Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
3. lis 2010

@atreides Mně po těch mejch čtyřčatech příjdou taky dvojčata úplně krásný počet dětí 😅
dobrou

atreides
3. lis 2010

@eshta jj to věřím
mě stačilo, když jsem viděla před nějakým časem dokument o dvou maminkách z ČR co měli jako "druhé" dítě čtyřčata, jak jsem byla ráda

eshta
3. lis 2010

@atreides 😀 😀 😀

kanegoo
3. lis 2010

Dobrou noc všem 🙂

Jen se dívám na ty jména - kdysi asi nebyla registrace nutná. Je přece u nás známe jméno Pětiletka nebo Winetou a ty tam nejsou registrované a přece jsou.. 😀
http://odhaleni.info/neobvykl-jmna-a14.html
Sergej Omrd
Pětiletka Koniprdová
Věkoslav Šmikmátor
Joshua Zrzavý
Anděl Oukrop
Tekla Řídká
Blanka Panenská
Narcis Samec

atreides
3. lis 2010

@kanegoo já teda nevím, za příjmení nikdo nemůže, ale že jim ty rodič dají taková jména 😒

atreides
3. lis 2010

taky už jdu, dobrou noc 🙂

provazek
4. lis 2010

@frodo78 Ahoj frodo, holka hlavu vzhuru...vše se zpraví a bude už jen dobře. U nás to bylo podobné. Malá mi taky moc nepapala. Vší silou jsem do ní dostala 40ml a usínala mi u toho. Byla jsem z ní moc špatná. Protože začala blinkat a když už jsem měla radost, že vybumbala 60ml tak polovinu vyblinkla. Půl hodiny po jídle jsem s ní nemohla vůbec hýbat, aby si nezmáčkla bříško, ale ani to občas nepomohlo a vyblinkla se mi hned jak jsem jí dala na bok do postýlky. Ale vše se už upravilo, dali jsme nutrilon AR a malá se už i rozpapkala a ted papá jak nevyvalená. Takže se neboj, tvá malá to zvládne, dej jí čas a ona se také rozpije. Držím Vám palce a budu na vás myslet. 🙂 🙂 🙂

sarri
4. lis 2010

@atreides
Ty čaje pro kojící jsou všechny na jedno brdo, měla jsem, co zrovna bylo v lékárně - i ten Leros 🙂

atreides
4. lis 2010

@sarri na čajík se ptala myslím kanegoo 😉

kanegoo
4. lis 2010

Dobré ranko 🙂
Hm, pořád špiním, ale málo..
Dneska snad vyrazím do lékárny - at to ještě stihnu 😀

majka07
4. lis 2010

Dobré ráno

tak nás bacil kolí zítra 😒 všichni povalíme k dr.

dana24
4. lis 2010

@majka07 Jéé tak to je nepříjemný..Brzy se z toho dostaňte 🙂

pavlliina
4. lis 2010

Dobré ráno všem!
Já jsem teda dneska jako praštěná palicí 😒 Ráno jsem si dala čaj a dva rohlíky a ještě teď to krkám 😖 , ochrápaná jsem a to jsem spala celou noc... ale ve dvě hodiny jdu k zubaři, tak ten mě třeba probere 😀

eshta
4. lis 2010

Taky přeju dobrý ránko!
Já se teda cejtím jako by mi ty dny pokračovaly bez přestávky 😕 😕

@kanegoo Jestli ses ptala na čajíky, tak jsou všechny podobný - je tam fenykl, anýz, kmín...
Já si apk i kupovala čistě fenyklovej v lékárně-ten mi nejvíc chutnal. A v egy jsem pak pila čistě anýzovej, páč se tam něco jako směsi pro kojící matky nevedou.. Čajíky vlastně popíjím celej den..

majka07
4. lis 2010

@dana24 díky. Ráno máme dojet na krev s M. udělají CRP a pak povalíme na snímek a honem pak k naší dr. No je to veselý podzim, ale nějak to tady padá jeden za druhým 😒
@pavlliina ať Tě zubař moc nemučí 😉

eshta
4. lis 2010

@pavlliina hodně štěstí k zubaři 😅 😅 Já tam v těhu vůbec nedorazila, opravdu se bojím 😕 tak se chystám teď po šestinedělí 😅

eshta
4. lis 2010

@majka07 Tak ať je brzo líp! My s Karímkem taky pořád válčíme, v pondělí jsem byla s mrňatama v poradně, tak jsem vzala i Karima. Kašle, je zahleněnej, má rýmu, ale naštěstí to ještě nemá ma průduškách..ale ten kašel je hroznej 😒

gilotek
4. lis 2010

Ahoj holky, tady to žije 😉
@eshta tak ať je brzo lépe malému. No na ty noci a ten frmol se moc netěším 😝

Mě dnes přišel balík co jsem si objednala z int. lékárny, aby ten můj chlap nemusel, tak to vypadá že už mám všechno. Kdyby někoho zajímalo co jsem objednala tak tady:

AVIRIL dětský olej s azulenem 50ml
BALNEUM HERMAL F koupelový olej 200ml
BATOLE dětské vlhčené ubrousky 72ks
CALCIUM PANTOTHENICUM mast 30g
EXCIPIAL krém 100g
HemaGel 5g
HIPP ČAJ INSTANTNÍ pro kojící maminky 200g
SOS Bodysol tyčinka na rty 4.8g
SUDOCREM krém 60g
VATA buničitá dělená PUR-ZELLIN

no a z minula jsem koupila ty porodnický vložky, vložky do podprdy a jednorázový síťovaný kalhotky.

Tak třeba to někomu pomůže 🙂

@eshta vidíš tebe jsem se ještě chtěla zeptat, kdyby mě ten císař neminul... Síťované jednoráz. kalhotky se asi taky po císaři nosí že jo? Neškrábe to na té jizve? Stehy jsou vstřebatelný? A jak hodně se krvácí po císaři? Já jsem prvního rodila přirozeně s nástřihem, to byla síla, jizva se mi nehojila a krvácela jsem jak něco 🙄

eshta
4. lis 2010

@gilotek Jak ses ptala, tak miminka spinkají se mnou v pokoji v jedný cest. postýlce a K jsme přestěhovali k mamče do ložnice. Kupodivu ten transfer zvládá bez problému, jen vždycky ukazuje na můj pokoj a říká, že tam mimi hajaj.. 🙂
V obýváku budeme mít taky cest.postýlku, ale ještě jsem jí nevybalila, čekám, až se K uzdraví..
Jinak můj muž ještě mimča neviděl, jen na fotkách - přestavuje byt...teda nevím, jestli jsou všichni chlapi takový nebo je to tim, že je jižan co má na všechno dost času, ale začal teprv teď a to máme za 2měsíce přiletět domů 😕
koupili jsme malej byteček nad naším pidi bytečkem, tak musí probourat a nechat postavit schody, dodělat nahoře koupelnu, natáhnout trubky do nový kuchyně, položit dlažbu, vybourat průchod z jídelny do obýváku a na terasu, vymalovat, uklidit...no fakt nevi, jak to chce zvládnout 😕 😕 ale má to mít - měl na to dost času..dělaj to samozřejmě dělníci, ale musí se nad nima stát, jinak by nic neudělali 😠 a to ještě chodí do práce
takže teď nepřiletí, možná tak na 2-3dny a pak pošupajdí zase zpátky..

gilotek
4. lis 2010

@pavlliina závidím spaní celou noc 😉

@majka07 taky přeju ať jsou bacily brzo pryč 😠

majka07
4. lis 2010

@eshta já mám právě strach, měla náběh na zápal plic ale vůbec nevykašlávala, teď kašle po ránu a to ošklivě, tak jsem cinkla mudr. a tak se máme zítra ráno na lačno stavit na CRP a raději uděláme aj snímek, přece jen by se mohl tvořit náběh na ten druhý typ, tak raději... já to mám trochu na průduškách, ale ještě jsem v takové te inkubační době a už jak se znám zítřek a sobota je rozhodující, tak o víku proležíme a budeme se léčit celá rodina... Vám teda hlavně Karímkovi ať je líp.

eshta
4. lis 2010

@gilotek čauky! Síťovaný kalhotky jsou úplně v pohodě, vůbec mi nevaděj..stehy se vstřebají, jen mi při odchodu z porodky ustřihli konečky. Očistky odcházejí, vložky ještě měním několikrát denně, ale opravdu krvácím o hoooodně míň než po nástřihu a normoš porodu..
jinak pokuď si budeš patlat pak doma na jizvu ten hemagel, tak si pak musíš jizvu zalepit. V lékárně se prodávají takové dlouhé náplasti a já si ještě ze strany na ně přilepím sterilní gáz,čtvereček, abych je měla delší. V porodce ti budou jizvu furt kontrolovat, tak tam si na ní nic nemaž. Já si jí teď přelepuju vždycky ráno a večer po sprše, musí se pořádně omýt ta stará vrstva hemagelu. 😉

gilotek
4. lis 2010

@eshta no tak to je mazec. Já jsem myslela, že byl s tebou v porodnici a že už dávno prcky viděl 😕 No ale jinak se to asi udělat nedalo vid? No můj chlap má taky na všechno dost času.
Když jsem byla v porodnici tak se pustil do komplet předělání koupelny s vybouráním vany a dlaždiček. Když jsem přijela domů, tak to ještě nebylo hotový, netekla voda, takže jsem se chodila sprchovat každý 2 hodiny k našim.
Tím, že byla vypuštěná voda, tak se ani netopilo v radiátorech, takže zima jak v psinci. Dodělávalo se to ještě týden po příjezdu domů, kdy k nám jezdil jeho kamarád mu pomoct, řvala tam zbíječka a jiný lahůdky, prach... no co ti udu povídat.
Ještě ted jsem mu to neodpustila. Vím, že to myslel dobře, ale vybral si sakra blbej čas. Místo abysme se vrátili do teploučkýho bytu a byli v klidu, tak to takhle dopadlo, já na nervy z toho, síla.

eshta
4. lis 2010

@majka07 teda vy si užíváte 😢 😢 pamatuju si, že měla nedávno náběh na zápal plic 😢 tak buďte doma, pouštějte si pohádky a ať se kočička brzo zlepší 🙂

gilotek
4. lis 2010

@eshta aha, já jsem myslela, že by se to hemagelem mazalo i v porodce. Tam na to něco dávají, nebo ne?

eshta
4. lis 2010

@gilotek No tak koukám, že nejenom můj muž má na vše dost času 😠 😠
Prostě na začátku ledna letíme domů a ať si to nějak zařídí...
Když byla mamča těhu se mnou, tak ještě před porodem vycídila celej byt , umyla okna atd..a můj chytrý tatínek si vzpomněl, že zrovna teď musí navrtat nějaký poličky do obýváku, takže když se chudák mamča vrátila z porodky, tak měla všude milimetrovej poprašek prachu..taky na zabití 😠

majka07
4. lis 2010

holky díky.

Já po císaři síťovaný kalhotky nosila celej měsíc, měla jsem ještě jednu operaci, ale ničemu nevadily. Teda očistky mi odcházely celý měsíc, když mě pustili dom tak klid, skončilo šestinedělí a já měla jít na ko k dr. a buch přišla MS 😀 takže jsem to o týden odložila a od té doby tělo fungovalo opět normálně.

Dneska mám UTZ srdíček v Brně odpoledne tak musíme ještě tam.

eshta
4. lis 2010

@gilotek tam ti řeknou, ať si na jizvu nic nedáváš..hemagel je super i na živý jizvy, takže když budeš mít dost času (což já neměla 😕 ), tak se vždycky před vizitou osprchuj, strhni si náplast a po vizitě si to zase napatlej a zalep..já to začala dělat až doma - v porodnici jsem moc nestíhala 😅

gilotek
4. lis 2010

Holky nevím jestli jste zaregistrovali novou zamčenou SOUKROMOU diskuzi:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dvojcatk...

Některé holky tam již jsou, mysleli jsme, že bychom se mohli přesunout tam 😉

dana24
4. lis 2010

Koukám,že ti chlapi jsou všude stejný..Můj mám taky na všechno spoustu času..Například teď v koupelně..Začali se nám odlupovat dlaždičky..Musel je honem sundat a teď už se 4 měsíce válej ve sklepě a v koupelně to vypadá nádherně..To samý ostatní věci..Co jde tak si udělám sama,ale teď už to právě moc nejde..Teď se snažím tak nějak to tady dát do kupy,aby bylo všechno v pořádku,až budu doma s malejma a on mi řekne,že je to zbytečný..

Holky myslíte si,že když mě doktor za 4 tt předá porodnici,že mě tam až do porodu nechají?Právě je blbý,že nevíme jestli jsou dvojky jedno,nebo dvojvaječný,tak mám strach aby je to nenapadlo a já tam nezůstala..To je hrozný jak to utíká,když si představím,že už tu možná do konce prosince budou,těším se a zároveň se bojím..Ještě mi zbývá toho tolik dokoupit a jaksi na to nejsou finance

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru