• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekáme dvojčata

22. května 2017 
@sovicka_ jj zrovna na to koukám a vůbec mi to nedošlo, už trpím těhudemencí asi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
ale však ty určo stihneš novou kolekci :slight_smile:
13. říj 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frodo78 Ahojky, miminka mas nadherny!!
Jen s tema prsama, neni to na zacatku sranda, ja to znam az moc dobre, s malym jsem s tim mela take na zacatku hrozne problemy. Behem 6ti nedeli se laktace ustali a budes mit mlicka tolik, jen co budou mimca potrebovat.
S produkci mlicka je to takovy zacarovany kruh, cim vic miminka sajou (nebo odsavas), tim vic se tvori.
Hodne holek ma na zacatku mlicka az moc, prsa boli a jsou natekla. Mlicko v nich ale nemuzes nechat, jinak dostanes zanet. Ja si kvuli tomu koupila elektrickou odsavacku (kterou jsem pouzila v podstate jen v sestinedeli), nebo muzes odstrikat rucne (to mi moc neslo) a nebo rucni odsavackou (to mi take neslo). Dulezite je odsat jen abys prsum trosku ulevila -ne zase moc, aby jsi nedala telu signal,ze ma vytvorit mlicka priste zase takhle moc. Je to otrava, ale po par tydnech to prejde :slight_smile:
Treba to pomuze i ostatnim holkam..ja se s prsama fakt trapila, po mesici jsem mela tak rozpraskane bradavky az do krve, ze jsem zoufala nasadila silikon.kloboucky a uzasny!! Nedam na ne dopustit...takhle jsem kojila az do 9ti mes. Ale to uz jsem tu psala...tak hodne stesti
13. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@atreides no, stihnu, ale manželovi se nějak nelíbilo, že bysme měli kupovat nový (tj. dražší) kočár a i já cítím, že je to prostě luxus, který si finančně nebudeme moct asi dovolit :unamused: Sakra, kdyby nechali to zatracené porodné, tak mám tenhle problém vyřešení a děcka vozím v novém kočáru. Takhle to asi nepůjde...
No uvidím, jaké budou pak inzeráty až to budu řešit a kolik bude stát ta nová kolekce. A taky už budeme mít třeba nakoupeno víc věcí (nábytek a podobně) a bude jasnější, jak to bude s penězi.

13. říj 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ tak buď začít už pomale odkládat na nový a nebo čekat na nějaký jetý, ale určo budou :wink:
13. říj 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro dnešek se loučím, pěkný den všem :wink: :wink: :wink:
13. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jeste jedna rada k prsum. Kdo naopak laktaci nemuze nastartovat (po cisari to nekdy trva dele), tak je supr si odsavacku v porodnici pujcit jeste nez se mlicko spusti a po 3 hodinach odsavat - sice nic neodsajete, ale stimulujete tak prsa. Pro mini mimi je dulezite to prvni mlezivo, ktery se tvori driv nez mlicko - tak i kdyz zadny mliko jeste nemate, tak nechte mimi pocucat a pak nasadte odsavacku a jeste chvili prsa stimulujte.
A stimulovat po 3hodkach i v noci- je to teda otrava, ale stoji to za to a materstvi nekdy neni zadnej med :grinning:
A o homeopaticich, jak psala atreides, jsem take slysela ze funguji, ale sama nevim....ja mela prave mlika az az
13. říj 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, potvrzuju, homeopatika na spuštění laktace i na zastavení fungují, vyzkoušeno :wink:
13. říj 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb strašně moc gratuluju :wink: jsi velice statečná, obdivuju tě, že jsi je zvládla sama porodit :wink: jsou krásní a nedivím se ti, že se nemůžeš vynadívat :wink:
13. říj 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@broukb velikáááá gratulace. Mimískové jsou nádherní. A vzhledem k jejich vahám určitě půjdete brzy domky.
Ať vám dělají jen samou radost!
13. říj 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky používáte někdo těhotenský podpůrný pás? připadně jaký doporučujete ... sice je ještě brzo, ale už uvažuju :slight_smile:
13. říj 2010 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrobacek už sem tam používám, když musím něco doma udělat. Mám od firmy Snížek - ortoprotetika

http://www.snizek-ortezy.cz/sekce2.asp :wink:
13. říj 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frodo78 blahopřeju k miminkám, jsou kouzelný :wink: s těma prsama to nezanedbej, já to flákala a měla 5 dní 40-ky horečky. bradavky rozkousaný, krvavý a mlíko se hromadilo, když se mi prsa zahojila, tak pak jsem ho naopak měla málo a vlastně už od začátku dokrmovala... možná to byl i psychický blok... takže prckové byli od začátku zvyklí jak na prsa, tak na flašku. držím palce a přeju hodně pohody a radosti s miláčkama :wink:
13. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. říj 2010 v 11:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všechny, chtěla jsem se jen zeptat, jestli jste už nějak na začátku těhotenství, ještě před ultrazvukem pociťovaly, že čekáte dvojčátka? Mě totiž příjde hodně divné, že jsem v 6.tt podle mého výpočtu, na UZ jdu 18.10. a už nezapnu žádné kalhoty a to se nepřecpávám...
13. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adela87 ne rozhodně ne. O dvojčatech jsme se dozvěděli až ve 13 tt jedno se tam hezky schovávalo a na UTZ v 5 tt nic vidět nebylo a v 9tt se hezky zamaskovalo. :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adela87 tak to určitě neznamená dvojčata, ale to, že jsi podruhé těhotná !!! děloha se roztahuje rychleji
13. říj 2010 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 no já bych si dvojčátka moc přála, i když už jednu rošťandu máme..tak uvidím. jinak děkuji.
13. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrobacek aha, tak to je pro mě novinka...:wink:
13. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adela87 vždyt máš teprve 10 měsíců po porodu !!! tvoje miminko tam bude mít hezky místo hned od začátku :slight_smile:
13. říj 2010 ve 13:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chrobacek ano deset měsíců po porodu.:slight_smile: ale po porodu jsem byla hubenější než před otěhotněním. takže jsem z toho teď byla zmatená, že to je tak rychlý, víš? ale asi je to tak jak píšeš, děloha je asi připravenější.:wink:
13. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adela87 moje ségra měla při prvním dítěti malé bříško a na začátku nic, po dvou letech znovu otěhu a břicho měla hned velké, hned to na ní bylo vidět :slight_smile: takže u tebe po 10 měsících se není čemu divit ta děloha má totiž paměť :slight_smile:
13. říj 2010 ve 13:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eshta moc hezký fotky a Karimek je nádhernej klučík
13. říj 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. říj 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frodo78 dětičky jsou nádherné .... já už se taky nemůžu dočkat ...
13. říj 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. říj 2010 v 15:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adela87 Ne, v žádným případě..dokonce jsem nevěřila, že jsem těhotná, žádný citlivý prsa, no prostě nic...a to jsem otěhotněla se čtyřčatama a na prvím ultrazvuku v 7tt na mě vykoukly 4 srdíčka :astonished:
Ale v druhým těhotenství je už vše povolený, tak bříško většinou vyskočí dříve..děloha se roztahuje rychlejš :slight_smile:
přeju bezproblémové těhotenství :slight_smile:
13. říj 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@japeni díky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. říj 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přidávám odkaz na tabulku pro zapisování času kojení a výměny plínek ze začátku než se zaběhnete. Zapisování bude určitě pohodlnější než se mimča aspoň v papání synchronizujou :slight_smile:
Je v angličtině, ale třeba se někomu bude hodit

http://www.napsdoulas.com/images/Brestfeeding_Diaper_Chart.pdf
13. říj 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak dlouho můžu skladovat otevřené balení homeopatik? Jedná se mi hlavně o angin-heel nebo grip-heel a přípravky STODAL a SINUPRET. Jo a kuličky BORAX na afty, nevíte?
13. říj 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek