Chtělo se vám oznamovat těhotenství?

ma_cherie
14. lis 2016

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak a kdy jste oznamovaly těhotenství rodině - oznamovaly jste jej radostně nebo se vám do toho taky nechtělo? (rodiče, prarodiče, tety, strýcové)

Mě se do toho vůbec nechce, s rodičema nic moc vztahy nemáme, navíc je to hrozná drbárna takže v tu ránu co bychom to řekli rodičům to ví celá vesnice. Na druhou stranu už jsou čím dál častější otázky "Proč si nedáš kafe / panáka / skleničku - to seš těhotná?" - a tak lžu a lžu a lžu.

Hrozně moc si teď užívám to období klidu kdy mi do toho nikdo nekecá a nevtírá se mi do toho a je to fakt moc fajn, nerada bych se o ten klid připravila, ale myslím, že dlouho to tutlat nedokážu - nějaké osvědčené tipy jak je umlčet tím, že nepiju kávu/čaj(černý a zelený - který jsem vždy milovala)?

maximys
14. lis 2016

@ma_cherie Já jsem docela chlubící typ, ale zrovna to mimino jsme nakonec řekli jen blízké rodině, spousta známých a kamarádů to neví a ani to do osobního kontaktu vědět nebudou. Myslím, že je to tak lepší, než furt poslouchat, jak se mám, co dělá mímo, jestli tloustnu, jestli spím, co dělají prsa (lidi jsou fakt nesoudní, se ptaj na takový intimní věci, jako jak dlouho jsme prcka vyráběli, jestli jsme ho chtěli a furt mi má tendenci někdo šahat na břicho 😀). Ale jelikož je manžel ze čtyř dětí a je nejmladší a má 6 neteří a dva synovce, tak se stejně těm nevyžádaným radám nevyhnu, ale tak co, aspoň bude mít potomek co nosit a v čem jezdit, protože zdědíme víceméně celou výbavu (a všechno krásný, skoro nový věci).

zuzinka6
14. lis 2016

@alexah89 no jsou zvědavý no, tak to řešim tak, že jednou za měsíc po poradně rozešlu hromadnej email, kde všem napíšu velikost miminka, novinky a že pohlaví nevíme. A už se pak vlastně nemá nikdo na co moc ptát 😀

babovka_babovicka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzinka6
14. lis 2016

@maximys ty jo šahání na břicho mi vůbec nevadí, spíš to, jak mi všichni nutěj pohlaví.

alexah89
14. lis 2016

@zuzinka6 to se divim, pac otazky- a mate uz jmena? a mliko uz mas? a vybavu? a jaky jsou pocity? bojis se porodu? bude tatinek u porodu? to ho k tomu donut.. a spousty dalsich, ktery me vzdy dokazou jeste prekvapit, pac si rikam, ze to nevymysli...

maximys
14. lis 2016

@zuzinka6 mě jako ve výsledku asi taky nevadí sahání na břicho, jen mě zaráží, že se mě ani nezeptaj 😀

zuzinka6
14. lis 2016

@babovka_babovicka tady je to něco jinýho 😀 alůe když se zeptá babička a její zpětná vazba na odpověď je ta, že to je hrozně moc 😀DDD tak se mi nechce debatovat s nima no.
mam nahoře 6kg, ale přijde mi, že snad 20. Prsoum už se nedá řikat prsa!! mam ze 75D 75H prosim pěkně...

zuzinka6
14. lis 2016

@alexah89 jo ještě jména, to patří taky do TOP otázek 😀
ono když si to tak vemeš, tak je to logický, na co jinýho se taky zeptat, že jo...ale my to slyšíme do každýho a furt to samý dokola..

alexah89
14. lis 2016

@zuzinka6 na pocasi? ja jsem sice tehotna, ale jeste porad ziju a ne jen tehotenstvim :D

zuzinka6
14. lis 2016

@alexah89 hele já když vidim těhuli, tak se jí taky ptam na to samý a proberem to a provnáme .:_D

kokina90
14. lis 2016

Ja zas nesnasim otazku a jak se ma maly?To fakt uz nevim co mam rikat kazde tri dny na to, kdyz se me pta furt ta stejna osoba..asi se ma dobre v brichu no:D

zuzinka6
14. lis 2016

řekni, že se má krásně, zrovna se drbe na zadku 😀
@kokina90

zanett
14. lis 2016

Tato diskuze opet potvrzuje, ze tehotne maji vrtochy, na ktere my ostastni proste nestacime. V mem okoli je to imrvere, porad slysim, co se ktere tehotne nelibi (otazky od okoli), ale mne osobe se nelibi, ze kazda tehotna ocekava, ze ja budu cist myslenky a ptat se jedina na to, na co chce ona odpovidat 😝

Jedne vadi, ze se lide ptaji na pohlavi ditete, druhe vadi, ze se lide ptaji na termin, treti vadi, kdyz se ji ptaji, jak se citi, dalsi tehotne vadi, ze se ji zase naopak nikdo na nic nepta. Jina tehotna je zase nevrla, protoze se kazdy pta na nenarozene dite, ale nikdo se nepta na ni. Dalsi vadi, ze se ji ptaji, jak se bude dite jmenovat atd atd atd. 😝

Vite, co vadi nam netehotnym? Ze musime vestit z koule, abychom vedeli, jak s kterou tehotnou jednat 😀

elchacz
14. lis 2016

My jsme oznamovali tchanovcum uz v 10.tydnu. Ja jsem chtela jeste pockat, ale jeli jsme k nim na navstevu a manzrl byl celej natesenej jak ukaze fotku z utz. Navic oni by se nas stejne tak jako vzdy zeptali, jestli UZ? A to jsme se nikdy ani sluvkem nezminili, ze se snazime.
Muj tata se to dozvedel az o hodne pozdeji, v praci az po velkym utz ve 20.tydnu a spousta kamaradkam jsem to dokonce zatim zaprela, protoze pak uz se s tema lidma neda bavit normalne. Zacnou vas bombardovat otazkama vyse zminovanyma. Bylo planovany, jak dlouho jste se snazili, co to bude a jak se to bude jmenovat...plus sahani na bricho, z toho teda kvetu! Jo a jeste porovnavani. Tchyne a snacha se me na neco zeptaji, ale ani necekaji na odpoved a hnedka spustej "to ja kdyz byla tehotna..." nezajima je jak se citim, jen si ozivuji vzpominky na svoje tehotenstvi a porody. Tak doufam ze se poucim a budu jina :D

alexah89
14. lis 2016

@kokina90 ja na to odpovidam, ze zatim nic nerika..

kokina90
14. lis 2016

Jako ja to chapu, ze to ty lidi zajima proste, ale nekdy je to fakt neprijemne..jeste me fakt vadi, jak kazdy vzdy chce poslat fotku bricha a jeste k tomu casto:/!!

alexah89
14. lis 2016

@zanett a co proste prijmout fakt, ze to ze jsou tehotne neznamena, ze se chteji bavit jen o tehotenstvi a okolo nej? to si s ni jinak nemate co rict?

maximys
14. lis 2016

@zanett Ono nejde úplně o vrtochy... Já jsem si jako netěhotná taky myslela, že jsou těhotný praštěný, že jim všechno vadí 😀 ale ono je to ve výsledku trochu jinak... Mě nevadí, když se mě někdo na něco zeptá, mě vadí, když jsou neodbytní 😀 posledně mě známá hodinu! přesvědčovala, že jí musím říct, co to bude, jinak že se se mnou nebude bavit 😀 a bohužel to myslela smrtelně vážně.

rickym
14. lis 2016

Já si to vždycky představovala, jak to bude hezké, až to budeme oznamovat a pak když na to přišlo, tak mi to nějak nešlo přes pusu, pořád jsem chtěla čekat.. no oběma rodičům to oznamoval manžel, toho to těšilo 🙂

elchacz
14. lis 2016

@rickym presne! Mne to taky neslo pres pusu. Ja vsem jenom ukazovala fotku z utz :D jediny u koho jsem nepouzila fotku ale vetu "jsem tehotna" byl muj sef :D

scvrcek
14. lis 2016

My jsme nejblizsi rodine oznamili hned s pozitivnim testem, stejne bych nechtela tajit ani pripadny nezdar a potize. Ale vztahy mame dobre, tak i proto. No ale kafe a caj bycj si dala bez omezeni (jasne ze ne litry, ale jedno kafe nebo caj za den fakt neresim).. To s temi syry je naopak, bud nejist vubec, protoze listerioza muze byt zrovna v tom jednom soustu. Tam to o mnozstvi fakt neni, to u toho kafe jo.

demetritis
14. lis 2016

tohle posledení jsmestale ješte neoznamili už aledochazí čas pomalu už ani volne oblečení nezakrije

zanett
14. lis 2016

@alexah89 Tak samozrejme, ze my netehotni se vetsinou nechceme bavit o tehotenstvi, mne osobne cizi tehotenstvi nezajima, ale kdyz uz se zeptam, tak hlavne ze slusnosti. Ale kdyz jsem se v minulosti nezeptala, tak o me dotycna sirila pomluvy 'A predstavte si, vubec se me nezeptala na miminko!' 😝

Sorry, ale fakt nejsem jasnovidec, kolem me je to v poslednich letech sama tehotna, kdo se v tom ma sakrys vyznat?!

Tehotne by si mely nalepit na celo seznam 'zakazanych' otazek, podle kterych bychom my ostatni hned vedeli, cemu se v interakci s tehotnou vyvarovat😀

lentilkah
14. lis 2016

@zanett Podle me jsou prave otazky ze slusnosti nejhorsi. Neberu to ted u toho tehotenstvi, to nemuzu soudit, kdyz to jeste nikdo nevi. Ale treba kdyz jsme staveli dum a kazdy se zeptal aby rec nestala kdy uz budeme bydlet. To jsem sla do vrtule. No asi az to budeme mit hotovy. Pritom to ty lidi vetsinou vubec nezajima.

lentilkah
14. lis 2016

@zanett Nebo kolik vas to vsechno stalo. No co je komu do toho, to reknu maximalne dobre kamaradce, ale urcite ne babe, kterou znam od videni. To same mi pak prijde u toho tehotenstvi. Jak dlouho jste se snazili, kolik si pribrala atd. mi prijdou dost intimni otazky, ze po tom fakt nikomu nic neni.

zanett
14. lis 2016

@lentilkah Tak otazky ohledne finance jsou vzdycky nemistne, ale ohledne tehotenstvi; ja mam zkusenost takovou, ze ty tehotne (alespon v mem okoli) se o tom tehotenstvi bavit chteji (ja ne), ale jenom o konkretnich vecech, ale jak to ma kazdy vedet, ktera tehotna se chce bavit o cem? Kdyz se nezeptam na nic, coz je moje preferovana strategie, dockam se toho, ze me pomluvi, ze jsem ji ani na to tehotenstvi nezeptala!

Sorry, chapu, ze pro tehotnou je tehotenstvi zasadn zivotni milnik, ale pro nas ostatni ne. Timto koncim debatu na tohle tema, protoze vsechno podstatne jsem uz rekla. Stojim si za tim, ze odmitam vestit z koule, co kterou tehotnou zrovna ktery den popudi.

lentilkah
14. lis 2016

@zanett Podle me strategii na nic se neptat nic nezkazis.

kokina90
14. lis 2016

@zanett tak to se divim, kdyz vas nebavi se bavit o tehotenskych vecech, ze pisete vubec do teto diskuze a celkove jste na techto strankach:D

kokina90
14. lis 2016

@lentilkah otazky ze slusnosti jsou pro me taky nejhorsi, protoze to lidi fakt pouzivaji jen tak a vubec je to proste nezajima si myslim..to radsi at nic nerikaji, to je pro me vic uprimne..

zoyka
14. lis 2016

S oznamováním to má každý jinak, mně to nevadilo, takže v tom neporadím. Ale s kafem (čajem) - pokud máš normální tlak, není důvod, proč bys ho nemohla pít. S požehnáním mého gynekologa jsem v prvním těhotenství pila dvě denně, teď jsem těhotná podruhé a občas si dám i tři (kombinace práce a malého dítěte dá holt zabrat...).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru