Chutnější alternativa Gravimilku, víte o nějaké?

pratensis
6. čer 2016

Milé koníkovky, prosím o radu. Nevíte někdo o nějaké alternativě Gravimilku (tj. nápoje pro těhotné a kojící s obsahem vitaminů a minerálů), která by ale byla výrazně chutnější a poživatelnější? Než změnili recepturu, měla jsem na Gravimilk vypěstovanou téměř závislost, ale od té doby ho nemůžu pozřít. V září se nám má narodit druhé dítě a ocenila bych, kdybych mohla popíjet něco podobného (tedy tomu starému Gravimilku). U prvního syna mi hodně pomáhal s nastartováním laktace a i pak během kojení a opravdu mi moc chutnal. Připisuji mu i velký podíl na tom, že se mi nekazily zuby apod. Příjemná u nápojů je i podpora pitného režimu a přijde mi to i takové přirozenější, než zobat vitaminové tabletky... Na internetu i tady na MK jsem našla velkou spoustu negativních reakcí na nový Gravimilk, ale dohledat nějakou vhodnou alternativu se mi nepodařilo. Předem děkuji za tipy. 🙂

lucykal
6. čer 2016

Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje. Nic jsme takového nepila v těhu ani po ani vitamíny krom kys listové.

pratensis
autor
6. čer 2016

@lucykal Taky nejsem příznivcem zbytečného vitaminování 🙂 a obecně si nemyslím, že je to třeba. Ale měla jsem u prvního syna na začátku velké problémy s kojením, bylo to pro mě opravdu velmi náročné, hlavně psychicky. Nejvíc mi pomohla laktační poradkyně, ale stébla jsem se chytala a zkoušela kdeco. Takže mj. hektolitry melty, čaje pro kojící a zkusila jsem i ten Gravimilk. No a jelikož mi hrozně chutnal, tak jsem u něj docela dlouhou dobu zůstala. Hlavně kvůli těm minerálům, dost mě trápily i křeče v nohou a brnění, takže hořčík, vápník.

lucykal
6. čer 2016

@pratensis já na křeče používala Magnosolv. Tak to chápu také jsem měla s kojením problémy, ale nakonec jsme kojila alepson 3M.

pratensis
autor
6. čer 2016

@lucykal Magnosolv na křeče používám teďka v druhém těhotenství, na doporučení doktorky ještě v kombinaci s tiaminem, ale moc mi to teda nepomáhá. ☹ Jinak s tím kojením - já nakonec kojím doteď (staršímu byly v půlce května dva roky). 😀 Ale ten začátek byl fakt perný, to bych nepřála nikomu. A hlavně mám pořád nějaký psychický blok, že to zas nepůjde, dost se toho bojím. Samozřejmě houby vím, nakolik mi tenkrát ten Gravimilk pomohl, ale jako i jen placebo bych ráda měla něco podobného po ruce i teď. Prostě udělám zas všechno na světě, aby to šlo. 🙂

bajana
7. čer 2016

@pratensis nutrilon zacal vyrabat nieco podobne - Nutrimama....doteraz mam doma vzorku, ani som to neochutnala - ja radsej vitaminy nez toto

sara84
7. čer 2016

Me ta Nutrimama vubec nechutna, na me moc sladke :( jak rozpustena vanilkova zmrzlina :( a bolel me z toho zaludek...mela jsem ho koupeny kdyz jsme meli doma vsichni chripku vc rocniho syna,ktery byl 3dny v horeckach jen na kojeni a ja taky mela horecku. Udelala jsem si to 2x ale vice jsem nedala...stoji v policce

bajana
7. čer 2016

@sara84 bola som dlhsie po porode v nemocnici, tam to rozdavali mamickam a nechutilo to ziadnej....preto som to neriskovala 😀

soyevita
7. čer 2016

@pratensis Na gravimilku jsem ujížděla před 11lety.Byl vyyyyyyborný.Doporučila jsem ho kámošce a říkala,že ji to vůbec nechutná.Pak jsem četla,že změnili recepturu-škoda.
Taky jsem plánovala,že ho budu pít,jak začnu kojit.Nutrimama neznám,ale jestli je to opravdu tak sladké,no tak fujky.....

lucykal
7. čer 2016

@pratensis mě magnosolv v těhotenství dělal velký průjem tak jsem pak musela přejít na tablety Magnesiuum Lacti, ale ty mě zas tlačily v žaludku:(

pratensis
autor
7. čer 2016

@lucykal Já s Magnosolvem žádné podobné problémy nemám. Ty křeče mi to určitě zlepšilo, ale přece jen je pořád mám a je to nepříjemné.
Jinak @sara84 @bajana @soyevita děkuji moc za reakce. Koukám, že žádná sláva. ☹ Asi se budu muset smířit s tím, že alternativa starého Gravimilku prostě není. Njn, dějou se horší věci. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru