Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

sisip
15. čer 2010

29,6 ,nastupujem, škoda, se tam asi už nesetkáme spolu🙂

andelina
15. čer 2010

Jééé no to jo 🙂 Tak se drž mamko!

kozlenka
16. čer 2010

@sisip držíme palce!! My jdeme 29.6. na kontrolu, tak budu mít taky nervy ☹ Malá bude dva dny na jipce určitě nehybně ležet, protože bude pod tlumícíma lékama, ale pak na dětském když nás přeložili, tak trvalo asi den, než se Adámek otrkal a pak už mi cestoval po postýlce, překuloval se na břicho, hrál si s vývodem, to bylo něco, musela jsem mu přivazovat nožky k postýlce aspoň když jsem šla na oběd 😖 Akorát si pamatuju, že když Adámek zakašlal nebo si pčíknul, tak se pak rozplakal, určitě ho ta jizvička bolela, božatko moje. Mi je těch dětí tak líto! Bobečci malincí a tolik si musí prožít ☹

andelina
16. čer 2010

@kozlenka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ chuďátko... tak ať Vám to dobře dopadne.

ralelo
16. čer 2010

ahoj holky nějak nestíhám, vůbec nedočítám. Maty má dost ošklivou bronchitidu, jeden den začal kašlat a druhý den už to bylo na průduškách. Ze začátku jsme léčili jen sprejem, ale dnes už dostal i ATB(takže života bez ATB si užil jen 14 dní).

sisip
16. čer 2010

Děkuju holky🙂 Kozlenko: takže to není zas tak strašné jo? Bojím se , že mi malá nevydrží tak dlouho ležet ,takže sedět může a brát jí můžu do ruk? Tak ti taky držím palce ať už se tam objevíte naposledy a pak už máte klid 🙂 Jo a jak dlouho po operaci jste brali ještě atb? A měl malý pak nějaké omezení? třeba koupání atd...děkuju

sisip
16. čer 2010

Raleo: bobek malej, to je fakt hrůza ale aspoň víš , že to má jen na pár dní a pak už bude zase bez atb

kozlenka
16. čer 2010

Ral, to je fakt pech, to snad není pravda, že tvoje prcky ta smůla tak pronásleduje ☹ Snad se z toho Maty brzy dostane!
Sisip: při první operaci měl Adámek po celých 14 dní dva vývody, takže jen ležel, ale měl 3 měsíce, tak mu to ani tak nevadilo, ale teď při druhé operaci už měl 6 měsíců a vývod naštěstí jen jeden, takže se to jeho přetáčení dalo uhlídat a brávala jsem si ho i do ruk. Atb bral ještě 14 dní od propuštění a koupání ve vaničce taky 14 dní zakázané, ale koupání normálně v bazénku nesmíme až po té kontrole co nás čeká..

ralelo
16. čer 2010

sisip nějak si nevybavuji na jakou operaci jdete... Maty jen ležel asi 9 dní, neboj děti to zvládnou úplně bravurně, ví že musí ležet a zvyknou si.Maty se jen natáčel na bok. U první operace měl 9 měsíců a u druhé 22. Vývody měl 2 u té první mu jeden nefungoval správně tak ho ještě navíc zacévkovali přes pytlíka.Držím palce aby operace dopadla co nejlépe!!!

sisip
16. čer 2010

Ralelo: No malá nemá přímo dilataci ale cysty u ledvinky , které na ni naléhají ,takže jí budou brát i kousek té špatné části ledvinky. Ta paní dr. co dělá UZ říkala, že se s tím prý ještě nesetkali, za tu dobu co tam je, takže to mi moc neulevilo 😒 . No panebože 9 dní..to je hrůza ale když to vydrželi vaše děti tak to snad taky zvládnem. A to měl Maty 3 vývody? no hrůza, bobiš

ralelo
16. čer 2010

sisip no oni mu pak asi po dvou nebo třech dnech ten nefungující vývod vytáhli a nechali jen cévku přes pytlík a tu z močovodu. Ale jestli dva nebo tři je celkem jedno, stejně jsem ho nemohla vytahovat.

sisip
24. čer 2010

Ahoj holky tak jsme byli na předoperačním vyšetření, samozřejmě malá nemá žádné žíly takže rozpíchaná až běda a nepovedlo se to, takže zítra jdeme znova a to jí bude brát dr. z hlavinky. Moje nervy a to ještě nejsme v Olomouci☹ ☹ A aby toho nebylo málo tak máme ještě kašlík, už asi týden 😒

lucisa
24. čer 2010

@sisip je to blbé, ale oni většinou nakonec berou krev takovým malým dětem z hlavy, páč tam mají nejmíň podkožního tuku a žilky jdou dobře vidět. Podle dr. to nebolí o nic víc, jako jinde na těle, jen je to takové nepříjemné, když vidíš, že píchají do hlavy.
naší malé brali krev, když ještě neměla ani konec šestinedělí a protože je navíc vlasatá (viz foto), bylo to celkem umění, odhrabat vlasy, najít žilku, jak se začala vztekat a zrudla, žilka se ztratila.....

Přeju pevné neryv a hodně štěstí, aby bylo vše ok 😉

sisip
24. čer 2010

Díky luci no ale hlavně mám strach aby jí to naše dr. dobře píchla, ona to moc často asi nedělá, tak snad se jí to povede, no v Ol aspoň vím, že tam berou z hlavinky krev normálně každý den, takže tam nějakou tu zkušenost mají ale toto, no dneska asi nebudu spat .

sisip
24. čer 2010

Teda tvoje malá je šíleně vlasatá🙂)ú To se málo vidí🙂

lucisa
24. čer 2010

@sisip dík 😉 taky mi sestra v první chvíli položila otázku, jestli ji budeme stříhat..... 😀 Tak jsem se na ni škaredě podívala a ani nepotřebovala odpověď......

V Olmíku to berou z hlavičky běžně, neboj.... 😉

hancas
24. čer 2010

Ahojky maminky,tak jsme byli v úterý na vyšetření a jdme OK,žádné jizvičky žádný zánět prostě jsme zdraví,ale Sumetrolin musíme brát pořád což nechápu.Kontrola za půl roku za rok.Koupat se můžem i v moři na slunce prej taky můžem i když máme Sumetrolin prej když je to na na noc tak to nevadí že jdeme na slunce,ale horší je že nemůžem ovoce☹

sisip
24. čer 2010

Ahojky Hancas. tak to je super, to se máte 🙂

vendy2
24. čer 2010

Ahojky 🙂

@hancas moc gratuluju,že jste v pořádku 🙂 Můžu se zeptat,proč nemůžete ovoce?

@sisip Držím moc palce,taky jsem z toho byla na nervy,když malému brali krev z hlavičky,jednou mu i rozpíchali nožičky(nárty),myslela jsem,že je uškrtím,i když vím,že se nedalo nic dělat. ☹
Hlavně Ať Vám to dobře dopadne a je to co nejdříve za Vámi!!

lucisa
24. čer 2010

@vendy2 myslím, že ten sumetrolin (účinné látky v něm) se nějak bije s kyselinami z ovoce, jestli si to matně vybavuju. 😨

vendy2
24. čer 2010

@lucisa Aha,tak to jo.My brali sumetrolin taky,vím,že už měl příkrmy a vím,že jsem mu ovoce dávala a nikdo mi nic neříkal,že by ovoce nesměl 😨 ale pak nám nasadili ten furantoin a ten bere do teď.

saruspec
28. čer 2010

čauky,my taky berem sumetrilon 2ml na noc a taky mi nikdo nic neřikal o ovoci nic.do bázenu nesmíme ale my máme svuj velky bázen tam už malý se mnou byl a moc se mu to libilo.a v pátek jdem na kontrolu k dětské doktorce a a budou mu pichat prevenal a doktorka řekla že se to už platí ale manžel řikal,že ne protože málému to nemohli pichat v 6týdnech protože byl po operaci první a pak druhé tak nám to ze zdravotních problému posunuli a nemusíme to platit jedna injekce stojí 1600kč a musí se vzít 3.

hancas
28. čer 2010

ahojky holky,
prej může jen babán,hlavně né kyselý nevím proč prej je to větší zátěž na ty ledvinky nebo tak něco

sisip
28. čer 2010

Ahojky holky, taky berem Sumetrolin 1,5ml na noc a nám v Olomouci vůbec neřekli nic o ovoci ani o slunci, to jsem si musela vyčíst z letáčku a o ovoci nás upozornila naše dětská dr. nesmíme ani ovocné čaje, šťávičky jen banán, a ten jí dávam tak jednou týdně , protože pak je zacpaná:-/

saruspec
28. čer 2010

tak to je supr ja málému davám štavičky kyselé v pátek se zeptám doktorky.

kozlenka
28. čer 2010

Nám doktorka říkala, že bychom neměli ani šunku, no tak na to je stejně ale ještě malý.. Hancas, kyselé by neměl, protože to snižuje účinnost těch antibiotik, teda aspoň myslím 😅
Sisip, myslím na tebe, já dnešní noc určitě probdím, tolik bych si přála po všech těch hrůzách slyšet dobrou zprávu ☹

vendy2
28. čer 2010

ahoj holky
já teda malému při sumetrolinu dávala jak čaje,tak kyselé tak ovoce,nikdo nic neříkal,tak v tom mám vážně hokej,ale teď bere jiné antibiotika,tak to snad neva,už je větší,tak nevím jak bych mu vysvětlila,že něco nemůže,zvlášť když ovoce miluje 😒

@sisip moc držím palce na zítra a přeju ať je to co nejdříve za Vámi

@kozlenka taky držím palce na zítřejší kontrolu!

sisip
28. čer 2010

Holky děkuju moc, Kozlenko: já dnešní noc asi taky probdím z nervozity,největší strach mám s těch nocí po operaci na jipce brrr. ☹ Taky držím palce atˇ je všechno dobrý

Jinak Juli vůbec nezná chutˇ ovoce tak snad nad tím pak nebu ohrnovat nos jak zjistí, že je kyselé🙂 a bude jí chutnat

kozlenka
30. čer 2010

Ahoj holky, tak jsme po kontrole, dr. Šmakal říkal, že je spokojený, že je dilatace třetinová než byla a já jsem vděčná za každé zlepšení! Za rok nám doporučil scinti, jinak kontrola jen u místní nefro co 6 měsíců. Ale bavili se tam sestřičky, že dětské je skutečně přes prázdniny zavřené, proto možná tento týden poslední operace, další až od poloviny září. Tak holky co čekají na operaci přeji pevné nervy!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru