Dovolená u moře na začátku těhotenství. Jely byste?

23. kvě 2023

Ahoj maminky, máme zaplacené ubytování v Chorvatsku od půlky června. Může se stát, že na začátku června zjistím, že jsem těhotná. Jely byste těhotné autem na dovolenou na začátku těhotenství (6.-7. týden)? Miminko si moc přejeme, byla by to krásná zpráva, ale co s tou dovolenou? Přiznám se, že mám strach hlavně z té cesty.

konidana
23. kvě 2023

úplně v pohodě. Tou dobou jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná a byli jsme na cestovní a sportovní dovolené i se sjížděním divoké řeky😅 Ten začátek neovlivníš, co se týče plodu, jediný riziko je, že ti bude blbě. Mě naštěstí nebylo vůbec nic.

cilkat
23. kvě 2023

Vlastním autem na klidnou "flákací" dovolenou, kterou si můžete uzpůsobit hodně podle sebe, bych klidně jela, pokdu není podmínkou, že celou tu cestu odřídím. Nemyslím si, že by den strávený na sedačce auta byl nějakým výraznějším rizikem. Jako problém vidím, že kolem toho sedmého týdne už jsme začínala být unavená a třeba na svoje reflexy při řízení už bych tou dobou nesázela, stejně jako už bych asi nedala pochodovou tůru na horách.

zelenaesmolda
23. kvě 2023

Byla jsem u more taky na zacatku tehotenstvi.Jenom doporucuju cestovni pojisteni.Ja musela k lekari a nebyt pojistky tak tam necham 500euro jenom to svihne

baragabinova
23. kvě 2023

uplne v poho, taky jsem jela :D

lenickakl
23. kvě 2023

Byla jsem v Chorvatsku busem nekdy v 6. tydnu.

levandule_k
23. kvě 2023

Kamarádka byla letecky a vše v pohodě, první trimestr. Já bych jela, cestování busem mi nevadí, ale nevím, jestli by se moje tělo nezbláznilo a já nešavlovala, jak po Silvestrovské noci, ale jsou ženy, co to mají úplně v klidu a není jim špatně.

Sice je to pro někoho asi samozřejmost, ale já bych si hlavně vzala 2 plavky a po každém koupání z moře bych si vyměnila spodek, ať nesedím v mokrých plavkách.

autor
23. kvě 2023

Moc všem děkuji za odpovědi. Trochu jste mě uklidnily. Stejně co se má stát se stane. A taky třeba těhotná nebudu a stresuji se zbytečně dopředu...

lvl16
23. kvě 2023

Určitě bych jela 🙂.

anetka1701
23. kvě 2023

Já takhle jela do Itálie-autobusem 😅 a tam jsme chodili a chodili... s sebou dvě starší... a o těhotenství jsem nevěděla-zjistila jsem až později, bylo to nečekané a nemám pravidelnou MS... spalila jsem se, měla jsem úžeh, nachodila 20tis kroků denně... a malá je zdravá 🤩 nebála bych se...

kloky1
24. kvě 2023

Byla jsem u prvního syna v podobné situaci co si pamatuji doktor mě kladl na srdce ať si neopakují břicho že si mám vzít plavky nebo pod slunečník aby mi nesvítilo na bricho

sorboni30
24. kvě 2023

Samozřejmě, že jela. Pokud nemáš vyloženě auto skákací..tak proč ne? Na dovci si odpočineš, přijdeš na jiné myšlenky a hlavně se "nesnažit".. Prostě spolu spěte jako do teď z radosti, lásky, touhy..ne že teď děláme miminko. Psychika dělá své.. už teď nad tím přemýšlíš a ještě nejsi ani těhotná.
Jinak ještě ve druhém měsíci některé ženy neví, že jsou těhotné 👍

jolana24
24. kvě 2023

Autem bych jela. Pokud by to bylo letecky, tak to bych nejela

pajii25
24. kvě 2023

Zjistila jsme že jsem těhotná dva dny před odletem 🙈😁 ( pátek večer - v neděli odlet ) . Jela bych i autem . Akorát poslední dva dny jsem jedla jen hranolky 🤣🤣

nazka
24. kvě 2023

Jasně, jela bych. Byla jsem takhle 2x v Řecku letecky

ellyem
24. kvě 2023

Jela. Tehotenstvi neni nemoc a prvni trimestr stejne moc neovlivnis - je to bud a nebo. A dovolena tomu urcite nejak neublizi.

kizii
24. kvě 2023

Ano, taky jsem byla a v pohode 😇

jerrabina
24. kvě 2023

Kdysi když chtěla dáma potratit, vozidla se v kočáře (viz kniha "sama s kameliemi"). Dnešní auta už jsou snad na lepší úrovni (zatímco autobusem bych nejela). Takže pokud jsou v pohodě tlumiče, cesta ok.
Dalsi věc jsou vedra, ale to se asi taky dá zvládnout. Ale na vedra bacha, známá takhle potratila. Ale ta se před tím vedrem nijak nechranila a miminko v té době nechtěla, tak to brala stylem "problém se vyřešil sám". Asi když člověk bude hodně pít a držet se spíš ve stínu, mělo by to projít.

zlobr
24. kvě 2023

Pokud by Vám bylo dobře, tak bych určitě jela. Autem tuplem. Zastavíte si kde potřebujete. Pak asi akorát být hodně ve stínu. Ale jak uz psal někdo nademnou...ten první trimestr je buď a nebo. Já např od cca 5tt zvracela snad 10x denně. Takže bych nejela nikam,i kdybych měla zaplacené Maledivy 😁😁😁

mariti
24. kvě 2023

Kdybych nezačala 2 dny před odjezdem krvácet, tak bych jela (byl to teda už asi 12tt). Takhle jsem měla nařízen přísný klid na lůžku, takže bohužel... Ale hlavně že to s malou dobře dopadlo, bylo to nahnuté, kvůli většimu hematomu. To prostě neovlivnís.

urtica
24. kvě 2023

Budu asi výjimka, ale nejela bych. Je to ale dané mou zkušeností - jednak mi bylo u všech třech těhotenství od 6. týdne dost blbě, jednak jsem u prvního v 7 plus 2 prodělala spontánní potrat, který si vyžádal zásah RZS a hospitalizaci...

veronicka89
24. kvě 2023

Těhotná zatím nejsi ...vůbec bych si s tím nelámal hlavu...a jinak jela bych není důvod nejet ..
Pokud nejedes na Ibizu chlastat a ...

ninive211
24. kvě 2023

Obecně, pokud ti bude dobře,není důvod pro to nejet

autor
25. kvě 2023

Moc všem děkuji za názor. Bude to válecí dovolená a přesně jak jste tu některé psaly, těhotná nejsem, tak zbytečně plaším....

bartk
25. kvě 2023

Já jsem letěla na začátku do Egypta a úplně v pohodě

jaresska
25. kvě 2023

Úplně vpohodě....pokud není rizikové.

mydlova
25. kvě 2023

Já jsem se o děti snažila přes 3 roky 😀 takhle uvažovat 😀 jako neplanovala jsem půlroku dopředu dovolenu ale takhle určitě jed 🤩 možná to ani teď nevyjde a vyjde to až na dovolené 🥳

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru