Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
2. lis 2010

@mikii Mikii, urcite posli nejakou fotecku. Rikala jsem si, ze bych mela poridit nejaky vanocni oblecek, kdyz se nam ti caparti narodi na vanoce 🙂. Jen jsem nevedela kde se to prodava. Navic, jak musim lezet, tak se nikam nedostanu, ale do Tesca jezdim na nakupy jidla, tak to skouknu i s tim.

gilotek
2. lis 2010

@eshta ahojky, já jsem taky Martina dokrmovala přes malíček a stříkačku v porodnici 😉 Kojila jsem pak do 8. měsíce - pro mě megaúspěch.

@sarri díky 😉

Dnes jedu do gennetu na ultrazvuk, už se těším, ale poslední dny mi není moc dobře, tak snad zvládnu skoro 2 hodinovou cestu 😖

lintea
2. lis 2010

Dobré ránko 🙂
Teda mě teď říct, že tam je ještě jedno tak mě asi omejou, mě bohatě budou stačit dvě, obzvlášť když to tady čtu 😀 Holky, byly jste na tom prvotrimestriálním screeningu, mě dr. říkal, že u dvou to jde asi nějak hůř jestli jsem to dobře pochopila, ale říkal ať na to jdu.
A ještě jeden dotaz, odkdy jste začaly nakupovat, mě přijde, že je na to pořád čas.

sovicka_
2. lis 2010

@janakar díky za názor ohledně stupátek. Ale úzké korby má i EW, ne? Já stejně děti dám na zimu už do sporťáku, tohle tedy neřeším.

@mikii určitě zatím pokračovat, v té diskuzi maminky na mateřské s dvojčaty se řeší určitě trochu jiné věci než těhotenství a přijde mi blbé to tam narušovat 🙂 Však člověk může být na obou diskuzích - tady se bavit o problémech těhotenských, holt veřejně, a tam se chodit ptát na věci třeba ohledně výbavičky 🙂 A až se té které z nás děti narodí, tak se víceméně přesune a bude většinově už jen tam 🙂 Přijde mi dobré, když je ženská v první fázi tady, trochu se představí - a do uzamčené diskuze už pak jde s tím, že je "trochu známá" a "proklepnutá" - já tedy samozřejmě nevím, jak se holky v uzamčené diskuzi staví k tomu, když jim tam přijde někdo úplně neznámý, kdo má nula příspěvků, pokud to tam nevadí, tak samozřejmě beru svůj názor zpět 🙂

sovicka_
2. lis 2010

A já začínám dneska II. trimestr, heč heč heč 😀

chrobacek
2. lis 2010

dobré ráno, hlásím se po včerejší kontrole... potvrzen páreček a oba v pořádku a zase jsou o pár dní větší tak z nich mám radost, protože jsem měla trochu strach, že jsem zhubla kilo tak aby jim něco nechybělo 😉

co ostatní těhule co jsou ve stejném týdnu jak já? jak vám je ? vůbec mi nepřijdete nic sdělit nového 🙂

chrobacek
2. lis 2010

@sovicka_ super pocit jak to naskakuje co ty týdny 🙂

hanula83
2. lis 2010

@sovicka_ Jistě že to nevadí, záleží na tom, jak se k tomu staví nově příchozí. Někteří jen čtou a přispívají sem tam. Já jsem třeba ukecaná, tak píšu skoro pořád 😉)... Jinak pokud mám co říct, tak reaguju na všechny 😉... A ještě jedna věc, Sarri vytvořila k té naší diskuzi ještě jednu paralelní, která je spíš pro vás, co máte termín až v příštím roce a ta je taktéž uzamčená, pokud chcete, tak mrkněte, pár z vás už tam je. Nejde o to, že někdo chodí tam a někdo tam a hotovo, můžem se přece navštěvovat 🙂))). My jsme na téhle diskuzi vydrželi ještě hodně dlouho po tom, co se nám narodili děti, pak jsme zjistili, že tu převažují maminy nad těhotnýma, tak jsme udělali svoji diskuzi, ale to přece neznamená, že se nemůžem navštívit 🙂.

pavlliina
2. lis 2010

Dobré ráno všem!
Holky, chtěla jsem se vás zeptat, kolik látkových plen je potřeba pro dvojčata, když na přebalování budu používat jednorázovky? Ty látkovky budu používat jen na utírání, ublinknutí atd. Přemýšlela jsem o 30 ale radši se ptám 😉
Jinak ty týdny fakt letí... je to nedávno, co jsem zjistila, že jsem těhu...

mikii
2. lis 2010

@sovicka_ Já budu tady taky ráda pokračovat, ale je tady už spousta holek, které mimi mají a potřebují poradit od holek, které už ví co a jak. Já mezi ně budu taky brzo patřit. Protože jako prvomatka, nebudu vůbec vědět co s těma malýma koblížkama dělat 🙂
Když koukám na tabulku tak už je přede mnou jen pár holek a já je ještě některé předběhnu.

@lintea na první screening tě určitě dr.pošle. Řekla bych,že je dost důležitý ...
Jinak nakupovat jsem začala až později. Někdy kolem 15tt. A to jsem měla potvrzené dvě holky. Takže jsem šla do růžového. A ejhle, ve 21tt když jsem byla na 2 screeningu jsem zjistila,že čekáme páreček. Takže ono to je hodně těžké. A pak někdy od 22tt jsem zůstala ležet a máš po nákupech. No naštěstí,že funguje mimáč. Takže mám všechno z druhé ruky. I když mě někdy mrzí, že si to nemůžu někde ošahat v krámě.

monika.tdm
2. lis 2010

@pavlliina Čus!!! Já jich mám 50 nebo 60!!! Verunka měla a má reflux, takže je věčně poblinkaná a nemusím je denně prát a žehlit!!!! 😀

pavlliina
2. lis 2010

@mikii Docela sranda, když začneš kupovat do barvičky a při další kontrole je to zase jinak, co? 😀 Toho se děsím i já až půjdu příští týden na KO, aby mi dr. ty holčičky nepředělal na kluky, protože už mám docela dost věcí nakoupených do růžova a kluk v růžové je fakt dost blbý 😀 😀 😀 ale co, mnohem důležitější je zdraví!!!

@monika.tdm a ty plenky už jsi měla nakoupené před narozením, nebo jsi dokupovala? 😉 Mám nad čím přemýšlet 😀

mikii
2. lis 2010

@monika.tdm téda 50 ? jo no já jich mám asi 25ks. No kdyžtak dokoupím. Ale já si si koupila ty ručníky za 5Kč v Ikeii asi 10Ks, a myslím, že budou taky super.

@hanula83 spíš tě obdivuji, že máš tolik času. No snad budu mít taky. I když koukám, že jsi taky prvomatka. No na mě to teď tak nějak začíná doléhat. Blížící se porod. A pak že ještě nemám nic vyprané a taky všechno koupené ....

lintea
2. lis 2010

@mikii děkuju za info, pohlaví v 15tt je dost brzo, ani jsem netušila že už je něco vidět 😀

mikii
2. lis 2010

@pavlliina jj byla to sranda, ale manžel je v sedmém nebi. i když už si zvykl na holčičky. Já se jen děsím aby tam pak nebili dva kluci ...🙂 No tak některé růžové věci nebudeme nosit a pak to prodám pro dvojčata...vím, jak je těžké sehnat, něco stejné...

chrobacek
2. lis 2010

u nás dr. ve 12tt neřekla nic vůbec se na pohlaví nedívala a pak jsme měli utz až ve 20tt a tam nám řekla na 99,9% holka a kluk, tak jí věříme 😀 😀

hanula83
2. lis 2010

@mikii my máme hodné holky, dokážou si hrát dlouho samy, většinou si s něma hraju z vlastní iniciativy, ne proto, že to vyžadujou 😉... Ale i to se samozřejmě stává. Každopádně mám rozhodně víc času, než když jsem chodila do práce...

chrobacek
2. lis 2010

😉 @hanula83 mamko dej rady co kupovat 🙂 měla jsi dvě deky na hraní s hrazdičkou? já právě přemýšlím jestli jednu nebo dvě a jestli je střídat nebo nechat dělat obě zaráz to stejné, do čeho jsi je dávala přes den jako malé já uvažuju o cestovní postýlce... dát obě děti do jedné, atd. zkus poradit co se osvědčilo

pavlliina
2. lis 2010

@mikii Tak o tom shánění dvou stejných věcí ve stejné velikosti mi povídej 😒 Ale natrefila jsem na super obchůdek, kde to není až tak velký problém, je to tenhle http://www.batolatko.cz/ , my tam tedy byli osobně a tam jsem nakoupila nádherné růžové kombinézky na zimu za super cenu 370 Kč, což mi nepřijde moc drahé 😉 Se musím pochlubit s fotečkou 😅

lenca78
2. lis 2010

@lintea na ten prvni screening urcite bez. Naopak je u dvojcat nejlepsi a nejvetsi vypovidaci schopnost. To spis potom ty tripple testy v 16. tydnu jsou na zvazeni, u dvojcat vychazeji falesne spatne. Moje doktorka trvala na 1. screeningu, pak mi rekla, at se sama rozhodnu, jeslti na tripple testy jit nebo nejit.

Ja jsem zacala kupovat veci okolo 25. tydne, co jsem sla na neschopenku. Taky nesmim nikde litat a muzu jen lezet, ale na internetu se da sehnat spoustu veci. Mimibazar je moje zavislost. Zda se mi, ze tech veci mam ted az moc 🙂

sovicka_
2. lis 2010

@hanula83 už na to jdu mrknout 🙂

@pavlliina já mám na seznámku napsáno 50 kusů....

hanula83
2. lis 2010

@chrobacek Tak ohledně hraní vím, že některé mamky to tak dělaly, měly jen jednu houpačku, jednu deku a děti v tom prostě střídaly... U nás to bylo tak, že úplně ze začátku jsme měli jednu postýlku v obýváku a v ní pořád obě holky. Buď spaly nebo jedly, tak nebylo co řešit. Pozděj, tak kolem 4. měsíce se začaly rozkoukávat víc a každá měla svoji hrací deku i s hrazdičkama. Postýlka šla do kuchyně a měla jsem je přes den buď v kuchyni nebo v obýváku pod těma hrazdičkama. Kolem 6. - 7. měsíce se obě začaly přetáčet a to už deky nestačily, protože byly holky věčně na dlažbě (máme v obýváku), tak jsem pořídila ohrádku a v té jsou doteď. Nikam mi neutečou, není v ní nic nebezpečného, takže mám klid já a holky jsou taky spokojené, je to mega ohrada. Houpačky, lehátka, a pod. to jsem já nikdy neměla... A hrací dečky měly v té ohrádce tak do 8 měsíců, pak už tam jen zavazely (mám na prodej)... Ze začátku (tak do 2 měsíců) jsem měla i zavinovačky s pevnýma zádama, ty byly taky dobré, ale pořídila bych spíš z druhé ruky, je to jen na chvilku... S postýlkama, jak jsem psala, jednu jsem měla dole v obýváku, pozděj v kuchyni. A jinak klasicky dvě postýlky v ložnici (teď už v dětském pokojíku). Všechny tři klasické dřevěné, já na ty cestovní postýlky moc nejsem.. Obecně ti radím - nakup jen opravdu základní věci, které potřebuješ do začátku a zbytek nakupuj až za pochodu, jak se děti narodí. To se teprve ukáže, co potřebuješ a co ne. Pak něco koupíš a třeba to nikdy nevyužiješ...

sovicka_
2. lis 2010

já jsem si napsala takový seznam věcí, co na dvojčata... strašně bych nerada sklouzla do toho, že budu mít hafo bodýček a hafo overálků a nevyužiju to, už kvůli nedostatku úložného prostoru. Možná bysme si mohly nějaké takové seznamy porovnat, třeba bych ještě něco škrtla, co myslíte? Podotýkám, že budu mít v podstatě letní miminka (narodí se uprostřed jara, doufám, jak budeme chodit ven, tak už asi bude teplo, proto bodýčka s krátkým rukávem)

Já mám napsané toto (neuvádím drogerii a léky a věci na koupání, tam je to jak u jednočat)

OBLEČENÍ
Body velikost 56 – 8x, z toho 4x krátký rukáv
Body velikost 62 – 8x, z toho 4x krátký rukáv
Body velikost 68 – tmavší barvy, 14x, spíše dlouhý rukáv
Dupačky nebo měkké kalhoty vel. 56 a vel. 62 – vždy 4x
Ponožky nejmenší velikosti 8x
Mikinka vel. 56 a vel. 62 – vždy 3x
Triko s dlouhým rukávem vel. 56 a vel. 62 – vždy 3x
Bavlněná čepička obvod 34cm – 2x
Bavlněná čerpička obvod 36-38cm – 4x
Overálek vel. 56 a 62 vždy 6x

NÁBYTEK + SPANÍ
Postýlka 2x (asi Ikea Sniglar)
Matrace 120x60cm kokos-molitan 2x
Chránič matrace 2x (Ikea Len)
Mantinely do postýlky 2x
Povlečení 4x (2x Vitaminer Trumma, 2x Barnslig Natten)
Přikrývka 2x (Ikea Len)
Polštář 2x (Ikea Len)
Prostěradlo napínací 4x (Ikea Len)
Monitor dechu 2x
Dětská deka malá tenká(Ikea Vitaminer) 2x
Dětská deka větší silnější 2x
Rychlozavinovačka 2x

PŘEBALOVÁNÍ, KOUPÁNÍ
Osuška 3x
Dudlík zatím jen 2x
Lahvička zatím jen 2x
Čistítka do uší (anatomické)
Bavlněné plínky 40-50ks

Polohovací lehátko 2x
Autosedačka 2x
Kočárek
Kočárek venkovní 2x

hanula83
2. lis 2010

@sovicka_ Já bych jen k tomu seznamu, jsou tam body s krátkým rukávem... My nosíme krátkej rukáv jen v létě, v zimě pořád dlouhej... takže to spíš podle období, kdy se děti mají narodit...

sovicka_
2. lis 2010

@hanula83 já budu moc ráda, když kdokoliv napíše cokoliv k seznamu, protože jsem to tak nějak nastřelila a nevím, zda toho nemám moc / málo....

TP mám na začátku května... no, mohou se narodit o měsíc dřív, v půlce dubna, dejme tomu. Na tu velikost 62 už bude podle mě léto - nebo prostě, teplé dny, mohou být... co myslíš? A v té 56 ať taky raději něco mám...

hanula83
2. lis 2010

@sovicka_ V té 62 bych už pořídila něco s krátkým rukávem, ale 56 asi ne, nám vydržela tak do 2 měsíců a to už jsme ta body měly stažené u krčku dolů... každopádně, jak píšu, s nákupem to nepřeháněj, za pochodu zvládneš nakoupit, neboj 🙂.

chrobacek
2. lis 2010

@hanula83 no krása to je vyčerpávající odpověď 🙂 děkuju moc ... já právě nechci blbnout se zbytečnostma, tak to chci dopředu promyslet at nemáme nakoupeno zbytečně 🙂

hanula83
2. lis 2010

@chrobacek jj, není zač 🙂... a taky ráda nakupuju přes MMB, ať už nové nebo použité. Je to fajn, pro mě je to ideální, protože nemám momentálně nemám auto a manžel jezdí svým do práce. A tady na dědině se někam dostat busem 😖 ... takže taky doporučuju 🙂.

japeni
2. lis 2010

Ahoj holky,ještě jednou děkuju za podporu
Dočetla jsem se,že se ta placenta může ještě zvednout díky rostoucí děloze,tak jsem malinko klidnější.
Jenom teda s tím nic neděláním to bude hrozný.
Doma to vypadá jak na stavbě.Přítel se snaží (jak jinak než na poslední chvíli)udělat věci,které měly být hotové už dávno.
Všude takovej ten stavební prach,no hrůza.
Já Vám holčičky těhulky tak závidím,že můžete v klidu pro ty Vaše broučky připravovat všechno potřebné.
Já mám sice věcí dost,ale všechno ještě v krabicích a pytlech.Prát budu moct až se to tu všechno dodělá.A bude tady čisťounko.
Tak jsem si postěžovala a teď si jdu dát něco k baště.
Zatím papa

monika.tdm
2. lis 2010

@pavlliina Pred narozenim a na odblinkavani doporucuji bambusove, jsou drahe, ale super, mekoucke, mam jich 6 a staci, ty se prat denne nemusi a perou se jen na 60 stupnu!!!!

http://www.obchod-pro-deti.cz/pleny-kikko/bambu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru