Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

veronika.m
18. lis 2011

http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

Tomu se říká láska na první pohled.... Až na tu super cenu do tý už sem se nezamilovala 😀

zvalentova
19. lis 2011

@veronika.m Veru, ty teda koukáš na věci 😀

arianka
19. lis 2011

Omlouvám se, že vás tu ruším ... Ale dávám pryč některé věci po dvojčatech (lehátka, sedačky, oblečky), a protože to jsou všechno věci nové, min. užíváné a v super stavu, třeba by se něco hodilo... Kdyby ano, písněte do IP, díky a všem držím palce 😉

veronika.m
19. lis 2011

@zvalentova no když já nechtěla náhodou sem na něj narazila na nějaký diskuzi a od tý doby na něj musím pořád koukat. Pojedu se na něj dneska podívat.... 😀

zvalentova
19. lis 2011

@veronika.m já ho ani nechci vidět 😀
Jinak jsem koukala na zahr. weby a výběr je neskutečný. Hlavně je rozdíl v množství za jednu cenu. Koukala jsem např. na postýlky, za 150 eur dostaneš velkou postýlku, matraci, povlečení a mantinel. To u nás nemají a když ano, tak za nepředstavitelné ceny 😠

veronika.m
19. lis 2011

@zvalentova já si myslím že když si toho vybereš víc tak se vyplatí i objednat na dálku. Já si ten kočár objednám z US když se mi bude líbit. Já už mám postýlky koupený, na dvojcata.cz sem od jedný paní koupila super zánovní postýlky za 1500,- dokoupím nové matrace a končím. 😀

veronika.m
19. lis 2011

@zvalentova nebo se zkuste podívat do Drážďan já tam kupovala kočárek i pro Lili a byl o 4tis levnější než tady.

maruja
19. lis 2011

@amallie Ahoj, mamky sestřenice a bratranec jsou z dvojčat ale jinak kde nic tu nic 😉 tak nevím jak je to možný, hlavně ať jsou tentokrát zdraví

maruja
19. lis 2011

@veronika.m na ten jsem taky koukala, začínají sem dovážet docela ucházející zboží. Ta cena je ovšem taky dovozová

amallie
19. lis 2011

@veronika.m a jakej to teda nakonec bude?? Kocar? Ja chci toho donkeyho 😉
@maruja covece tak to je husty! Tentokrat budou zdravi, kdyz si te vybrali, bude to ono, ty dvojvajecny jsou pry min rizikovy
Ja si vzdycky myslela, ze dvojvajecny jsou akorat z ivf a ejhle, ono to muze byt i dar prirody 😵
@veronika.m kdyz chces objednat z us, nemusis platit clo a dph? Ja jsem takhle chtela maclareny golfky a se clem a dph by mi to vyslo draz, nez u nas, pokud ti ho teda neposle nejaka kamaradka v soukromym baliku, coz stejne by asi celnici vyhmatli
Jak to mas posefovany? A to tobe se libi ten icandy? Neni za sebou?

veronika.m
19. lis 2011

@amallie tak sem se dneska byla podívat na ten Bogaboo a fakt pecka, jinej už nechci. Zvedla sem ho i jednou rukou, nic lepšího a lépe ovladatelného sem neviděla. Dokonce mi přijde že ty korbičky jsou největší co jsem na dvojky viděla. Super a za tu cenu to stojí takže jdu do něj. Koupí mi ho snad v US kamarád ten tam teď jede a přiveze ho normálka letadlem. To bude fakt malej balík jak sem to celý viděla a i kdyby měl zaplatit cca 1500 tak se mi to pořád vyplatí. Tam by vyšel na cca 30tis. A když nic nevyjde objednám si to tady. Nic lepšího stejně neseženu a žádnej 30ti kilovej koráb tahat teda nebudu. A ještě se mi ten kočár musí líbit... 😀 Tenhle za ty prachy stojí 😀

ladybugie
19. lis 2011

@amallie my máme taky dvojvaječný dvojčátka od přírody 🙂

ladybugie
19. lis 2011

@veronika.m bogaboo dělá kočárek pro dvojčátka?? Nemáš nějakej odkaz? Mrkla bych se

ladybugie
19. lis 2011

@veronika.m už jsem ho našla... krásnej, ale vzhledem k ceně jen velký sen 🙂

veronika.m
19. lis 2011

@ladybugie právě že je to nějaká novinka jinak sem ho nikdy neviděla, v čr je asi týden vystavený. Takže ho nikdo mít nebude ani použitej což je škoda to by mi vůbec nevadilo. Ale je fakt bomba.... 😀 Já to našla náhodou včera na nějakým jiným dvojčecím fóru a byla to láska.... 😀

maruja
19. lis 2011

@veronika.m když jsem mýmu švárovi řekla kolik stojí donkey a vůbec novej kočár na dvojky tak mě řek, že mě za tu cenu doveze auto z Německa 😀

veronika.m
19. lis 2011

@maruja to stejný mi dneska řekl manžel. Ale má smůlu, já chtěla jen pochválit výběr né sponzora takže kočárek bude 😀

amallie
20. lis 2011

@veronika.m ja si takhle z usa nemam moznost ho koupit, resp. jo, ale poslat jenom a to uz je mi jasny peripetie s celniky. Jeste si ale zjisti, jak by ho vezl, protoze to bude muset nejak zabalit a poslat jako nadmerny zavazadlo 😉 Ja mam moznost si ho koupit v uk, ale uvidim tu cenu, v zakladu tam stoji 1200GBP jenze k tomu jeste ten twin nastavec a druha korba, ono by se to nascitalo a tady ho maji za nejakych 35 jsem to pocitala
Ale bude muj, to uz vim davno 😵
@ladybugie vim, cetla jsem tu tvou diskuzi 😉 jsi doma, nebo pryc? On je to asi osud, ja byla nejdriv asi 14 dni v soku a chodika jsem, proc zrovna ja, ale asi priroda vi, proc si nas vybrala 😵

amallie
20. lis 2011

@veronika.m kde jsi registrovana? Ja furt vaham 😖

veronika.m
21. lis 2011

@amallie tak za 35 sem ho nikde neviděla, mě všude řekli přes 40. Já budu rodit u Apolináře, rodila sem tam jednou a podruhý to taky zvládnu. Chci jít stejně na plánovaný císař abych se nemusela trápit tak uvidíme.

kido12
22. lis 2011

☹ tak po včerejší poradně už vím, že nás jedno z dvojčat opouští ☹

amallie
22. lis 2011

@veronika.m ja ho videla nejak za 29 v zakladni verzi, asi 5 stoji ten twin set, ale nemam to takhle 100%zjisteny, jen priblizne
Kdyz jsme kupovali teutonku, tak cena byla taky asi 16 a pak jsem platila 30700 s autosedackou, ono to naskace 😲 ale to se neda nic delat
Ty chces jit dobrovolne na cisare??? Jezis, toho ja se bojim nejvic ze vseho, ze by me meli kuchat, proto furt resim tu porodnici 😲 fakt nechaou, fakt to chces? To se nebojis, jo? Mne je spatne uz jen z ty predstavy 😲

zvalentova
22. lis 2011

ahoj vespolek, šla jsem si odpočinout do práce.... u nikdy nechci rekonstruovat 😀
Nesnáším řemeslníky 😎

zvalentova
22. lis 2011

@amallie ahojky, mě také varianta dvou strašně uklidnila, raději přežiju císaře než se tam několik hodin trápit 😒
U dvojek je pravděpodobnost prostě větší.

maruja
22. lis 2011

@kido12 to je mě moc líto

maruja
22. lis 2011

@amallie ahoj, rodila jsi někdy??? 😉 tak že bych musela i dvě za sebou je strašnýýýýý, ale pokud to půjde tak to zkusím. Ovšem se může stát že jedno porodím a pak půjdu stejně na císaře 😕

veronika.m
22. lis 2011

@kido12 to je mi líto, moc. ☹

amallie
22. lis 2011

@maruja jo, rodila 😀 sice jen jedno dítě a prej dvě se moc neliší, jsou menší, dělají preventivně nástřih a už to máš roztažený, tak prej to druhé vytlačíš pak na jedno zatlačení no a u druhorodiček je to prej ještě snazší 😉
tys rodila? nemáš v pasu žádné dítě, ale psalas, žes kojila, tak koho máš doma?
ale četla jsem, že se může stát, že by druhé muselo císařem, ale když je dobrej doktor, může ho umět otočit
@zvalentova aha, tak já jelikož mám za sebou celkem přijatelnej porod a viděla jsem, jak vypadaly matky po císaři, tak dobrovolně ani náhodou 😖 já byla dva dny po porodu fit, bolela mě sice pr...., ale mohla jsem během týdne normálně fungovat, kdežto to břicho po císaři se hojí mnohem déle 😖
no uvidíme, do porodu ještě daleko

maruja
22. lis 2011

@amallie jo rodila ataky jedno holku. A porod byl dost dlouhej. Ja teda taky pokud to půjde chci rodit normálně ale představa že porodim a druhý pude sekcí je super budu mít zašitej spodek i břicho. SUPER, PRIMA

amallie
22. lis 2011

@maruja já mám taky holku 😵 tahle představa je hrozná, ale já jsem dost poděs, takže už to řeším celkem intenzivně a když máš dobrýho doktora, tak se to neposere, prý to druhé se nemusí porodit nijak extra brzo po tom prvním, klidně mphou mít pauzu půl hodiny a když je klid, půjde to 😉 já jsem se dotazovala u vedoucího z apoli a prý jako druhorodička porodím snadno, pokud se teda otočí obě, jinak kuchají
já měla porod dobrej, v 6 jsme přijeli a narodila se v 17, ale dalo se to, epidurál od 16h, do tý doby celkem snesitelný kontrakce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru