Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
25. led 2013

@barusmackova Holky omlouvám se ale dočítat 14dnu nedám,jsem ráda že nakouknu,sžíváme se ale to pujde 🙂 musí děti občas mrčí,ale nejvíc mně deptá strach oně,malej blindil,tak at mu nic není není dehydrovanej atd,malá ma problem s kaděním tak jak jí pomoc,než si trochu zvyknou na Um a já mam depku že nejde kojo ☹ a všude poslouchám to bude peněz za mlíko a co mám je nechat ohladu,nebo mně snad někdo na to mlíko dá-stím se prostě musí počítat 😔 pořád si říkam co jsem udělala špatně že jsem musela na sekci atd...mám trochu poporodní trauma že se to muže i v té konečné fázi pos... a hormony udělaji své a já si připadám že jsem nějak selhala.Ale co už to nezměním hlavně že jsou děti v pořádku a už snad bude jen lépe. 😉 To přeji i vám všem ostatním 🙂

jarkalada
25. led 2013

@evikj33 gratuluju k mimískům 🙂
Na řeči kolem prď. V tuhle dobu ber ohled jen na sebe a na děti. Aby ty ses aspoň trochu vyspala, aby děti pěkně papaly - a je jedno co!! Než abys byla zdeptaná, vynervovaná a děti hladový.
Já si ohledně kojení taky vyslechla svý a byla z toho hoodně a hodně dlouho špatná. Samozřejmě pokud to jde, koj, pokud ne, svět se nezblázní a na mall.cz maj akce na nutrilony pořád 😉 /bráno s nadsázkou, ale holt to tak někdy musí být/

venuss
25. led 2013

ahoj holky, dnes jsem byla na prvni poradne v porodnici. Holky se maji cile k svetu, cipek drzi a jedna vazi 2540g a druha 2536g, jsou nejspis tedy mono-bicho (jestli to pisu spravne)- jedna placenta a dva vaky. A skrz to, ze uz jednoho cisare mam za sebou,tak pujdeme zase na cisare. V utery jsme predvolani pred primare, tak se dovime vic a mozna uz i termin...🙂

venuss
26. led 2013

Je tu nejaká maminka, co rodila jednovaječná dvojčátka ve 36tym tydnu císařem? Četla jsem článek, že jednovaječná dvojčátka se právě rodí v 36tým týdnu císařským řezem...

maladama
26. led 2013

@venuss já jsem je ještě nerodila, ale mám to takhle dohodnuté v Motole. Docela mě překvapuje, že tebe odeslali do porodnice až v 36tt, já chodím do rizikové poradny v porodnici od 15tt, kvůli tomu, že tam mají lepší přístrojové vybavení a zkušenější doktory - všichni, s kým jsem se setkala, se shodovali na tom, že nejdýl od 20tt by to měli mít v péči ve specializovaných centrech (tedy u mono-bi dvojčat, normální bi-bi dvojčata, ať už jedno nebo dvojvaječná, jsou méně riziková).
Rozhodně jak Motol, tak Podolí nejdýl v 36tt hospitalizují (Motol radši dřív) a podle stavu se císař provádí nejdýl v 37tt.

venuss
26. led 2013

@maladama no, ono za to asi nejspis muze moje gynekolozka, protoze cele tehotenstvi mi nebyla schopna rict, jake miminka cekame az v patek v porodnici jsme se s doktorkou docetli v papirech z prvni genetiky ze jsou miminka mono-bi. Tehotenstvi mám tedy nastesti bezproblemove a holky jsou i velke na dvojcatka a jedna druhe nic nebere, ale sama jsem se divila, ze me doktorka hlidala tak normalne jak u klasickeho tehotenstvi (jedno uz mam za sebou). No, jsem rada, ze jsme byli bezproblemovy, ani nechci domyslet, co mohla doktorka vsechno zanedbat... Tak jsem tedy zvedava, jestli me budou ten pristi tyden hospitalizovat ci nikoliv...

venuss
26. led 2013

@maladama a děkuji za odpověď.🙂

maladama
26. led 2013

@venuss jojo, nejdůležitější je, že všechno u vás bylo v pořádku...

můj gynekolog byl hodně opatrný, možná právě tím, že má sám částečný úvazek někde v nemocnici, tak si to nechtěl lajsnout, že by třeba nějaký problém díky menším zkušenostem mohl podcenit. A teda když srovnám ten ultrazvuk v Motole, co má i Dopplera a všechno, a ten, co má můj gynekolog (a to jsem si vždycky myslela, jak má super techniku), tak to je absolutně nesrovnatelné. No, ona bude taky nesrovnatelná ta cena 🙂

koksi
26. led 2013

@kacikaci díky díky a jak malé říkáte?? u nás s tím mají problém...jestli říkat Amálka nebo Amélka...podle mě je to jedno 😀

koksi
26. led 2013

@evikj33 taky gratuluji a závidím, že jste si tam pobyli takovou chvilku...naše holky tam budou asi dýl , chybí mi tu brečící smajlík ☹

maladama
26. led 2013

@koksi ale tady si někdo pospíšil! Gratuluju! A moc hezké váhy, v 34tt!

maladama
26. led 2013

@koksi to uteče, ani nebudeš vědět jak! Zrovna včera jsem si psala s jednou dvojčecí maminkou, taky pak akutní porod v 34tt, a doma byli po 19 dnech!

koksi
26. led 2013

@maladama je fajn slyšet, že někdo chce víc dětí... já si připadám furt jak exot s tou naší školkou ,-)) a holčičku nevzdávej..viz my 😀D první 3 jsou kluci a pak jsme si řekli že tedy ještě jedno chceme... doufala jsem v holčičku..pak nám dr.oznámil dvojčátka tak mě trošku omývalo že by to byli dva kluci a nakonec dvě holčičky..tak jsme moc šťastní..nejen za ně, ale taky že ta rodina se tak pěkně vyváží a že i kluci budou vyrůstat trošku v tom ženském světě a že to pro ně bude přínosem (možná 😀 ) a že si prostě zkusíme výchovu obou pohlaví... je to prostě fajn že to tak vyšlo... takže neklesej na mysli ,-)

koksi
26. led 2013

@kacikaci jo jo lidi odsuzují... s tím jsem se setkala hned co se u nás ve městě rozneslo že čekáme další a že jsou to dvojčata..takže 4 a 5 dítě.. chodily i anonymy do schránky že proč se chováme tak nezodpovědně, že už jsme jak cigáni, že to beztak děláme kvůli přídavkům ...no to mi bylo fakt z toho blbě... přitom žádný sociální případ nejsme. Máme velký rodinný dům se zahradou, na dovolené k moři jsme zatím jezdili každý rok, na hory taktéž, kluci chodí čistě oblečení, nemám potřebu to kupovat v second-handech, na přídavky nedosáhneme ani teď s těmi 5 dětmi tak dorčíc co je komu co do toho?? fakt mi z toho bylo na blití..pardon... a teĎ? chodily mi do porodnice i takové fajn zprávy že snad už si teď dáme pokoj když jsme se dočkali těch holek atd... tak to mě dostalo uplně...my jsme chtěli vždy velkou rodinu a nikdy jsme další neměli jen proto aby to byla holka... nikdy to nebylo to primární co nás vedlo si pořídit další dítě... ale vysvětlujte to lidem... :-/ fakt mě kolikrát mrzí že to třeba nemáme kluk , holka, kluk..protože pak bychom to 4.dítě stejně měli ale lidi by neměli ty debilní řeči o pohlaví.... :-/ ikdyž nepopírám že za holčičky jsme rádi, to jo. a moc...ale stejně bychom rádi měli i další kluky... nu což..lidi někdy dokážou fakt ublížit blbýma řečma....v porodnici mi z těch sms bylo fakt hodně smutno....

koksi
26. led 2013

@evikj33 a musíš dávat UM? nemůžeš odstříkávat a dávat jim buď stříkačkou nebo lahvičkou MM? tak jsem to dělala já v porodnici a budu i nadále... holt se mi k prsu holky taky nechtějí přisát..přisály se snad jen ten první a druhý den ale pak šlus...takže odstříkávám a pijou přes lahvičku...teda jen jedna....druhá zatím přes sondu .... nicméně doufám, že až nás pustí že na kojení najedeme...ikdyž trošku z toho mám strach...aby už nebyly moc zvyklé na flašku a prso mi budou odmítat..no taky jsem na to zvědavá..... tobě držím palce aby malej neblinkal, malá kakala..... taky se mi plaší hormony, furt nad holkama brečím jak jsou malinké, že se jim něco stane atd...ale to holt ty hormony...tak se drž ,-)

koksi
26. led 2013

no a teď něco od nás... včera mě pustili z porodnice domů. Je strašně moc porodů tak jim chyběly lůžka a je fakt že já jsem zase nijak nelpěla abych tam mermomocí zůstala (jinak by mě tam možná nechali) ale kluci mi brečeli do telefonu kdy dojedu atd...tak jsem šla domů. Ikdyž je to fakt psycho..když jsem ležela v porodnici brečela jsem že nevidím kluky, manžela (bohužel skrz chřipku byl zákaz návštěv), když jsem teď doma tak furt brečím co ty naše holčičky tam beze mě... stýská se mi... bylo to hrozně divný včera přijet bez břicha a zároven i bez miminek domů .... no prostě pakárna.... Noemi (ta váhově větší) je už na normálním odd., měla jsem jim od ST u sebe na pokoji tak to bylo fajn..jenže nechtěla prso tak jsem dávala své odstříkané... bohužel vypila toho velmi málo (poloviční dávku než by měla) takže vůbec nepřibírá..ba naopak hubne... Moment.má 2030g. Také jak v bříšku se tlačily dvě má vykřivená chodidla směrem ven takže s ní musím cvičit denně aby se jí to narovnalo,
Amálka ta nechce ani prso, ani lahvičku, ani přes stříkačku jí to nejde tak ta leží na intermediální péči. Sice už není v inkubátoru ale v postýlce.je mírně stále podchlazená tak má pod sebou vyhřívanou podložku a papká přes sondu do žaludku... Noe myslím, když začne přibírat, by mohla jít domů... U nás v porodnici aby pustili mimča domů tak musí mít dokončený 36tt což máme právě zítra a musí mít nad 2kg a přibírat...takže když se holka bude snažit tak by mohla být doma brzy...ale Amálka...tam se bojím že to bude na dlouho.. Teď váží 1580g. Je fakt tak malušenká...hotová panenka. Má hrozně malinkou hlavičku, tělíčko...a fakt než nabere do 2kg to bude ještě dlouho..ikdyž kdo ví....možná za pár dní se rozjí a bude líp...ale sestříčky říkají že prostě se narodila malinká a dřív že tyto děti furt spí a jíst moc nepotřebují...já za něma jedu zítra...pravidelně doma po 3h odstříkávám a zamražuju. Už se na ně těším..přece jenom jim určitě taky chybí aspon můj hlas, moje pohlazení.... Manžel je viděl jen hned po porodu a pak už jen z fotek...toho do porodky nechcou pustit...je to šílené.... takže tak od nás.. vložila bych fotku ale nevím jak :-/

těhulky držte se..ono opravdu ne nadarmo se říká "dobrý každý den v bříšku..." ,-)

kacikaci
26. led 2013

@koksi my říkáme Amálka, ale asi je to fakt jedno 😉 taky jí říkáme Amy, Mel, apod..tohle jméno má hodně podob, tak je to pestré..
fakt nechápu, proč by člověk nemohl mít více dětí, když po nich touží a dokáže je zabezpečit po citové, i té materiální stránce..lidi jsou fakt hlupci občas ☹
úplně se mi svírá srdce z toho, jak Ti musí být, když najednou nemáš svoje holčičky u sebe..musí to být hrozný pocit..moc Vám přeju, aby šlo všechno bez komplikací a měla jsi princezny už obě u sebe doma cooo nejdřív..

verdoucha
26. led 2013

Dobrý den, ráda bych se přidala a dozvěděla se nějaké zkušenosti s těhotenstvím dvojčat. Sice nevím jestli pařím do vaší diskuse, ale snad to nevadí. V červnu 2013 čekáme dvojčátka jednovaječná. Ráda bych se dozvěděla jak jste prožívaly nebo prožíváte těhotenství. Co bás bolelo a trápilo. Jaké zkušenosti máte.

verdoucha
26. led 2013

Nějak nevím které potíže a bolesti jsou normální 🙂 a občas si s nimi nevím rady

verdoucha
26. led 2013

@venuss Ahoj, také čekám dvojčátka mo-bi a taky mám obazy aby si dětičky nic navzájem nebraly. Jsem 22tt. Chodím na kontroly jak ke svému dr tak na genetiku. Na minulé to bylo 20 tt byl mezi nimi rozdíl cca 10dnů. Doktor říkal, že nevidí žádný problém právě v braní živin. Máš s tímto zkušenosti s rozdílem velikosti miminek.?

barusmackova
26. led 2013

@verdoucha ahojda tak koukam ze jsme skoro na stejno ja cekam teda gemini bibi dvouvajecny kluky podle ms termin 4.6. Ale urciye budou driv ted v utery budu zacinat 23 tyden 🙂

verdoucha
26. led 2013

u nás by měly být jednvaječný mo-bi a též kluci 🙂 termín mám 5/6 ale počítám s tím že budou určitě dřív

verdoucha
26. led 2013

@barusmackova jak to prožváš ? 🙂

venuss
26. led 2013

@verdoucha Ve 24tym tydnu holky vazily kazda pul kilo, nikdy si nebraly navzajem ziviny a popravde nas ani nikdo moc nehlidal, tak jsem stastna, ze jsme v podstate meli tehotenstvi pohodovi... Jedine, co me trapi, je tvrdnuti bricha,celkem caste uz cca od 25tyho tydnu, potom me boli strasne trisla a veskere svaly, ktere mam ochable ( a to jsem nelezela za cele tehotenstvi, mam syna,tak se musim o nej starat, kazdy den prochazky, obcas nakupy) a co me teda trapi v poslednim mesici, tak jsou docela bolestive strie. Bricho silene svedi (mazu 2x denne, nekdy i vickrat) a pod pupikem se mi udelali strasne velke bolestive strie..☹

barusmackova
26. led 2013

@verdoucha ja jak mam triletou holcicku uz doma tak muzu posoudit ze s ni to byla pohodicka a s dvouma v brisku pro me zadna sranda nikam moc nechodim moc toho neujdu a vecer jsem tak vyrizena ze padnu v osum byla jsem u skoro 14 dni ve spitale kvuli hematomu a krvaceni v 17 tym tydnu a tak mam odpocivat polehavat ale jinak chodim jen ke sve gyndarce nikde jinde me zatim nehlidaji podle ni je vsechno v naprostem poradku dalsi kontrola me ceka 7.2. Tak doufam ze bude zase vse jak ma byt to me vzdycky uklidni a jak ty to prozivas jednovajky jsou asi rizikovejsi jak je tobe

evikj33
26. led 2013

@koksi Tak už jste taky nasvětě 😕 Moc gratuluji a přeji hlavně to zdravíčko to je ted pro všechny to nej at hezky papkaji a sílej.Já odstříkávám ale je toho strašně malinko,Eli už vypijer skoro 70ml mlíčka na 1tah a Fanda trošku méně a já odstříkám tak max10ml to nemaj ani na napití,navíc je to pořád mlezivo,mlíčko né a né se spustit. ☹

verdoucha
26. led 2013

@barusmackova cítím to asi jako ty mám pocit že se večer už ani nepohnu. Připadám si jako balón těsně před prasknutím 🙂 . Jediné čeho se bojím tak právě to aby si ti tvorečkové nebrali živiny, jinak zatím u mě vše v pořádku. Žádné potíže krom toho, že mám pocit jako by mi na určitých místrch tvrdlo břicho a vedle pupíku na levé straně mám asi pocit jako by znecitlivěla kůže no prostě pořád něco. Musím se přestat sledovat a hlídat co kde píchne nebo zabolí joinak se zblíázním do konce 😀

maruja
26. led 2013

@evikj33 pokud můžu poradit tak furt přikládej, jestli aspoň trochu sajou a měň prsa. Mně rozkojila holka, kluk moc nechtěl pít, špatně se přisával. Nakonec jsem se rozkojila a kojíme doteď 😉

verdoucha
26. led 2013

Jsem taky doma na neschopence a nedělám nic jiného než ležím. Každý den krátká procházka a jinak mám pocit že víc nezvládnu ještě že už mám doma syna kterému je 14 tak o starost míň 😀 . Můžu se plně věnovat v 😀 álení 😀

jarkalada
26. led 2013

@koksi nezoufej nad váhama. Až budete doma, pěkně se ti rozjí. V nemocnici mi taky jedli tak těch 25ml - a doma to za chvíli byla šedástka 🙂 A hned mi pak každý měsíc každý přibíral minim. kilčo za měsíc - jako ostatní děti 😉
Situaci ti s ježděním za dětma nezávidím, to si neumím představit, musí to být strašný. 😒
Předpokládám, že Amálka vypadá asi nějak podobně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru