Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
15. črc 2008

rezi: tyhle boule mi dělají prckové dost často, někdy je to ale až nepříjemný 😕

septim
15. črc 2008

daiguiri: to mas teda pravdu taky mi ty boule delaji.Hlavne kdyz lezim treba na boku a pretocim se na zada, tak hned vylezou, ale jak pisi byva to i dost neprijemne a kolikrat se mi stalo ze se mi i spatne dychalo. 😠

jaanja
15. črc 2008

Juliet, to jsou skvělé zprávičky 🙂 😲 😀 Věřím, že vás brzy pustí všechny tři z nemocnice a že uvidíme nějaké fotečky. Moc velká gratulace! I k porodu, jak Ti to šlo pěkně rychle 😵

z359: ono v těhotenství je ženská hodně přecitlivělá, a chlap si zas možná řeší, jak se o tak velkou rodinu postará, tak vznikají ty tlaky. Ale zkus se něčím odreagovat, někomu napsat nebo zavolat. Mně v neděli přítel řekl, že mu to nejde v práci (já, na těhotenském obláčku, jsem si toho teda vůbec nevšimla), a že by chtěl dát výpověď, tak jsem taky uřvaná, nevím, jak to dopadne.

Ale teď jsem volala na výsledky tripple testů, a je to úplně v pořádku, jupííí.. 🙂 🙂 🙂 tak je hned svět růžovější, a 5. srpna jdu na velký ultrazvuk, tak se třeba uvidí, co čekáme.

Holky, já včera byla na tom kurzu o kojení, hlavu mám jak balón, snad se to do prosince z ní nevykouří, mám popsaných několik stránek. Doporučovali malé děti kojit v těch rychlozavinovačkách (když se maminka ty drobečky bojí brát do ruky, aby jim neublížila). Jsou prosím rychlozavinovačky různých velikostí nebo je to univerzální? Jde mi o to, jestli na malá miminka je nějaká 56 nebo tak, jak je to u oblečení.

daiquiri
15. črc 2008

septim: to nejvíc když jsem na boku 🙂 Ale někdy je to fakt až bolestivý 😝 Ale já už si s nima užila, nejdřív
mě slečinka tlačila do žeber, pak mi přiskříply nerv, tak to vybulování je proti tomu procházka rájem 😀

jaanja: asi všude je něco. Já mám zase pocit, že se mi manžel moc nevěnuje, že se snad ani netěší. Pak si za
ty myšlenky nadávám. Ale je to těžký, dřív jsem byla zvyklá pořád někde lítat, teď musím hlavně odpočívat
a v podstatě ani nesmím nic dělat + do toho ty hormony.... ☹

Jojo, na tom jsem byla taky, ale právě z toho si taky už nic nepamatuju, naštěstí jsem si něco psala a když
nebudu vědět, tak jim tam do toho centra budu pořád volat 😀

fiallinka
15. črc 2008

jaanja: jsou univerzální, menší dítě do toho prostě víc zabalíš. Jen pro úplná nedonošeňátka jsem viděla nabídku malinkých zavinovaček, ale doufám, že to nebude potřeba.

rezinka
15. črc 2008

septim a jake mas ty zavinky od emitexu? myslim jakou barvu? jukla jsem do albicka, ale tam nejsou. zato tam mas jinou spoustu kraaasnych vecicek a to mas vsechno duplicitne ? myslim treba tu sedacku na krmeni, to lehatko, ten kompletek (riflicky s mikinkou) ... ? a kdes to kupovala, mas to nove nebo po nekom? vsechno vypada nadherne, jako nove, asi i je, vid?

maarha ja ty zavinky od emitexu chtela proto, ze je budu pouzivat proste misto kombinezek v zime do kocarku, no a kdyz nekam pojedeme autem, tak je taky vyreseno, protoze jsou prizpusobene i popruhum do autosedacek ... ale jinak je jasny, ze je to v podstate takova "vymozenost" navic 🙂

rezinka
15. črc 2008

jaanja to je super, ze ti dobre dopadly ty vysledky, to se cloveku vzdycky ulevi 😵

skarbek tak to jo, jen se setri a rozdavej povely, tak je to spravny 😀 jinak jsem si zpatky prehodila termin porodu, ponevadz me skoro vydesilo, kdyz jsem si u daiq vcera precetla, ze v srpnu bude uz asi rodit, ty jo, vzdyt to je za mesic !! tak jsem si to zase pekne prehodila nazpatek, abych nemela pocit, ze neco uspechavam ... 😅 A taky se mi nelibilo, ze jsme vzdycky mely ty tydny nastejno a mohli jsme hezky porovnavat, no a najednou jsem tam mela o 2 tydny vic. takze upraveno 🙂

jaanja
15. črc 2008

No jo, ti chlapi, někdy pro radost, někdy pro zlost 😉 Ale oni nenosí ty děti pod srdíčkem, tak jim to nejspíš dojde, až když vykouknou, nebo ještě lépe, až budou běhat a mluvit 😎

Fial, moc děkuju za ty zavinovačky, začnu se po nich koukat, tuhle mi někdo vyfouk dvě pěkné na MMB, nebudu jmenovat kdo 😀

Ještě se chci zeptat na prádlo, septim má v albíčku nějaké podrsenky a košilku - objednáváte to po internetu a kdyžtak kde? Já si teď koupila těhotenskou podprdu, v Tveretu v Liberci měli na mě ale v podstatě jen jednu a stála 800. Tak jako jednou si radost udělám, ale existují určitě i levnější varianty.

fiallinka
15. črc 2008

jaanja: teď jsem si vlastně uvědomila, že ses ptala asi na zavinky do sedačky, ale tam platí ta samá odpověď - jedna velikost, jsou dost velké, ale asi se tam to mimčo neztratí 🙂

a jinak já to prádlo asi budu kupovat u nás v normálním obchodě, vždycky něco mají, po netu bych to netrefila. Z netu mám dvě kojící košile, jedna je super, ta je M (t.j měla by mi být malá) a druhá XL (měla by být dobrá) a ta je naopak dost malá 🙂, takže ji asi někomu dám, takže to už riskovat nebudu. A mně se prsa nijak moc nezvětšily, používám ty sportovní podprsenky, které jsou natahovací a stačí mi to, takže budu řešit až tu kojící.

z359
15. črc 2008

rezi, taky jsem si chtěla objednat ty zavinky nové, protože jsem chtěla černé, ale zase když jedna stojí 280,- a nové 460,- tak tu barvu oželím. Ale ta paní se mi ještě neozvala, tak doufám, že se brzy ozve, jinak taky koupím asi ty nový. Dneska jsem mluvila s kamarádkou, co má dvojčata 1,5 roku stará a říkala, že rodila v Roudnici a že mi to tam doporučuje, že se tam o ní skvěle starali a byli moc hodní a šikovní a ochotní, měla svůj pokoj, aby nerušila ostatní. Ležela tam už od 30tt a rodila 37+4 a vůbec na nic si tam prý nemůže stěžovat, tak o tom budu přemýšlet.

já jdu na tripple testy zítra, tak jsem taky moc zvědavý, jak mi vyjdou, doufám, že bude vše OK

dai: já právě jak jsem taky doma, tak mi přijde, že se mi přítel moc nevěnuje a z toho vznikají hádky, protože jsem pořád doma, občas nějaká kamarádka a jinak je to stereotyp, ale strašně klidnej a já bych chtěla, aby byl chlap hodně u mě, ale vím, že se to srovná, a že hlavně ty hormony to strašně zhoršujou

z359
15. črc 2008

Holky, dneska mi jedna známá tvrdila, že má když jsou lidi manželé, tak chlap má na manželku úlevu na dani, je to pravda? Kdyby byla, tak bysme se asi s přítelem vzali. Ona tvrdí, že by to měli být 2000,- ale mě se to zdá divný

jaanja
15. črc 2008

To s tou slevou na dani nevím, to řeknou holky, co jsou vdané 😉 Ale ušetří se při společném daňovém přiznání..

jaanja
15. črc 2008

z359: taky mě to zajímalo, a našla jsem, že slevu si na manželku může uplatnit, konkrétní částky viz http://www.podnikatel.cz/clanky/slevy-trochu-ji.... Ale pozor, Tvůj příjem nesmí přesáhnout 38 040 Kč ročně (mateřská se počítá do příjmů, rodičovská ne).

septim
15. črc 2008

rezinka:tak jsem je pridala do alba. Vsechny ty veci jsem kupovala nove prave v tom detskem obchode v Koline, a neco tady u nas v Hradci v Chiccu. Jinak treba obleceni, jsem nakupovla hodne ve vyprodeji v tescu, a nebo v sekaci na internetu. Taky jsem si nasla na internetu jednoho pana ktery vozi veci z Anglie a prodava je za super ceny. Tak jsem u nej nakoupila spousta pekneho obleceni od znacky Next. A vse jsem vzdy kupovala dvakrat. 🙂

fiallinka
16. črc 2008

z359, jaanja: nějaká sleva tam při nízkém přjmu je, ale společné daňové přiznání už zrušili ☹

jaanja
16. črc 2008

z395: hm, mrknu na to, taky jsem původně slyšela, že společné zdanění manželů už nebude, ale pak jsem zas zachytila zprávu, že by mělo být dál, a ještě víc výhodné, ale byl to teprve návrh a mělo to projít sněmovnou, tak zjistím, v jaké je to fázi.

Holky, můžu se vás zeptat, co kupujete za maminkovské časopisy? Já si vlastně jen někdy koupím Maminku, ale ty ostatní moc neznám.

septim: a nemůžeš prozradit kontakt na toho pána s těma oblečkama? 😉 Když nebudeš chtít, tak nevadí...

Pošťačka mi teď nosí balíček z MMB skoro každý den, a to ještě chudák neví, že už jsem zaplatila další věci 😵

jaanja
16. črc 2008

Tak návrat společného zdanění manželů je předvolební slib ČSSD 😉

daiquiri
16. črc 2008

z359: taky mám dojem, že to společné zdanění manželů už je nějak nevýhodný. Nevím to přesně, ale nějak
jsme se o tom bavili, my se loni v srpnu brali a ještě jsme se tomu smáli, že jsme se měli vzít dřív, že by to
bylo výhodný, te'd už ne 🙂

rezi: hrozně se to blíží, když si vzpomenu jak jsem se těšila až překonám první trimestr, pak 20tt, teď
bych se chtěla dočkat 35tt, aby měly miminka vyvinutý plíce.
Jo a hodím sem fotku ze včerejška, je teda mázlá, ale můžeš zase porovnat pupíky 😀

jaanja: já mám teda kojící podprsenky moc hezký od kamarádky, ale když jsem se na ně ptala, tak se dají
sehnat i moc hezký kolem 300,-. Jinak mně mamka do porodnice koupila kojící pyžamo za 500,- + ještě přikoupím nějakou obyč košili od Vietnamců, aby se jí daly sundat ramínka. Kamarádka jí měla taky a prý to
úplně stačí. Doma to pak stejně nosit nebudu.

fiallinka
16. črc 2008

jaanja, z: ods to zrušila v rámci reformy, letos už to nejde, za letošní rok to šlo naposledy...
dai: krásný pupoš, ale od té poslední fotky to už tak obrovský rozdíl není, teda spíš nevypadá... a s tím čekáním, ani mi nemluv... pořád si dávám nějaké "termíny". Jo, a prý je úplně nejlepší nosit ty nemocniční andelíčky, pak nemusíš nic prát 🙂

z359
16. črc 2008

jaanja: tak ČSSD teda moc nevěřím, ale bylo by to super, přítel se ještě na to zeptá v práci,ale letos bysme na to nárok stejně ještě něměli, až vlastně v podstatě za rok až začnu pobírat rodičovský příspěvek, tak to asi zatím necháme tak. Ale je to hrůza
a ten časopis, já mám doma od švagrové loňské časopisy a ona kupovala hlavně Máma a já a ty jsou dobré, často tam byli články o dvojčatech skoro v každém dílu jeden a velmi zajímavé

holky, dneska jsem měla v noci hrozný sen, zdálo se mi, že jsem porodila trojčata(holčičky), docela mě to vyděsilo, snad se to nevyplní. Ale za to jsem měla v tom snu nádherný porod, vůbec nic nebolelo, rodila jsem spontánně a holky ze mě vyšli krásně za sebou ani jsem to necítila. Doufám, že už se mi nic podobného zdát nebude, protože jinak budu do porodu tak vyděšená, že snad ani neporodím 🙂

rezinka
16. črc 2008

daiq brisko mas krasny, vypada to, ze jsi taky nikde jinde nepribrala, jenom na brisku, rekla bych, ze jsme na tom s postavou stejne 🙂 Taky jsem si rikala, ze uz jsme pupik dlouho nefotili (uz pres 3 tydny), tak to budu taky muset napravit. ale me ted ani moc nevyrostl, dokonce jsem uz skoro 4 tydny nepribrala ani deko 😒 , az jsem z toho mela strach, manzel me porad uklidnuje, ze holky si vezmou, co potrebujou, ale ja byla zvykla, ze jsem pribirala tak tech 0,5 kg za tyden a ted uz takovou dobu nic ... daiq jak jsi to mela ty, pribiras porad ??

septim tak to budeme mit ty fusaky do autosedacky asi stejne 🙂 - ja mam taky jednu s tim zlutym a druhou s barvou tyrkys (vrsky cerne). porad jsem doufala, ze to nebude uplne cerna barva, ale spis antracit, ale na te tve fotce je to jasna cerna ...

z359 o te roudnicke porodnici vim, ze se mluvi dobre, ja bych se tomu s jednim mimcem vubec nebranila, asi ani litomericim, ale jde o to, ze kdyz pak nastane nejaka komplikace, tak by nas prevazeli do usti. a to je to, cemu bych se hrozne rada vyhla a byla radeji v tom usti rovnou, vis?

jinak casopisy pro maminky nekupuju, stejne bych to nestihala cist.

a holky odkud mate ty kojici pyzama? ja nasla za rozumnou cenu akorat tyhle webovky:
http://www.pyzamo.cz/materske-nocni-kosile-a-ma...
ale abych pravdu rekla, radsi bych klasicke pyzamo, prece jenom na ten podzim a zimu by to bylo lepsi, ale to nikde nemuzu sehnat (nebo za uplne sileny penize). nemate nejaky typ na pyzamo na kojeni (s tema pristrihama na prsou) za rozumnou cenu ???

jaanja s tema balickama z MMB jsme na tom stejne - jenze my jeste nemame cislo popisne, takze to chodi na tchyni (bydli hned vedle, takze mi to pres zahradu nosi), tak alespon maji postacky na tom nasem malomeste o cem drbat 😀

jo a podle ceho se vybira ta kojici podprsenka?? ja si ji zatim nechci kupovat, protoze se mi prsa jeste moc nezmenili, ale myslim, ze az se pak nalejou mlikem, tak to bude urcite znat, jenze to dopredu neodhadnu ... ☹

juliet
16. črc 2008

Fialinko, no na maly oddil to uz pomalu staci🙂, priberem Ladu a urcite se jeste nekdo najde🙂.
Vyvolavali mi porod proto, ze mala dle ultrazv. prestavala rust, bylo to uz pro ni stresujici. Navic jsem se zacla otvirat. A na poslednim ult. uz meli i horsi prutoky pupecnikem, tak byl nejvyssi cas.
Ted jsem u malych byla, mala uz neni na jipce a maly uz je v postylce.

jaanja
16. črc 2008

rezi: chichi, noční košile se želvou nebo s labutí, to jsou teda nápady 😎 Já viděla zatím košilky jen v tom Tveretu, některé ani nebyly drahé (okolo 400), jiné nopak dvojnásob. Koukala jsem teď na mimibazar, stačí zadat mateřská noční košile, a vyjedou jak ty želvičky a labutě, tak i pár dalších.

Ke kojící podprsence nám na kurzu říkaly, že dopředu stačí jedna, o číslo větší, že právě nevíš, jakou velikost pak vlastně budeš potřebovat. I když záhada teda je, jak pak při tom kojení stihneš shánět tu správnou velikost 😉

simonac
16. črc 2008

ahoj hoky, sem tam na Vás mrknu, co je nového, ale toho času už opravdu tolik není,

juliet .asi už o tom víš, ale mrkni na téma dvojčátka ve volné diskuz , tam je nás už taky dost maminek i z těchto stránek 🙂

všem ostatním držíme pěstičky 🙂

fiallinka
16. črc 2008

Juliet: tak to je supr, že už tam malou nedrží, za chvíli určitě budete doma... říkali ti, kdy asi? Vím, že většinou propouští kolem hranice 2 kil mimča, pokud je jinak všechno v pořádku, ale nevím, jak je to ve Zlíně....
Rezi: hmm, tak to já teda jedu skoro kilo za týden, úplně mne to děsí... sice 4 týdny nic, to je docela dost, ale zase předtím si přibrala přiměřeně, tak určitě mají z čeho brát. Já se dnes cítím jako koule a to jdeme ještě na velkou večeři, asi zas bude půlkilčo navíc 🙂

Mimochodem, dnes jsme oba zapomněli na výročí naší svatby 🙂, asi proto, že je ve stejný den jako manželovy narozky, takže jsme to úplně vypustili 🙂, připomněl nám to až náš svědek a oba nás tím fakt rozesmál.

septim
16. črc 2008

jaanja: ja to kupuji na Manie z Anglie Rene Hampl. On ma inzeraty myslim na tom mimibazaru. nekdy tam ma hezke veci nekdy to stoji za nic. ale kdyz to clovek vychyta tak se da hezky a levne koupit. 🙂 Jinak spodni pradlo jsem kupovala na www.leontyna.cz Kojenecka pizama jsem kupovala za 244,- a podrpesenky kolem 500,- ale maji i levnejsi. 🙂 Jinak koukam ze se vsem dari ok. Ja dnes byla na kontrole a vypada to ze za tri tydny mi mozna tehu ukonci cisarem ☹ Strasne me zacalo svedit brisko a vypada to ze mam problem s jatry, pry se to v tehu stava. Tak cekam na patek na rano na vysledky a jestli budou hodne spatne musela bych nastoupit do nemocnice aby nas s holkami hlidali, a za druhe jedna holcicka se zacala pomaleji vyvijet nez druha. Plod A je ted o tyden pozadu a vazi 1160g doktorka rikala ze se bude muset ted hodne hlidat kdyby ho prestala placenta vyzivovat. Ale mysli si ze jeste ty tri tydny vydrzi, tak uvidime. Plod B je na tom super vazi skoro 1 500g a pry se mu vede nadherne. Tak uvidime, kazdopadne doktorce verim a to je dulezite, jinak bych se asi s moji povahou slozila. 🙂 😉

rezinka
16. črc 2008

juliet tak to je bezva, ze to takhle probiha, kazdym dnem jste bliz a bliz tomu, aby vas uz pustili domu 😵 !

fialinko, ja se citim jako koule porad a taky mi prijde, ze se porad necim cpu, vecerim dvojnasobne, nez jsem byla zvykla pred tehu, takze miminka snad opravdu nestradaji. nicmene uz abych sla k te doktorce (jdu v pondeli), snad me posle uz na utz, aby mi je po tak dlouhe dobe zase skoukli ... a mimochodem - gratuluju k zapomenutemu vyroci svatby 😀 !! a kolikate mate ?? my budeme mit 10.9. 3 roky od svatby 🙂 To uz jsem si taky rikala, ze by se nam holky mohly narodit zrovna k vyroci 😵

rezinka
16. črc 2008

septim jezis to je mi lito ☹ Holka drz se a hlavne se nevzdavej nadeje, treba ty vysledky nebudou tak spatne a nebudes ani muset do nemocnice !! Kez by, budu moc drzet palce!! Ono by ani tak neslo o ty 3 tydny v nemocnici, jako v tomhle pripade spis o ten strach o miminko, ktere je pozadu. A nemuze to ten drobecek jeste nejak dohnat ?? A cim to je, ze se takhle zacina zbrzdovat vyvoj, vysvetlili ti to nejak?

septim
16. črc 2008

rezinka: Dr. rikala ze deloha je prizpusobena na jedno miminko. ze kdyz tam jsou dve ze to jedno se muze hure vyzivovat a neroste tak rychle jak by melo. Taky rikala ze ma holcicka mensi placentu ale ze mame bejt v klidu ze prutok pupecniku je zatim dostacujici. 🙂 ja tomu moc nerozumim, ale rikala ze jedno z dvojcat vetsinou je mensi, a ze kdyz to nastane musi se to hlidat. Ted jeste zalezi na tech jatrech, no tak uvidime, jako by mi nestacila spatna ledvina, ale snazim se na to nemyslet. 😉 Ale jak pises 3 tydny vem cert, spis ten strach o holky. Porad doufam ze to treba do toho 35 tydne doklepem. 🙂 manzel me ted opravdu moc obskakuje, tak porad jen lezim, maximalne sedim u pocitace. Na jednu stranu je to docela prijemne. 😅

rezinka
17. črc 2008

septim tak hlavne, ze te doktori uklidnuji, ze se to bezne stava a kdyz te budou hlidat, tak to bude v pohode. A holt i za tu cenu, ze bys mela jit na par tydnu do nemocnice. Ale treba vysledky budou dobre a nechaji te doma, kazdopadne dej pak urcite vedet.

ja dneska uz asi hodinu "strasim", prepadnul me v noci zachvat kasle a sipavost, mam sezonni astma, jenze ted na to nemuzu brat leky, ktere jsem brala driv, ale vyhnalo me to z postele, protoze jsem jenom v kuse budila manzela. ale jakz takz me to preslo az ted. to byl nejhorsi "zachvat", co jsem mela behem tehotenstvi. docela naprd, kdyz jsem se nemohla poradne ani nadechnout, slo to hrozne ztezka a s silenym sipotem ... no desny. ted jsem si vyhledala na netu, jestli muzou tehotny spray, co jsem si v tehlech akutnich pripadech vzdycky strikla do krku a hned to polevilo a vypada to, ze muzou, ale stejne jsem si ho nevzala, snad me to uz zase dlouho nechytne a v Po se na to zeptam radeji doktorky ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru