• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme dvojčata

12. července 2017 
@provazek ahoj kotě, teda věřím, že je ti tam dlouhá chvíle viď? Snad už tě nebudou dlouho trápit :wink: Hlavně, že jste všichni v pořádku a příští týden si už budeš užívat s těma svýma pokládkama. :dizzy_face:
Jinak já jsem dnes po poradně v porodce a nějaký posun tam je, ale ne moc velký..hráz 1cm (minule psali 2cm), kontra na monitoru žádné (minule byly 3 :angry: ) a volně prostupná na prst (minule prostupná na prst pevně, tak to zas takovej pokrok neni) Každopádně dneska tam byl jiný dr a říkal, že si myslím, že by se to do neděle mělo rozjet (dokonce do mě hmátnul a něco mi tam pošolíchal, od tý doby trochu krvácim, tak myslim, že to dělal aby to urychlil) Pokud se to nerozjede tak mám v pondělí ráno nástup na oddělení. :confounded: Když budu v po aspoň na 2 prsty otevřená, tak mi prý zkusí prdnout vodu a budou čekat, jestli se to rozjede (na přirozený porod) , prý se nemusím bát, celou dobu mě budou hlídat a kdyby něco hned přistoupí k císaři. Kdyby se to ani tak nerozjelo, tak mě kuchnou a bude. :slight_smile: tak mám radost, že už je aspoň výhled že se bude něco dít...akorát když nebudu v po.na ty 2 prsty, tak si tam taky poležim, než se pootevřu. :sweat_smile:

Doufám, že je to srozumitelný, ale bylo toho tolik co mi říkal, že sesmolit to,to je něco. :grinning:
@monstri gratuluju ke kontrole a negativvnímu NT dětičky máš krásný!
@annamat9 já koupila pampers 1 premium care jsou to ty od 2kg...prý i 3 kiláčkům jsou ty větší moc velký.
@kathy.skal klobouk dolu s dvojkama a látkovky :sweat_smile: nechci se tě dotknout,respektuji každého názor jen přidám ten svůj. Nějak tenhle trend nechápu a nikdy jsem ho nepochopila, je to podle mě krok zpátky a zbytečná práce navíc. Vím, že to není stejné jako kdysi, ale stejně..pokaděný plínky si vozit všude sebou abych je doma mohla vyprat, nejlépe je mít ještě odmočený, věšet to a skládat. Navíc si myslím, že ani pro mimi to neni žádná úleva oproti suchým papírovkám. A že to vyjde levněji a o kolik?? započítáš si prášek, energii, pračku a tvůj čas..mám taky kamarádku co propagovala eko plínečky nakoupila sadu za 6000,- a po týdnu používání začala čím dál víc využívat papírovky a pořád se na něco vymlouvala..no nakonec to dopadlo tak, že kupuje papírový a látkovky leží ve skříni :grinning: Je to krásný jak jsou barevný i ta myšlenka chránit planetu, ale pro mě to teda neni :wink: Nemyslím to zle a jestli se je rozhodneš používat určitě si hrdinka a aspoň trochu přispěješ k ekologii :slight_smile:
6. říj 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monstri to je krasne foto, jak tam jsou za sebou :slight_smile:
6. říj 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snažím se dočítat a reagovat budu jen sem tam.
@broukb Brouku, já mám stejné dilema, ale řekla jsem si, že si prcci sami vyberou, jak budou chtít přijít na svět. A jelikož jsme už hlavičkama dolů, tak asi chtějí spontánně..
Já teda slyším poprvé, že se porod u dvojčat nevyvolává, ale jde se jen císařem..

@bejatka333 Já taky budu rodit v Třinci.. Manželka našeho generálního rodila dvojčátka minulý listopad, spontátnně a byla moc spokojená - prý kolem nich lítalo asi 20 lidí připravených na jakékoli komplikace!
Tak doufám, že u mě to bude podobné a nebyla to jen protekce pro pana ředitele!
Bejat, není kamarádka z Bystřice?

Jdu dál... Možná se dočtu, že Brouk už porodila a já se tady vypisuju :grinning:
6. říj 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb Aha, tak ještě ne, pořád 3 v 1 :slight_smile:
6. říj 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb no jo, zkusíme a uvidíme. Levněji to vyjde o dost - ale nesmím započítávat ten čas, kdy budu běhat kolem pračky a věšení prádla. Nákup plínek vyjde asi na 11 tis., což je sice do začátku darda, ale když jsem propočítávala, kolik by stály papírovky, tak ... :rolling_eyes: Já jsem na nich taky vyrostla, a to se ještě vyvářely a žehlily :wink:
6. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal Ja mam kamaradku, ktera ma holcicky dvojcata a kluka k tomu a pouziva latkovky. Sla do toho z ekonomickych duvodu a myslim, ze je to levnejsi nez papirove pleny. Bydli ale v baracku a maji v suterenu kotelnu, ve ktere ty pleny susi. Takze ji to parada uschne.
Ja do nich nejdu i z toho duvodu, ze v nasem byte 35 m2 uz ted neni hnuti, natoz s dvojcaty a susakem plnym plen. Ale abych se nerouhala, kamaradky miminko ma atopicky ekzem a melo tak strasny reakce na papirove pleny, ze u tech latkovych nakonec taky skoncila. Tak aby to taky nebyl muj pripad :slight_smile:
Preju ti,aby se ti osvedcili a aby jsi s nima byla spokojena.
6. říj 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenca78 tak to koukám, že jsme na tom dost podobně. My máme byt 42 m2, a to možná i s balkonem :frowning2: do toho ještě 4 kočky :dizzy_face: Ale fakt je ten, že opravujeme baráček a na jaře se chceme stěhovat, takže už to nějak doklepeme :slight_smile:
6. říj 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikii jsem zaregistrovaná, mám kartičku - ale ještě jsem ji nevyužila. No zítra tam jede manža, tak chci aby koupil 3 balíky a taky ještě jednoráz.přebalovací podložky - ty jsou taky pro členy levnější. Tak uvidíme, ale myslím že jsem nikde nečetla, že by to bylo omezené počtem. Ikdyž tyto slevy v Globu určitě využijeme na ty příkrmy - těch je tam vždy dost a většina. Ale i teď tam občas něco je
6. říj 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal Stehovani vam zavidim. My se taky budeme muset prestehovat, ale na to nemame penize. A dokud nepujdu znovu pracovat, tak by nam nikdo hypoteku nedal. Tak to tady mame na dva tri roky minimalne.... Jsem zvedava, jak to tu v tom malym byte psychicky zvladnu :slight_smile:
PS: Mame jeste zlatyho retrivra:slight_smile:
6. říj 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ohledně látkovek - my máme ten samý problém jako lenca78 - malý byt, takže by nebylo kde sušit. Souhlasím s broukb, ale nic proti těm kteří do toho jdou - spíš je obdivuju :slight_smile:
6. říj 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
broukb-no vidis holka,tak treba uz v utery se dockame a budeme obe mamy. Uz aby to bylo. Me vcera rano doktor natesil pri vysetreni,ze nalez je jinej,ze to bude jeste tento tyden,zrejme ve ctvrtek. Bohuzel nadseni netrvalo dlouho a pak prisel primar a pry at tam jeste ten tyden vydrzi. takze nic. Jinak me taky vcera nak uvnitr stouchnul,protoze jsem taky krvacela,ale to je pry normalni. broucku budu na tebe myslet,at to vyjde a za par dni uz budes mit drobecky u sebe.
6. říj 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal j jak jsem psala nemyslim, to jako útok a fandím ti :wink: jen já bych na to prostě neměla se stim patlat. :slight_smile:
@kanegoo jj pořád 3v1právě mě potěšil ten dnešní dr,že mě uklidnil, že neni čeho se bát, že tam budou připravený kdyby se něco dělo :sweat_smile: , ale doufám, že je potřebovat nebudem :slight_smile:
6. říj 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb To je dobře :slight_smile:

Kecalky, píšete nějak rychle - nestíhám!!! :grinning:
Zrovna jsem četla, jak některé popisovaly porody a slzy jsem měla v očích..
Asi budu při porodu bulet jak amina - hlavně když uvidím mimi. Tak doufám, že alespon počkám, až uvidím obě, abych byla schopná druhého prďolu vytlačit!! (tzn. že jsem ready na spontánní porod, ale uvidíme..)
6. říj 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahioj kočky!

ufff, teda vás dočíst :grinning:

@broukb tak jsme dneska holka dopadly obdobně :grinning: byla jsem na kr.tak váhový odhad 2,9 a 2,7, otevřená na prst, čípek měkký, tak bud se to rozjede samo, ale jinak nástup příští úterý, v 6.30 ráno, budou vyvolávat a chtějí přirizeně, že jsou kluci krásně nachystaný,takže tak..a jak píšeš v případě jakýchkoliv komplukací císař...dneska tam teda dovezli maminku, co začínala rodit....no dobře mi z toho nebylo, ale nám už taky není dobře co?
@provazek tak ty si to odkoutíš v nemocnici, není teda co závidět s tím ekzémem, ale určitě to po porodu zmizí..nejsem si jistá, ale nemůže to bát stejný jako ta těhu cukrovka?
6. říj 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak plínky..látkovat nebudu, nemělo by mě to kde schnout, už takhle pro tu svou rodinu peru obden a tak tak to bude v zimě schnout, sušičku zatím kupovat nebudeme.
6. říj 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betina :grinning: téda tak to sme se vzácně shodli :grinning: aspoň si nebudem závidět, že už to má jedna za sebou..byla by sranda kdybysme nakonec rodili všechny stejně i s provazkem :wink:
6. říj 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal tak to tě teda obdivuju, s dvojkama už je tak dost práce a ještě látkovky. No já bych do toho nešla ani za nic, radši si připlatim.

No a byt.., my máme 1+1 v kuchyni má malá postel a je v počítač a jídelní stůl. No a v druhé místnosti je obývák, ložnice i dětský pokoj :slight_smile: Jen fakt nevím kam narvu postýlku a potřeby pro mimča, musela jsem třeba oželet přebalováýk protože bych ho musela nalepit asi na strop :slight_smile:
6. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monstri máš opravdu krásný obrázek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsou hodní, že ti to takto dodatečně poslali :slight_smile:

6. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annamat9
@kathy.skal Holky,moc jste me potesily, ze nekdo taky bydli v malem byte. Ja uz si pripadam jak exot, kdyz se mi porad vsichni ptaji, kam ty dvojcata dame. No vim ja??? Nekam je slozit musime, kdyz vetsi byt nemame :slight_smile: Stve me to jeste vic nez otazka postacek a lidi z okoli, kdyz uz budu rodit, kdyz mam takovy buben :slight_smile:
Jinak ja mam prebalovak na pracce, jedine relativne volne misto v tomto byte. Ale na komodu pro veci mimin uz misto nezbyde, musime poridit postylky se suplikem dole a kupovat vzdy jen aktualni velikost, jinak se nevejdeme.
6. říj 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb látkovky opravdu vyjdou ve výsledku levněji, o tom bych já nepolemizovala.... ale látkovat určitě nebudu. Nedovedu si představit, že bych na to měla čas, druhak manžel by se s tím asi neskamarádil a přeci jen bych byla ráda, aby se o děti taky staral :slight_smile: A kde to v zimě všechno sušit? Zvažujeme koupi sušičky, ale i tak si myslím, že i bez látkovek pojede pračka a případně i sušička denně. Jen jaksi nejsou prašule... tak jsme se dohodli, že nejdřví koupíme vše potřebné pro děti - výbavičku, pak zbudou-li peníze, tak i sušičku. Akorát netuším, kam ji jako dáme :grinning: Pračku máme pod kotlem.

Koukám, že vesměs jste v malých bytech... hlavně, že se bydlí vůbec někde, že? To je nejdůležitější :slight_smile: Ségra v pohodě vegetí s dvouma malýma dětma také v 1+1 a je spokojená :slight_smile: My jsme tedy ve větším, takže bych si správně asi neměla stěžovat :sweat_smile: :sweat_smile: ale i tak s tím mám starost, protože byť máme víc prostoru, tak také víc nábytku a jaksi není kam ty postýlky narvat :slight_smile: Asi něco vyhodíme... nebo co. Já jsem hlavně vděčná za zahrádku, to je pro mě nejdůležitější, jedno dítě frknu do jednoho koutu, druhé do druhého koutu a děti - spinkejte :grinning:

Nevím, zda jsem psala - dnes jsem byla u svého gynekologa, jako v pohodě, ale nechápal, proč jsem si nechala zavést dvě embrya... holt zastánce jednočetných těhotenství, no... Ale jinak je fajn, jsem ráda, že jsem se k němu dostala. Udělal stěr z čípku (rok a půl jsem tam nebyla), udělal utz, viděla jsem prcky na velké obrazovce, mleli tam sebou, srdíčka bušila, krásné :slight_smile: Dostala jsem recept na další Utrouš a za 14 dní opět prohlídka. A už bude průkajda :slight_smile:
6. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenca78 jistě - přeci s nimi nepůjdete na ulici, to jsou fakt otázky.... Někteří lidé jsou divní.

Nedávno jsem si četla reakce náhodných chodců na dvojčata v kočárcích, velmi jsem se u toho bavila... a zároveň nechápala tupost lidí :slight_smile: Určitě tu ten odkaz už v minulosti padl, že? http://www.dvojcata.kat.cz/Reakce.htm
6. říj 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annamat9 když popravdě, my na to nemáme, splácíme byt i barák :frowning2: takže každá možnost jak ušetřit je pro nás zásadní... Děsně se těším, až ten byt prodáme... to bude hned lehčeji
6. říj 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ vlastne mas pravdu, porad lepsi nez nemit vubec kde bydlet :slight_smile: Pro doplneni - moji druhou nejcastejsi aktivitou po modrem konikovi je navsteva aukra ci bazaru a rozprodavani naseho nabytku - aby se nam sem ty postylky nekam vesly :slight_smile:
6. říj 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenca78 no... do mě ze začátku každej rýpal, že budeme muset dát pryč kočky, jinak že se nevejdeme :angry: úplně tyhle názory nesnáším, jsou to taky takový skorodětičky moje :slight_smile: My odvezeme psací stůl a sedačku - sedět budem na posteli a kutit budu na stole v kuchyni. A to máme doma ještě takový ten šlapátor na cvičení, místa to zabere hafo... ale mám pocit, že po porodu bych ho mohla potřebovat :sweat_smile:
6. říj 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal my uz jsme taky bez psaciho stolu. A rotoped jsem prodala pred mesicem - zabira hrozne mista, vubec se to nezda :slight_smile:. Po porodu holt budu muset vic behat s kocarkem a psem po poli.
6. říj 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ největší ironie je, že my se mačkáme se čtyřma zvířatama a budoucíma dvěma dětma v 1+1 a tchýně s tchánem bydlí sami ve 4+1 a přijde jim to v pohodě :confounded:
6. říj 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@annamat9 já jsem přebalovák vyřešila tím, že ho holt jedna bude mít na postýlce viz.foto - holky mají malinkej pokojík, kde s nimi budu v začátku spát i já - takže to máme oproti vám ostatním ještě fakt super. Ty brďo, ale zase je fakt, že my jsme taky neměli svůj pokojík a taky existujeme.
6. říj 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kathy.skal 4+1...hm, tak to je teda síla....
6. říj 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, už jsem konečně holkám spíchla andělky hajanky a tímto končím, páč u té mašiny natíkám a už se to prostě nedá. Teď už se budu fakt jen válet a čučet na filmy
6. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matteka aha,tak já se tam dneska zaregistrovala a kartičku budu mít až za 7 dnů. Ale nikde jsem nenašla,jak dlouho tá akce trvá. Tak mi dej zítra vědět jak jsi dopadla, jestli je to nějak omezené.

Tak holky těhule, to budete mít krásný datum porodu. A bude teda sranda jestli porodíte všechny v jeden den.
Holky máte na někoho kontakty, abyste mohla dát vědět ??
6. říj 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek