Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
8. led 2013

@dolcevitav Hmm... tak to ti to lita taky slusne... ja dnes na hodnotach max 7,7, ale jako ... mam pocit, ze zacnu spis hubnout 😎
@evikj33 Dekuji za povzbuzeni... zrovna dnes jsem se bohuzel nervovala dost, nejake problemy... 😒 No ale uvidime... jim 6x denne... ale fakt malo a dietne, jinak ta glymca leze nahoru... a hlad 😎

adriene
8. led 2013

@barusmackova Ja si chtela nechat podpurny pas predepsat, ale i tak tam byl dost velky doplatek, takze jsem si nakonec koupila pas tady na bazarku v top stavu za par korun... pouzivam ho tehdy, kdyz me tahne bricho dolu... coz je vyjimecne, ale obsas se stane... no a urcite pomaha 🙂

evikj33
9. led 2013

@adriene Tak to mně mrzí že hladovíš,ono to trvá než člověk to jídlo nějak poladí co mu sedí a co ne.Paní co semnou ležela už říkala že nemuže ani zahlédnout šumku a to jí měla v nemocce pořád,ke snídani k večeři,pak pomazánku s nízkotuč,tvarohu atd...ale taky říkal že se těšila jak se nadlábne do porodu a prd a s kojením budem na dietce všechny.A stres je opravdu svi...pěkně s cukrem zamáva.

adriene
9. led 2013

@evikj33 To je dobre, ze jste jeste 3v1 😵 A co decka uvnitr, uz se tesi ven??? 😀 A ty na ne?? Za chvili jsi matkou na 3 plne uvazky 😎
Ja doufam, ze se to nejak ustali a budu moct postupne i nejake jidlo pridavat... uvidime 😉

evikj33
9. led 2013

@adriene No když je mně zle a vše bolí,už si říkám at jsou venku,ale jak to přejde zas si říkám že taková pohoda už zas pěkně dlouho nebude 😀 ale už se pomalu derou,citím to čím dál víc a možná když bych neměla ten Magnosol tak už frčíme,kontrakce jsou nepravidelné,ale čím dál víc a břicho jak šutr 😝 navíc opět ranní nevolnosti s prázdným žaludkem-takže váha už stojí.Jsem zvědavá co nám zítra řekne dr..Ty hladovíš pro cukrajdu a já zas z obav něco sníst at neblindím nebo mně prohání 😅 Těžké konce 😀

adriene
9. led 2013

@evikj33 Nemame to jednoduche 🙂 Vlastne je tezke si vybrat, co? Zda uz ven, ci takhle... oboje ma sve pro a proti 😀

evikj33
9. led 2013

@adriene Jj přesně 😀 ale zas už jme snad za kritickou hranicí tak už by to bylo Ok jinak se na prdelky těším a hlavně denně volá mamka co a jak a malej jde ze školky tak se taky ptá zda už jsou miminka a lidi kolem..no prostě už jsou všichni natěšeny a hlavně zvědaví 🙂 ale odedřít si to budem muset samotné 😎 😎

adriene
9. led 2013

@evikj33 Ty uz jsi krasne daleko 😉 mas je donosene, takze pohodicka 🙂 Ja se zatim snazim na obdobi "co bude az budou", nemyslet 😀

barusmackova
9. led 2013

@adriene 29tyden ty jo ty uz to mas taky za par skoro cooo uz mate vsechno doma nachystany? Ja potrebuju sehnat komodu na prebalovak a pak uz kouknu na pudu co mam po male zajedu do tesca pro overalky bodycka a polo dupky vyperu a snad i nejak v sede vyzehlim 😀 nasla jsem tu z dmka nejake kupony na ty jejich vlhceny ubrousky myslite ze je muzu koupit nasi barce nic nedelaly tak snad nebudou ani malym nic delat jak velkou zasobu plin uz mate pripravenou ja chci aspon pet baliku pemprsek newborn a pak budu jezdit do polska me to kousek a ty jejich dada pliny pry jsou kalo pemorsky a vyjdou na 180kc za 74 plin coz je slusna cena nebo jsem i s tema tesco plinama byla spokojena u prvni a jeste mate holky odsavacku na mliko??? A jetli jo jakou

dolcevitav
9. led 2013

@adriene A ty chodíš ke komu do poradny ?? 🙂

adriene
9. led 2013

@dolcevitav Jako Ty, Dr. Stefanovicova 😉
@barusmackova No leti to, leti 🙂 Uz mame vse pripravene, ted o vikendu jsme dokoupili 2 zimni kombinezky v Tescu a pripravila jsem prtatum tasku do porodnice na odchod. Sobe uz mam pro jistotu zabaleno 😉
Komoda i postylky stoji, oblecky jsou tez... mam dojem, ze jsem to trosku prehnala a mam to tak na 4 deti do 1 roku... ale ten pocit se mozna zmeni brzo po porodu 🙂 Koupila jsem 4 baliky newborn pampersek v rossmanu v akci a pak meli akci v kauflandu, kde jsem vzala 2 a 3 velikost, celkem 15 baliku 🙂 syslik 😀
Odsavacku mam Avent manualni (do zacatku, kdyby bylo nutne potreba), koupila jsem za 300 ne moc pouzitou. Jinak bych to pak videla na elektickou medelu, ale uvidime, jak nam to pujde 😉

dolcevitav
9. led 2013

@adriene je super ...zrovna zítra jdu do poradny tak sem zvědavá co nám pěkného řeknou... 🙂

adriene
9. led 2013

@dolcevitav Ja k ni jdu pristi tyden, zitra nastesti jen UZ. Tento tyden mam aktivni... 3 doktory, diabetologie, zubar a UZ... to abych se asi doma jen tak nevalela 😉

evikj33
9. led 2013

@barusmackova Tak já mam asi 5balíku newborn pampersek,taky po akcích v Rossmenu a ještě jsem měla slevovej kupon z prenatal boxu(jinak mám i nějaké 2 a 3 celkem cca do 10balíku.,a ubrousky z DM mám taky nějaké cca 12balíčku,ale je v tom i Hagís a Pamprs jinak budu používat DM jsem registrovaná,takže s tou slevou je ta cena dobrá a u malého jsem používala taky a nebyl problém,jinak Tesco pleny taky skusím ty zelené u malého to taky nevadilo a jinak chci skusit látkovat,jak budem stihat 😅 Odsávačku mam Medelu elektrik.mini pujčenou.Přebalovák a postýlky jsou komplet věci poprane a vyžehlené(zatím)a nějakou kosmetiku už taky mám hlavně od Nivea a Bepanten mám v tašce do porodky.Lahve a dudlíky(nuk 0-6m) mám doma,ale zatím jsem nevyvařila.Čekám co bude. 🙂

barusmackova
9. led 2013

@adriene teda tak to mas peknou zasobu 🙂 uz na tom taky zacnu pracovat jen kdyby bylo vic penez hned by to slo lip 🙂

adriene
9. led 2013

@barusmackova No to mi povidej, je to vse o penezich 😉 Ja z obleceni mam ale nove jen ty dve kombinezky a 2 body do porodky. Nejake ponozticky atd... nakoupily babicky, jinak mam vse nkoupene z bazarku, tak tam se dost usetrilo 😉

barusmackova
9. led 2013

@adriene ja se priznam ze taky mam uz neco z bazarku jinak bych na to nemela ale treba tom tescu maji obcas akci a obleceni tam vyjde levne a lahvicky a kosmetiku taky jeste musim jakou mate holky znacku olejicku a mydel

adriene
9. led 2013

@barusmackova Z kosmetiky jsme koupila akorát Bepanten do porodky, pak použiji i na mimča, dále Sudokrém... ten je bezvadný. Olejíček od Nivea a 2 malé od Aviril. No a pak už mám jen tekuté mýdlo od sebamed. Toť vše 🙂
Navlhčené ubrousky mám pampers, byly v akci. Ale víc jsem zatím nekupovala, uvidíme, jak na ně budou reagovat 🙂

maladama
9. led 2013

@barusmackova olej je prý nejlepší normálně z lékárny, já teda měla sensitive řadu od babylove.
Mýdlo nepotřebuješ, na co? Oni se nemají čím ušpinit a z toho nakrémovaného zadečku to jde dolů i vodou 🙂

adriene
9. led 2013

@barusmackova ten druhý odkaz mi nějak nefunguje...

barusmackova
9. led 2013

Libi se mi ten z mimibazaru ale ten druhy mi prijde stabilnejsi fakt nevim jaky

adriene
9. led 2013

@barusmackova Tak mám stejný názor 😀 A není ten první o dost nižší?

koksi
9. led 2013

@barusmackova my máme z Ikea tento: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8014... . Máme ho tedy už od 1.syna a je stále pěkný, jako nový a nemůžu si ho vynachválit. Je připevněný ke zdi takže nebere prostor, když nepoužívám tak ho zaklapnu ke zdi a je ,-) Má spousty kapes na plenky, krémíky , dudlíky atd... takže vše je po ruce..já pod ním mám tedy hned komodu kde jsem měla vždy na mimi oblečení takže i to bylo po ruce. Je opravdu pevný, nosnost výborná...i teď náš třetí syn - nyní dvouletý - po přebalováku skáče a ten drží a absolutně nemám strach že by se urval... a co tedy opravdu jsem vždy ocenila že je prostorný do šířky!! takové ty různé molitanové přebalovací pulty co se pokládají na komody atd..přišlo mi to úzké, max.do pul roku dítěte..hrozně nepraktické... teď když čekáme dvojčata o to víc jsem ráda že máme tento pult protože se mi na něj vejdou krásně obě dvě miminka, můžu je tedy přebalit obě najednou. No je to jen rada, ale já jsem fakt moc spokojená a byl to náš nejlepší kup ze všech věcí na miminka co jsme kdy koupili... ,-) Navíc záleží na tobě jak vysoko si ho na zeď přiděláš takže nemusíš mít strach že by byl příliš nízko či vysoko což u spousty přebalováků je problém... prostě za mě fakt 1* ,-) kdyby tě něco zajímalo klidně se ptej ,-)

adriene
10. led 2013

Tak holky, dalsi kontrola UZ za nama. A ma 1317g a je hlavickou a B ma 1306g a je zatim KP. Jinak pry ukazkova dvojcata 🙂

dolcevitav
10. led 2013

@adriene tak to je super 🙂 mi jdeme až 17.1 na UZ

jannysek
11. led 2013

Ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla, nezbyl čas, narodili se mi dvojčátka 20.12. 2012 plánovaný císař 38+1 tt, holky měli 2690g/46 cm (A) a 2540g/45 cm (B), teď jsou jim 3 týdny a každá má 2900g a 49 cm, ta menší přibírá líp, i v porodnici tolik nehubla, je to kolotoč, pořád se jen kojí a do toho malej 3 letej klučina, ale jsou kouzelný, 24. 12. nás na štědrej den pustili domů, tak jsme je měli přece jen pod stromečkem . Kdybych neotravovala doktory ať už mě udělají císaře, tak bych je nosila asi až do 40 týdne :( nakonec ale primář zjistil, že už by tam bylo riziko prasknutí dělohy, (už jsem měla jeden císař, a břicho šílený). Tak jsem byla ráda, že jsem nakonec šla 38 tt.Asi bych už tu nemusela být. Foto na ukázku.

dolcevitav
11. led 2013

@jannysek Gratuluju k holčičkám a všem vám přeji hlavně zdravíčko 🙂

adriene
11. led 2013

@jannysek Jeee... nadhera a gratulujeme!! To musel byt nadherny vanocni darek 😉 Tak "uzivej" rodicovstvi a at vse klape jak ma 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru