Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
8. lis 2012

@katschka taky jsem to nevedela, trochu me to sprazilo 😝 Uz jsem se tesila, ze deti dostanou k Vanocum plavky a vyrazime na bazen, tak to pry ne. Muzem jen s Vendulkou, coz vyjde malokdy, ze by M. nekdo hlidal. U nas kdyz meli podezreni, tak nas nechali cekat, az se bud vycura nebo se mocak naplni, treba pul hodiny jsme cekali, a pak se udelal dalsi UZ, lecos se tim ukazalo... Jinak jsem si vsimla, ze jsi se dala na BKM (uz tam jinak nechodim) a vidim,z e se dari, mam radost, ma to smysl i u zdravych deti, natoz u tech nasich... Nam se darilo chytat kakani a to mi stacilo, vy to mate daleko vymakanejsi, jste dobry! My koncime s chemoter. cca za tyden a pak se uvidi 🙂

katschka
8. lis 2012

@tiburcia Tak tos mě taky nepotěšila... no, budu doufat. I když při tom MCUG měla ten močovod fakt rozšířenej téměř všude. Jak se říká.. víra tvá tě uzdraví. Budu věřit a hotovo. 🙂

katschka
8. lis 2012

@jasekd Tak budete ještě letos bez bazénu? Kámoška mi říkala, že s tou její dcerou (5.st.) chodila pak plavat jen do moře a teď si troufne na takové ty rodinné bazény u domu. Ale do veřejného si ještě netroufne. I když nevím, jak je na tom teď. Ta měla prý chudák i vývod, páč jí ten VUR zjistili až když měla zánět právě z plavání.
Mě pak taky napadlo, že jsem mohla říct doktorce, že jsme to mohli udělat ještě po té půl hodince, co jsme tam povídali. Ale je fakt, že ona asi moc nevěřila tomu, že by bylo nějaké znatelné zlepšení při plném močáku. Jsou to vlastně jen dva měsíce po zjištění stupně refluxu. Já jsem se dala na BKM s tím, že bysme právě mohli uplně odbourat atb. Což teda nevyšlo, ale nakonec jsem asi i ráda. Dva měsíce jsem vychytávala kakání. uplně bezchybně. No a za poslední týden se mi dvakrát pokakala. Sice je fakt, že je nastydlá, tak snad je to tím. Ale i tak mě to mrzí. Teď spíš hlásí čůrání než kakání. Ale tak za pár už bude mít tuhej bobek a bude to zas uplně o něčem jiném. Na diskuzi o BKM jsem šla pro radu a poté, co jsem vzbudila výsměch a snad i opovržení nevinným dotazem, jestli jsou lepší látkové nebo normální plenky, mě to nadšení chodit tam trošku opadlo. Ale každopádně mi poradili. 🙂
Super, že už končíte s těmi chemoter. Je to fakt minimálně otravný. Týna teď měla párkrát krvavé nitky v hovínku, tak se musím poradit s mudrou. ALe předpokládám, že to je právě tím. Moc vám přeju, abyste to už měli za sebou tohle trápení.

jasekd
8. lis 2012

@katschka prosim te, proc vysmech? Kdo se do tebe oprel? Ja uz tam nechodim, jsou tam jine holky a nektere mi prijdou celkem radikalni 😅 Jakoze kdo nedela BKM, je uplne mimo. Takove ty, co vsem cpou, jak jsou nejlepsi matky...Ja treba 100%ne latkuju, podle me to lepsi pro dite, prirodu i penezenku, ale je to kazdeho vec. Pokud navic ta BKM funguje fakt dobre, tak se ti ani latkova vybava nevyplati 😀 Ja mam zkusenost, ze se mi deti, kdyz nepocitam uplne malinky, spis oprudily po papirovkach (treba V. po trech dnech v Motole, to jeste nechodila na nocnik), ted je uz bez plinky i na noc, od roka a pul, a vcera mela tak silene opruzenou pipinu... a to ji oplachuju vodou, vysousim, zadna chemie, kalhotky bavlneny, a vypada obcas hur nez kdyz nosila latkovy pliny 😝 Taky ta latkova plina vic dycha a nuti te casteji prebalovat, takze za me latka. Co pouzivate vy? Asi papir, ze kdyz te zdrbly... Tak hlavne ze se dari a uz jejich rady nepotrebujes 😀 ty krvavy nitky, rikas, ze je nemocna, to muze byt od toho. Sliznice jsou podrazdene, muze byt i ve streve zahlenena... Snad to nic nebude. Nasi to taky parkrat meli, ale jen jednorazove, tak jsem to nikde neresila...

katschka
8. lis 2012

@jasekd Už si nepamatuju kdo. Ale dvě holčiny jsem tam tímhle dotazem prý velmi pobavila. Asi mam jiný smysl pro humor... nebo spíš asi nesmysl. 🙂 Přesně jak píšeš, je to tam hoooodně radikální. Většinou jsou to maminy s jedním dítětem. Asi to je i tím, jak se u prvního dítěte všechno strašně řeší. A ono je i fakt, že když je to dítko zdravé.. což zaplať Bůh, tak se řeší prostě krávoviny. 🙂 Já jsem, co se plen týče, koupila od jedné maminky tady přes koníka tři ty látkové pleny, ale malá v nich nakonec vůbec nechtěla být. A když jsem jí je sundala, tak je měla otlačené po celé délce, kde byly. Tak teď jí dávám na ven a na noc papírové a na doma ouplně obyčejný látkovky, které dám jen do těch "igelitových" kalhotek. Ty jí i mě vyhovují nejvíc. A Vendulka je fakt neuvěřitelně šikovná, že už je uplně bez plen, to je super. Asi má hodně citlivou pokožku, co? Týna to má občas taky, ale naštěstí ne uplně nějaké krvavé.
U nás má jinak pleny ještě na noc prostřední syn. A ten nejstarší je sice nemá, ale ještě má velmi časté nehody.
Ty nitky se jí občas objevily a pak zmizely a teď zase. Neřešila jsem to, páč synátor měl to samé a taky mi doktorka řekla, že to je jen podrážděné a to nebral žádné pilule. Jako v každém bobku to nemá, tak snad to nebude nic strašnýho.

jasekd
8. lis 2012

@katschka moje decka ty papirovky snasej blbe a jak jsou zvykly na latkovy, tak M. breci, ze ho to skrabe. Dost se tam pokud vim propaguje i noseni a kdo vozi v kocarku, je divnej, ja jsem uplne kocarkovy typ, ani jedno moje dite moc noseny bejt nechtelo a ted by se zas rvali, koho budu nosit a kdo pujde pesky. Trochu mi prijde, ze se ta diskuse zvrhla do toho, ze se navzajem placaji po ramenou, jak jsou dobry... Jo Vendula je "sikovna" (nemam to slovo rada, neni to zadna nase zasluha), je pres den bez plen od 13 mesicu, na odpo spani od 14ti a na noc od cca 17ti mesicu, pritom BKM se nam vubec nedarila, ale to bylo i tim, ze M. byl malej, vyzadoval peci taky a nebylo tolik casu a ja zas tak dusledna nejsem. Proste si k tomu dosla uplne sama a setri mi to spoustu prace, takze rada jsem hodne.

katschka
8. lis 2012

@jasekd To fakt? Člověk si ani neuvědomí, jak ty pleny musí být šíleně nepříjemný. Zas na druhou stranu si to asi představit umím... trošku.. ono vložky taky nejsou žádnej med. 🙂
Nošení dětí jsem tam nějako moc nepostřehla, ale ani bych se nedivila. Já teda taky úspěšně kočárkuju. Když jsem jednou zkoušela vzít malou do "šátku", tak se mnou pak nepromluvila ani slovo. 😀 Navíc do kočárku dam uplně všechno, s ničim se netahám... absolutní spokojenost. A malá se může pořádně protáhnout, což vyloženě vyžaduje. Je škoda, že se diskuze na dost zajímavé téma takhle zvrtla. Jedna holčina mi tam teda vyhovuje, ale tu znám z jiné diskuze, tak si radši poklábosím o BKM v jiné diskuzi. 🙂Nu což. Stačí pár jedinců a všechno je jinak. 🙂
Ty jo, tak Vendulku budu dávat Týnce za vzor a budu jí to vtloukat do hlavy. 😀 Fakt super hlavně přes to spaní. Právě znám jednu paní, co praktikuje BKM a synátora má bez plen od nějakých 4 měsíců. Přes den. Ale jak říkáš, je to i o čase. Řekla bych, že ten čas je dost důležitej. Kolikrát když jdu zrovna na těsno pro kluky do školky nebo nestíhám zařídit a vidím, že ona znakuje, tak prostě jí zkusím říct, aby vydržela. Občas se podaří, občas ne. Ale jinak je úžasná, že to zvládá. A říkam si, že je fakt divný, proč teda doktoři doporučují učit na nočník až poté, co děti začínají chodit. Že prý jim začínají fungovat svěrače až právě když začínají chodit. Jestli se to svalstvo pak vyvíjí později.. nevím. Teď mi došlo.. ty máš děti po roce? To musel bejt dost masakr, nebo? Mám jednu kámošku, která má děti po roce a občas byla dost běsná. Ale prý jak jsou větší, tak je to zas uplně super.

jasekd
8. lis 2012

@katschka na BKM je jasne videt, ze to je prekonana teorie, a nase Vendula byla driv bez plinek na den, nez chodila. Od 13mes. bez plinek na den a chodila az od 16,5 mesicu, to uz pomalu mela odbourane plinky na noc 😅 No besna docela jsem, plus ti doktori pro obe deti, ja taky nejsem uplne OK, neni to ted lehky, kdyz byla mala miminko, bylo to paradoxne v necem lehci, ale to latkovani dvojmo nic moc 😀 to se mi ted hodne ulevilo, ze nemusim prebalovat. Prani mi nevadilo, ale to vecny svlikani/oblikani deti jo.

tiburcia
13. lis 2012

Ahoj holky, tak se uvolnilo místo před náma a operaci nám posunuli. Nastupujeme zítra a operace bude ve čtvrtek...tak prosím na malého myslete, ať to dobře dopadne 😉 🙂 🙂 🙂

lenka40
13. lis 2012

@tiburcia drzime palecky!!!!!!!!!Tak to je super,bude to mit prcek za sebou drive a bude na Vanoce fit🙂.Minuly tyden jsme byli na tech izotopech a dneska nam volali z Olomouce,ze 29.11. nastup a pujdeme na dalsi vysetreni myslim cystografii,takze jsem zvedava,jak to vypada.Prava ledvina je mensi a funguje na 40%.Takze opet nervy pracuji:(...

market79
13. lis 2012

@tiburcia Budeme moc držet palečky!!

jasekd
13. lis 2012

@tiburcia Myslime na vas! Ted jsou to nejhorsi nervy, ale budete to mit za sebou. Poskocit seznamem dopredu je rozhodne lepsi varianta nez byt trikrat odsunuty (ne kvuli nasi nemoci), jako se to stalo nam 😝
@lenka40 mate to podobne jako my, Martinuv pomer byl 59:41... tak uvidite, co dal...

lenka40
13. lis 2012

@jasekd Taky me zaskocilo tech 40%,ale doktorka rikala,ze malym detem funguji ledviny na 45%,nez dorostou...Tak ono se dalo cekat,ze tam pojedem opet,protoze nechtela nic rict,ze se na to musi podivat neurolog.Ale musim rict,ze byl statecny a plakal pouze u te kanyly,ale zadny hysterak a pak pohoda.Jak jsem mela hruzu z toho DMSA,tak to bylo ok,spise ta cystografie je neprijemna:(.A jak se dari Vam???

jasekd
13. lis 2012

@lenka40 mne treba ta mikcni prisla lepsi, ale bylo to hlavne pristupem a prostredim, na tu mikcni chodime tady u nas v Jablonci, na nuklearku musime do Liberce... M. jde na kontrolu za 14 dnu, ted mu davam posledni dny antibiotika.

lenka40
13. lis 2012

@jasekd je to mozne,nam to delali u nas v Prostějově,byl malo oblbnuty a doktorka byla nervozni.Slysela jsem ho zaplakat a 10minut se jim to podarilo,hned zavolali,at se jdu podivat na snimky,tak ho sestra oblikala a on koukal.Natrhly mu predkozku,tak to musel citit.Tvrdila jak bude jeste mimo a dosli jsme na pokoj,smal se,vykladal a hral si s chrastikem.Takze dali podle me malo stavy.A ted jsme byli na DMSA v Olomouci a tam ho uspali,ze do 10-15 minut a krasne chrnel.Opet jedeme tam,tak snad to bude lepsi a neudaji ranku atd.Taky doufam,ze to nebude dlouho trvat...

lenka40
15. lis 2012

Ahojky holky,tak dnes nam prisly papiry na to vysetreni.Kdo jste byli s vasimi detmi na cystoskopii,jak to zvladali a byli nejake komplikace?Diky za info,sice jsem si neco odborneho nacetla,ale neni nad vlastni zkusenost.

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 Myslis cystoskopii nebo mikcni cystoureterografii, cili rtg s kontrastem? Na MCUG jsme byli 2x, jednou v 5mesicich bez leku, podruhy na roce a pul, kdy byl premedikovanej Dormicem (midazolam sirup), komplikace zadne. U nas se to dela za puldenni hospitalizace, rano nastup a odpo po vycurani, kdyz nejsou problemy, domu. Ve vetsine ostatnich zarizeni je to ambulantne. Cystoskopii prodelal v narkoze na klinice Ke Karlovu, bylo to soucasti endoskopicke (cili endoskopem pres moc. trubici, nesli mu vubec pres brisko) operace refluxu. Komplikace po operaci zadne.

lenka40
15. lis 2012

Myslim cystoskopii na MCUG jsme uz byli.jj psali,zepres moc.trubuci,ale i tak me to desi.Prave pisi pripadne komplikace,infekce,krev v moci atd.Jak ho uspavali?Mel kanylu nebo pres masku?

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 jezis to nevim, byla to operace, cili asi na dyl nez samotna cystoskopie, navic jsem tam nebyla ja, ale manzel, a ten si to nepamatuje, ted jsem se ho ptala. Podle me bude mit nejaky ATB kryti, my pred mikcni taky dostali dvojitou davku Sumetrolimu pred a pak tusim i po. Neni to nejaky dramo, vic bych se bala toho, ze je to v narkoze, coz je vzdy urcite riziko, ale obe moje decka zvladly narkozu v pohode, ani neblily. Ty mozne komplikace ti do info souhlasu napsat musej. Moc. trubice muze byt podrazdena, coz my nepoznali, protoze mukrome cystoskopie a zakroku na usti mocovodu do mocaku delali jeste uvolneni predkozky a to ho palilo chudaka pekelne. Po mikcni zadne takove potize nemel.

lenka40
15. lis 2012

@jasekd no prave,ta narkozto ma taky rizika.Hlavne,at mu taky neni zle a vse je ok.At uz to ma za sebou,konecne.Ty veskera vysetreni me ubiji a rada bych vedela na cem jsme.Bohuzel musi se toho vice absolvovat,at je nejaky verdikt.Jeste,ze tam byl manzel,tak bych si to vymenila,ten chlap to bere trochu jinak.Jelikoz jsem mama,tak to musim proste zvladnout a drzet se kvuli nemu,nechci aby me videl nebo spis vycitil jako hromadku nestesti🙂

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 zvladnes to. Mit jedno dite, sla bych tam ja, ale ja mela Vendy a Martin je s tatou rad, mozna s nim i min fnuka 🙂 . V Motole na operaci s Vendy jsem byla ja a zvladam to taky celkem v pohode, ono kdyz uz je clovek v te nemocnici, jde to tak nejak lip nez kdyz je to teprve pred tebou, uvidis 🙂

lenka40
15. lis 2012

@jasekd To mas pravdu,kdyz jsi v nemocnci je to lepsi,nez to cekani.Ze by byl maly hrdina pred tatou🙂?no,tatinek sel s nim vytahnout kanylu a Kubik sedel a jen koukal a jak jsem ja nahlidla do dveri,hned ee mama🙂.Musim to zvladnout uz kvuli nemu🙂.Prijde mi,ze poporodu jsem jeste vic citliva a vice ubrecena,ale mozna to je asi tim,co jsme si uz prozili a hrozne se o neho bojim.A uz jen ta predstava,ze ho nesu na sal,cekam sama na vysledky,uvidim ho uplakaneho atd.a ten tata si prijede,az bude maly usmevavy a nevidiho trpet jako ja:(.Ale zase je pravda,ze bych doma nevydrzela sedet v klidu,to radsi byt s nim.Ty si taky uzivas s obema detma,to je hrozny dvojita starost,stach,stres,obavy,trapeni.Proste vidis obe v te hrozne situaci a to je tezky.Proto me desi mit i dalsi dite nekdy v budoucnu,co kdyz bude mit taky problemy zdravotni a znovu to zazit nechci.Jenze o tom ten zivot je davat nam same rany:(..

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 ja si to vubec nepripoustela a 4 mesice zila v iluzi, ze Vendula je zdrava 😅 Nakonec ma horsi vec nez Martin, fyzicke postizeni trvale (zatim neni moc videt, vyvoj se uvidi), roky sledovani na onkologii, aby se pripadny nador zachytil vcas... Ale je uzasna, vesela, krasna, ukecana, takove decko pro radost 🙂 Ja kdybych to mohla skloubit s praci, tak bych i treti chtela, manzel uz ne, boji se ze stejnych duvodu jako ty. Ta predavka na sal je neprijemna a to cekani sakra dlouhy, ale ani jeden neplakal, Vendy jen vykulene koukala (byla uz premedikovana) a M. jecel nadsenim, ze pojede vytahem, a ze on je spis fnukna a poserka 😉 Oba dva zvladli nemocnici v pohode, Vendy byla zhruba ve veku tvyho Kubika. Ta nonstop pritomnost rodice dela hodne, manzel u nej na JIPu prosedel cely den, Vendy na JIPu nebyla, sla rovnou na pokoj.

lenka40
15. lis 2012

Asi tak,lepsi je si to nepripoustet,ale bohuzel realita je jina.A u Vendulky to nezjistili v tehotenstvi?Je pravda,ze cely zivot budes mit o ni strach,protoze dostat se na onkoligii je desive pro kazdeho z nas.Takze bay toho nebylo malo,tak mas vetsi starosti s malou.Presne tak co jineho nas muze nejvice zahrat u srdce je jejich smich,veselost,radost a ty rozzarena ocicka.Dneska jsem sedela a on tapal kolem stolku,vykladal a rechtal se,ja opet trochu uslzena,proc nas to muselo potkat.Na nem nejde nic poznat je proste svuj a nevypada,ze byl nekdy nemocny🙂 a clovek by si to s nim hned vymenil.V utery jsem byla na gynde a ptala se doktora,zda vedel,ze ma malej vrozenou vadu.Ze by se musel podivat a museli mu udelat ultrazvuk urcite v porodnici,coz kdyby mel problem prisli by na to hned.Mohlo se mu to udelat diky tem zanetum..nooo,proste se vymlouval,ze on pozna ty organy atd.bla bla.Ale by zaskoceny,ze mi bylo receno,ze uz to bylo v tehotenstvi,ale co na to muze tak rict,ze.Ale,ze by Vendulka byla statecnejsi nez chlap🙂?Presne,dela to hodne byt s nima,ale ja treba musela byt doma a mohla jsem za nim tak na 10minut,coz aspon,ze tvuj manzel byl cely den je super.Porad si rikam,musi to podstoupit a snad to nebude tak zly a nebude muset na operaci,ale zaroven musim i pocitat s horsi variantou.V tomto nemuze byt clovek naivni.

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 Cely zivot ne, je to nador detskeho veku, takze pokud ve zdravi dojde do puberty, je uz v podstate mimo riziko, jen ta vada nozicky ji zustane, a to zatim nevime, jak moc to bude videt a mit vliv na chuzi. Ted chodi normalne, akorat na tu nohu malinko napada, protoze ji ma tlustsi, a tim padem silnejsi a proto ji vice vyuziva. Ja si ted nepamatuju, co presne ma Kuba za vadu? M. ma ten reflux, ted po operaci vlastne ani nevim, zda ho jeste ma, ted se bude jen cekat, ale verim, ze ta operace pomohla a casem budem moct rict, ze je uplne OK 🙂

lenka40
15. lis 2012

@jasekd Tak i to je pozitivni,ze to je jen v detstvi a jak rikas ve zdravi do puberty.Tak kdyz zvlada a tchodi ,,normalne!muze to byt horsi s postupem veku,jak poroste?Jakub ma reflux 3-4stupen,prava ledvina je mensi a funguje na 40%.Jenze to doktora tolik netrapi,spise se obava,ze tam bude zuzeni te moc.trubice.Abych pravdu rekla,tak nic moc nejde vicist z tech papiru a nefrolozka v olomouci nam nic nerekla,ze se na to musi podivat urolog a ten nas objednal na tu cystoskopii.Ty jsi zdravotni sestra,ze?Kdyz jde pod narkozu nesmi mit rymu ani kasel,ze?100%ok..no budu doufat,ze to nechytne od manzela!

jasekd
15. lis 2012

@lenka40 Tak to ma podobne jako M., ten ma/mel reflux IV.-V. stupne, prekazky v moc.trubici se pri te cystoskopii vyloucily, pokud by tam mel treba nejakou chlopen, tak by mu to pri te operaci rovnou odstranili. Ale nepotvrdilo se to. Fcni pomer ma 59:41. Nejsem sestra, jsem Dr. (ale zubni, ne pediatr nebo nefrolog 😉 ) Ano, na tu narkozu by mel byt OK, to se bohuzel stane, ze i v den operace vas muzou poslat domu, pokud by dite bylo nachlazene, melo prujem atd. Mela jsem u obou deti dost nervy, aby neonemocnely (kor kdyz nam M. operaci 3x odsunuli, ze se nevesel na program 😝 ) a pred terminem jsme nechodili na navstevy k detem, jen ven. U pediatra jsem se i v cekarne zeptala, zda je tam nekdo nemocnej nebo jen preventivky. Matky cumely celkem blbe, ale vysvetlila jsem jim to, moje deti vlezou do cekarny a jak tam je nekdo nemocnej, tak to mame taky 😠

lenka40
15. lis 2012

Hmm,to teda potesilo ty odsuny.Clovek ceka na termin,pak ho ma je nervozni a pak tohle:(.Kdyz jsme byli na MCUG u nas,tak doktorka rikala paty stupen,ale v Olomouci to nevidel tak zle,spise rikal,ze zalezi jak ho naplnily a proto treba vetsi to rozsireni.Prujem?Neee,ten ted trochu mame,zlobi nas zoubky,ale neni to nejaka hruza a lepsi jak teploty.Wow,zubarka,tak to te obdivuji.Celkem jsem si uzila se zuby a hrozne se Vas bojim🙂 nebo spise kazdeho dr.mam syndrom bileho plaste🙂..ano i v 25🙂.Taky jdeme maximalne ted na hodku ven a drzime se doba,bere homeopatika a drzi se,uf.At cumi,ale kdyz nevi o co jde a deti musi byt ok pri zakroku,tak co.To je teda radost,mit deti skoro porad nahromade.Ja treba ani s nim nechodim do obchodu v zime,pekne hlida manzel ci kamoska.Dr.rikala,ze nejhorsi jsou ty klimatizace,ze neustale tam cirkuluji ty bacily od tech lidi.Takze opet nastala zima a mame utrum,jinak v lete v poho🙂...

jasekd
16. lis 2012

@lenka40 oni vzdycky chyti jen rymu a kasel, nikdy nebyli vazneji nemocni, to jsou zas celkem odolni, ale tu rymu chytej, ted ji maji podruhy behem mesice a proste k te operaci to vadi, jinak bych to tak neprozivala 🙂 Martin nastesti ani nikdy nemel IMC, podchytil se vcas temi ATB. Ty odsuny, no, jednou uz jsem mela tasky u dveri, volali hodinu pred odjezdem... Po 3 letech jsem si z toho zapalila.
My jsme uz druhy den po skoro 2,5 letech bez ATB, doufam, ze se prestane porad skrabat, zacne lip jist a pribirat a pritom nechyti infekci, nasadim preventivne URoval 🙂

lenka40
16. lis 2012

@jasekd jasny,jen me desi ty komplikace,ale holt oni se tim musi chranit co kdyby,ze?Tak je pekyn hodinu predem to bych byla pekne nastvana,jako aspon den by bylo lepsi.A takze koukam jako jaa...ja taky prestala kourit jeste nez jsem otehotnela,sem tam jedna s kamoskou,ale jinak ne a ja byl malej na jip,tak jsem si normalne koupila krabicku a chodila po byte nervozni a kourila na balkone jako ,,buchly kamna",takze nervy delaji sve:(.Wow,tak hlavne at je ok a uz nikdy nebude potrebovat ty ATB.Skrabat?Malo i basti?To my taky celkem,ale neni to hruza.Jee Uroval mame taky,ale mu nechutna,tak ho do neho nemuzu dostat,ale myslim,ze to je dobra prevence.Tak ryma to byva ve skolce normalni,ne?Deti si to predavaji sem tam🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru