Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
11. dub 2013

@sariky já si to těhotenství užívám i s tím, co to přináší. Přesně jak píšeš, strachy o to, aby vše bylo v pořádku, období několika měsíčních nevolností a teď už začíná být znát fyzická zátěž, ale přesto všechno je to moje poslední těhotenství, tak si to užívám, když hladím bříško nebo plavu v bazénu, když mi mě manžel maže a hladí na břiše. Prostě je to drsné období a zároveň tak krásné!

kacikaci
11. dub 2013

taky si to snažím užívat, i když si někdy dost stěžuju na tamto či ono 😀 ale je to tak úžasný, když je cítím, a vím, že jeden třeba spí, tak komunikuju s jedním, pak s druhým, ldyž se probudí a začne řádit, taky je to moje poslední těhu, takže užívám co to jde, stojí to za to.. 😉

kacikaci
11. dub 2013

@letitko my byli, určitě bych to pokládala za samozřejmost...

letitko
11. dub 2013

ahojky, moc dekuju uz jsem se taky objednala :o) Tak doufam ze vse bude ok

kacikaci
11. dub 2013

@letitko určitě, budu držet palce..

letitko
11. dub 2013

@kacikaci dekuju

barusmackova
12. dub 2013

Ahojda holky jak se vam tehulkuje tam uz se to krati 🙂 v pondeli byla poradna kluci nezmenili polohu takze jeden stale hlavickou nahoru pry uz maji opravdu malo mista a mam na dvojky v tomto tydnu podle dr male brisko takze predpoklada cisare planovaneho uklidnila me tim ze pokud se klukum nebude chtit drive na svet tak me nenecha prejit 38 tyden jinak se maji dobre cipek drzi na dvojky pry ukazkove jen me trapi tvrdnuti nebo spis bolestivy tuhnuti v mistech kde se objevi neci zadecek ci hlavicka 🙂 uz nikam sama nechodim ani do kramu ne mam strach a je to dost narocny staci mi litani po byte a vecer jsem rada ze lehnu v osum do postele dalsi poradna 22.4. To me vypisou materskou pak mereni kluku tyden na to a hlavne musim vydrzet do 36 tydne abych mohla rodit u nas v Nachode a nemusela do hradce.jinak mam 14kg nahore a kazdy dve hodiny musim neco snist jinak se mi dela zle a slabo ma to nekdo taky tak?vcera jsem to nejak nevychytala a malem to semnou svihlo jak jsem do sebe musela na rychlo neco dostat k jidlu

koksi
12. dub 2013

@dexin já to přesně takto mám.... starám se o 3 děcka a k tomu ještě dvojky, které nepijou z prsu tak jim odstříkávám a je to nářez... Odstříkat, přelít do flašek, nakrmit, pak to všechno sterilizovat... u nás nevím proč to všechno vzniklo a nekojím :-/ Všechny 3 kluky jsem kojila do roka, pak se odstavili sami už nechtěli jinak bych mohla klidně kojit i dál.. ale teď... holky se narodily malé takže hned šupajdili do inkubátoru, po porodu jsem je v žádném případě neměla přiložené k prsu (ale to chápu to, musely hned do teplíčka), v inkub.byly 4 dny, pak ležely na neonatologii ve vyhřívaných postýlkách. Až pak jsme zkoušeli kojit ale holky se nechytaly..furt mi říkali že jsou holky malé, slabé že to přijde ...ale bohužel nepřišlo...takže ani laktace se pořádne nerozjela takže ikdyž odstříkávám stačí to tak jedné... ( z obou prsů mám cca 100-120ml) takže jim tu dávku půlím a doplňuju nutrilonem. :-/ Mohla bych se na to odstříkávání vyprdnout ale říkám si, že zase ať mají aspon trošku mlíčka ode mě a nejsou jen na UM. Ale je to pakárna....co si budem vykládat 😀 není nad kojení. Závidím Adriene že má mlíka po trojčata!!! 😎

koksi
12. dub 2013

Jinak u nás šílený.... holky obě nemocný..právě s nima manžel valil k dr..kašlou, a mají rýmu ale takový ten hlenovitý zelený sopel takže už 2 nosi jsem se nevyspala.. holky nemůžou spát, jak kašlou tak se budí, dýchat pořádně nemůžou...do toho je nemocný i starší syn (angina) a já mám taky rýmu a kašel...takže brutus :-/ do toho je doma nejmladší syn který ještě do školky nechodí takže ještě o něj se člověk stará...čekám kdy onemocní on.... no hotovel lazaret :-/

Jo a holky jsou jinak už pěkné tlušťošky 😀 v 11t na kontrole měly A. 3900g a N.4200g ,-)

dexin
12. dub 2013

@koksi držím pěsti, aby jsi z toho nezcvokla! JE to fakt záhul! Dokážu si to představit! A držte se, ať jste brzy fit!

ratatooy
12. dub 2013

@koksi jejda no to je radost takovejch marodu mi se z toho nemužem vyhrabat už od prosince

ratatooy
12. dub 2013

@koksi mi taky nekojily u prvniho,cisař takže přiložení žádný až po 6hodinách,a malej řval jak tur jak se mu to nelibilo pač nic neteklo,naic mam ploche bradavky takže přes klobouček další hrůza,pak sestra která furt chodila s větou-tak nad chcete kojit ne???tak to už sem na ni chtěla zařvat že nechci,malymu stejne hned začaly davat nutrilon,takže už se pak ani nenamahal když ode me nic nebylo a ja taky ne,nakonec když mi dr mačkala prsa a videla že ani kapka tak naznala že to mám dědičný

carllita
12. dub 2013

@barusmackova Ahoj. Já nejsem ještě tak daleko, ale s tím jídlem to mám podobně. Sice neomdlívám, ale když mám hlad, tak je mi dost zle a často se mi chce i zvracet. Mám dost nízký tlak, tak je to třeba tím. A žáha mě pálí neustále :( O tý únavě večer ani nemluvím a hrozně mě bolí kosti zespod pánve (myslím, že to jsou stydké). A ty jsi první dítko rodila v Náchodě? Jak si byla spokojená? Kdybych vydržela taky přes ten 36tt tak se rozhoduju mezi NA a RK. V RK sem rodila předtím. Jako nespokojená sem nebyla, jen ty sestřičky na šestinedělí....no každá mi říkala něco jiného a tak.Tak nevím. Akorát já budu na 90% rodit přirozeně.Ufff.

gyty
12. dub 2013

ahoj holky, chci se zeptat jestli nektea z vas nemela priserny svedeni celyho tela.v noci nejhorsi!nemuzu spat a zhorsuje se to.k dr jdu ve ctvrtek.uz to trva asi neco prez tyden ale silene se to zhorsuje.nic nepomaha.jen na chcili studena voda.ale za chvili je to zpatky.ruce nohy hlava proste vsude a vsechno.nemam ale nic na kuzi.proste jen silene vse svedi.uz sem z toho vycerpana a nevyspala.podobny to bylo jednou pri OHSS.zkolabovali mi jatra a ledviny a to mi bylo podobne.ve ct jdu i na krev tak to reknu ale co mam delat do ty doby!?silim!

ratatooy
12. dub 2013

@gyty to asi nic neudeláš skus nečím namazat ale muže to byt tehu atopák,ale zas ty jatra no pokud už ti jednou neco udelaly tak na to dej radši pozor,jakej máš tlak?

maladama
12. dub 2013

@gyty jdi k doktorovi hned, klidně na pohotovost. U mě byl tohle první příznak preeklampsie - začalo to v úterý, ve středu se přidaly kotníky, už je to poznat i na výsledcích z krve, takže z císaře 23.4. je najednou 15.4. a i to jen proto, aby to bylo ve všední den - nebýt dneska pátek, tak jdu asi i dřív. A to jsem měla před týdnem krevní obraz ukázkovej.

kiwiik
12. dub 2013

@dexin Za sebe muzu rict, ze kojeni i mirne nedonosenych dvojcat (36tt) neni uplna legrace v porovnani s donosenymi detmi. Mleka jsem mela pokazde spoustu (pul roku jsem jeste davala mleko do Podoli) a kluci pili opravdu hodne hedne... Holky jsem ted dostala na prilozeni asi po osmi hodinach a potom za dalsich 12 hodin uz na pokoj, ale tou dobou jsem mleko jeste nemela. Laktace se rozjela treti den, ale nemyslim, ze diky holkam, moc toho nenasaly, byly slaby. Porad jsem odstrikavala a davala jim z lahve. Doma se to pak holky naucily a pijou hezky, dneska je jim 8 tydnu, pijou tak 110-130ml a ja jeste priblizne pul litru denne odstrikam, ale to odstrikavani flakam, neni na to cas, kdyz kolem jeste pobihaji dve male deti. Je to s dalsimi detmi opravdu narocnejsi, protoze se jim proste musis venovat a nejsou nadseni z toho, ze porad kojim nebo odstrikavam mleko, tak jsem to ted omezila a odstrikavam jen kdyz mam opravdu cas a nehrotim to. Snad si to holky zaridi, aby aspon pro ne bylo mleka dost, prebytky nepotrebujem🙂

barusmackova
12. dub 2013

@carllita ja jednoznacne jsem pro nachod sestricky doktori hrozne moc prijemny i z detskyho fakt nemuzu si stezovat vse tam je novy jinam bych nechtela kdyby to slo 🙂

fiallinka
12. dub 2013

@gyty můžou to být taky zvýšené jaterní testy, mně to s dvojčaty začalo v 33. týdnu - nedá se s tím nic moc dělat, bohužel, jen vydržet... ale určitě běž k doktorovi, měli by tě s tím sledovat.

ratatooy
12. dub 2013

@maladama kamaradce takto začal práve i help syndrom

gyty
12. dub 2013

cau holky.tak sem byla na pohotovoati.za 3´hodky budou vysledky.vypada to na ty jaterky...ale pry si me tam nechaj.teda podle vysledku.mam se sbalit a pripravit a podle vysledku kdyztak zase priject.navic jsem na 2 cm prostupna na prst.pry kdyz to budou horor vysledky tak treba i akutni cisar!!!sem z toho spatna.

maladama
12. dub 2013

@gyty držím palce, ať jsou to jen ty jaterky!
jinak dvojčecí maminka, co tu mám po ní postel, tu ležela 3 týdny - přijatá v 31tt na 3cm, "akutní porodní nález", ale kapačkama to 3 týdny drželi a pak stejně rodila ne kvůli čípku, ale kvůli preeklampsii, v 34tt. Už pomalu půjdou domů, jsem slyšela 🙂

maladama
12. dub 2013

jo, dneska sranda na vyšetření - vedoucí rizikového měla "velký vyšetřovací den", včetně náslechů mediků - já tam ještě půl hodinu seděla na monitoru, tak jsem chvilkama něco zaslechla.
Dobrej byl konec, když medikům vysvětlovala, že hlavně nemají podléhat dojmu, že takhle vypadá normální těhotenství, že tady se koncentrují rizikové případy z bližšího okolí a nejhorší případy z celé republiky, takže viděli asi tak 20 nejrizikovějších těhotenství v Čechách, že zbytek je normální 🙂

je to super, být v takovém "exkluzivním klubu" - ironický smajlík.

carllita
12. dub 2013

@gyty Držím palce, určitě to dopadne dobře!!

gyty
12. dub 2013

cau holky tak se hlasim volala jsem na vysledky,anemie a trochu rozhozene nektere z atributy jaternich testu ale vcelku stale v norme.takze pristi tyden kontrola.ale k tomu, gyn nalezu mi nic nerekli a ja se nezeptala!

dodinka87
13. dub 2013

Ahoj holky,,mám otazečku,,co čekáte dvojčat já jsem v 30 TT a vždy když v noci spím mám břicho hodně pevné až jakoby tvrdé a viditelná miminka jak se tlačí obě na střed tak dvě tuhé boupe..v porodce my řekly že to tak nemůže být já to mám tak ale každou noc...k tomu teda i teď častější tvrdnutí břicha mám pocit že už ani nemaj místo v bříšku..:-///

gyty
14. dub 2013

@dodinka87 ahoj sme na tom podobne.ja mam ted bricho jako kamen asi dva noci.nemuzu se ani otacet z boku na bok.pri kazdem pohybu to bolestive ztvrdne.ale nechapu co si myslela tim ze to tak nemuze byt podle porodky?ta poloha?ja mam kazdeho na jedne strane...

dodinka87
14. dub 2013

@gyty ahoj děkuji,, mě v pátek na tuto otázkou řekla že to tak tuhý v noci být nemá mám magnezium všechno a stejně celou noc pupek jak kamen a dva bobanci vyboulený myslím si osobně že prostě spinkaj a udělají to jak leží proto to je tuhé nevím nechápu to mám nařízenej klidovej režim a ležet do středy než půjdu na kontrolu.Jinak já ma, holky obě od 23 TT hlavou dolů....

dodinka87
14. dub 2013

@gyty a to mám čípek dlouhý akorát teda my napsala slabě dráždíivá děloha...

gyty
14. dub 2013

@dodinka87 no me se casto stane ze se vybouli zadama a to pak je neco ale neztvrdne mi cely bricho.to tvrdy sou zadicka.ale dneska nevim co se deje.celej den me to bricho tvrdne magnezko nemagnezko....kazdej pohyb vede k tvrdnuti.az je to divny.tak nevim ale je nebolestivy asi poprve za cely tehu!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru