Dá se z termínu porodu dle UTZ poznat přesný den početí?

kamilka007
17. led 2014

Ahojky, jen by mě zajímalo, jestli se dá ze dvou velkých ultrazvuků, kde vyšlo stáří mimča nachlup stejně, zpětně odvodit přesný den ovulace, potažmo početí. Díky za příspěvky 🙂

linda.r
17. led 2014

Teoreticky můžeš od termínu porodu, který Ti vyšel z ultrazvuků odečíst 38 týdnů. To by měl být datum početí, ale přesně to už asi nikdo nezjistí 🙂

terinda
17. led 2014

přibližně...

http://www.tehotenskakalkulacka.cz/
Pokud je datum porodu 31.5.2014
Nejvyšší pravděpodobnost otěhotnění byla kolem 6.9.2013.
Pokud jsi těhotná, jsi přibližně v 20 týdnu a 6 dnu
To znamená, že jsi v druhém trimestru

jija
17. led 2014

Me vychazel vzdy presne termin poceti z prvniho utz se srdickem jeste pred utz ve 12. tydnu, ten by mel byt presnejsi nez velky utz

mysicka_lb
18. led 2014

Ahojky, já přesně vím, kdy k početí došlo, a termín porodu dle velkého ultrazvuku ve 20. týdnu vůbec neseděl, prcek byl v té době už o 14 dní napřed, než by měl být. Nejlépe mi seděl termín vypočtený z ultrazvuku ve 12. týdnu - ten mám zapsaný i v těhotenské průkazce a bere se jako stěžejní pro datum začátku MD. Liší se ale o dva dny od termínu, který by vyšel vypočítaný dle skutečného data početí (prcek byl už tehdy o dva dny napřed). Takže bych to shrnula, že z ultrazvuků přesný termín početí nelze určit (přibližný dle těhotenské kalkulačky samozřejmě ano). Nejlepší je orientovat se podle toho UTZ ve 12. tt (předtím je zárodek ještě moc malý a blbě se to měří, potom už zase může každý prcek růst jinou rychlostí). Pokud Ti jde ale opravdu o přesné datum početí, spíš bych se orientovala podle data poslední menstruace a délky Tvého cyklu. Taky záleží na tom, jestli čekáš holčičku, nebo chlapečka (chlapečci se většinou počínají přesně při ovlulaci, holčičky o něco dříve).

petra43
16. kvě 2014

Ahoj, pomůže mi prosim někdo spočítat datum oplodnění? Podle 1.sreeningu 7.5.jsem byla v 13+6 a poslední menstruace začala 4.2.2014.Děkuji. .

lucatehulka
6. srp 2016

Ahojte holky,taky bych byla ráda kdyby mi někdo pomohl spočítat datum početí. Podle 1.screeningu 1.8.2016 jsem byla ve 13+2 podle PM 12+4 ( PM 5.5.2016). Jak se to dá spočítat? Děkuji za pomoc

leontynka21
28. srp 2016

Ahojky pomuze my nekdo spocitat pribliznene otehotneni?dle 1.sreeningu?27.4. Jsem byla dle sceeningu 12+6 posledni mesicky 12.2.2016.Moc dekuji

skarma007
17. zář 2021

řekla bych, že ano, jelikož termín porodu dle MS mám na 23.9., ale dle ultrazvuku mám 20.9. a když jsem se zpětně dívala i ve snaze snažení, tak jsem v ten den měla i ovulační bolesti, takže bych řekla, že moje gyndařka strefila i den početí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru