade byla... tak jsem dr. volala po 20 hodině ten mě tak uklidnil, protože dotyčná má sice všechno nastudované z netu, ale realita je krapet jiná 😀

sovicka_
26. zář 2010

Blbý kecy na koníkovi jsou pitomé, už mě kolikrát taky nějaká diskuze vystresovala.... Manžel na mě doktorovi v CARu prásknul, že jsem pořád na diskuzích a on mi strašně vynadal, tedy v mezích, které mu dovolila jeho profesionalita 😅 😅

majka07
26. zář 2010

Sovi, já už to beru s rezervou dávno, už nikam nelezu jen do určitých diskusí jako je tato, náš region, to už máme všechno soukrom a jinak vůbec nějak nevím co se zde nachází. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru