Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

micha.bello
1. lis 2010

Holky, chtěla bych se zeptat jestli je pravda, že se většinou dvojčata a vícerčata rodí především po umělém oplodnění, je to pravda? My jsme na začátku, čekáme miminko, na gynekologii se teprve chystám a trošku se bojím abych nečekala dvojčátka, obdivuju vás jak to se 3 dětma zvládáte, já bych se hodně bála. Už teď se trochu bojím jak budu zvládat 2 děti, natož pak 3.

geliva
1. lis 2010

@mikii ahoj, ten monitor ještě mám.
já ho kupovala, protože jsem ze začátku měla holky v jedné postýlce a ten pod matraci jsem teda nemohla.
spokojená jsem s ním celkem byla, je na něm fajn, že máš kontrolu všude aji v kočárku a tak...
akorát co mi trochu "vadilo", tak při přebalování jsem na něho občas zapomínala ho zase dát a když přebalovala moje mamka, tak ho nedávala skoro pravidelně.
ale používala jsem ho jenom chvilku, jednak kvůli tomu zapomínání a jednak já to považovala v podstatě za zbytečné, kupovali jsme to hlavně pro manželův klid a proto, že holky byly nedonošené. pak už jsme úplně bez monitoru
tak podle mě, pokud chceš nějaký monitor pro svůj klid, tak můžu tenhle doporučit.

atreides
1. lis 2010

ahoj holky 🙂)))))))))))
jsem před chvilkou došla z UTZ ledvin, doktorka byla úžasná 🙂 hned, že čekám dvojčátka apod. 😅 tak mi na ně kukala a normálně jsou oba hlavičkou dolů 😅 jsem čuměla jak blázen, to jsem nečekala
Ledviny jsou v pořádku, když už jedna, tak ta co "nezlobí" tam má zvětšenou dutinku bo co,a le je to prý v normě v rámci těhotenství. Prý ta bolest mohla být způsobená tím, jak se zvětšuje děloha a tak.

sovicka_
1. lis 2010

@micha.bello já myslela, že v dnešní době je víc dvojčat po umělém, ale holky tady mi říkaly, že v současnosti je to tak pade na pade. Padesát procent je z umělého, padesát přirozeně.
Jinak pokud ti zaváděli dvě embrya, tak šance na dvojčata je asi deset procent. Já jsem po IVF a dvojčátka čekám. Nejdřív to byl malinko šok, ale strašně se těším a chci je, hrozně moc. Je fakt, že dítě ještě nemám 🙂

micha.bello
1. lis 2010

@sovicka_ : Ne, já otěhotněla po měsíci snažení přirozenou cestou, ve středu bych měla být přesně 4+0tt. K dr. asi půjdu až budu přesně 6+0tt. A zajímá mě, kdy jde poznat, že se jedná o dvojčátka?

majka07
1. lis 2010

@micha.bello Míšo, my čekáme dvojčátka přirozený...jinak bych řekla, že je to taky tak pade na pade...vícetečné těhu co vím hrozí hlavně v případech kdy máš v rodině dvojčata takže tam jsou větší dispozice a taky když už je žena starší, jak říkal můj dr.....
@atreides super, že je vše v pořádku 🙂

micha.bello
1. lis 2010

@majka07: Moje mamka je z dvojčat. 🤐 Tak se trošku obávám.

majka07
1. lis 2010

@micha.bello aha, tak to ber tak, že máš 50 na 50 a třeba je tam jen jedno 😉

jinak nám se druhé mímo ukázalo až ve 13 tt, my jsme prostě rarita 😀 Neznám zatím nikoho, kdo by se to dozvěděl tak pozdě, náš druhý brouček se hezky schovával, on se teda schovává furt, ještě že teď už jsou přece jen větší a nemá možnost se tolik schovávat, ale dává zabrat .

sovicka_
1. lis 2010

@micha.bello u mě poznali, že jde o dvojčata, při prvním utz. A to jsem byla 6+2tt.
My v rodině dvojčata máme, možná proto se chytla obě embrya 🙂 🙂 🙂

dana24
1. lis 2010

My dvojčata v rodině nemáme a naše byla počata přirozeně...Na ultrazvuku v 9 tt tam bylo vidět miminko jen jedno a když jsem šla ve 12tt tak už tam byla dvě..Byl to pro nás strašnej šok,protože nás ani ve snu nenapadlo,že by jsme je mít mohli..

dana24
1. lis 2010

@majka07 tak to máme stejně 😀 😀

gilotek
1. lis 2010

@micha.bello Ahoj, u nás v moji ani v manželově rodině dvojčata nejsou, proto to byl pro nás dost velkej šok, nenapadlo by mě, že budu mít dvojky. Jsou počatý přirozeně, dvojvaječný 😉

majka07
1. lis 2010

@dana24 jééé super, nám když to tak krásně řekl, tak jsem se začala prostě smát a na manželovi bylo vidět jak je hrozně dojatej a když dostal foto jéééé 😵 😵 😵 😵 😵 bylo to něco úžasnýho a já si pak naprosto užívala sdělení o dvojčatech, páč pro okolí to byl šok, ale bylo naprosto super sledovat reakce 😵 U nás dvojky taky v rodině tuším nikdo nemá, jednu dobu na studiích jsem potkávala samá dvojčata a říkala jsem, týjo, já je jednou budu fakt mít, no měla jsem M. a nějak na to zapomněla, vzpomněla jsem si na koze u dr. 😀 😀 😀 ale hrozně si toho vážím, jsou přirozený, z nečekaného tuleníčka a ještě jednovaječný...

sovicka_
1. lis 2010

@majka07 teda holky, to ale musí být šok, když je to přirozeně a vůbec nečekáte, že by mohla být miminka dvě 😉 My jsme na to byli přeci jen připravení, i když jsem nepočítala, že bych mohla být zrovna z těch deseti procent, kdy se chytnou obě mimča 🙂

sovicka_
1. lis 2010

holky já se ještě vrátím k těm kočárům, můžu? 😅 Říkala jsem to ráno manželovi, jak se věci mají, on se ptal, jestli se to nedá sehnat na Ebay, případně v Německu / Rakousku a dojet pro to. Já jsem zkoumala Bumbleride, tam je to asi ztracené (vysoké poštovné), ale ten TFK jste psaly, že je německý - nekoumala jste některá možnost nákupu toho kočárku v Německu, případně v Rakousku?

majka07
1. lis 2010

@sovicka_ já nemůžu říct, že to byl šok, v tu chvíli když dr. řekl: " Vážení přátelé mám pro Vás zajímavou zprávu a odmlčel se, já koukala na UTZ a bylo mi to jasný tak jsem na něj vybafla, my čekáme dvojčata.....a on no že jo, jen neví, jestli jedno nebo dvoj..... já se fakt chlámala, páč jsem si představila některý lidi jak reagují až jim to řeknu.....a miláček jen pronesl,...Zlato, na ten kočár co máš vybranej můžeš zapomenout 😀 😀 😀 😀 Měla jsem vybranej kočár a chtěla si ho předběžně zamluvit u té paní, ale furt něco říkalo, že mám počkat až po kontrole 😀 😀 😀 Po zbytek dne jsem byla vysmátá jak lečo, já to nechtěla moc rozšiřovat, ale hrdej tatínek ...... to prostě nemůžeme si nechat jen pro sebe že 😀 hrdost, pýcha..... 😀

sovicka_
1. lis 2010

@majka07 no teda, ještě že jsi počkala 😀 😀

majka07
1. lis 2010

@sovicka_ mi povídej, každý den jsem chodila a kontrolovala zda tam je 😀 no měla jsem strach, no jsem nemusela že 😀

sovicka_
1. lis 2010

@majka07 🙂 🙂 🙂

atreides
1. lis 2010

tak u nás to bylo taky velké překvapení, když jsem šla na potvrzení těhu, člověk všechno nachystaný po Niny, ještě neutrál, kdyby to byl náááhodu kluk 😅 a dr. mi říká - mám pro Vás dobrou zprávu, jste těhotná, ale ....
jí říkám - já to vidím 😀
dr. - ano jsou tam dvojčata 😀 😀 😀

dana24
1. lis 2010

Mě to ani nenapadlo,že by tam mohlo být víc než jedno..Doktor mi dělal ultrazvuk a pořád mluvil v množném čísle..Tak jsem to nějak přešla a neřešila..Potom mi řekl,tak a teď přejdeme k druhému miminku..To jsem vyjekla,že snad nečekáme dvojčata..No a on vy to nevíte?Já jsem mu řekla,že mi minule říkal,že je tam jen jedno,tak se šel podívat do papírů..Asi mi moc nevěřil..No musela jsem vypadat parádně,protože po kontrole jsem musela sedět 15 min. u sestry a vzpamatovávat se..Manžel byl pryč tak jsem mu to volala a řekla ať radši zastaví,aby si nevyboural..Chudák si myslel,že je něco špatně a když jsem oznámila,že mimi budou dvě,tak měl asi 5 minutovej šok..Vůbec nereagoval..Musím se přiznat,že jsme se s tím smiřovali asi 4 měsíce..Manžel mě teda pořád uklidňoval a podporoval..Teprve nedávno se přiznal,že si taky nemohl zvyknout..Teď už se na ně moc těšíme a jsme rádi,že budou dvě..Už by jsme nijak neměnili..Akorát mám strach jak to budu sama zvládat..Manžel je pořád pryč,domů jezdí jen na víkendy a to ještě ne na všechny..Pomoc od tchýně anebo mojí mamky nechci,protože by to bylo horší než lepší a já by jsem je snad musela přizabít..Obě jsou děsně chytrý,všechno ví a kecali by mi snad i do toho kdy si mám dojít na záchod..

sovicka_
1. lis 2010

Holky to je hukot. Fakt - tohle si neumím představit, počítáte s jedním a jsou dvě. Já to měla holt jiné. Pro mě to byl šok spíše se spožděním, když jsem si začala sčítat ty výdaje. Ale při utz doktor rejdil uvnitř, a povídá - tady je jeden gestační váček (já už věděla, že jsem těhotná, takže jsem jen byla ráda, že je to ok).... a pak povídá... a tady je druhý, takže čekáte dvojčata. A já neměla žádnou reakci, jen jsem si řekla, že je prostě fajn, že je vše tak, jak má být. Manželovi tu zprávu řekl on, protože na mě čekal vedle v místnosti, já se mezitím oblékala. Tak nevím, jak se tvářil. Ale rozhodně z toho měl větší šok než já - tedy jestli se dá hovořit o šoku, protože to prostě bylo dost pravděpodobné 🙂

@dana24 mám kamarádku, co má dvojčátka a manžela přes týden pryč. Pomáhá jí její maminka, vždy odpoledne. Jenže ona to má velmi stížené v tom, že chlapeček má vrozenou vadu. Nebudu psát jakou, když je to veřejná diskuze, to asi není správné... ale zvládá to. Musí. Co jí zbývá jiného 🙂 Chci tím říct, že ona má sice maminku, ale má to stížené s tím chlapečkem, takže pokud jsou děti ok, taky to zvládneš 😉

lenca78
1. lis 2010

ahoj holky, to teda koukam, kolik tu je prirozenych dvojcatek. Clovek by rekl, ze ten pomer bude tak pul napul vuci dvojcatkum po IVF. Ale tady ne🙂. Tak to mate prirozene dvojnasobne stesti🙂. My cekame sice umele, ale urcite budeme taky dvojnasobne stastny.

Ja jsem dnes byla na kontrole a deti uz maji 1,5 a 1,6 kg! Mam uz pekny pupek, sotva se valim, boli me trisla. Nedokazu si predstavit, ze tohle mam jeste vydrzet treba 8 tydnu... V noci spat nemuzu, ve dne sedet boli. Holky, mate nejaky tip, jak to vydrzet? 🙂

majka07
1. lis 2010

u nás žádná pomoc, moje mamka bydlí daleko a druhá mamka je od 6 do 8 v práci, takže bude klasika jako u M. že budu ráda, když nám děti pohlídají až pojedeme do makra, páč děti do makra nesmí.

atreides
1. lis 2010

manžel byl nadšený, čekal venku s NIny a když jsem přišla, tak Ninuška chtěla vzít do náruče a manžel jí říká - to nejde, maminka má v bříšku miminko 🙂 tak mu říkám - nooooo dvě miminka 😀 a manžel - cooooooooooo? ty joooo 😵

@dana24 tak to si nedovedu představit být celý týden sama a manžela mít doma jen na víkendy ☹ máš můj obdiv ... s těmi maminkami to chápu, mám to podobně, ale tentokrát za ně budu asi ráda, apsoň ze začátku 😅


sovicka_
1. lis 2010

A my jsme to asi - aspoň prozatím - rozsekli s tím kočárem. TFK jsme schopní sehnat z Německa za 15 tisíc vč. dopravy. Pokud bych kupovala použitý, tak si myslím, že níž než na 10 tisíc se nedostanu - a to už koupím raději ten nový.
EW takhle levnější neseženeme.

Zjišťuju jen poslední věc - četla jsem, že u EW větší děti využívají to stupátko, které je "fixní" , k nastupování. A bojím se, že u toho TFK mi to dítě ulomí 😀 ale pokud ne, tak EW asi vzdávám.

Bumbleride si nechávám v záloze, kdyby se vyskytl nějaký supr použitý (používaný málo) za skvělou cenu. Ale nevěřím v to.

pavlliina
1. lis 2010

Taky čekám dvojčátka přirozenou cestou a vůbec jsme nepočítali s tím, když jsem zjistila, že jsem těhotná, že by mohly být dvě 😅 O tom, že čekáme dvojčátka jsem se dozvěděla až ve 13. týdnu, v 8. týdnu jsem ležela s krvácením v nemocnici, tam mi dělali dva ultrazvuky a vždy jen jedno miminko a vše v pořádku a příčina krvácení nezjištěna. Po propuštění z nemocnice jsem šla ke svému gynekologovi a opět ultrazvuk a opět jen jedno miminko. Když jsem šla ve 13. týdnu opět na kontrolu, tak dr. když dělal ultrazvuk, tak mi povídá: No, tak asi už vidíme tu příčinu toho krvácení ... a ticho.... to už jsem nevydržela a celá vyděšená, že je něco špatně na něj vybafnu: Tak proč! Je něco špatně! Nikdy nezapomenu, jak se na mě podíval a říká: No, jsou tam dvě 🙂 Já myslela, že mám na tom lehátku infarkt 😀 První, co jsem mu na to řekla bylo: NEEE!!! Jak tohle mám říct manželovi??!!! 😀 😀 😀 No musel ze mě mít docela prču, protože ten první šok, ty první reakce, to byla fakt husťárna 😀 Když jsem to volala manželovi, tak nejdřív nevěřil, když uvěřil, tak bylo v telefonu 5 minut ticho a pak mi říká: Tak jo, ahoj a položil telefon 😀 No šoky to byly fakt strašný! Museli jsme se s tím vyrovnat, to přiznávám, první reakce u nás nebyla radost ale šok, to je pravda. Manželovi to srovnání trvalo jeden den, mě o trošku dýl ale teď jsme strašně šťastný, že čekáme dvojčátka!!! Přijde mi to teď naprosto normální a jedno by mi teď přišlo asi málo 🙂 Už se na ně strááášně těšíme....

darma
1. lis 2010

ahoj holky, teda, vy jste popojely...pročítala jsem hodně v rychlosti.....
@sovicka_ nakonec jsme vybrali ten TFK - budem ho kupovat v německu, ale ne přes ebay, to je prý aukce...normálně v obchodě....přesto to vyjde minimálně o 4 tisíce levněji než tady - a my máme německo za humnama., chci verzi 2010......korby koupím na bazaru. Jinak jsem dneska jsem zjistila, že v německu budou od 17 ledna slevy...takže určitě počkám do ledna. Bumbleride jsem už oplakala, že neseženu 🙂 .

jinak my taky čekáme přirozeně a bylo to u nás podobné jako u Pavlliny 🙂 pořád jsem krvácela...už jsem byla smířená že opět potratím....ale ne...byli tam dva mimísci 😀 Ale máme je teda taky v rodině.

Já byla dneska na kontrole, poprvé jsem bez problémů, tak jsem jásala...ale doktorka mě usadila, že se mám zklidnit, do 24.týdne mi hrozí potrat a po 24. týdnu předčasný porod, tak ať to beru na vědomí 😲 .....ptala jsem se na porodnici....mám spádové Strakonice, ale raději bych do Písku....a ona mi říkala, že by mě nejraději poslala do Českých Budějovic, ale že je ještě brzo, tak se pak domluvíme...ale to bych měla 80km daleko...tak uvidíme. Za 14 dní jedu na genetiku, snad bude vše ok....pak už i manža začne projevovat aktivitu v nákupech a v hledání jmen 😀

sovicka_
1. lis 2010

@darma jéééé tak to ti moc závidím, že máte Německo za humnama, my bohužel úplně ne, spíše Rakousko - ale říkala jsem si zase, že by to mohlo být propojené a co mají v Německu, to mají v Rakousku. A to tam máš vyhlídnutý nějaký eshop, ze kterého ho vyzvednete? Na tom Ebay to není aukce, tedy chová se to jako aukce, ale máš možnost kouit to ihned za tu uvedenou cenu, je to nové zboží. Poštovné je asi 20 Euro, takže za 15 tisíc by byl náš. Tys ho někde našla za ještě nižší cenu? A ty výprodeje - to je otázka, zda zlevní i tento kočár, ale samozřejmě by to bylo super. Kdyby zlevnil nějak radikálně, tak by se nám snad i oplatilo tam dojet autem.
Jo a nebojíš se, že by se mohly ulomit ty stupátka, u toho TFK?
Ty jsi měla celé těhotenství nějaké problémy?

Holky, vy čekáte všechny přirozeně snad až na mě, tady ten poměr pade na pade opravdu neplatí 🙂

majka07
1. lis 2010

@darma tak jen tak dál a hlavně ať je vše dál v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru