Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
18. bře 2013

@jarkalada
me na to zatim nevysetrovali. u prvniho ditete vse v poho.
akorat jsem ted zminila ze jedna holcina od nas z rodiny ho ma tak ze pro jistotu to nechaji vysetrit

jarkalada
18. bře 2013

@gyty ono to většinou v poho je. A normálně se to nevyšetřuje. Jen na žádost nebo na podezření.
Třeba moje segra má první dítě taky ok. Pak jsem přišla s tím, že já to mám - je to dědičné a snad se to dědí zas jen na holky- tak si to schválně zkusila zjistit -a má ho taky - takže u druhého si už musela preventivně taky píchat injekce.
No a co myslíš - moje malá to má taky 😠 , oběma jim na to odebírali krev v pár měsících.

gyty
18. bře 2013

@jarkalada hmm pekny...
no ja uvidim du tam pristi tejden.
mas naky tip na autosedacku?
premyslim o te besafe izi sleep...ale zase dost penez....

koksi
18. bře 2013

@barusmackova díky za lichotku ale nemyslím si že bych vypadala nejak uchvatně...s tím vytahanym brichem co mam budu mít ještě hoooodně práce..a buh ví jestli se vůbec stáhne 😖

koksi
18. bře 2013

@maladama měla jsem to přesný jako ty... u oblečení co jsem u kluků nosila až do konce těhu jsem se teď s dvojkama vešla tak do půlky těhu..pak jsem kupovala větší ...holt to břicho je prostě větší u těch dvojek

a jinak..jak to máš vymyšlený skrz malýho? se dívám že je ještě menší jak náš nejml.syn tak by mě zajímalo jestli vydrží jezdit na stupatku nebo pořizuješ 3kočár.... 😉

jarkalada
18. bře 2013

@gyty my máme romer king plus, ale to už jsou ty větší 9-18kg. Vyhovují, ale s ostatníma zkušenost nemám, tak nemůžu porovnat. Vajíčka jsme měli půjčený, ty ani nevím už značku

koksi
18. bře 2013

@dexin DÍKY ,-) jinak já ty malé vel.kupovala v KIK tam opravdu mají těchto drobných velikostí hodně a nebo jak už psaly holky Tesco a vel.0-0. A nebo dvojcatka.cz tam mají kategorii oblečení 32-50 pro nedonošence..odtud jsou např.ty dupačky co měly holky z porodnice, viz foto. A nebo jsem ty pidi vel.nakoupila v Nextu odtud holkám sedí vel.First size..je to naše cca 46 a tu teď naše žabky nosí.. ..
ono ani mě se to nezdálo že by takhle pidi oblečky oblíkly, furt jsem měla před očima jak kluci byli velký a že hned nosili vel.56 ale u těch dvojčat je to jiné..zvlášť pokud budou nedonošený...

koksi
18. bře 2013

@dexin pokud si maluješ že budeš mít 3kg miminka tak to jim ta 44 bude malá ale 50 bude dobrá ,-)

koksi
18. bře 2013

a někdo tu chtěl foto naší smečky tak tady je... bohužel celkovou rodinnou i s náma 2 zatím ještě nemáme tak aspon dětičky 😀D

jarkalada
18. bře 2013

@koksi ten dudan! 😀 krásný děti 🙂

dexin
18. bře 2013

@koksi teda vážně úžasné děti!

luc1979
18. bře 2013

@gyty nakonec jsme to dotáhli až na 36+6 🙂

luc1979
18. bře 2013

@gyty a císařem, Vojtík šel prcinou napřed 🙂

gyty
18. bře 2013

no klobouk dolu! to je ale velka rodina! ja vzdycky chtela moc deti rikala sem si ze chci velkou rodinu minimalne tri deti a sem chtela klidne vic, ale pak sme zjistili, ze prirozene to nikdy nepujde....tak sem stastna, ze ted se konecne podarilo a znovu sem tehotna. na tvuj pocet to uz nedotahnu, ale fakt mas muj obdiv! drzte se holky a kluci!! 😉

gyty
18. bře 2013

@koksi
no klobouk dolu! to je ale velka rodina! ja vzdycky chtela moc deti rikala sem si ze chci velkou rodinu minimalne tri deti a sem chtela klidne vic, ale pak sme zjistili, ze prirozene to nikdy nepujde....tak sem stastna, ze ted se konecne podarilo a znovu sem tehotna. na tvuj pocet to uz nedotahnu, ale fakt mas muj obdiv! drzte se holky a kluci!!

urbisa
18. bře 2013

ahoj holky,jen na porovnání,vidím,že řešíte oblečky.Já jsem rodila sice už je to nějaký pátek,kluci měli přesně 32tt,váhy 2120g a 2030g,domu jsme šli za 4 týdny,to měli 2390g a 2330g,oblečení měli vel.44,ale už jen na odjetí z porodnice,pak měli jen chvilku vel.50,ve 4 měsících vážili 7kg....hodně štěstí všem a hlavně zdravá a donošená miminka.. 🙂

gyty
18. bře 2013

holky mate fakt naky tipy na ty autosedacky?
este me napada casualplay prima easy....nova este drazsi nez ta besafe izi sleep ale zase na netu z druhy ruky je jich spoustu. kdezto ta besafe je tam jen jedna o 700kc levnejsi nez nova z obchodu. anebo 3500 nova z obchodu. krat 2 a sme tam za 7000.
nebo kolem 1500 casualplay prima easy z druhe ruky....
me jde o to ze se udajne da dat do lehu a my sme v aute casto...az moc. takze bych rada neco pohodlnyho a libi se mi ze kdyz dojedem tak ditka nemusim budit ale vyndam je i s autosedackou tu dam do lehu a ditka spinkaj dal. kdezto jinak po dlouhy ceste je lepsi je uz konecne z vajicka vyndat a presunout do postylky coz /aspon u prvniho ditete/ vede k probuzeni. nas malej byl hrozne neprijemnej a kdyz si to predstavim ve dvojim provedeni tak nic moc. takze kdyz by se to dalo obejit tak bych byla rada
ale nejsem si jista jestli je to dobra volba.....
naky tipy?

😉 😉 m 😉 ate nekdo zkusenost ? diky

gyty
18. bře 2013

i kdyz z druhy strany se bojim kupovat zrovna autosedacky z druhy ruky kdyz ty lidi neznam. muzou rict ze neni bourana a zrovna bude....ach jo. tak nevim. asi koupim novy....

maladama
18. bře 2013

@gyty jojo, autosedačky to mám stejně - jedině nové nebo od někoho, koho znám osobně (nebo nějakou ukecanou maminku na diskusáku, kde je jistota, že by se o bouračce prokecla 🙂)

jinak my máme ty Cybex Aton, aby šly na EW na adaptéry. Bylo na výběr mezi Maxi-Cosi a těmi Cybex, a ty se mi líbily víc.

gyty
18. bře 2013

@maladama
a ty se asi takhle polohovat nedaji,co?
me to pride hafo penez....a musela bych je asi koupit taky hned protoze na internetu jsem uz nasla nove posledni dve za starou cenu. kazda tedy od jinud....takze dvakrat postovne....
no nevim. 3500 a 3900 plus dvakrat posta....
a pak uz je vsude maji od 4600
zase ty casualplay sice maji o jeden bod horsi atesty /3/ a besafe maji 2 a stoji nove prez 6 000 ale nevim proc z druhe ruky jsou jiz od 700....
ale daji se pouzivat i jako hlubovaka korba. jsou opravdu hodne hodne prostorne...
jsem z toho cela ..... 😅

kacikaci
18. bře 2013

@gyty my jsme koupili maxi cosi, aby šly na adaptéry na EW, jinak 7000 se mi zdá teda fakt hodně peněz na to, že to budete používat cca rok, ani ne..ale zase je pravda, že když trávíte spoustu času v autě, tak je asi dobré investovat, aby prďolové měli pohodlí a byli v bezpečí
dneska jsem byla znovu na kontrole, ptala jsem se na to tvrdnutí břicha a dostala jsem magnézko, tak snad to bude po něm lepší, jinak kluci už mají cca 600 g, a všechno je ok, naštěstí

ratatooy
18. bře 2013

@gyty a co nejakej kočarek kterej ma homlogovany korbičky jako autosedačky třeba jako jane

barusmackova
18. bře 2013

Ahoj holky zajimalo by me jak se ve spitale pak treba resi kdyz je mamina nastydla kasel ryma a jde se na cisare to si neumim predstavit vcera jsem lehla s rymou trestila me hlava byla jsem jak prastena klackem a rikala jsem si co by asi tak doktori semnou mohli delat kdyby to na me najednou prislo no nic musim se dat do kupy snad bude do dvou dnu lip mam tu to oscilo a to me minule zabralo 🙂 a jak se vam ostatnim dari?

barusmackova
18. bře 2013

@ratatooy
@kacikaci
@gyty ahojda my mame jane twin two a jsem z nej nadsena mame ho jak s autosedackama tak s tema jejich matrix korbickama co se da pouzit i v aute jako sedacka tasnad se v nem bude klukum dobre lezet :D ale ze sportaku moc nadsena nejsem neumim si predstavit ze by v nich od 7-8mesice byli prijde mi malo prostorny a na fusak to nebude :-/ budu muset kouknout i po jinym a pak janecko zase prodat dal

ratatooy
19. bře 2013

@barusmackova ahoj no když bych mela dvojky tak bych ta chtěla tento kočár co máš kvuli tomu abych se snim vešla do chodby a 80cm futer a nezabralo to celou chodbu,dal bych ještě potom přemejšlela nad EW a pak ješte jeden td si nevzpomenu na nazev

karlisska
19. bře 2013

@gyty ty jo, já bych tolik peněz do autosedaček nedala. Dívala jsem se hlavně na bezpečnosti a vychází dobře maxi cosi a cybex, ta cybexka je i levnější, nová tak za 2tis, takže v pohodě... Já bych brala ty autosedačky jenom nové, ale znám spoustu holek, co braly použité, ve vašem případě, jak hodně cestujete autem, máte nové určitě lepší. @kacikaci tak my byli včera u doktora a máme taky kolem 600 g, jeden je menší, tak cca 550 g, ale prý je vše ok, a to je krmím dost 😀 pořád se mi zdají malincí 🙂

kacikaci
19. bře 2013

@karlisska tak to je máme podobně veliké, u nás je Béčko taky o něco menší než Ačko, ale prý je v pořádku a v normě..dívala jsem se poprvé v životě do tabulek právě kvůli té váze plodu, a našla jsem, že v našem týdnu by měli mít okolo těch 500 - 600 g, takže je to ok.. 😉

karlisska
19. bře 2013

a díváš se na 24.týden nebo na 25.? Já včera začla 25.týden a je tam rozdíl v těch tabulkách cca 200 g, tak je jasné, že bobci ještě něco přiberou... Já jsem hrozná, dívám se do těch tabulek často... A kolik si přibrala ty? Já už mám nahoře 8 kg, no děs... jesli to půjde tímto tempem, tak ani nechci pomyslet, jak budu vypadat.... Jak často chodíš na konroly? Já co 3 týdny. Jinak teď jsem byla mimo pravidelnou kontrolu, protože jsem o víkendu spadla a hrozně málo jsem cítila holčičku, byla jsem z toho krápek nervozní, takže jsem si tam raději zašla a ona jenom změnina polohu a já myslela celou dobu, že mě kope pouze kluk .... no dělají si v břichu co chtějí. 🙂 Jak jsem doma, tak se tak častěji kontroluju a vrtí se tam fakt celý den, začnou ráno a fakt je cítím tak do 4, pak asi odpočívají a začínají zase večer.... Zrovna jak je manžel doma, tak hrají nebavku.... a mi tu dopoledne poskakuje břicho 🙂 už jsem myslela, že mu to i natočím na kameru, ať z toho tky něco má 🙂

adriene
19. bře 2013

Ahoj holky. Delší dobu jsem tu nebyla... měla jsem jiné starosti/radosti/povinnosti 😎 A tak alespoň popíšu co a jak. 7.3.2013 se nám císařským řezem narodili v podvečerních hodinách Lukášek (2530g) a Štěpánek (2490g). Kluci měli apgar score 3 x 10 a jsou úplně zdraví a krásní 🙂
Přikládám foto a o něco níže podrobnější popis 😉

zvalentova
19. bře 2013

@adriene úžasné skóre, sikovni kluci 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru