Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

barusmackova
15. bře 2013

@dolcevitav ano ma Lukaska a Stepanka oba kolem 2,5kg myslim minuly patek myslim a dokonce uz tu na koniku byla fotka od

barusmackova
15. bře 2013
dolcevitav
15. bře 2013

To jsou nadherni kulihrasci 🙂

koksi
15. bře 2013

@jarkalada a kolik měli dětičky v roce váhu? já jen aťsi udělám představu jak to cca bude ,-) děkuji

koksi
15. bře 2013

holky jak se sem vkladaji fotky? taky bych vam ukazala nase breberky jen nevim jak na to 😒

koksi
15. bře 2013

@barusmackova díky za info..taky jsem nevěděla jak se kluci jmenují a jakou mají váhu... 2,5kg je pěkné a jsou to fakt krásní kulihrášci, díky za zprostředkování 😎

jarkalada
15. bře 2013

@koksi tak třeba v půl roce Luky - 7,38kg,69cm, v roce 8,89kg,76cm. Anet - 7,24kg 67cm a v roce 8,86kg a 74cm.
A po roce už ho předehnala o kilča, je tak o půl kg těžší jak on.

kacikaci
15. bře 2013

@koksi no tak uvidím, jeslti nenajdu nějaký ve výhodné koupi, kdyžtak bych s ním počkala..
@gyty no v pondělí jdu na další kontrolu, tak se na to zeptám mudr, ale teď mi dělali všechny možný testy, tak to by se na něco asi přišlo, teď jsem doléčovala ten zánět močáku, tak jestli to nemůže být k tomu..je to fakt hodně nepříjemný, zvlášť když dcera po mě třeba když jsme venku něco chce a já mám břicho ztuhlé jako kámen a nemůžu nic ☹
jinak co se týče zabarvení pupíku, tak to nemám,ale asi je to normální? porstě těhu zabarvení kůže, to pak zmizí, mě se zase začala objevovat linea nigra na břiše..tu jsem v prvním těhu měla sice až později, ale pak zmizela po nějaké době po porodu, tohle bude asi něco podobného..jinak s pupíkem jsem e rozloučila před pár týdny, a uvidíme, za jak dlouho se s ním zase shledám 😀

maladama
15. bře 2013

@kacikaci jen aby ses s ním nesetkala dřív, než ti bude milé 🙂
mně vylezl ven (prostě se otočil ven, jako to mají miminka těsně po narození, než zaleze do břicha), a protože je to momentálně nejvíc předsazená část mé anatomie, tak s ní neustále do něčeho šťouchám, což není úplně příjemné. Zvlášť když to pitomé břicho je prakticky každým dnem dál a dál od mojí páteře, takže jen proto, že včera mi stačilo stát od linky x centimetrů, to neznamená, že když si dneska stoupnu na stejné místo, tak se nepraštím, že 🙂

gyty
15. bře 2013

@kacikaci 😉
sme na tom podobne! ja mam taky ten pruh na brise a stejne hnede se mi zabarvil i pupik a tak 10cm kolem... tak nevim
jinak jak ze si na tom s nakupy?
sme podobne tehotny tak jen pro srovnani ja se porad bojim.....ale protoze sem nasla za neuveritelny penize teutonii cosmo team s vloznyma taskama ve stavu noveho kocarku bez skrabance proste fakt jak novej tak sem si ho koupila uz ted....protoze jinak by mi utek....
a ted zas muzu z bazarku koupit super fusaky a nevim jestli este neni brzo....ale to se zas nebude opakovat tak nevim.

kacikaci
15. bře 2013

@gyty s nákupy sem na tom následovně - spoustu věcí věcí máme po dceři, a babičky teď rozjely mánii s nakupováním, takže oblečení myslím, že máme už dost, teď jsem pořídila zavinovačky, sobě odsávačku, apod. a kočárek už máme taky, ale tak jen díky dobré možnosti koupě..příští týden nám dorazí autosedačky, a fusaky (ale ty teda nebyly potřeba, ale zase sem měla možnost výhodně koupit), povlečení do postýlek taky už sou doma, no zkrátka pořizujeme postupně, aby to pak nebylo všechno hr najednou...příští víkend si přivezu uskladněné věci od tchýně, co máme po dceři, proberu je a pomalu začnu prát..cítím, že za pár týdnů už bych nebyla schopná žehlit, apod..tak to chci mít dopředu, i kdyby se stal nějakej průšvih a musela sem třeba ležet v nemocnici, aby toho nebylo na manžu moc..
mám napsanej seznam, co je třeba pořídit a podle toho jedeme, když je něco výhodnýho, i když to nebude třeba hned na začátku, tak to berem.. 😉
no a teď taky řešíme velkou postel pro dceru..to je teď náš hlavní úkol přesídlit ji 🙂 takže vybíráme a pak budeme trénovat spaní v klasické posteli, jsem na ni zvědavá, jak to vezme..

kacikaci
15. bře 2013

@maladama doufám, že ho ještě pár týdnů neuvidím! 😉

maladama
15. bře 2013

@gyty 27tt už je hezký, to už jsou i relativně dobré šance na přežití, i kdybys začala rodit zítra! Takže už se podle mě tolik bát nemusíš a můžeš začít nakupovat...
koneckonců, dokdy to chceš odkládat? Až na adriene neznám žádnou dvojčecí mámu, co by byla vydržela přes 34tt!

gyty
15. bře 2013

@maladama
asi mas pravdu...
maji ted drobci kazdy po kilu. chlapecek je cca 1009 g a holcicka je 1059g.
zatim pry vsecko vzorove drzi.
spis ja se sotva valim a to mi to bricho nepride az tak obri na to ze sou to dvojcata. ale je to asi tim ze mi spadlo hodne dolu tedka tak mi pride mensi.
ma tu nekdo seznam co se hodi co je nutny atd?
ja zatim spis kdyz se neco naskytne fakt za super cenu jako ten kocarek za 6000kc nebo ted fusacky taky za docela slusnou cenu a jsou jak novy....a tak. ale to jsou spis veci co hned na konci kvetna proste potrebovat nebudu. hned do porodnice se asi bude hodit neco jinyho. jak znam manzela tak ten neni schopen koupit ani bodycko. proste nevi jak to vypada. ☹ takze spis zacnu sama pomalu navstevovat kramecky s vecickama pro miminka ... 😎

gyty
15. bře 2013

@kacikaci ty brdo
dej sem seznam at zacnu taky neco delat!
😅 😕

i kdyz uz jednoho prcka mam sem naka bezradna. vidim ty mrnavy vecicky a nevim co a jak. fakt jak kdyz uz bych to nemela jednou za sebou. ale tehda mi vlastne vsecko kupovala mamca. byl to prvni vnoucek a silela vic jak prvorodicka. ja nemela sanci koupit ani dudlik! ten sme teda ani jednou nepouzili/
ale proste nakupovala jak silena a ja nemela sanci si vybrat ani zavinovacku. vsecko pro nas mela nachystany.
tak ted ja koukam jak puk ! 😀

maladama
15. bře 2013

@gyty pošli do IP maila, pošlu seznamy 🙂

gyty
15. bře 2013

@maladama 😕 to se dela jak?

kacikaci
15. bře 2013

@gyty my taky spoustu věcí dostali třeba po neteři a tak, tak jsem přesně nevěděla, co a jak...seznam mám napsanej jen v ruce, ale můžu ho přepsat do pc, pokud ho chceš poslat..hlavně člověk zjistí za pochodu co bude využívat a co ne..takže spousta věcí se dá dokoupit potom

maladama
15. bře 2013

jinak naše dvojčata v 30+2 - áčko 1880g, béčko 1800g (áčko teď moc nerostlo, béčko ho dohnalo, ale furt jsou o týden napřed). A je koncem pánevním a už se asi nehne, čímžto pádem císař jasnej, to se porodit nedá.

já jsem bez nálezu na kardio, ale internistku ještě napadlo, že bychom měli vyloučit štítnou žlázu (prý existuje nějaká těhotenská porucha, co by teoreticky mohla způsobovat tu dušnost, tak abychom si byli jistí, že to není od toho), plus znova krevní obraz na chudokrevnost (teď jsem na dolní hranici normy), takže za 14 dní interna to jistí. A dostala jsem pro jistotu betablokátory na srdce - že by měly pomoct na to bušení srdce a snížit tlak (ale ono se stejně ukázalo, že když mě měří klasickým tlakoměrem, tak mám ukázkovejch 120/80, to jen ten debilní digitální mi měří hausnumera typu 150/80). Internistka pracuje výhradně s těhotnýma na gyn-por klinice v Motole, tak věřím, že ví, co dělá 🙂

Mně je čím dál tím hůř. Včera jsem si musela jít dvakrát sednout, než jsem nakrájela čtyři cibule. Ale ono fakt nepomáhá, že jsem navíc chytila nějakou hnusnou virozu a místo nosa a očí mám fontánku, to se pak dýchá jedna radost. Teda dneska (čtvrtý den) už smrkám jen mírně, zato mám odřenej nos, na puse opar jak blázen, a akorát čekám, jestli to skončí na průduškách nebo ne.

maladama
15. bře 2013

@gyty kliknout na tu obálku pod mým příspěvkem 🙂

dexin
15. bře 2013

holky, jakou velikost teda standardně nosí tak 2,5kg mimča?

werinka1
15. bře 2013

Ahojky, tak my jsme dnes byli na kontrole se srdíčkama a pan doktor je spokojený 🙂 No, my samozřejmě také 😵 Čekala jsem teda ještě nějaké přeměření či převážení, ale to nedělal. Zkontroloval jen srdíčka a cévy.
To cestování začíná bejt pro mě noční můrou. Do Plzně cca 80 km a zpět. Ale cejtim každou nerovnost na silnici a když se povede a vlítnem do díry, tak mam pocit, že mi chuděrky snad vypadnou ☹
@dexin Vlastní zkušenost nemám, ale co jsem okoukala kolem a kolem tak 48. A budou mít ještě fóra 🙂
@maladama Já už začínam akorát pociťovať že je mi nepříjemné ležení na zádech. A když si sednu z lehu, tak se najednou nedokážu pořádně nadechnout. Jinak ťuk ťuk ťuk, krom té únavy se cítim dobře. Tak ať se brzy dostaneš z té virózy, je jasný, že to nepřipadá když je člověk i bez nějakýho chípu dost unavenej.

werinka1
15. bře 2013

A ještě prosím o radu ohledně.....ehm.....vyprazdňování 😝 Trápila vás zácpa? Nebo resp. chodím skoro každý den, ale vytlačit to, no hrůza 🤐 Jako beton a to se snažim pít (ani mošt nepomohl). Ovoce, zelenina je taky zařazena do jídelníčku. Budu ráda za každou radu 😉

koksi
15. bře 2013

@dexin tak tu 48. Naše Amálka má 2900g a vel.50 je jí ooooobrovská!!! ,-)

jarkalada
15. bře 2013

@dexin my jsme měli tescový overálky, ty jsme nosili vlastně pořád dokola, na doma stačily. A byla to velikost 0-0. Pak je vel. 0-3, to už bylo moc velký 🙂) Ale pak už doma normoš tu padesátku, aspoň jsme ty kousky řádně využili 😀

werinka1
15. bře 2013

@koksi Nevím jeslti už třeba nevíš, ale jsme na ty berušky zvědavý, tak buď je tu po tímto okénkém +přidej fotky (sama jsem nezkoušela) nebo co mám vyzkoušené - můj fotoblog, album, založ nové album a pak tam nahráváš fotečky z PC.

ratatooy
15. bře 2013

ahoj holky me by zajimlao jestli je u dvojčat nejak o hodne vetší břicho než u jednoho?

liberec
15. bře 2013

ahojky, tak a je zle, od úterý musím jen a jen ležet a nic nesmím dělat. což samozřejmě s fífou nešlo a ve čtvrtek mi hrozila nemocnice, tak poctivě ležím. filipa jsme odeslali na 14 dni pryč a se vším se teprve pomalinku srovnávám. včera jsem celý den probrečela, dnes už kapu míň. vůbec si neumím představit ležet půl roku a nevěnovat se fífovi. nevidím ho pár dní a je mi ho moc a moc líto a mám strašné výčitky, že je malinký, že mě potřebuje atd...od 25.8. máme paní na hlídání, když bude manžel v práci, tak snad to půjde alespon tak. vůbec jsem netušila, jak jsem v tomhle směru slabá a citlivá povaha :(

liberec
15. bře 2013

@liberec teda od 25.3. 🙂

gyty
16. bře 2013

@ratatooy ahoj
no ja u prvniho mela stejnou start vahu jako ted 53kg
u prvniho jsem nabrala 9kg
a ted mam 12 ale vsecko je to v brichu. jak mi ted este nasli tu tehu cukrovnku tak se mi zhubla dost pusa i prsa ale furt pribiram ale jen v brise. snazim se jist presne jak mi rekli, ale mam stejne pocit ze asi hladovim...
bricho mam ted stejny jako kdyz sem sla ve 40tt rodit. a to sem teprve 27tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru