Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arianka
3. únor 2012

@allynka : Krofta i Feyreisel se podileli na mem porodu. Zda se automatick davaji nadstandardy dvojcecim maminkam nwm, nemyslim si to,protoze o ty pokoje je velky zajem,takze ja jej mela placeny a urcite doporucuji, ale muze se stat,ze kdyz je mene plodne obdobi na porody a ne zrovna volny pokoj,ze jej prideli i zdarma,ale jak rikam,to je spise velka nahoda. Ja za sebe Podoli doporucuji,skvely personal,profi tym,bez a sluzby,proste jen sama pozitiva. Nicmene cely prubeh u me byl krapet jiny,mela jsem peci v ramci CMC,ktera spolupracuje s Podolim,takze jsem tam zacala chodit az posledni 2 mesice pred porodem,uz na monitory,krev atd. A pak jsem kvuli tlaku prijela na pohotovost a uz jsem tam zustala a za tyden necekane porodila.
Jinak ja davala kluky spat zvlast do postylek,ale to proto,ze je meli vedle sebe,takze si byli na blizku,ale kazdy mel zpocatku jiny rytmus a mela jsem pocit,ze by se vzajemne v 1 postylce budili. Monitory jsme meli Nanny,ale za 2 mesice sly do skrine,tech planych poplachu,kdy se mimco jen dlouze nadechlo bylo par a vzdy je to vzbudilo..

zvalentova
3. únor 2012

@allynka Ali, mám doma několik publikací na téma dvojčata a víceméně se všichni shodují, že je lepší mít je každé solo ve své postýlce. Eliminuje se syndrom náhlého úmrtí a když jsou o chlup větší tak podporuješ jejich individualitu.
Ale to všechno samozřejmě záleží na podmínkách prostorových, finančních každé rodiny, takže paušalizovat se to nedá.

lenny2
3. únor 2012

@kathy.skal Jj, je to škoda, že v HK neumožňují taťku na sále, ale máme už taky nachystanou kameru apod. a taťka si na ně počká vedle 😉

darenn
3. únor 2012

@allynka tak já mám holky od začátku ve dvou postýlkách, jednak kvůli monitoru dechu a také mi to příjde praktičtější při převlékání postýlky, několikrát mi v noci poblindily vše kolem 🙂. Jinak mám výbornou zkušenost s odsávačkou Medela Swing, holky byly nedonošené, měsíc v nemocnici a s ní jsem se krásně rozkojila, sice stála 2800,- ale po dvou měsících jsem ji za 2000,- prodala, maminka co jsi jí koupila byla také moc spokojená 🙂

zvalentova
3. únor 2012

@darenn děkujeme za tip 🙂

lenny2
3. únor 2012

@allynka Ali, s tím ležením to já dodržuju doslova, máme miminka hodně vymodlený a ačkoliv nemám celý těhotenství žádný komplikace, doktor mi řekl, že to nejvíc, co mužu dětem dopřát je ležet a nic nedělat. Manžel od první chvíle co jsem otěhotněla funguje na 1000%, nedělám doma absolutně nic a ačkoliv je to hroznej opruz, jsem ráda, že jsem to dotáhla až do 36. týdne a že mají tak krásnou váhu..... 😉 Každá to máme jinak, vsadim se, že plno těhulek mě bude považovat za zbytečnou hysterku, ale já vím svoje 😉

kathy.skal
3. únor 2012

@allynka my měli holky v jedné postýlce až do 10. měsíce a nemůžu si vynachválit 🙂 Ale neměli jsme monitor, tak to nemůžu posoudit - beztak máme kokosovo-pohankovou matraci a na tom to prý nefunguje nebo co 😒 Jinak Allynko, mě by se k Tobášovi líbila ta Emma nebo Emilka 😉

lenny2
3. únor 2012

@lenny2 Jo Ali, ještě k těm jménům - my měli ještě jako druhý v záloze Tadeáš a Ella 😉

darenn
3. únor 2012

Ještě k porodu, každý mě připravoval na císaře no a nakonec jsem rodila sice předčasně, holky měly jen 2 kila ale přirozeně a byl to fofr, 2 hoďky od prvních kontrakcí a bylo 🙂 Ale zase jsem byla druhorodička 🙂

atreides
3. únor 2012

ahoj holky,
je to jak včera, kdy jsem ještě chodila jako těhulka do téhle diskuze 🙂
Chci se jen zeptat, prodávám dvě korbičky ke kočárku Bumbleride Indie Twin a autosedačky Romer i s adaptéry, kdyby jste měla některá zájem, písněte ni do IP 😉

Jinak ještě k tomu co řešíte, já je měla ze začátku v jedné postýlce a používala jsem monitory Respisense, ale jen týden 😅
Odsavačku jsem používala Medela Harmony, max. spokojenost 😉

Tak se opatrujte a přeji pěkné těhulkování 🙂

darenn
3. únor 2012

@kathy.skal do 10 měsíce? No to si fakt s holkama neumím představit, točí se kolem dokola, nebýt tam mantinely tak jsou dotlučené a když jsou vedle sebe tak po sobě šahají 🙂

allynka
3. únor 2012

@arianka Jo tak o Krofotovi jsem taky slyšela, vesměs jsou tam na všechny doktory kladné ohlasy, to mě uklidňuje. S tím pokojem mi to psala jedna holčina, co tam rodila, že to prý není ten klasický nadstandard, ale je to samostatný pokoj, tak nevím. Zeptám se na to Velebila, abych si třeba zbytečně neplatila nadstandard, kdybych to dostala automaticky 😉 ale taky si myslím, že to tak nebude. A s tím nadstandardem to jsi hlásila jak dopředu? Nebo jsi to iplatila dopředu jako rezervaci? To je dost risk, když člověk přesně neví, kdy to přijde...
A ještě otázka - konkrétního doktora u porodu jsi neplatila?
Ty plané poplachy monitorů mě teda děsí... samozřejmě lepší planý než opravdový, ale i tak to musí být pořádný šok...

@zvalentova Jejda, já ještě žádnou publikaci nestihla koupit, pořád mi přijde, že je dost času, ale při pohledu na svůj tt už bych asi měla pohnout 🙂 Co se týče syndromu, tak právě ty monitory dechu, o kterých jsem psala (snuza) se dávají za kalhotky, tudíž můžou být mimča spolu. Navíc se to dá použít, i když nespinkají v postýlce, ale třeba v kočárku nebo kdekolik jinde... Na tento monitor jsem četla samé kladné recenze.... Mně šlo vyloženě o těch prvních pár měsíců, protože zas někde píšou, že mimča jsou na sebe zvyklá a že jsou spolu klidnější a líp usínají...
No ale přihlásili jsme se na cyklus přednášek od Klubu dvojčat a vícerčat, v pondělí jdeme na první, tak snad se tam dozvíme něco, co nás konečně posune k nějakému konečnému rozhodnutí.

@darenn Takže blinkání a převlíkání postýlek hraje pro dvě postýlky, píšu si 🙂
A jeden hlas pro Medelu 🙂

@lenny2 Tak já jsem ležela první trimestr, jelikož jsem pořád špinila. Mimča taky nemáme zrovna "hned a zadarmo" 😉 takže taky nechci dělat nic, co by je mohlo jakkoli ohrozit. Od druhého trimestru tak nějak chodím na procházky, byli jsme před Vánoci i ve Vídni, ale víceméně jsem v klidu a pracuju doma na pc, takže ležím na gauči s noťasem. Teď už asi začnu být zase víc opatrná. Ale je fakt, jak jsem první trimestr ležela, tak jsem pak byla hrozně zesláblá a byla jsem na tom špatně s fyzičkou... tak to bych taky nerada.. ono je to těžký.
Jé Ellu jsme taky měli 🙂

@kathy.skal No teda to se ti vešly holčičky dlouho do jedný postýlky, jak tam ležely? 🙂 Můj muž je taky pro Emmu 🙂 Já jsem nerozhodná...

@atreides Děkujeme za tipy! 🙂

arianka
3. únor 2012

@allynka : je tam jen jedna dr., na kterou jsou špatné reference, teď nwm jméno, ale myslím, že bys ji našla na MK, jinak je tam vesměs opravdu velmi dobrý tým. S těmi pokoji to bude spíš tak, že ti dají nadstandard, když bude volný nebo ti dají pokoj jen pro tebe, i když třeba půjde o dvoulůžkový, pokud to půjde, ale jak říkám, je to risk a třeba v dubnu,kdy jsem tam byla já, bylo 100% plno všude. Já ten pokoj měla zajištěný jakože v rámci Maternity programu, takže jsem se nestarala o to,jestli bude nebo nebude v termínu,prostě mi ho slíbili (jak by to udělali, to nwm..) a měla jsem ho 🙂 A doktora vybraného u porodu také, stejně jako celé těhotenství (to byl právě dr. Krofta,který mne těhotenstvím provázel jako osobní lékař + konzultace pana dr. Feyreisla).
S těmi monitory,já po své zkušenosti zastávám názor,že pokud jsou deťátka zdravá,bez komplikací a donošená,tak se dá fungovat i bez monitoru... Pro ty první týdny klidu byl,ale pak šel fakt brzo pryč,protože ten šok,když začal pípat a leknutí dětí bylo velké, samozřejmě někdo může oponovat, jak vím, že šlo o planý poplach,no vím to, protože se to párkrát stalo,když jsem byla u nich a pozorovala je 🙂

lenny2
3. únor 2012

@allynka Však já jsem taky až do nástupu na MD měla home office a pár hodin denně jsem dělala, v druhém trimestru jsem taky čas od času zašla s holkama na kafe, na kosmetiku, manikuru, ke kadeřnici, na masáž noh, ale od konce toho 7. měsíce už jsem přestala řídit a jelikož jsem se bála, abych se nezačala otevírat a hlavně to břicho narostlo do tak mega obřích rozměru, že jsem se vrátila dobrovolně na gauč a setrvávám na něm až do porodu 😉 Opatruj se 😉

maruja
3. únor 2012

@arianka taky myslím že monitor je zbytečnej u donošenejch dětí.Malá byla v pohodě a tak jsme ho neměli

jarkalada
3. únor 2012

Já jsem ráda, že jsem nadstandard neměla - aspoň jsem si v klidu mohla dojít do sprchy nebo se najíst - navzájem jsme si s druhou maminou děti hlídaly. TV jsme na pokoji měly a záchod hned za dveřma 😎 Tedy ne že bysme měly čas tu tv někdy zapnout 😀

arianka
3. únor 2012

@maruja : no, ono je to dneska strasna moda a hit a maminky sili, ze bez monitory do 2 let ani ranu.. apod.., ale nwm, jako vsechno i tohle je obrovska vlna, ktera casem zase splaskne. Nepodcenuji funkci monitoru, urcite ma sve uplatneni, ale ne ve vsech pripadech.

maruja
3. únor 2012

@arianka přesně, já kupovat nebudu a počkám jak na tom děti budou a pak možna v nemocnici půjčím na půl roku, pak už podle mě není potřeba vůbec 🙂

kathy.skal
3. únor 2012

@jarkalada přesně tak 🙂 mě dali na dvoulůžkový pokoj, kde byla maminka s jedním mimčem, a když bylo jednu noc nejhůř, dokonce mi je pomáhala drndat. I s tou sprchou a wc to bylo jednodušší. Nadstandart se (alespoň v HK) liší jen tím, že je tam televize, ale na tu stejně není čas 😉

@darenn , @allynka máme tu větší postýlku 140x70 cm, tak tam nejdřív ležely na šířku, pak šikmo a nakonec ta delší na délku a menší na šířku. Ale pak už do sebe začaly kopat, tak jsme postavili druhou postýlku.

Máme jen 1+1, takže jsme šetřili místo, dokud to šlo 🙂)

jarkalada
3. únor 2012

@kathy.skal taky nejsem z Prahy. A navíc bych se při ceně 600,- za samotku a našich 16 tam strávených dní asi nedoplatila 😀

kathy.skal
3. únor 2012

@jarkalada no to tedy jo 😅 No... ale možná, že kdybych skočila na nějakém osmilůžkovém pokoji s pár nepřizpůsobivými miminky nepřizpůsobivých maminek (a že tam takové byly 😀 ) asi bych mluvila jinak. Ale já si myslím, že mnoholůžkový pokoj dvojčatové mamce nehrozí.

jarkalada
3. únor 2012

@kathy.skal No, já musím říct, že jsem si všimla, že podobné .. případy měly pokoje spolu.. 😎 Já byla první noc sama - ze všeho vyjukaná, tak jsem byla ráda, když za 2 dny přišla spolubydlící. To bylo akorát, ale ke konci jsme tam byly 3 maminy - všechny s dvojčátky, to už mi tam bylo trochu těsno 😝

kathy.skal
3. únor 2012

@jarkalada já měla na pokoji strašně milou spolubydlu, co rodila den přede mnou, takže už něco věděla, poradila. Taky měla první mimčo, takže jsme se tam v tom plácaly spolu 😀 Dva dny jsme tam byly spolu a poslední noc jsem měla pokoj sama pro sebe, protože jí pustili domů, takže pohoda 🙂

allynka
3. únor 2012

No holky s těmi pokoji, v Podolí jsou nadstandardy ještě s další postelí a smí tam s vámi kdokoli celou dobu být = spát, ať už manžel nebo maminka, prostě kdokoli, ciž mi kór u dvojčátek připadá super. A protože nejsem zrovna ten typ, co se dobře a rád seznamuje s cizími lidmi, navíc mám ráda svoje soukromí (nojo, jsem takový asociál 😀 ), tak určitě bych ráda samostatný... tak snad to nějak půjde...

jarkalada
3. únor 2012

@allynka tak pokud máš tu možnost, že tam s tebou někdo může být i více než jen o návštěvních hodinách, tak proč ne. Taky preferuju raději soukromí, na druhou stranu mít si možnost s někým popovídat o tom, jak se ti kde co hojí, kolik ti dneska mimča papala atd., taky není k zahození 🙂 kór když tam jsi dýl než ty obvyklé 3-4 dny

allynka
3. únor 2012

@jarkalada já vím, že to taky může mít své výhody - jenže to, že natrefím na někoho, s kým si třeba nesednu, mě stresuje už dopředu... a to nemá smysl, on bude stačit na ty obavy samotný porod 😉 Můj muž taky dělá z domova, takže i kdyby tam nebyl celý den, tak velkou část dne a přes noc by tam určitě být mohl... a přeci jen se mi líp usíná s někým, koho znám... 🙂

jarkalada
3. únor 2012

@allynka tak to máš pravdu 😎 Tak to je super, že by tam mohl být s tebou 🙂 /jen ať si zvyká už od začátku 😀 ,aby si nemyslel, žes odjela někam do lázní 😀

zvalentova
3. únor 2012

@jarkalada @allynka taky preferuji soukromí, nejsem ukecaná, ráda se seznamující. Ale protože nevím jak dlouho tam budu s dětmi, volím standard... Ledaže by manžel do té doby za barákem postavil tiskárnu na prachy 😎 😎

maruja
3. únor 2012

@allynka @zvalentova mám stejnej problém a úplně mě děsí že na pokoj dostanu nějakou chytrou ukecanou 😨 by mě bolela hlava. U prvního jsem měla štěstí na docela pohodovou holku

zvalentova
3. únor 2012

@maruja pro byl odstrašující případ u registrace, kde byla parta "slepic", které 2 hod. v kuse mlely a měly tendenci zapojovat další.... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru