Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

lucisa
30. čer 2010

@kozlenka super! ať je to jen lepší, možná se někdy sejdeme u dr. Malé 😉

@sisip Myslím na vás a držím palečky 😉

andelina
30. čer 2010

Do prkýnka tak kam se máme hlásit toho 15.7.? ☹ Musím tam asi zavolat!! :(

saruspec
2. črc 2010

čauky tak jsme byli dnes u p.doktorky važíme 10.18kg a měřím 77cm a zitra mám 10 měsicu.Ptala jsem se doktorky na to kyselé jak se bere sumotrilin.tak to je že se má davat pozor jak se bere dávka třebe 3krát denně tak do 2h po vzaní dávky se nemá nic kde je kyselina listová no prostě kysele.ale když to berem jen večer tak nemáme žadné omezení.Luciso dík za pozdrav od jakeliny.posilám par foteček ze včerejška.

lucisa
2. črc 2010

@saruspec to je bobek, kdyby nebyl nahatý, tak si myslím, že je to děvuška 😀 A není zač.... Svět je malý 😉

saruspec
3. črc 2010

to jo zitra jede ke mně jakelina na navštěvu tak vyfotíme oba boky vedle sebe.a dneska jsem byl ve velkém bázenu. 😀 to je jiné kafe ale babička mně furt hlidala.

andelina
5. črc 2010

Holky prosím Vy co jste byli v OL na tom vyšetření s malýma, co jste tam měli oblečené? Jako jestli noční košili nebo nějaké domácí oblečení...? A nemáte někdo číslo? Musím tam ve ST zavolat, protože chci vědět, jak dlouho tam budeme a kde se vlastně máme hlásit, jeslti se to tam opravuje...
Díky moc.
Jinak jsem se o víkendu vdala 🙂 ale byla to maličká svatbička, jen obřad a výlet a oslavička malá bude na zahradě 31.7. doufám, že budem na té oslavě mít dobré zrpávy z nemocnice. 🙂

hancas
5. črc 2010

ahojky andelina------měla jsem na noc elastáky a tričko,jinak tam maminy chodili i v noční košili myslim že je to celkem jedno jsou tam jen maminy a sestřičky a tem je to jedno,záleží v čem se cítíš lépe ty.Já mám číslo přímo na oddělění dětské nevím jestli myslíš to,je to tel.na oddělení kde jsme leželi jestli chceš klidně ti ho pošlu.
Jinak gratulace ke svatbě

lucisa
5. črc 2010

@andelina prý jinak o víkendu jsem se vdala 😀 😀 to je celkem významná událost v životě, ne? i když je jen malá oslava nebo málo lidí, záleží hlavně na těch dvou. 😉
Já mám číslo na dětské, kde jsme ležely, doufám, že ještě platí: 588 44 4484 a na ústřednu, kde tě případně přepojí: 588 44 1111.

A tu oslavu si pořádně užijte!!!

andelina
6. črc 2010

😀 😀 Díky holky, no tak je to významná událost no 😅 ale to víte, 32letá nevěsta a k tomu podruhé (se stejným mužem 😀 ) tak jsme to neprožívali, ale udělali si super uvolněný den.
Ještě jednou dík, čísla snad budou stačit, dám vědět, co jsem se dozvěděla.

lucisa
6. črc 2010

@andelina 😀 😀 😀 vy jste srandisti, co? 2x se stejným? vy jste teda praštění, aspoň se příbuzní pobavili. 😀 😀 Tak poprvé to byla generálka a teď už naostro, ne? To asi proto, abyste dětem dopřáli pokaždé nové manželství, nebo měli družbu? Teď tedy ještě rozvod a pořídit si holčičku, aby vám šla za družičku ještě i ona.... 😅
Ale teď už beze srandy, hodně štěstí, ať vám to vyjde..... 😉

kozlenka
6. črc 2010

Ahoj Saru, krásný bazének, taky se už čachtáme, ale pořád ve mě hlodá červíček, ať to neskončí zánětem ledvin, asi už zůstanu postižená strachem na furt 😒

lucisa
6. črc 2010

@kozlenka To si nesmíš připouštět, nenechávat malého ve vodě dlouho, hned do suchého a mělo by to být OK, prostě neprochladnout...

My taky čachali, ale máme ten bazének naknap 😀 😀

saruspec
6. črc 2010

Adelino,ja mám přímo na dr.fleglovou jestli chceš ale my čekáme už od března na termín a ma to být v zaří.Jinak ja jsem chodila v teplakovce,chodiš s malým po vyšetřeních tak bych v košili nechodila.oni ti stejně neřeknou jak dlouho tam budeš to podle vyslédku.Kozlénko ja se taky bojím ale ve velkým bazenu je 29stupňu a malej tam je jen chvílku a pak ho přenesu do jeho bazenku a tam ma teplou vodu.malej je po mně nemá rád být moc oblečenej ani přikritej.ještě že není po manželovy tomu je furt zima. 😀 😀

sisip
6. črc 2010

Ahoj holky,tak už to máme zasebou,ještě jsme sice v nemocnici ale snad nás ve čtvrtek pustí. Naštěstí malá měla hadičky jen dva dny a pak už jen kapačku den,takže se to dalo. Andelin: sestřička tady říkala, že se příští pátek už zavírá a pak až v září tak nevím jaký v tom mají systém,když seš objednaná. Akorát za námi ještě za celou tu dobu nedorazil dr.Šmakal tak snad se ho dočkáme,protože podrobnosti k operci mi tady ještě nikdo neřekl. Holky a promázávali jste něčím tu jizvičku? teďka nebo a po zaceléní??

andelina
6. črc 2010

@lucisa no co jsme měli dělat, když jsme se stačili rozvést a pak nás život přivedl zase k sobě?
@saruspec díky... mám mrazení :( holt se uvidí...
@sisip myslela jsem na Tebe jak bojuješ... uvidíme kam se hlásit až co nám řeknou, jak tam zavoláme no, co se dá dělat. Drž se.

lucisa
6. črc 2010

@sisip běžný postup, mě malá ležela na JIPce týden a denně jsem otravovala sestry, ať mi řeknou, jak to dopadlo, nikdo kromě Šmakala neměl kompetence 😠 😖 . Výsledek operace jsem se dozvěděla až po tom týdnu na dětském....

@andelina mám obavy, že se dozvíš, že nějakým nedopatřením na tebe zapomněli nebo ztratili kontakt a budeš čekat taky až do září.... ale držím palečky, ať to máte také brzy za sebou 😉

andelina
6. črc 2010

@lucisa začínáš mě děsit 😀 sestra totiž říkala, že by to šlo i ambulantně, ale až v říjnu, tak to už bychom ten měsíc vydrželi... uvidíme, zítra písnu co a jak.

lucisa
6. črc 2010

@andelina promiň, to jsem nechtěla, jen píšu vlastní zkušenosti staré 7 let a jak tady čtu od jiných holek, moc se to nezměnilo, bohužel 😖

nám 2x posunuli termín operace a když jsem tam přijela na ten posunutý, v kartotéce na mě čuměli jak na blba, že jsem tam měla být už 2 dny, nic nevěděli, taky mě to tehdy vyděsilo 😝

andelina
6. črc 2010

@lucisa - no ty vole....... (pardon) ..... tak to tam ráno voláme, páč malý ty cesty v autě těžce nese a nervy moje k tomu, to fakt nepodstoupím pro nic za nic! Díky za info, já jsem ráda za všecko co mi napíšete, jak to tam je...

lucisa
6. črc 2010

@andelina právě proto, někdy jsem měla pocit, že pravá ruka nevěděla, co dělá levá.
a nejhorší tehdy bylo, že ty posunuté termíny mi sestra sdělila telefonicky, já místních poměrů neznalý trotl jsem si ani nezapamatovala její jméno, takže jsem na příjmu stála jak trubka a nevěděla na koho se odvolat, že mi to fakt volali.......

Letos jsme jeli na plánovanou kontrolu, která byla 3 roky objednaná na květen a někdy v lednu mi přišel dopis, že to posunují na jiný termín (o jeden den dřív), tak už jsem si ho pro jistotu schovala, ať tam tase nejsem za vola... 😒

andelina
6. črc 2010

@lucisa hezky... jako fakt nemám slov :( Určitě tam jsou odborníci, to se musí nechat, slyším samou chválu, ale binec tam teda jak čtu a ne jen od Tebe mají neskutečný ☹
Nám to objednávala naše nefroložka, tak jsem velice zvědavá co se zítra dozvím - asi ani nedospím 😀

andelina
7. črc 2010

@lucisa takže jsme tam volali. Normálně 15. se máme hlásit na ambulanci 28/C. příjem 15. a ještě na 16. tam máme plánovaná nějaká vyšetření, takže z části asi fungovat nějak budou, kdo ví, třeba se jen neoperuje a podobně.... tak díky moc za informace, jsem pěkně nevrozní....

lucisa
7. črc 2010

@andelina 28/C je dětské, to je fakt, možná budou mít v provozu postupně patra a budou tam s dětmi a maminkami různě myškovat. však uvidíš, hlavně, že ti potvrdili, že máte dojet. a vůbec se ti nedivím, že jsi nervozní 😔

saruspec
8. črc 2010

sisip,mazej tu jizvičku až se zacelí infadolanem,mě to poradila dětská doktorka a fakt je to supr.mažu to ještě teď pořád a jsou krásné ty jizvičky. tak to maš fajn že malá nebyla dlouho na jipce muj malej byl 7dnu a pak 3týdny na dětském a být tam ješte den tak bych to tam pozabijela.Tak hodně štěstí sisip a´t už jdete domu.adelalin ja být tebou tak bych to nechala na to září a ambulantně proč zbytečně stresovat ditě a tebe když to mužou udělat ambulantně.určitě teď tam bude blázinec před zavřením.Lucio to maš pravdu je to tam pořád pěkný bordel a to si vemte že budem platit 100kč v nemocnici ja aji malej to je hnus.

sisip
8. črc 2010

Ahoj holky tak už jsme doma, tak dohromady jsme tam strávili 9 dní, nakonec jsme se dr.Šmakala nedočkali, musela jsem se všechno zeptat dr.Šigutové,no koupat se můžem za 14 dní,zatím malou jen obtírám a tu jizvičku zatím nemažu ničím jen jí přelepuju sterilním obvazem . Měsíc budem brát ještě sumetrolim a pak ho mužem vysadit tak snad už to bude dobrý. No a holky co už jste po operaci taky, tak jak to pak probíhá na té kontrole na urologické ambulanci? Máme jít za 3měsíce do té hlavní budovy. Mám už teď nervy ať jí zase něco nenajdou , jinak mě už šlak trefí... doktorka na kontrolním UZ mě zas vystresovala, prý že má dvě slezinky a nějaký kalíšek 4mm, mě už bylo zas zle jak jsem to slyšela. Mě příjde ,že na tom UZ vždycky něco najdou:-//// 😒

sisip
8. črc 2010

Saru, to tě lituju co sis musela prožít být tam tak dlouho a ještě na té jipce to muselo být strašné .Hlavně ,že už to máte za sebou ,u těch kluků je to asi fakt horší oni jak mají ten vývod v tom lulinkovi tak to asi musí mít dýl nebo co, za tu dobu co jsme tam byli tak skoro všichni chlapečci z vývodama a furt jen ležet, možná to bylo i tím, že jsme měli jinou vadu, no. 😉

andelina
8. črc 2010

@sisip - jsem ráda, že jste doma a držím pěsti, ať se dobře hojíte a už POŘÁD máte vše dobrý 😉

saruspec
13. črc 2010

za ty 3 měsice pujdeš jen na ultrazvuk k šmakalovi a pak ti řekne co a jak. 😉

wsmoulinkaa
13. črc 2010

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fww...

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla...můžete prosím dát hlas mé známé ač se to sem nehodí...prosím 🙂 děkuji 😵

kozlenka
14. črc 2010

Já mažu malému tu jizvičku cibulovou mastí, je dost drahá, ale nedám na ni dopustit, jizvičky úplně splynuly s kůží 🙂 Jo holky, prosím Vás, kde se žádá o ten zdravotní příspěvek od jednoho roku dítěte? Na sociálce nebo na OSSZ? Malý bude mít brzy roček, tak to chci zkusit, jestli nám něco dají. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru