Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

barusmackova
9. kvě 2013

@gyty zkus horkou sprchu treba

arabiana
9. kvě 2013

My meli mit dnes kontrolni utz, ale meli hodne cisaru,tak se na nas kouknou az zitra.

@gyty Ja taky mela co 5 minut, ale uz v nemocnici a pekne kolem me skakali, ale magnezko do zily to rozehnalo.
Me to nekdy ztvrdne a je to jen stazeny, ale nekdy to jde dost do podbrisku a to boli au au.

letitko
9. kvě 2013

tak uz mame za sebou Prvotrimestrální screening - uffff vse je zatim ok :o)

anitta
9. kvě 2013

Ahoj holky braly jste nebo berete magnezium tablety? Ja je beru od 16tt 2x2 denne mela jsem trochu krece v nohou a i obcas v brise ted je to ok jen jestli si myslite ze to opravdu pomaha oddalit porod .

letitko
9. kvě 2013

@anitta ahojky - na me dost pobolivalo bricho a ted beru jen pulku tablety a je po problemech - teda zatim :o)

gyty
9. kvě 2013

holky tak to ustalo 😉
@anitta
u obou tehu jsem od 14t na magnezku
prvni se narodil den po terminu
a ted zatim drzim! 😉 😉

kacikaci
9. kvě 2013

@gyty tak se drž, snad to bude ok, jsem zvědavá, co Ti řeknou zítra..

dexin
9. kvě 2013

@gyty dočítám tu tvoji dnešní detektivku! Už to vypadalo na porod, ale mimča se umodřila! 🙂

anitta
9. kvě 2013

@gyty super ze se drzite jeste aspon tyden dva to date ;)

Dekuju za info o magnezku snad to bude k necemu dobre muj cil je dockat se 35tt 3 v 1 ;))

Jsem teda i anemicka a beru zelezo dve denne. Takze porad neco .

Holky od kdy zvladate mensi zatez atd . Na me hrozne pusobi to pocasi jak se meni tak jsem uplne ko :/

arabiana
9. kvě 2013

@anitta Tak me ted v nemocnici krmi magnezkem od rana do vecera, po 6 hod. 2 tablety a stejne bricho tvrdne, obcas dostanu magnosolf jako bonus, ale po tom je mi blbe tak to stridam s injekci do zadku 😲
No fakt konsky davky, ale zabira to a vlastne je to to jediny co mi tu davaji a lezet.
Diky tomu uz tady 3 tydny holcicky drzi stale u me...

barusmackova
10. kvě 2013

Uz mame termin holky 13.5. No snad bude ta trinactka nase stastna v nedeli vecer dostanu prasek a v pondeli rano cipek na kontrakce a uvidime jak dlouho potrva nez ty nase dva rarasky uvidim

koksi
10. kvě 2013

@adriene myslim, že jsi to tu psala ty.....ty homeopatika na podporu kojení se užívají jak? koupila jsem si je ale nevím jak to užívat 😀 děkujiiii 😎

adriene
10. kvě 2013

@koksi Jedná se o ricinus communis 5CH 😒 Pro intenzivní "rozkojení" je to: před každým kojením 5 kuliček po dobu 3 dnů a pak pokračovat 2-3x denně 5 kuliček. Pozor... kuličky nechat rozpustit v ústech a 1/2 hodky před a po nic jíst a pít a nečistit si zuby 🙂

werinka1
10. kvě 2013

Ahoj holky, jdu se na vás po měsíci "podívat". Válim si šunky v nemocnici a neměla jsem tu internet až teď. Koukam pár nových tváří 🙂 A určitě nějaký ten přírůstek se taky najde, ještě jsem vás nedočetla, ale předpokládám, že @maladama už bude mít dvojčátka na světě. Já doufam, že to ještě vydržíme. Zakrvácela jsem a jelikož mam tu placentu dole, tak mě nechtějí pustit, prej kdyby praskla, tak nedojedu. Je to děsnej ale děsnej vopruz!!!!!! Aby toho nebylo málo, tak A má prý málo plodovky 😒 Zjistili to v úterý a dneska čekám na další vyšetření jak jsme na tom. Nevim co budou dělat jestli jí má fakt málo 😕Doktorka mi teda akorát řekla, dokud se bude mimi vyvíjet, tak je to ok. Máme zatím 1190g a 1100g. Modlim se aspoň za další 4 týdny! Dostaly jsme kortikoidy na dozrání plic, prý jen pro jistotu.......mam ale dost strach ☹

werinka1
10. kvě 2013

Jo a navíc nemůžu mít císaře s lokálním umrtvením. Měla jsem kdysi úraz páteře a do toho prý anesteziolog nepůjde ani náhodou. Takže pokud císař, jedině celková anestezie 😒 😢

gyty
10. kvě 2013

@kacikaci
@dexin
@anitta
@werinka1

tak holky hlasim novinky

zatim drzim cipek 20mm ale ve tvaru T a drzi. B se otocilo hlavickou dolu! mozna to byl ten vcerejsek to jsem si rikala ze mam v brise snad chobotnice nebo co a do toho to tvrdnuti a bolesti a vysledek je, ze se napric ocekavani stihlo mimco otocit. takze mam obe tedka hlavickou dolu!nakonec je snad donosim a jeste porodim normalne! i kdyz u me se boji toho kolabovani...tak nevim...to se jeste dohodne.
A ma malo plodovky a 2400 a B ma zase vic plodovky a 2800g co to vubec znamena? A neni to velky rozdil ve vaze? pry se to ted musi vic sledovat.
jinak vse ok.
dneska mi brisko sem tam tvrdne ale neni to nic hrozneho proti vcerejsku.
jinak ja beru taky magnesolv dvakrat denne /kdyz mam jeden sacek tak mam v noci sileny krece v nohou a nemuzu ani spat/ a sem za nej stastna chutna mi protoze nesmim nic sladkyho a tohle docela sladky je...plus zelezo dvakrat denne. jinak stale svedim...ale dle dr je to tou cukrovkou...ze mam stale vic sacharidu nez mam dovoleno.
je pravda ze to az tak nehlidam. vezmu si jabko a snim cele a nevazim...a kdyz sem lezela v nemocnici tak to sem mela diabetickou dietu a teda mela sem hlad jak vlk! ale zase sem nesvedela...takze se snazim davat vetsi pozor. ale sem tam me to proste chytne a snim toho vic abych nemela hlad a pak me opravdu zacne vsechno svedet....
ach jo.
jinak pristi tyden monitor!

anitta
10. kvě 2013

@barusmackova je to bude stastne datum moc drzim palce;)
@koksi ahojky ty homeo jsem brala taky u prvniho a docela to po par dnech pomohlo ale myslim ze je to hodne i psychicke.

@werinka1 drzim moc palce at vydrzite jeste par tydnu urcite to zvladnete, ja mela prvni porod cisarem pri vedomi ale reakce na spinal me pak tyden trapila . Bxlo mi zle migreny bolesti hlavy silene hruza takze ted bych radeji sla do uplne jelikoz ten spinal spousta lidi nesnese.

@gyty je to uz jste velci to je parada! Drzim palce

Holky vzdy ke konci dne mam pocit ze mam v brise kameni rano ok a k veceru hrozna zatez :/ snad je to normalni jinak vse ok .

koksi
10. kvě 2013

@adriene super díky. Já vím které to jsou, mám je koupené jen jsem nevěděla to dávkování. V lékárně mi řekli 2x denně 5 kuliček ale zdálo se mi že tys to právě psala jinak. takže díky vyzkouším ,-)

koksi
10. kvě 2013

@gyty určitě tě teď budou hlídat ale neboj... pokud se to uhlídá není to nic vážného.. U mě mělo jedno dvojče taky míň plodovky, ta jedné té druhé užírala 😀 holky se narodily s 0,5kg rozdílnou váhou ale ta menší už to statně dohání ,-) drž se.

dexin
10. kvě 2013

@barusmackova teda, já už ti sna i závidím!Budu na tebe moc myslet! Drž se! A hlavně si to užij! A jsem moc zvědavá na info! To je fakt skvělé, že budeš rodit přirozeně! 🙂

@gyty tobě taky gratulačka k přetočení! To je můj sen!!! 🙂 A drž ještě, máte čas!

@werinka1 ty se taky drž!!! Přirozený porod by byl značka ideál než plná narkóza!

koksi
10. kvě 2013

@anitta díky no jsem na to zvědavá. Ale nevím no..tím že nekojím a jen odstříkávám právě pozoruju že toho mlíka je čím dál míň tak uvidíme jestli homeo zaberou a jinak to holt asi vzdám... Odstříkám tak tak 60ml 😒

dexin
10. kvě 2013

@koksi a holky už by z prsa nechtěly?

arabiana
10. kvě 2013

@barusmackova Tak to mate krasne uz takhle vedet kdy budou na svete, to uz je za chvilku.

@werinka1 Vim jak ti je, my uz se taky valime 3 tydny v nemocnici, lapili nas ve 31.tt holky mely asi 1300 a 1450 g, ihned nam pichli kortikoidy a lezet lezet lezet. Musim rict, ze ted uz mi to i utika, kazdej den je tak stejnej, rano nas v sedm nataci, pak snidane, telka, obidek, pak vzdy vytuhnu a jsou treba 4🙂
Ja teda ted porad spim, v noci jdu teda tak 3x na zachod, ale pak zas chrupem.

No a dneska po biometrii Acko 2020g a Becko 2000g, takze Acko 'prerusta, no spis dohani' Becko a obe hlavicky nacpany uplne dole. Fakt osprchovat se, je nadlidskej vykon, jak me tam tlacej. Cipek stale 1cm jako pri prijmu.
Doktor uz me domu nepusti, rikal, ze jsem casovana bomba 😀 no bombu v brise mam to teda jo 😎
A pomalu naplanuji cisare. Tak se taky tesim, ze uz se to bude ubirat nejakym smerem. Ale jen at ted nezlobej a jsou jeste aspon 14 dni u maminky v teplicku.

werinka1
10. kvě 2013

@gyty Holčina co se mnou ležela v nemocnici měla také moc plodovky. Ale u ní zjistili cukrovku až v 33 týdnu právě tady v nemocnici když pátrali proč má hodně tý plodovky (v tom 24t to bylo ok) a když začala držet dietu tak se jí upravila. Máte tak krásné váhy! Úplně závidim. Nemyslim si, že by ten rozdíl něco znamenal. Stejně jsou to jen odhady (mě řekla dr. že utz má 10-15% toleranci) takže ve skutečnosti to může být trošku jinak.

werinka1
10. kvě 2013

@anitta Děkuju. Je fakt, že jsem se dočetla, že ne každému ten spinál úplně sednul. Já vim, že celková narkóza u mě byla podvakrát úplně v pohodě. Teda relativně. Krom točení hlavy při vstávání mi nic nebylo. Takže se jí vyloženě nebojim, jen sem chtěla "být u toho". Ten pocit kamení v břiše sem měla vždycky taky. Teda ne od úplného začátku, až o něco déle a teď je to chvilkama hrozný. Hlavně přetočit se z levého boku na pravý. Obráceně to vcelku jde. Pro zasmání - raději vstanu z postele a obejdu jí a lehnu si na pravý bok než abych se přetočila v posteli. To je téměř nemožný 😒 😀

werinka1
10. kvě 2013

@dexin Nohy křížem a držim co to jde 🙂 Jediný, co bylo snad zatim v pořádku je čípek. Přes 4 cm. Dnešní vyšetření se nakonec nekonalo, tak snad v pondělí. Jsem jak na trní.

jarkalada
10. kvě 2013

@gyty dle mého dr.by se měl řešit problém, když je váhový rozdíl víc jak 500g

werinka1
10. kvě 2013

@arabiana Kéž bych byla v 34 týdnu!!!!!! Bych si radostí výskla (nebo vískla? sakra y/i začíná bejt problém). Já mam pocit, že mě z toho tady hrábne. Přes den si zdřímnu tak na hoďku, víc mam i strach, aby pak v noci spala. Zatim teda problém nemam, taky jdu tak 2-3x na záchod a hned usnu, ale co mi dělá problém je přetočit se z boku na bok. Skoro už nemožný. Jak jsem psala výše, raději vstanu a obejdu postel 😀 A krom záchoda mi vzbudí bolest kyčlí 😒 Mě to neutká odpo, druhá, třetí, čtvrtá, pátá.....to se tahne. Někdy usnu, ale většinou je to po obědě kterej je v 11hod. a v půl druhý nejdýl jsem vzhůru a pak nuda. Přitom mam na pokoji televizi a nakonec mě stejně nebaví nic. Ani číst, ani koukat na telku. Přitom doma bych nedělala nic jiného. Jenže doma je doma 😒
Máte už pěkný váhy, taky se modlim, abychom to dotáhli do těch dvou kil. Jsme pořád co se týče váhy na takové té spodní hranici, moc vypapaný holky nejsou. Třeba ještě překvapí, kéž by 🙂
Ale upřímně si nedokážu představit že tu budu ještě tvrdnout 2 měsíce třeba! To bych spíš šla domů na revers pokud by samozřejmě nehrozila nějaká jooooo katastrofa.

gyty
11. kvě 2013

@anitta
ano kameni!
to je presny !
ja si cele tehu vic a vic pripadam jako ten vlk z pohadky co mu do bricha zasili kameni!
bohuzel jak jsou vetsi a vetsi tak je to kamenni tezsi a tezsi....

gyty
11. kvě 2013

@werinka1 jo to jo. byla jsem na utz a A melo 2000 a B 2300 g a v nemocnici to premerili jinym ultrazvukem a vyslo jim A 2000 a B 2100 /teda jen priblizne/. tak nevim.
ale tady na tomhle utz kam chodim co 4 dni uz od zacatku , tak od nejakeho 27tt se zacinaji vahove rozjizdet. jinak byli uplne na gram stejny.
tak nevim.
tehu cukrovku mam taky.
a snazim se to dodrzovat i kdyz ne na 100%
pristi tyden jdu zas ted uz do nemocnice na kontrolu plus monitor tak uvidim co mi reknou tam na ten vahovy rozdil a na ty plodovky....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru