Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

letitko
16. dub 2013

take se pridavam ke gratulaci at se vam dari :o)

gyty
17. dub 2013

tak holky volala sem k dr a rek mi at si vemu zodac a ve ct na krev na dalsi testy po tom zodacu je to lepsi.tak snad jim to neublizi....mam podezdreni ze se mi rozjela alergie.mame doma psa a je to lepsi kdyz je na zahrade a ne se mnou.tak to nevim co ted...

kacikaci
17. dub 2013

@gyty ahojky a nemáš alergii na jarní pyly? venku už všechno pučí a kvete, tak jeslti to není ono..já už taky smrkám a kýchám jak blázen..

holky potřebovala bych poradit, poslední dva týdny zase kluci dost povyrostli a bříško se o dost zvětšilo, a kůže ač mažu jako blázen třikrát denně, na noc se skoro nakládám do oleje 😀 kolem pupíku to začalo hrozně bolet i na dotek, je to dost nepříjemný, nemáte někdo nějaký recept, jak tomu trochu ulevit, nějakým krémem, nebo čímkoli jiným, budu ráda za každou radu

adriene
17. dub 2013

@kacikaci Tak to se obávám, že ti začal pupík praskat ☹ Mně to též začalo v pozdějším stádiu těhu :( Jediné strie mám kolem pupíku, kde byla i dírka po piercingu. Kluci mi šli spíše dopředu, než do stran, proto ten pupík nevydržel ☹
A to jsem se mazala od začátku a denně. Nedá se to bohužel ničím ovlivnit... 😖
Bolelo mě to, až jakoby pálilo 😠

kacikaci
17. dub 2013

@adriene to jsem nechtěla slyšet ☹ ale myslela jsem si to..mě právě taky jdou spíš dopředu než do stran, narozdíl do prvního těhu..myslela jsem si, že se budou víc roztahovat do stran, když jsou tam dva..mě to právě taky jakoby pálí, jako bych se spálila o koberec třeba..a co si s tím dělala? asi jen mazat, nic jiného s tím nejde co

dexin
17. dub 2013

Ahoj, hlásím se z kontroly. Všechno v pořádku, miminka jsou na milimetr stejná a odpovídají tt. A prej jsem adept na 3,5kg dvojčata! 😀

kacikaci
17. dub 2013

@adriene mohla bys mi prosím poradit ohledně těhu cukrovky? mám glukozu jen lehce zvýšenou po jídle, jinak hodnoty ok, ale mám si doma měřit jeden den v týdnu, chtěla jsem to udělat dneska, ráno jsem si naměřila 3,2 a po snídani 2,6 což mi přijde dost divné a pak když jsem chtěla pokus opakovat tak mi glukometr hlásí buď chyba papírku nebo málo vzorku..mudr má dneska volno, bude tam až zítra, tak jsem taková nejistá, co se děje..přijde mi, že je nesmysl, abych měla ráno a po snídani tak nízkou hodnotu..nemůže být ten glukometr porouchaný?

adriene
17. dub 2013

@dexin Gratuluji moc k výsledkům kontroly 😉
Podle čeho soudí, že tvá dvojčata budou mít 3,5 kg?? 😀

adriene
17. dub 2013

@kacikaci Vím, že jsi to nechtěla slyšet ☹ Jenže se obávám, že taková bude realita... snad ti to nepopraská moc!! Já těch strií nemám moc, ale pár jich bohužel je ☹ snad časem zblednou... Co s tím? Opravdu jen a jen mazat... 😅

Těhu cukrovka... znovu ti to nejde na glukometru změřit proto, protože nové měření nejde hned... většinou bývá interval cca 15 minut.
Na lačno ta hodnota může být reálná... já mívala kolem 4,3. Ta po snídani je už nějaká divná... a ty máš měřit hned po snídani nebo hodinu po snídani? Obvykle se totiž u diabetiků měří za 1 až 2 hodiny po snídani...?
Jinak bych se zatím neznepokojovala... lepší jak vysoké hodnoty 😉

kacikaci
17. dub 2013

@adriene ty co mám po dceři skoro nejsou vidět, ale obávám se, že tyhle budou ještě hodně slušný..vzhledem k tomu, kolik ještě zbývá času..no musím to nějak vydržet.

ad cukr..mám měřit hodinu po jídle, což jsem taky udělala..o tom intervalu jsem nevěděla, zkusím to tedy teď po svačině znovu, uvidím, jak to vyjde..doktorka mi ani nedala jídelníček, jen mi řekla pár věcí, kterých bych se měla vyvarovat, tím, že jsem to měla jen o chlup to tolik nehrotí..ale teď jsem z toho teda dost vykulená..snad to bdue ok

adriene
17. dub 2013

@kacikaci ten cukr sleduj... Hodnoty mas spise na hypoglykemii.. Jako bys jedla malo 🙂

kacikaci
17. dub 2013

@adriene tak určitě jim míň ale ne proto, že bych neměla chuť, ale proto, že mi to žaludek nedovolí, prostě mi ho kluci zmenšili, takže jím po dvou hodinách v menších porcích a snažím se jíst všechno, kromě těch jednoduchých cukrů teď..proto mi přijde divný, že bych měla hypo..

adriene
17. dub 2013

@kacikaci no je to zvlastni... Ta hodnota po jidle je hodne nizka... Urcite bych to s dr. probrala 😉

michelle1
17. dub 2013

Ahojky, je tu někdo stejně jako já na počátku těhotenství? Jsem v 8.tt, dvojčátkům pěkně bijí srdíčka, jen jsem z toho tak nějak stále v šoku 🙂

gyty
17. dub 2013

@kacikaci ahoj.me sem tam taky hlasi maly vzorek ale kdyz dam vic krve tak to premeri.ptala sem se na presnosg glukometru a pry tam odchylky urco jsou...takze je to spis orientacni.no ty tvy hodnoty nevim nevim ja mam pokazdy kolem 4 na lacno.a po kazdym jidle co obsahuje sacharidy hlavne pecivo tak mam rano kolem 6,5.jinak po obede a aveceri kolem 5.nekdy to hlasi slaba baterie, pak spatna teplota taky nevim.ale ted sem byla na krvi tak uvidim jak nabery.

gyty
17. dub 2013

@kacikaci mam alergii prachy pyly peri roztoci psi atd.ale 7 let sem bez leku bez priznaku vsecko se uklidnilo ted co sem ale tehu mam zpatky problemy ale ne v tak velkym meritku ze by se to muselo resit lekama.jen sem eliminivala perovy deky a polstare a ulevilo se i.atd.ale ted to svedeni to je horor.ale zodac zabira.jen nevim aby neublizil.dr rikal ze ho muzu...

kacikaci
17. dub 2013

@gyty tak je možný, že to těhu to rozjelo i tímhle směrem..jeslti zabral zodac, tak to bude alergie asi na jaro 😉 no mě některý doktoři říkali, že v žádnym případě zodac, apod. nemám brát, že to musím vydžet, a teď třeba na plicním mi mudr řekla, že ho v pohodě můžu..tak si vyber pak..jestliže máš takovýhle trápení a nedá se to vydržet, tak bych si ho vzala, mimčům by to ublížit nemělo, když se jima nebudeš dopovat ve velkým..

zkoušela jsem si měřit znovu a znovu mi to hlásí chybu, už jsem fakt nas..a asi to vyhodim z okna, ještě to zkusím jednou večer, dávám tam fakt obrovskou kapku a asi to nestačí, nebo nevim už co dělám špatně..

letitko
17. dub 2013

@kacikaci co infadolan? je to mast nebo vazelinka??

letitko
17. dub 2013

@michelle1 ahojky ja jsem teprve v 10 tt - ctu tady rady, ale zatim je to pro me desne daleko :o)

letitko
17. dub 2013

@kacikaci no jeste me tak napadla mast s mesickem lekarskym, nebo takovy ten zazracny kelimek s qriflamu - myslim je tam propolis a nebo hodne mastne je bambucke maslo .o)

dexin
17. dub 2013

@adriene no neměla jsem to slyšet, říkal to sestře, když jsem byla v kabince. Asi jsou dost velké a kontroloval mi čípek a říkal, že ani nedoufal, že může být tak vysoko, takže mě třeba tipuje, že je donosím! Což je teda můj sen, jak už víš! 🙂

kacikaci
17. dub 2013

@letitko zkoušela jsem fakt všechno možný, i bamb. máslo, i vazelínu, apod. prostě je mi to asi dáno a budu muset vydržet :( ale děkuju za rady!

jinak moje hodnoty po jídle mají klesající tendenci, před večeří 5,6, hodinu po ní 4,9 😨 ráno zavolám mudr, jeslti je to ok..nechápu, jak mi teda na tom zátěžáku mohla vyjít vyšší hodnota po glukoze, když teď je to naopak..

kacikaci
17. dub 2013

@michelle1 taky jsem byla dost v šoku, ale člověk se s tímčasme srovná a začne se mooc těšit 🙂 tak ať jde vše tak, jak má a mimča jsou zdravá!

michelle1
17. dub 2013

@letitko @kacikaci no já jsem momentálně v nemocnici, mám hematom, včera to dost krvácelo, dnes už v pohodě. Tak trochu plaším. A mě to přijde teda, že toho času moc nezbývá 😀

adriene
17. dub 2013

@dexin Ja vim 🙂 A budu drzet palce, aby ti to vyslo 😉

letitko
17. dub 2013

@michelle1 je tak at je vse ok 🙂 no ja zatim nejak cas nevnimam :0) jeste vubec nic nezarizuju ani nekupuju :0)

letitko
17. dub 2013

@kacikaci no jeste ten infadolan tak snad to bude nejak lepsi :0)

dexin
17. dub 2013

@michelle1 Vítám tě u nás! Myslím, že v šoku jsme tady byly všechny! Já teda měla několika týdenní šok! Hlavně, ať se hematom vstřebá, držím pěsti!

dexin
17. dub 2013

@adriene jj díky. Rozhodnutá bych byla, ale jako už teď mám 10kg nahoře a za posledních 7 týdnů to je 7 kg. Takže 1kg za týden. NEdokážu si představit, že to takhle půjde do konce! 😝

emtu
18. dub 2013

@dexin Ahoj, lezu sem jen pro to, abych tě povzbudila v tvé vizi o donošení dvojčat. 😉 Když je příznivá konstelace hvězd, tak to jde. Já naše kluky (případ jednovaječných dvojčat s vlastními obaly, ale společnou placentou) rodila 41+0. Těhotenství naprosto bez problémů, v nemocnici jsem ležela jen ten týden, co jsem přenášela. Ale před 11 roky byla jiná doba, tenkrát se dvojčata nechávala v břiše tak dlouho, jak tam sama vydržela, samozřejmě pokud nebyl zdravotní problém. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru