Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kowalski52
24. bře 2013

@dexin Tak to mám dobrý vyhlídky tedy 🙂)) mě na UZ viděla doktorka jedno v pořádku usazené a srdíčko ( to jsem videla i já) ale pak mi ukazovala o kousek vedle takovou tmavou tecku, u které se domnívá že to je malý hematom v děloze kvůli kterému se mám trochu šetřit aby se vstřebal já mám ale podezření že je to nebude hematom....

dexin
24. bře 2013

@kowalski52 no všechno je možné, třeba tam 2 máš. Nechej to na další kontrolu a nelámej si s tím hlavu. Pokud mají být 2, tak budou!

kowalski52
24. bře 2013

@dexin Já vim ale ta zvědavost mi nedá o tom ani nachvilku přestat přemýšlet a hlavně strach jestli bych něco takovýho zvládla... Ty nevolnosti jsou fakt hodně silný trvá to celý den v kuse, nemáte někdo ještě nějaký fígl jak se alespon trochu najíst me je ze vseho zle

dexin
24. bře 2013

@kowalski52 žádný fígl neexistuje, prostě to musíš vydržet! 😀 Trochu mi pomáhala kofola, ale to jsou jen berličky.

kowalski52
24. bře 2013

@dexin no zkusim, už mám coly pokrk, tak aspon malá změna 🙂

carllita
25. bře 2013

@barusmackova No mít parádní tchýni přímo v baráku, to je fajn! My jsme tu sami a o tchýni radši moc mluvit nebubudu, 😉 je daleko a tu vnoučata vůbec nezajímají. Teď už toho večer taky začínám mít plný vinty, no snad budu chvilku ještě funkční 🙂
@kiwiik No páni!! Vůbec Ti to nezávidím. Mám taky obavy, že možná víc práce dá ten starší, než miminka. Musíš být úplně vyždímaná. Možná ještě složitější to bude, až budou holky lízt, to když se pak rozutečou 4 děti, tak to je mazec! 🙂 Netuším, jak ještě stíháš pro kluky něco uvařit. Já si plánuju, že si nechám aspoň pár měsíců vozit obědy, abysem tu já nebo přítel měli aspoň něco k jídlu. Tak Ti držím palce, ať je to čímdál veselejší.

carllita
25. bře 2013

@kowalski52 Ahoj. Mě byly vidět dva váčky už v 5.tém týdnu. V 8.mém už dvě bijící srdíčka.A taky mi začlo být od 5.tého týdne špatně. A bylo to krutý. Fakt celodenní nevolnost, 3x denně zvracení a to všecko asi do 15.tého týdne. Jedla sem jen suchý housky a taky mi maličko pomáhala cola. Ale přežila sem ,teda všichni tři :D Držím palce!

gyty
25. bře 2013

@kowalski52
tak u me v 6tt byly videt dve srdicka.
spatne mi bylo silene. jediny co sem mohla byly piskoty porad sem je u sebe mela. jinak sem nemohla ani vstat z postele. horor. casto sem prolezela celej den v posteli proste sem se nemohla ani zvednout. bylo to sileny. fakt. a to mam doma malyho kluka. uvarit postarat se o nej a zabavit ho 😖 to bylo neco. a k tomu neunosny migreny na ktery nikdy netrpim. nastesti uz je to pryc. celodenni nevolnosti i migreny. taky sem prisla tak o 60% vlasu. to se ale taky zastavilo. nastesti. asi pred mesicem. cca.

kowalski52
25. bře 2013

no tak to je děs, no mě je tak spatne že si musim doslova mrazit zaludek ledovýma napojema, ted jsem nastestí vyměnila colu za bezinkovou stavu. a jinak za celej den snim treba dva krajice chleba a trochu polivky ... a to se nutim silene . a o ty vlasy si přišla kdy prosim tě? V těhotenství by se měli prý zlepšit a zhoustnout a pak po šestinedělí po porodu vypadavat .... A toho já se děsim protože mě z nevysvětlitelných důvou prave před rokem a pul vypadalo taky asi 60% vlasu a to jsem mívala vlasy do pasu a nekdy az na zadek a velmi kvalitní ... ted mam horko tezko na ramena a prosvítají mi plešky ... :(((

gyty
25. bře 2013

@kowalski52 no me to zacalo padat hodne hned na zacatku...jak se objevili nevolnosti tak mi padali vlasy a zastavilo se to vsecko asi tak pred mesicem. i nehty sem mela jak papir. ted konecne to prestalo tak padat. ja uz si pomalu setrila na paruku 😅
ale nastesti se to zastavilo tak druha vlna snad az v sestinedeli a ne driv!

kacikaci
25. bře 2013

@gyty taky mi hodně padají vlasy, ale vypadá to, že už to poamlu končí, v prvním těhu sem to měla stejně, padaly nějak v průbehu těhu, pak přestaly a byly super, nemastily se, byly leské, apod. pak padaly po porodu, musela sem i na kožní, dostala sem nějaký vitamínový tbl. a bylo to ok..nakonec zase narostly, takže doufám, že i tentokrát se obnoví 😉

maladama
25. bře 2013

@koksi prosímtě, teď jsem na tebe v sobotu myslela, že jsi musela škytat - smažila jsem palačinky a ti moji DVA chlapi mi je užírali, že jsem měla na talíři furt jen jednu - že si nedovedu představit, kdyby dvojčata byli kluci, že pak budu mít doma 4 mužské strávníky - a to ty už máš a bude hůř! 🙂 Děláš vůbec takový věci, jako jsou palačinky, nebo to nemá cenu? 🙂

gyty
25. bře 2013

@kacikaci no ja v prvnim tehu prave mela vlasy nadherny ze mi kazdej rikal cim to je ze mi tak zhoustly fakt krasny a pak teda v sestinedeli sem doslova vyplesatela ....to sem mela strach
no a ted sem vypelichana uz ted!
sem rada ze se to aspon zastavilo a nejsem jak vanocni stromecek
ale sem zvedava na to sestinedeli!!!!!

kowalski52
25. bře 2013

@gyty ty blaho ty vlasy umej s clovekem zatoci, já ted vidim dlouhovlasou holku jako jsem mela já jeste pred dvema lety a normalne brecim .. 😖

kowalski52
25. bře 2013

Ještě jedna věc holky - mám strasne velký břicho - fakt jak v patym mesici a přitom nejim a zvracim už přes týden jsem pořádně nejedla a břicho furt velky co to je? 😕

gyty
26. bře 2013

@kowalski52
no je pravda ze jsem taky mela hned vetsi bricho..i kdyz nevim jestli az tak jak pises ty....

kowalski52
26. bře 2013

Tak jsem nasla zázrak na růst vlasů - jo strava bohatá na železo, vím že hodně železa obsahujou játra, ty se ale v tehotenství nesmí ... :/

karlisska
26. bře 2013

Ahoj holky, jak se máte? 🙂 Mě přepadlo zase těhu zvracení a skončila jsem v pátek na kapačkách, no fuj ☹ ale už je mi líp. Jinak obě dětičky mám otočené hlavičkou dolů, vím, že se to může ještě změnit, ale i tak mi říkali, že to teda vypadá na přirozený porod a já najednou mám úplně strach... vím, že jsem asi divná, ale já chtěla spíš císaře. 😒 Chtěla jsem se zeptat u toho přirozeného porodu se dělá u dvojčat automaticky nástřih hráze?

maladama
26. bře 2013

@karlisska klid, ještě se můžou klidně otočit, nebo se doktorům nebude něco líbit, a budeš mít císaře rychleji, než se stačíš nadechnout 🙂

nástřih se automaticky snad už nedělá nikdy, ale když bude potřeba, tak ho holt udělají. Ber to tak - když doktor nestříhne, tak dohlídne na porod dětí, porod placenty, a pak si jde hodit nohy nahoru a dát kafe. Když stříhne, tak místo toho ještě minimálně patnáct minut vyšívá - no musí ti být jasné, že žádnej doktor nebude stříhat, když to nebude fakt potřeba 🙂

carllita
26. bře 2013

@karlisska Ahoj. Nic si z toho nedělej. Já je mám otočené obě hlavou dolů už snad od začátku a taky prý to nejspíš půjde přirozeně. A taky mám hrozný strach!!! Zvlášť potom, co sem nedávno zkoukla nějakej diskuzní pořad o těhotenství a porodu dvojčat a tam říkali, že to druhý dítko se rodí nejdýl do 60 minut! Dovedeš si to představit? Po porodu jednoho další HODINU ? No tak to mě dostalo, ale můj doktor tvrdí, že pak to jde rychle za sebou.....Já se prostě budu snažit se srovnat s tím, co bude nejlepší pro miminka. A nejsi divná, já bych taky byla klidnější kdybych věděla, že to bude císař 😉

karlisska
26. bře 2013

@carllita já si právě připadala divná, všichni strašně prosazují ty přirozené porody a já mám z toho hrozný strach, je to asi i tím, že jsem si celou dobu říkala, že dvojčata jdou císařem a najednou mi řekli, že to je ideální na přirozený porod 🙂

Já bych řekla, že i rychleji než do 60 minut, dneska zrovna psala jedna maminka dvojčat, že porodila jednu v 11:49 a druhou už v 56, to je fofr, co? 🙂
@maladama tak si mě trochu uklidnila, že se automaticky ten nástřih nedělá.
Nebudu na to tak moc myslet.

Taky máte v břichu jednoho prdolu o hodně aktivnějšího než toho druhého? Holku cítím snad pořád, ráno hned jak se probudím, přes den i večer, mám pocit, že vůbec nespí a kluka jen semo tamo...

koksi
26. bře 2013

@gyty tak ti přeji aby aspon ta jedno 80% mimi byla holčička ,-) Jinak zavinovačky určitě emitex nejsou...jsou to nějací Poláci ale jde to blbě přečist...asi Cebi?? a jinak mám holky zakuklený ve flauš.dekách z Ikey...dávala jsem tu odkaz je to taková malá dečka za 70kč. Nemám žádné extra ,-) Dám si tu deku to trojuhelníku - nejdelší stranou ke krku a zamotám. Je jim krásně teplo , jen tak se mi z toho nedostanou - účel tedy splněn 😀 ale tobě na to zakuklení a stáhnutí ručiček bude stačit i bavlněná plenka.. ,-) U nás přece jenom musí být v teple aby nedošlo k podchlazení... ale u tebe to bude už o něčem jiném -)

koksi
26. bře 2013

@dexin no máš pravdu, užívám si jich a toho oblíkání 😀 po 3 klucích je to přeci jen příjemná změna 😀 😀 😀 takže už tomu odpovídá jejich šatník kterej mám do cca jejich 1,5 roku už naplněný 😀 tady jen něco málo na ukázku :D první fotka to mají teď tak do jejich půlroku na druhé fotce už jsou věci ve vel.86 a 92 😀 no jsem blázen co si budeme povídat 😀 a to je jen málo z toho co pro ně ve skříni mám 😀 ale na modu jsem ujetá i kluci mají plný skříně různých košil, svetříků, barevných kalhot 😀 naštěstí to můžou po sobě dědit..u těch holek to holt budeme vždy muset kupovat vše rovnou 2x. Ale z 90% jsou to uplně nové věci takže to pak prodám dál.

a ty si přeješ co? kluky, holky.. ale u vás je to asi jedno když už páreček máte že??

marton
26. bře 2013

@kowalski52 Ahojky,čtu tvůj příspěvek a vrátily se mi těhotenské nevolnosti.Úplně s tebou cítím,taky jsem od začátku do 15 tt zvracela.Neustále,Xkrát za den,některé dny jsem ani nevstala.Nepomohlo nic,ani kapačky v nemocnici.Jediné co jsem později snědla byla lučina,jablka a rohlik.Jestli to bylo dvojčatama nevím,ale dr.necelý týden po vynechání menses viděla dva váčky 🙂 .

koksi
26. bře 2013

@carllita My máme dětí 5. Nejstarší je přes den ve škole pak v družině, druhorozený ve školce a tak mám doma prostředního 2letého a 2měsíční dvojčata. Probíhá to u nás tak nějak podobně jako u Kiwiik. Jsem na ně taky sama. Babičky ještě pracují , jeden děda taky ale můj taťka je už v důchodu ale ten má zase x tisíc aktivit takže taky moc nepomůže. Ale když je nejhůř a musím třeba na úřady nebo na rehabilitaci s jedním dvojčetem (druhé cvičit nemusí) tak přijde a pohlídá právě to druhé dvojče a syna..ať nemusím chodit se všemi na rehabku. A stejně jako u Kiwiik díky počasí nechodíme ven takže jsem už 2.měsíc zavřená s holkama doma a tak si taťka občas vezme syna ven aby nebyl pořád zavřený doma. Jinak školák z družiny už chodí sám domů a ze školky syna vyzvedává mamka. Manžel jak jede k večeru domů ho pak vyzvedne nebo mamka s ním dojde k nám. Jak jsou doma kluci tak se mi snaží pomáhat. Ti dva nejstarší už holky nakrmí sami, tak já se můžu věnovat prostřednímu nebo chystám večeři , prádlo do pračky atd.... Ty večery jsou u nás taky hektické. Rozhodně všechny najednou nekoupeme. Jeden den se koupou kluci, druhý den holky a tak napřeskáčku. Pak všechny nahnat do pyžam, večere..no je tu šrumec 😀 ale to už pomáhá manžel. Stejně jako u Kiwiik..když holky pláčou a zrovna některý starší syn něco potřebujeme tak je holt nechám plakat...i ony se musí naučit trpělivosti a nechci odstrkovat kluky jen protože dvojčata pláčou a musím běžet za nima to ne..však ten pláč jim občas taky neublíží 😀 máme vyhodu v tom že jsme v domečku takže sousedy nemusíme řešit. Na bytě by to bylo asi o něčem jiném... Nicméně je to záhul. To nebudu předstírat. Poslední týden holky už o sobě dávají znát a jsou dny kdy třeba obě v kuse 2h brečí to pak člověk neví co dřív, natož se starat ještě o prostředního....Nicméně např.takové obědy si nechávám vozit...vařit bych už nestíhala to se přiznám. a je to velká pomoc. Jo a krmení... já nekojím.. Holky se narodily předčasně takže k prsu jsem je dostala pozdě a jelikož byly maličké tak neměly ani ten tah takže byly zvyklé na flašku. Takže já odstříkávám a dávám jim to do flašky..Nicméně nemám tolik mlíka pro obě takže jim to odstříkané dělím ať má každá něco ode mě a doplňuju Nutrilonem...proto můžou nakrmit starší synové, manžel... a já se tak mám čas věnovat ostatním, či domácnosti atd... takže asi tak od nás 😀

Kdyby něco klidně se ptej ,-) Jo...a já mám obr výhodu...teda zatím 😀 holky mi celou noc spí.. poslední krmení je u nás o půlnoci a pak do7-8h spí 😀 a to je ještě budím 😀 takže čerpám krásně během noci síly... 😉

koksi
26. bře 2013

@dexin mě ty rychlozavinovačky s výztuží přijdou lepší jen v tom že když chovají holky naši nejstarší dva tak holky nejsou nijak pokroucené krásně mají zádíčka, hlavičku v jedné rovině... když je dám do klasických bez výztuže a kluci je chovají tak jak kluci je ještě neumí držet tak v těch klasických jsou pak tak různě zkroucené, ..no je to lepší.... aspon v naší domácnosti určitě jelikož občas potřebuju aby je kluci pochovali .

koksi
26. bře 2013

@kowalski52 nám řekli v 5tt jedno, na kontrole v 8tt už tam byly dvě 😀 a jinak kamarádka to měla jako ty...bylo vidět jedno srdíčko a hematom...a z toho hematomu se pak vyloupla krásná druhá holčička 😀 takže kdo ví jak to bude u vás ,-) jinak mě bylo taky hodně zle... z předchozích těhu jsem to vůbec neznala. Mě pomohla cola a pak jdou koupit v lékárně zázvorový lízátka pro těhotný ,-) pomůže to ale je to taky jen na chvíli...

koksi
26. bře 2013

@maladama jsi me pobavila - příjemně ,-)) když jsem byla těhotná s dvojčatama tak jsem právě každý den od někoho na ulici, doma, od známých slýchávala že když i kluci budou dvojčata (pohl.jsme nevěděli) že se z toho vaření jednou z blázním...že nebudu dělat nic jinýho 😀
ale k tvojí otázce...zatím je to pohoda.. My nemáme totiž doma nějak extra velký jedlíky spíš naopak... takže zatím je to zvádnutelné a když palačinky nebo lívance dělám tak ikdyž než je začnu dělat tak se hecují kolik jich kdo s ní atd..ale pak si dá každej dvě a stačí jim to 😀 takže zatím dobrý...ale až budou starší nevím nevím 😀 no možná to spíš udělám tak, že je to naučím a když budou mít na palačinky chuť tak ať se je dělají sami 😀 😀 😀 ale zatím se to fakt dá.
Ale do budoucna asi budu nejenom palačinky ale i všechno ostatní jídlo vařit v kotli aby toho bylo co nejvíc 😀 😀 😀

koksi
26. bře 2013

@carllita
@karlisska holky nebojte..to bude dobrý ,-) Kamarádka rodila dvojčata přirozeně...rozdíl mezi sebou mají 8minut ,-) a hlavně tím že jsou dvě tak jsou ty děti menší a říkala že to byla brnkačka (a to byla prvorodička) že šly holky krásně vytlačit. Neměla nástřih ani nebyla nijak potrhaná takže myslím že nějaké obavy jsou předčasné. Berte to tak že když budete rodit přirozeně půjdete dřív domů a celkove i ta rekonvalescence je lepší! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru