Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
22. dub 2013

ajeste jeden dotaz. co si myslite o porizeni polstare na kojeni jeste v tehotenstvi?
rikam si jestli jej mam kupovat uz ted kdyz nevim zda se rozkojim a tak. ale na druhou stranu sem nikde nenasla bazarovy my best friend ktery mi prijde dobry jsem skladem taky nenasla. ted treba prez ujisteni ze zavinka bude prez e shop do 5t prac dni cekam uz 4 nedele a zatim nic. jen slibuji ze tenhle tyden uz dorazi....
tak si rikam co je lepi koupit ted a doufat zejej pouziji, nebo to risknout a treba pak mesic cekat nez ho doruci....

arabiana
22. dub 2013

Ahojky,moc vas vsechny zdravim,cekame dvojcatka na cerven, ale uz si nas bohuzel nechali v nemocnici.Jen lezime a kapeme magnezko. Musim jeste dokoupit vecicky po netu a chtela jsem se zeptat, jakou mate ohrivacku na lahvicky?A mam ji koupit dopredu nebo az budem doma?Moc diky.

sariky
22. dub 2013

@arabiana ja jsem zadnou ohrivacku nemela. ani sterilizator. sterilizovala jsem normalne ve vode v hrnci (klasicky vyvarovani) a mlicko jsem ohrivala v mikrovlnce. ostatne tak to delali i v porodnici....

gyty
22. dub 2013

@arabiana
souhlasim. taky jsem nekupovala ani ohrivac ani sterilizator. proc si te tam nechali? kontrakce?
vis kolik cca mimca vazi?
na kdy mas termin?
ja 18.6. ale pry se tam tak dlouho nenechavaji at pocitam 37 nebo 38.
co ty?

gyty
22. dub 2013

jeste jsem nasla tenhle polstar ale zadnou recenzi....pry je taky na dvojcatka.

http://www.slune-cz.cz/babydan-luxusni-polstar-...
vyjde na stejne draho jako ten my best friend...

http://www.detskydum.cz/detail/polstar-na-kojen...

co myslite?
mate zkusenost s kojicimi polstari?

sariky
22. dub 2013

@gyty ja jsem bohuzel nekojila, takze nemuzu poradit :-/

dexin
22. dub 2013

@gyty já si pořád naivně myslím, že mi bude stačit obyčejný kojící polštář, co mám po dětech. 🙂 Pokud stačit nebude, tak obvolám obchody s těmi většími a objednám jen, pokud budou mít skladem.

@arabiana tyhle věci bych kupovala až podle potřeby

jannysek
22. dub 2013

ahoj holky, pokud některá má zájem, prodávám tento kóčár, je možná sleva
http://deti.bazos.cz/inzerat/23772264/Kocarek-p...

barusmackova
22. dub 2013

Mamky hlasim s z dalsi poradny ale nemam nic moc zpravy spis me vydesila dr ze jeden prcek ma malo plodove vody ma cca1800g a druhy 2000g a plodovky dost za 14 dni kontrolni utz a kdyby neco pry mam pocitat s tim ze si pujdu lehnout do spitalu ☹ krati se nam to jen mam strach aby byl prcek v poradku :-/

dexin
22. dub 2013

@barusmackova nestresuj, kdyby to bylo něco vážného, tak by jsi šla na kontrolu dříve než za 2 týdny! Bude to dobré! 🙂

arabiana
22. dub 2013

@sariky
@gyty
@dexin Tak asi jeste pockam,me ted vydesila ta hospitalizace.Termin je 24.6.Doma mi hodne tvrdlo brisko,celou noc a druhy den na kontrole uz jsem byla na prst otevrena,tak tu lezim od ctvrtka a jeste 4tydny budu.Dali nam kortikoidy a hoodne magnezka,uz mam ruku jako spalek.
Jo a cekame dve holcicky🙂
Tak zdravime vsechny co muzou byt doma 😢

sariky
22. dub 2013

@arabiana drzim palce, at vydrzis aspon do 36 tt! a nestresuj, ted jde koupit vsechno v podstate kdykoli, tak co ti bude chybet, tak ti manzel koupi. my jsme taky spoustu veci dokupovali ad hoc 😉

gyty
22. dub 2013

@arabiana
a cekas jenovajky nebo dvoj?
no tak me bricho tvrdne taky hodne a na prst jsem taky otevrena, ale pry kdyz uz jsem jednou rodila tak se telo pripravuje...uz je to 10 dni a nalez stale steny - prostupna na 2 cm pro prst. ale nechali me doma. tak nevim....

gyty
22. dub 2013

@dexin
ja sice kojila ale bez polstare. ted jak siprocitam jak nakojitobe najednou tak asi s polstarem to bude lepsi...
ale nikdy jsem na zivo nevidela zadny kojici polstar ... jen na netu.
tydle dva nejdrazsisem vybrala jen proto zena ne ctu samou chvalu a tak sama nevim....
maji jich tolik nafukovaci s kulickama co se daji formovat a deti do nic zapadnou mekkci tvrdsi tydle drahy...nevi kterej vybrat!!
ale asi fakt pockam az jak todopadne jestli vubec budu kojit!

arabiana
22. dub 2013

@gyty Dvojvajky🙂
Ja jeste nerodila,jsou to nase prvni. Ja nevim proc me tady nechali tak akutne, ale jsem klidnejsi.
Tim,ze jsem prvorodicka jsem tady fakt v klidu.Akorat to mohlo jeste tak 14 dni pockat njn.
Deticky maji asi kolem 1500g,co jsem tu mam 3 kila nahore.I s magnezkem🙂
Ty mas jedno nebo dvojvaj?

dexin
22. dub 2013

@gyty já právě kojící polštář používala jen vždy na začátku snad, pak jsme ho používali jako mantinel. A v těhu s ním spím mezi nohama. U nás se využil, ale né uplně jako kojící!

@arabiana drž se, v nemocnici to musí být pakárna!

arabiana
22. dub 2013

@dexin To je,tablet je muj nej kamos.
A jeste holubi co sedej na protejsi strese 😀

dexin
22. dub 2013

kdybych byla na tvém místě, tak si užívám čtení knížek! Ale na netu bych teda taky byla! 🙂 Můžeš třeba chodit ven na procházku?

adriene
22. dub 2013

@gyty Já kojím právě na My brest friend twins plust a nemůžu si vynachválit... vlastně si to ani nedokážu představit jinak... Kupovala jsem ho dopředu, podařilo se mi sehnat bazarový. Naštěstí se laktace rozběhla skvěle hned v začátku... a tandemové kojení s tímto polštářem je opravdu jednoduché 🙂

@arabiana Moc moc držím palečky, aby vše dobře dopadlo a vydrželi jste co nejdéle 😉

adriene
22. dub 2013

@gyty Tady zrovna jeden můžeš koupit za vcelku super cenu. V případě, že nevyužiješ, tak ho dle mě vždy dobře prodáš 😉
http://aukro.cz/kojici-polstar-pro-dvojcata-my-...

arabiana
22. dub 2013

@dexin Chodit jen minimalne, i jidlo mi nosi. Navic jsem si tady porad vetrala jak me bylo horko z toho magnezka a pekne jsem nastydla. Takze jak kaslu napina se mi to bricho jeste vic 😠
Manzel jezdi jen ob den a jinak jsem sama na pokoji.
Hlavne aby kotatka jeste povyrostla.
@adriene Dekuji moc, rada ctu tvoje prispevky a postrehy.Krasne to zvladas, jsi inspiraci pro nas vsechny🙂

barusmackova
22. dub 2013

@arabiana ahojky drzim palecky aby jsi vse zvladla a co nejdele vydrzela hlavne si pod dohledem kdyby neco muzu ti rict ze doma to je o nervy kdyby neco... Co delat.... A kdy to prijde... Jestli to poznam.... Hlavne aby byli prcci v poradku

gyty
22. dub 2013

@adriene
JEE diky! jak si to nasla?
ja hledam hledam ale nenachazim!
diky moc
@arabiana
taky dvoj 🙂
ve stredu jdem na utz tak jsem zvedava kolik maji. trochu me vydesilo ze v 29 tt meli kolem 1900g kazdej a em zvedava kolik nabrali.
drz se ja lezela na zacatku tehu taky v nemocnici a fakt to bylo trochu na hlavu - bylo tove 14 tt hematom a krvaceni...

kacikaci
22. dub 2013

@arabiana moc držím palce, aby jste vydrželi co nejdéle 3v1 a abys to v nemocnici přežila bez psychických i jiných újem..drž se!

kacikaci
22. dub 2013

@barusmackova určitě bych neplašila, kdyby bylo něco v nepořádku, tak by Tě poslali rovnou si lehnout do nem...určitě to bude dobrý a kluci se mají dobře

adriene
22. dub 2013

@gyty 😀 Jsem asi zadala ty "správná slova" 😉 tak šup šup kupuj, ať máš na čem hezky a pohodlně kojit 😉

adriene
22. dub 2013

@barusmackova Uvidíš, že budou prcci v pohodě 🙂 Mooooc držím palečky a myslím na Vás 🙂 Kdyby se jim něco nezdálo, začnou to hned řešit 😉

venuss
22. dub 2013

ahoj maminky,máte nějaký typ na houpací kočárek pro dvojčátka?

gyty
22. dub 2013

@adriene
dik!
üz sem poverila sestru...nemam ucet na aukru a kdyz sem se zaregistrovala prisel email ze do 14 dnu mi prijde nejakydopis a ja mam pokracovat dle instrukci!
to uz by tam asi nebyl...
jeste jednou dik!

dexin
22. dub 2013

@arabiana to je naprd, že nemůžeš chodit, ale pro mimča to vydržíš! No co už.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru