Co by muselo být na cytologii zlé, aby došlo na potrat?

ladus89
26. led 2013

Ahoj, chtěla bych se vás na něco zeptat. Byla jsem 25.1. u svého gynekologa, udělal mi cytologii a potvrdil těhotenství, přesně neřekl, jen podle PM což je 6 týdnů. Na druhou stranu mi řekl, že když nevyjde cytologie, že mii dítko vezme. Strašně potěšující, když k tomu nic jiného neřekne ☹ Mám přijít 13.2 a řekne mi ortel (tedy výsledky cytologie a snad i něco k těhotenství)
Máte někdo podobnou zkušenost nebo co by muselo být na cytologii zlé aby to řešil ostraněním těhotenství?
Děkuji za odpovědi

blanuska22
22. únor 2013

@ladus89 aha tak ty mas rovnou ty odbery..ale asi budes muset pockat na vyledky asi ti to nereknou hned kdyz jeste to bude odecitat..no jediny ti bude zbyvat cekat cekat cekat...ja cekam kdy pujdu na triple test vubec mi to neutika 5 jdu teprv na kontrolu a to mi rekne datum kdy bdu mit odbery na tohle vysetreni takze jen taky cekam 😖 a nez budou vysledky tak to bude taky doba.. 😵

ladus89
autor
22. únor 2013

@blanuska22 jo...nejhorší je právě to čekání... tohle jsou odběry na Edwardsův syndrom, Downův a ještě nějaký.. ty těžký vrozený vady... tripple test? co to je? pořád jen čekat čekat čekat.... achjo 🙂

ajina17
22. únor 2013

@ladus89 já si screening platila ten UTZ a v tom jsem měla výsledky v odběru...akže jsem měla výsledky hned asi za 2 dny 🙂 jinak bych čekala taky do další kontroly..ale budeme mítnurčitě zdravvá miminka 🙂

ratatooy
22. únor 2013

@ladus89 jooo odrodíí tak to nevíímmmm,mi rodily cisařem takže pohoda jaz

ladus89
autor
22. únor 2013

@ajina17 no vidíš, to ani nevim, jestli po mě budou chtít nějaký peníze nebo ne.. mudr ale o placení nic neříkal.. předpokládám, že když mi budou jen brát krev, takže budou chtít max 30 Kč a ani to jim nedám.. zajedno mámna to žádanku od gyndy a za druhý si snad platím zdravotní pojištění ne? 😀 už neví, jak by na nás vydělávali... 😠

ladus89
autor
22. únor 2013

@ratatooy 😀 😀 asi to odrodí chlap.. nebo vlastně ne.. nabízel, že mimčo odnosí, ale neodrodí..holt to asi zbyde na mě 😀

ajina17
22. únor 2013

@ladus89 no já to měla jako nadstandartní službu 🙂 byl to jako nějaaký podrobný UTZ a v tom jsem měla i ty odběry..

ladus89
autor
22. únor 2013

@ajina17 takovej podrobnej se tady myslím dělá ve 20.tt, alespoň sestra to tak měla.. tak uvidíme.. doufám, že se ti malý narodí 27.6 🙂 když vidím, že máš termín v červnu.. 🙂 to se totiž rodí nejhodnější miminka.. jako já 😀

ratatooy
22. únor 2013

jj tady je u nas tady nejaka novinka screening +tripletesty nebo co to je platí se 1000.-protože se prokázalo že ty testy co se ještě nedávno delali jsou zažehnány pač byli často falešně negativní

ajina17
22. únor 2013

@ladus89 no ten ve 20tt už máme také za sebou 🙂...i na genetice jsme byli 🙂...no a já i přítel jsme byli hodní tak ddoufám, že malej bude takyy zlatíčko 🙂

ajina17
22. únor 2013

@ratatooy ano to je přesně to co jsem si hradila 🙂 \Ale platila jsem 600kč

ladus89
autor
22. únor 2013

@ajina17 tak to maj smůlu.. to mi měl říct, kolik si mám vzít sebou.. achjo. není nad to, se zeptat na zkušenosti maminek.. doktoři řeknou jen minimum informací... a to je platí z našich daní..achjo.. Nebo to naopak bude šídlo, abyste si to užili 🙂

ladus89
autor
22. únor 2013

@ratatooy jojo.. to už jsem taky někde četla, že tripple testy bejvaj tak na 50% falešně pozitivní.. to je o ničem.. tak hlavně, že nám vynalezli něco jistějšího 🙂

ajina17
22. únor 2013

@ladus89 no mě to Dr.navrhl jako nadstandartní službu 🙂 Nebo mu zavolej a optej se ho 🙂 no tak malej je hodnej i v bříšku 🙂málokdy zlobí...tak uvidíme 🙂

ladus89
autor
22. únor 2013

@ajina17 vezmu si sebou pro jistotu víc peněz a uvidíme.. to je to nejjednodušší.. tohle moje je jen běžnej standart 🙂 tak to si užíváš, když je hodnej.. já už askoro týden téměř nic nejím.. ze všeho je mi na zvracení a to celej den..kdyby jen ráno, tak by se to dalo, ale celej den je hrůza.. naštěstí mi na to zabíraj džusy.. tak to jde vydržet a ani nezvracím..jen se mi houpe žaludek ☹

ajina17
22. únor 2013

@ladus89 to si nemusíš brát víc to by ti tvuj Dr. řekl...a za standart se neplatí 🙂...jejku to mě bylo zle hned kdy jsem měla dostat MS taak ten večer...no a pak následující den když jsem testovala...a pak to ještě pár dnů trvalo dohromady mi bylo zle asi 5 dnů 🙂 takže já byla v poho celkem 🙂a tebe to určo zachvilku přejde 🙂

ladus89
autor
22. únor 2013

@ajina17 to doufám, že to brzy přejde, co jsem těhotná, tak jsem shodila.. mám pořád hlad a nedokážu se přinutit nic jíst.. přežívám na maximálně 2 krajících chleba se sýrem a miskou cereálií s mlékem 🙂 já mám občas hlad, že bych snědla slona a pak jdu do ledničky, že si něco vezmu a vidim to tam a je mi šoufl.. žaludek v až v krku takže zklamaně odchízím a dělám si čaj 🙂 už aby to přešlo

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 tak ještě nějakou dobu vydrž a přejde tě to uplně ja to také měla bylo mi pořád zle ale hlad jsem měla ale jak sem si dala něčeho víc jak 2 sousta tak se mi zvedal žaludek:( a tedka mi to uplne preslo a jen bych papkala 😀

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 tak to doufám, že to přejde co nejdřív 🙂 dneska jsem byla na krvi.. odeslali to na genetiku, ale výsledky budou až nejdřív za týden..to čekání je zničující ☹

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 jj ty nevolnosti trvaji dlouho..u simonky jsem to mela take do 4 mesice:( jj ale tan tyden utece jak voda tak at je hlavne vse v poradku:Pja jdu uz v utery do poradny tak jsem zvedava kdy posle me na nejake testy jeste jsem zatim nic nemela..jen odber krve na cukr a nemoci

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 takže třeba ještě měsíc ze všeho blivno jo? 😖 týden uteče, ale do kontroly je daleko.. tu mám až 15.3 a čekám, že mi dá už průkazku, abych to taky mohla oznámit v práci..protože jsem už delší dobu na neschopence, tak tam nic netuší.. nechci být za mrchu, tak bych jim to docela ráda řekla, ale na druhou stranu, když nemám ani průkazku a nevím výsledky genetiky, tak se mi nechce to říkat..abych nezakřikla něco zlého..jo jo.. babský řeči, ale je to tak 🙂

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 :Pto nevím třeba tě to přejde dřív:Pmě to přestalo tak před týdne ikdyž sem tam se mi špatně uděla ☹ aha to dostaneš tak pozdě průkazku ja už jí mám od 9 tt...ale tak každy to má jinak doktoří nějaky radši čekají délé...no já bych to nechala zatím ještě být až budeš mít tu průkazku a budeš vědět výsledky tak pak to řekni.. 🙂 taky věřím babským řečím:P

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 já jsem právě myslela,, že jí dostanu posledně a ono nic ☹ proto ještě v práci nic neví 🙂 nepovim a nepovim 🙂 babský řeči, jsou většinou osvědčený a tudíž pravdivý (ne všechny) ale podle mě se jim dá věřit.. 🙂 v rodině nic zlého genetického nemáme, tak snad to bude ok... 🙂

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 jj to je pravda ja di příští měsíc budu od kamarádky kupovat kočarek ale pujde se schovat někam jinam doma nebude ani náhodou :D..tak jí asi dostaneš teďka až pujdeš do poradny...tak snad bude vše v pohodě je to jen pro jistotu když mate vse v rodine v poradku tak bych se nejak nebala:P

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 tak tak.. taky ho nebudeme mít doma 🙂 to je správné 🙂 já se ani tak nebojim.. já mám upřímně celkem dost starostí, takže na to moc nemyslím..ale vždycky je nějakej červík v hlavě, kterej nahlodává ☹

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 jj to znám já mám červíka v halvě skoro pořád:Pmuzu se zeptat kde bydlis? 😒

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 v Českých Budějovicích.. pročpak?

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 jen tak sem chtela vedet jestli nebydlis nekde tu poblis:D

ladus89
autor
26. únor 2013

@blanuska22 asi ne... škoda..mohly jsme dát kávu..nebo ne..radši čaj..kafe mi nedělá dobře 🙂

blanuska22
26. únor 2013

@ladus89 no to jo ja kafe muzu ale jen jedno denne:Dno mozna tak na vylet na caj 2 hodina cesta:D
😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru