Co můžu na pleť v těhotenství?

lucykote
16. kvě 2013

ahoj holky,

mám samé krátery na obličeji (i na rukou), prostě moje pleť je celá posetá akné. Můžu používat vodičky, čistidla atd? Někde jsem četla, že nějaká nejsou vhodná, ale vůbec se v tom nevyznám. Normálně používám přípravky od Clinique (čistící pěna, pleťová voda, krém), a nebo ještě na horší ďobáky antibiotikovou vodičku Eryfluid.
Teď tedy nepoužívám raději nic - protože nevím jestli to vůbec můžu používat?... ale musím s tím něco udělat, protože když se na sebe podívám, chce se mi brečet... holky co Vám pomohlo, nebo co můžu používat?

maximsarah
16. kvě 2013

Pokud to máš opravdu hodně raději bych zašla na kožní, určitě ti něco dr. poradí i doporučí. Já nesměla v těhu používat ani masti od bolesti na záda takže na ty pěny a vodičky raději pozor :(

kajalka
16. kvě 2013

@lucykote Mně pomohla obyč jedlá soda. Udělala jsem si kašičku a vydrbala se tam, kde se mi dělaly beďary. Pleť jsem měla jak miminko a beďary se daly na ústup. Taky bych zvážila, co jíš, jestli hodně a vhodně piješ. I když hormony dělaj svý, nesváděla bych všechno jen na ně.

monaida
16. kvě 2013

@kajalka Jedlá soda? A to vysušilo, nebo obrousilo? Zkusim...

kajalka
16. kvě 2013

@monaida Trochu obé. Ze začátku vysušovala, ale po několikerém použití už ne-e.

evcounek
17. kvě 2013

no to jsem zvědavá. taky sodu vyzkouším, neb vypadám jak nějaká patnáctka (co se týče pupínků) Když jsem byla těhu prvně tak jsem měla pleť jak miminko nikde nic. Ani manža si neužil (rád mačká beďáčky) a teď si užívá víc než já 😀 bličej, záda, dekolt no hrůza všude aspoň 10 červených teček 😠 Říká, že to bude holčička když s První těhu byl kluk a nikde nic.

ladie
17. kvě 2013

@lucykote Na Eryfluid a podobné "léky" bych se vyprdla. Ale normální čistící vody, pěny, gely normálně používej.

Taky si pamatuju, jak jsem v těhotenství řešila každou blbinu. Četla jsem i u Tic Taců, jestli je můžou těhule 😀 Chce to trochu selského rozumu 😉

lucykote
autor
17. kvě 2013

@ladie díky za odpověď, no já vím, řeším každou kravinu 😀 🤐 kdyby nebyl internet, tak bych věděla asi tak třetinu informací a určitě bych se nezatěžovala kravinama typu, jestli si můžu omýt obličej vodičkou 🙄 😕 😀

ladie
17. kvě 2013

@lucykote Já jsem byla v prvním trimestru úplně to samé 😉 Ale chce se to nestresovat a být v klidu. Jasně, že si nedáš tatarák, ale proč si třeba nenalakovat nehty, že.
Jo a na to akné lokálně doporučuji tea tree olej - jen ďubnout kapku přímo na pupínek. Je to zázrak.

eficenka
17. kvě 2013

@lucykote
tak eryfluid ne... atb radši vynechej... ale jinak ostatní vodičky proč ne....
mě se na větší uhráky strašně osvědčil sudocrem - mažou se tím opruzeniny miminka 🙂

lucykote
autor
17. kvě 2013

@ladie no jooo tea tree, já na něj úplně zapomněla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru