Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
3. dub 2013

@ratatooy tak přeji ať tam obě zůstanou ,-) a jak tak koukám doma máte jen jedno dítko takže myslím že u vás to bude důvod k radosti ne?? 3 děti jsou super ,-) U nás to bylo kapku o něčem jiném 😀 nám nejdřív řekli že tam je jedno dítko takže jsme to oznámili rodině a ta málem dostala infarkt 😀 (jednalo se o naše 4.dítě) ale pak za 14dní nám dr.řekl že je tam ještě jedno srdíčko a to když jsme říkali rodině tak už nic neříkala jen se smála 😀 takže kupodivu 5.dítě bylo přijato lépe jak čtvrté 😀
No u mě to bylo naopak....4.dítě jsme chtěli takže jsme se moc radovali, že to vyšlo hned 1.měsíc co jsme se o mimi pokoušeli...ale mdloby mě brali při kontrole kdy mi dr.jezdil při UTZ furt po břiše a nic neříkal až jsem se ho ptala jestli se něco děje a on že jo...a furt mlčel tak jsem myslela na nejhorší, že třeba nebije srdícko...a až po chvilce mi řekl že tam jsou dvojčata že přemýšlel jak mi to říct 😀 a to jsem se rozbrečela přímo v ordinaci 😀 absolutně jsem nemohla tu informaci vstřebat...nevěděla jsem, jestli se radovat že budeme mít ještě o miminko navíc a nebo panikařit jak to s 5dětma budeme zvládat. 😀 ale dr. mi řekl že mám byt štastná že je to štěstí mít tolik dětí a že bych si na týden měla sednout na jeho místo abych věděla kolik ženských se potýká s různýma problémama, kolik jich nemůže přirozeně otěhotnět atd atd... manžel už pak bral sportovně.. vždy chtěl 5 dětí a tak říkal že jestli 4 nebo 5 že je to už jedno 😀 barak máme velký..takže se jedná jen o koupi většího auta 😀
Kluci byli taky nadšení z dvojčátek a okolí teda hledělo ale už si zvyklo 😀

Nicméně nedávno jsi se ptala jaké to je mít bříško s dvojčatama a nakonec jsi psala že do toho tedy nejdeš a vidím, že jsi změnila názor ,-)) tak ať se daří a vše je v pořádku! Hlavně ať se miminka uchytí... to máš po IVF?

ratatooy
3. dub 2013

@koksi no mi chceme celkem 3 deti ale chteli jsme je spíš po jednom,manžel s dvojkama moc nepočítá,dve chtel vložit proto aby byla vetší šance ůspechu,uvidime jak to dopadne testovat budu až příští pátek,jinak kdyby byli dve nechali by jsme si dve určite no meli by jsme to zaráz akorát se bojim spíš přdčasnyho porodu,pak toho ž jsme po prvním cisaři,a další problémy jako kočárek,postylky,miso doma,auto atd atd no ale dyt to znáš

ratatooy
3. dub 2013

@koksi jj doktor mel pravdu první máme po IVF a thle byli z KETu,ještě sme meli po prvnim IVF mražáčky

carllita
3. dub 2013

@koksi To je hezký 😉 Musím říct, že já sem se taky v ordinaci rozbrečela... My máme předtím jen jednoho rošťáka, ale mě ta informace, že to budou dvojčata docházela postupně. Na prvním UZ to nebylo jistý , protože jedno bylo vzaděj a tak doktor říkal, že se to ukáže příště, jestli tam budou dvě srdíčka...a za 14 dní tam opravdu byly. A mě to přišlo prostě jako neskutečněj zázrak, tak sem se neudržela 🙂 Nikdy by mě nenapadlo, že to takhle dopadne a taky hned napoprvé, co jsme si řekli, že dem do druhýho.
@ratatooy Přeju hodně štěstí, ať všechno dopadne.U nás všichni reagovali vesměs pozitivně, jenom mě pořád strašej, jakej to bude záhul....no určitě mají pravdu, ale stejně se těšíme 🙂

kiwiik
3. dub 2013

@ratatooy První jde ven A u spontanniho porodu i u sekce (tak mi to aspoň řekl doktor těsně před operací). A zeptají se té, jak se má jmenovat A a jak B (buď před nebo po porodu). Které je A a které B budeš vědět celkem dlouho, oni už potom ty polohy nemění (myslím jako že by se vyměnili, sami se ještě můžou otáčet) a to které je níž (A) tam asi zůstane, na utz vždycky řeknou, jestli je A vpravo nebo vlevo. My to měli jednoduché, A je Anetka a B je Beatka.

ratatooy
3. dub 2013

@kiwiik jeeeee to je hezkýýýý 😀 😀 😀 😀 😀

ratatooy
3. dub 2013

a jak hodne dopředu se vam deti narodily?a jak jste to řešily třeba s hlídáním dítete co už mate doma?když všichni pracují?nebo když by jste musely ležet třeba od 6mesice v porodnici

kiwiik
3. dub 2013

@ratatooy Tak já jsem to měla naštěstí úplně v pohodě, rodila jsem plánovanou sekci v 36+3, bývaly bychom klidně vydržely dyl, ale nenechali nás kvůli společné placente. Pustil nás 5.den. Kdyby to takhle nevyšlo, měly bychom dost problém, doma dva kluci 16 a 34 měsíců, nějakou dovolenou by si vzala moje máma, ale říkala jsem si, ze kdybych měla porodit brzo, prostě bych do nemocnice musela jen dojíždět, naštěstí to máme kousíček, takže bych tam třeba několikrát denně mohla zajet s mlékem, ale i s klukama, v Praze totiž žádnou možnost hlídání nemám. Jsem moc rada, že to proběhlo takhle bez komplikací, protože by to pro nás byl opravdu velky problém. A to ani nemluvim o tom, že sama nevím, jak bych to vydržela bez kluků, hrozně se mi stýskalo i když to bylo jen pár dní...

ratatooy
3. dub 2013

@kiwiik jj mi to mame taky kousek tak snad se všem podaří aby nebyli komplikace neco jineho je to když sou první dei dvojčata,to má kamaradka prvni dva kluky dvojky,ale od 6mesice furt v porodnici a blbej porod,že tam kluci byli přes mesíc naodily se i celkem brzo
no a co kojení u dvojčat ja nekojila ani toho jednoho,nebylo čím

hasalovak
3. dub 2013

AHOJKY maminy dvojčátek, my čekáme taky dva broučky. Jednovaječné kluky, po zavedení jednoho embrika. Všichni jsme byli velmi překvapeni i v Repromede kam jsme jezdili na umělé oplodnění. Teď už končíme 32týden a začínám být hodně nervozní. Je tu někdo z okolí Brna nebo Břeclavi

letitko
3. dub 2013

ahojky muzu se optat jake si kupujete kocarky? Nevite neco o Moutain buggy duet? dekuju za info

kiwiik
3. dub 2013

@ratatooy Zrovna kojim, v tandemu 🙂 Měla jsem rychle dost mléka, ale přestože holky byly považovány za velká dvojčata (2,5kg), tak jim to nešlo tak snadno jako donosenym dětem. Dva týdny jsem jim dávala na střídačku jednou z prsa a jednou z lahve, aby se moc nevycerpavaly. Od dvou týdnu kojim obě najednou a zatím přebírají pěkně ( v šesti týdnech 4 kg). Snažím se ještě odstrikavat, ale moc to nestíhám, kojení trvá docela dlouho a většinou už se potom musím věnovat klukům, jsou ještě hodně malí...

gyty
3. dub 2013

ahoj holky
tak sem po utz
za posledni tri tydny deticky pribrali a to dost. meli kazdy 1000g a ted maji bez par gramu 1900!
ja nebribrala nic....

kolik ste meli mimca ve29 +1?
pry jsou cca o 14 dni vetsi nez by meli byt mam strach aby to nebylo kvuli te cukrovce....celou dobu byli presne jak maji byt az ted jeden o 10 dni vice a holcicka o 12 dni ...
pry mam byt ale rada, ze nejsou o 14 dni mensi

vzpominate si nektera?

@letitko
ahoj
ja ho videla ale korbicky myji jen 27cm na sirku prislo mi to silne uzounky fakt silene. ja koupila teutonii team cosmo v super stavu s vloznyma taskama teutonia za 6000 ani skrabanecek na konstrukci fakt dobry stav i z druhe ruky

gyty
3. dub 2013

@ratatooy
@kiwiik jen k tomu otaceni tak od uplneho zacatku kdy byli mimca videt se ani nepretocili ani neotocili proste jsou kazdy na jedne strane a od pocatku se nepretocili ani polohu nezmenili proste nic. utz mam kazde tri tydny tak si to pamatuje i dr. kopou jak sileny ale od pocatku se poloha ani jednoho z mimisku nezmenila
uz sem psala otazku na vahy ve 29+1 nevzpomenes si jak na tom byli miminka kolik vazila?

letitko
3. dub 2013

@gyty no ja chi do nej jen taky ty vlozne tasky - korbicky asi nechci :o) No maji ho na letnanech tak se na nej mrknu. teutonii jsem taky zvazovala - jen se mi nejak nelibi ta spojena striska :o) ale musim ho videt nazivo. :o)

ratatooy
3. dub 2013

holky a co kočárky jaky vybíráte?co tak koukám tak ja bych brala asi abc desing zoom nebo easy walker,pak je ještě celkem hitovka bumbleride ale jinak je to bída

ratatooy
3. dub 2013

@gyty teutonia je taky dobrá značka

kiwiik
3. dub 2013

@gyty Já jsem si bohužel neokopirovala ultrazvuky a po porodu mi je vzali z prukazky, byla jsem si dokonce pro ne, ale prý je to součást dokumentace a nedali mi to ☹ Vím, že jsem byla na utz ve 30+2 a mám pocit, že měly holky 1,5 kila, ale úplně přesně to nevím. Holky vycházely celé těhotenství "podle tabulek".

maladama
4. dub 2013

@gyty já mám ofocenou komplet dokumentaci od prvního i od dvojčat, aby mi to všechno zůstalo 🙂
moje měly v
28+2 1764g a 1500g (odpovídá 30+6)
30+2 1876g a 1798g (odpovídá 31+6).

na druhou stranu do 32+2 nabraly na 2.239g a 2.379g - a to já cukrovku určitě nemám. Ony občas rostou skokově, že přiberou za dva týdny hrozně moc a pak do dalšího měření nic moc. A taky, doktoři vždycky říkají, že ta chyba měření je tam hrozně velká, když se jinak natočí, jsou to hned jiný čísla, a jiný doktor to měří zase trochu jinak... důležitý je vždycky trend, ne jedno osamělé měření.

maja89
4. dub 2013

Ahojky tetky koníkovky, tak jsme byly v úterý s kočkama v poradně, je nám 5,5 měsíce ... Natálka - A - 63 cm a 7460 g a Lili - B - 64,5 cm a 7160 g... dostaly jsme hexu a synflorix, holky se jen ušklíbly, ani nezaplakaly a paní doktorka nám povolila banánky, piškotky, příkrm a jogurt...No až na ten jogurt mi tohle vše už holky nějakou chvíli baští :D

gyty
4. dub 2013

@maladama
@kiwiik
jee super diky za vahy!!
me dr uklidnovala ze ten skok muze byt prave jak pises ty - skok. jinak do ted byly prave oba vzorove podle tabulek tak me to trochu vykolejilo, ze najednou skoro o dva tydny dopredu....
ja se jen bojim s tou cukrovkou .. a to tak moc ze deti pribrali dohromady skoro dve kg a ja nic...
obedy a vecere jsou ok ale bojim se jidel okolo snidane, svaciny. mam priserny hlad. porad. nektery holky mi tvrdi, ze taky melu tehu cukrovku ale nevydrzeli jist podle diety a proste jedli uplne normalne. a mimca se jim narodila taky uplne normalne a s normalnima vahama ale ja se bojim. hlavne kdyz si dam do jogurtu zakazany cornflakes a pak si namerim na glukometru vic nez mam povoleno!
@letitko
@ratatooy
no co se tyce kocarku jeste, ta ja sem si s tim lamala hlavu hrozne dlouho. ono jde hlavne o to co od kocarku potrebujes. ani s teutonkou jsem nebyla uplne nadsena ale nakonec to vyhrala. ja videla hafo kocarku na zivo a chtela jsem hlavne prostor pro mimca. ty vlozne tasky co mam maji 33 cm na sirku a protoze jsou vlozne preci jen nejsou uplne pevne a tak i o trochu vic. EW Bumbleride Mountain Buggy Donkey a pod maji korbicky ale fakt okolo 26-27cm to je sileny. na prvniho kluka sem mela ABC design co mel na sirku 35cm a v pul roce jeste nesedel ale do korbicky se nevesel ale sportak nemel uplne pevna zada co by sli dat do lehu takze tam taky jeste nemoh tak sem musela kupovat po 6 mesicich jinej kocar.
taky mi vadilo ze u hodne kocarku nejdou polohovat nozicky.
u teutonky mi jako minus pride skladani /oproti EW/ spojena striska a nerozdelene sezeni. ale zase na druhou stranu si myslim, ze kdyz se budou chtit budit tak jim v tom stejne zabrani jen tandem a ne kousicek latky mezi sedatky 😒
a jinak u ostatnich kocarku bylo proste mnohem vice minusu tak sem vybrala teutonku z druhe ruky fakt za super peniz a v super stavu.
jeste jsem se divala na Dorjan normal a maxi - maxi je maxi lod to nejde a manza rikal, ze i bez deti mu pride hodne forovej a tezkej, a normal ma stejne male korbicky a sezeni jako ostatni kocarky. ABC design sme meli a nic moc plus ten sportak ten proste nesel. inglesina tandem tezka na ovladani /dala se si autosedacku do korbicky a proste sem kocarek nedokazala nadzvednout nad pomyslny obrubnik 😖 a ve sportaku malo mista na delku...
takze to vyhrala teutonka i kvuli polohovani zadicek. vetsina ma zipy nebo snurky a to je blby. aspon z myho pohledu.
sice skladani teutonky hruza a lezi cela na zemi /EW to ma vymakany/ ale zase nemuzu mit vsecko.
ono se taky hodne ukaze az pri uzivani. tak uvidime. 😉

ratatooy
4. dub 2013

@gyty no tak ty polský jako je dorjan a takko to vůbec to bys táhla cca 50kg jak by byli deti ve sportáku mi mely takko na prvního a i tak to bylo 17kg kočát 12kg malej 5kg nakup,ted sem neco pohledala nejaky fotky tak se šupnu do alba kočárků pro dvojky

ratatooy
4. dub 2013

@gyty jinak ja bych se rozhodovala asi mezi zoomem a EW

ratatooy
4. dub 2013

no každopádne jestly nam klapnou dvojčátka tak jedu v červnu do Brna-Modřice na vystavu dvojčecích kočárků abych je vidla na živo všechny co mam v albu tam budou + další cca 30 vyrobců

gyty
4. dub 2013

@ratatooy co sem se koukala tak hodne jich maji v koline kocarky daniela. nevim od kud ses...
ale za me moje zkusenost s kolinem NE!
budou ti cpat jen jeden jedinnej a to EW. ostatni jsou na houby a veci co nema EW a ty je nahodou chces - ti reknou ze sou zbytecny.
takze se obrnit trpelivosti kocarku maji hodne
ale jak rikam kdyz budes chtit polohovaci nozicky - tak ti treba reknou a k cemu? vono vam dite v roce rikalo, ze mu vadi ze mu visi dolu?
atd....
ale na podivani odzkouseni jak jsou tezky jaky maj skladani dobry. treba manzu tam zlomili ze to EW nakonec chtel ale me prave naopak tim jak ho nuti se uplne zprotivil. treba maj takovou fintu ja rikala ze ty korbicky jsou hrozne uzky - ale pan vytahl matraci obesel par kocarku a nikam se nevesla. ja chtela at ji zmeri na sirku - to neudelal . tak to vypadalo ze EW ma opticky malou korbu ale ve skutecnosti mnohem vetsi nez ostatni. jenze na delku! ne na sirku. je treba o pul cm delsi nez jine ale zase uzsi!
me to proste rozcilovalo.
takze tak. ke kocarkum dobry procist diskuze kdo co ma odzkouseny napsat si priority a plusy a minusy a neco ti vyjde.
a pak samozrejme jestli chces novej nebo pouzitej a podle toho kolik je na to penez....

a pak sem taky cetla par dizkusi ze se sportak trha pod vahou deti takze taky nic moc.
to semi libi a teutonce ze ma zada uplne pevny.ne jen latka

ratatooy
4. dub 2013

@gyty to ma i ten abc že má pevný operky jako kvuli tomu že mame ouzkou chodbu bych musela volit spíš korby za sebou než vedle sebe to by pak musel kočár stávat na dvoře nebo v garáži

dexin
4. dub 2013

@gyty jenže teutonka je zase dost těžká, ne? Pro mě je zásadní i váha kočáru.

marton
4. dub 2013

@gyty jen zkušenost...máš pravdu,že pan v Kolíně zřejmě bere provizi za prodání EW 🙂 .Ale ten kočár je fakt dobrej.Taky jsem tam vyzkoušela teutonku,ale je strašně těžkej,nezvládla bych ho házet do auta a mám pocit,že mi u něj vadilo něco s boudičkama.Nejsou spojený?,že se nedají sklápět každá samostatně?EW je fakt lehký/na kočár/,lehce se při vození ovládá,sporťák si nedovedu představit,že by se trhal.Ten náš teď prodávám a po dvou raubířích se ho pani nestydím prodat 😉 .Co má mínus je docela malý košík a neskladná pláštěnka.

letitko
4. dub 2013

No ty kocarky jsou fakt veda :o) No v sobotu se jedem podivat na ten moutain buggy - no ja bych ty korbicky nechtela a ta vlozena taska je 30 cm. No uvidim kouknu jeste na ostatni. No taky mi doporucuji baby jogger GT. No rada bych vybrala neco co nam vydrzi tak do tech 2,5 let. No nastesi mame jeste dost casu tak budem hledat :o) Budu rada za jakekoli rady a zkusenosti. Ja kocarky ted v sobotu nafotim i s metrem a zkusim to hodit do alba at se muzete taky podivat

ratatooy
4. dub 2013

@letitko jako 30cm na šířku?to asi malokterej bude mit víc protože mi jsme pro jednoho mely jeden z vetších kočárků a korba měla na šiřku 34cm víc se proste nedelá asi,a když chtejí aby projel dvojčecí s korbama vedle sebe 80dveřma tak to musi ubrat na korbách

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru