Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
21. led 2013

@barusmackova gratuluju, taky jsem dnes byla na UZ, a máme potvrzené taky kluky :D, oba zdraví a divoký 😀

adriene
21. led 2013

@kacikaci No paráda, též velká gratulace! 🙂 bude tu klučičí smečka 😀

barusmackova
21. led 2013

@kacikaci nooooo tak to je bomba to dame dohromady fotbalovy tyyyyym 😀
@adriene

adriene
21. led 2013

@barusmackova vypadá to tak 😀

koksi
21. led 2013

ahoj holky tak ja vam tu klučičí smečku trošku pokazím. Dovolte mi oznamit,ze v neděli 20.1.2013 se nám narodily krásné dvě holčičky. Amélie - 1700g/42cm a Noemi 2200g/44cm. Doma praskla voda, nez jsme dojeli do porodnice - bez jedine kontrakce (cesta cca 40min) byla jsem otevrena na 7cm. Takze krásný nález pro normální porod...pry by stacilo vylezt na kozu 3x zatlacit a jedna by byla venku... rodit priroz.jsem ale nemohla takze rychle akutni cisar v celk.narkoze.... Spala jsem 45min takze dobry..zle mi nebylo, hlava nebolela..jen holky jsem videla az dnes ve 13h...takze docela dlouho po porodu :-/ ale jsou krasne..kazda jina a jsou desne prťave...maji na sobe oblečky vel.44 a to je jim velké 😀 Noemi uz jsem dnes kojila a krasne se prisala....Amélii jdu kojit ve 22h tak snad to bude podobne. V patek bych mela jit domu, holky si tu ještě nechají a dle přírustku pak pustí za námi domů.... takže tolik od nás... a držím palce všem, které porod čeká v nejbližších dnech ,-)

maladama
21. led 2013

@koksi gratuluju!!! tak ať máš hodně mlíka pro obě princezny, ať se ti jizva rychle zahojí, ať princezny hezky přibírají a doma ať vám dobře spinkají!

adriene
21. led 2013

@koksi To je nádhera!! Moc Ti gratuluji ke krásným holčičkám, přeji Vám všem zdraví, spokojenost a pohodu doma, ať se dobře "zaběhnete" 🙂 Tedy to je zpráva dne... moc jsi potěšila, moc hezké 🙂

adriene
21. led 2013

Stále očekávám zprávy o @evikj33 , která už se dlouho neozývá... snad jsou též v pořádku a brzy se nahlásí.

jarkalada
21. led 2013

@koksi gratuluju ke krásným holkám! mají podobné váhy jako naši měli 🙂) Přeju hlavně zdravíčko a jen zdravíčko 🙂 hodné jistě budou 🙂

maruja
22. led 2013

@koksi velká gratulace, hodně zdraví všem a hlavně přežij šestinedělí, pak už je to brnkačka 😉

dolcevitav
22. led 2013

@koksi Gratuluji k holčičkám a přeji vám hoooodně moc zdravíčka 🙂

kacikaci
22. led 2013

@koksi jůůů gratuluju!!!tak hlavně, ať jste všechny zdravé a brzy Vás pustí domů, ať si můžete začít pořádně užívat svých holčiček v kruhu rodinném🙂 a vybrali jste krásná jména (taky máme Amélii 🙂 )

kacikaci
22. led 2013

jinak jsme už koupili kočárek ew nakonec vyhrál, když jsme si zkoušeli kočárky za sebou, tak katastrofa, zkoušeli jsme je i s nákladem ( s dcerou a vepředu karton mlíka 😀 ) a prostě jsem nebyla schopná ho skoro zvednout když bych chtěla vyje na chodník, měla bych smůlu, a třeba polní nebo lesní cesty by neměly šanci už vůbec..takže mě čeká minimálně dva roky tahání věcí po domě v ruce, začínám se na to psychicky připravovat 😀

dolcevitav
22. led 2013

@kacikaci EW máme taky je bezvadný jezdí skoro sám 🙂

adriene
22. led 2013

@kacikaci No to budeš mít sakra rozcvičku 😉 ale je dost času se na to psychicky připravit... 😉 Já mám sice kočár též vcelku těžký, navíc když přičtu děti... ale na druhou stranu ho nebudu muset nikam zvedat. Teda naštěstí 🙂

astilbe
22. led 2013

Ahojky všechny zdravím náhodně jsem narazila na tuto diskuzi,tak se vám taky pochlubím. My máme dvojčata 3,5 měsíce- holky Lucii a Lenku a k tomu navrch doma holku 4,5 let a kluka 1,5 roku. Taky jsme řešily kočárek a máme easy walker,fakt je super a dejte si akorát pozor máte nárok dva měsíce po koupi na nějaký servis jako dotažení šroubů a nám klepalo přední otočné kolečko,tak nám to spravily - kupovaly jsme v Kolíně. Jinak holky jsou v pohodě. Narodily se v 37týdnu normální porod- vyvolávaly nám to. Holky měly Lucka 2,9 a 48cm a Lenka 2,70 47cm. Jsou hrozně moc šikovný začínají nám lézt a když je dám na polštář,tak si chcou sednout. Zatím se mějte pěkně

kacikaci
22. led 2013

@dolcevitav mě se z těch, co jsme zkoušeli líbil nejvíc i vzhledově i prakticky, skládání, ovladatelnost, apod..a sehnali jsme ho dva roky starej za pěkný penízky v super stavu, takže snad budeme spokojení..
@adriene zkouším si hledat pozitiva, třeba tou rozcvičkou půjdou rychle kila dolů po porodu 😀

nemáte některá problém s křečovými žilami??? já je torchumám normálně, v prvním těhu mi začaly blbnout až ke konci, tentokrát už mi to začalo teď a pravděpodobně se mi zas objevuje křečák v třísle, strašně to bolí, a když jdu delší dobu, tak se pak nemůžu hýbat..jsem objednaná na angiologii, a dostanu kompr. punčochy, ale co do té doby, jak tomu ulevit? nechci to vidět za pár týdnů, až se mrňousové budou na spodek víc tlačit, to už se nepohnu vůbec, no měly jste pravdu, že těhu s dvojkami je náročné a to nejsem ani v půlce ještě 😀

dolcevitav
22. led 2013

@kacikaci mi taky nemáme nový máme ho po 1xdvojčatech a pani ho prý používala je 7 měsíců a jen hl.korby takže sporták je vlastně fungl nový a jakou máte barvičku??mi máme tu limitovanou edici stříbrné...taky se mi líbil vzhledově i prakticky jelikož bydlíme v paneláku tak sme museli kočárek vybírat také podle šířky abych projela dveřmi 🙂

jarkalada
22. led 2013

@kacikaci já měla křečáky hrozný. Mně z nich pálily nohy, jakmile jsem se jen postavila. Takže kompr.punčochy a detralex. Pak se mi právě udělala i tříselná kýla - naštěstí hned po porodu zmizela

astilbe
22. led 2013

@kacikaci Ahoj já je měla trochu taky a mě můj gynekolog řekl ať si to zkusím mazat LIOTONEM 100000 mě to teda hrozně ulevovalo. Zkus si nějak aspoň trochu zaměstnat mysl,já v těhotenství dvojčat jsem si to moc nepřipouštěla a docela v pohodě jsem těhotenstvím proplula. Já ve čtvrtým měsíci byla ještě na Slovensku a lezla jsem po horách. Celkově jsem to nějak neřešila ,že čekám dvojčata. Furt jsem trochu bála jak to dopadne,ale nemyslet na to,to mi fakt hodně pomohlo. Ke konci jsem si sehnala těhotenský pás a s tím se mi parádně chodilo- ještě ho mám doma a budu ho prodávat,jen jsem neměla čas to udělat. Kdyby jsi měla zájem.

Mám i nějaké kalhoty kdyby jste někdo potřeboval. Poslala bych fotky. Zatím ahoj

adriene
22. led 2013

@kacikaci Křečáky tak trochu... spíš ty metličky... zatím to ale jde... No tak to honem punčochy natáhnout, ať se Ti to nezhorší!! Jinak je třeba dávat hodně nohy hore... už teď. Nic jiného bohužel asi nezabírá... 😒

kacikaci
22. led 2013

@dolcevitav barvu máme červenou
@astilbe já jsem zaměstnaná celkem dost 🙂 16 měsíční dcera + zkouškový období, co víkend teď jezdím do brna na zkoušky, přes týden se jen učím a věnuju dceři, takže činností mám dost a neřeším hlouposti, ale jsou věci, který nejdou přehlídnout..jinak mě to těhu utíká jako voda, vůbec to nechápu, že už jsme v 17. tt..snažím se být aktivní, pokud to jde, ale někdy si tělo řekne dost, a musím ho poslouchat, abych prckům zbytečně neublížila..Lioton zkusím..díky
@jarkalada no jsou to pěkný potvůrky ty křečáky 😒

adriene
22. led 2013

@kacikaci O aktivitě mi ani nemluv... 🙂 příští týden budu 32. tt a budeme s manželem malovat byt 😀

maladama
22. led 2013

@adriene jsi blázen 🙂
teda, já tak nějak v té době malovala dětský pokoj, ale to jsem byla těhotná akorát s jedním. A dostat se pod topení přes to břicho byl opravdu zážitek 🙂

adriene
22. led 2013

@maladama Já vím, že jsem blázen... ale tak něco se budu snažit zvládnout... hlavně sundat nandat záclony, závěsy, umýt okna a ostatní...atd. Pomalu, ale jistě. Kdyby něco, tak si dám odpočinek 😉 Pak poreferuju, jestli jsem to přežila 😀

maladama
22. led 2013

@adriene tak to moc nepřeháněj, hlavně nelez moc po žebříku a to zvedání rukou taky není úplně ono. přeci nechceš rodit v 32tt, ne?

i když... s dvojčatama... když si vezmu to břicho a to, že se nejde najíst a dýchat a ležet a otočit se a hýbat a spát a prostě nic... no, asi si půjdu najít nějaký pěkný žebřík 🙂)))

adriene
22. led 2013

@maladama 😀 😀 nebudu moc po žebříku lézt... tedy zatím. Ale můžu Ti s jistotou říct, že až přijde čas a ono jako nic... tak si ten žebřík najdu 😀 😀

maladama
22. led 2013

i když já jsem třeba dneska měla dobrou noc, na záchod jsem musela jen jednou. Však bylo na čase, ty tři předtím, to jsem se budila po 45 minutách, a s každým dalším probuzením jsem byla vzteklejší, že jsem zase vzhůru, a proto míň schopná usnout.
Zajímavý, že zrovna včera jsem měla dvě kafe a jednu skleničku coly (normálně se omezuju na max 2 kofeinové nápoje, většinou jen jedno kafe hned ráno, právě abych spala) - a zrovna spím dobře. Tak já už nevím, čím to je...

adriene
22. led 2013

@maladama Teda na mě kofein moc nepůsobí... do zjištění té těhu cukrovky jsem pila i colu... tu teď bohužel a kávy klidně i dvě, teď piju tak 1.. ale s mlékem 😉 Zas musím říct, jako ty, že tuhle noc se mi spalo báááječně... a dlouho 😉 Vstala jsem jen 1 na wc, někdy ve 3 a pak až ráno. Nejhorší to je vždy než usnu a když mi kluci dupou na močák... to bych mohla chodit každých 20 minut... 🙄

maladama
22. led 2013

@adriene na mě působí v tom, že pak přežiju odpoledne i bez šlofíčka.
s tím spaním se pokouším vykoumat, jestli to něco objektivně zhoršuje, tak postupně vylučuju - už jsem i železo a hořčík přesunula radši na ráno, kdyby to bylo ono... dělám pokusy na lidech 🙂

možná ale měli miminátoři prostě včera fakt dobrou noc všichni, jestli i u tebe dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru