Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dovolena u moře v těhotenství

terezapos
6. dub 2018

Ahoj prosim o radu 😃 v červenci pojedem do Itálie a to bude 28.tt poradite prosim ohledne pojisteni? Kde se pojistit aby to bylo to nej? 😃 moc dekuji za rady

lentilkaa87
7. dub 2018

Ahoj, zkusila bych Axu, tam by to mělo jít a obecně je dobrá, akorát známá si nechávala od dr napsat potvrzení, že není na rizikovce, a kamarád pojišťovák to kontroval tím, že prý se "těhotenství na cestách" nedá pojistit.
Jinak já mám s Axou supr zkušenosti, zlomila jsem si nohu v Thajsku a zaplatili opravdu hodně a servis super.

6miska4
7. dub 2018

Já byla minulý rok ve 35tt v Rakousku. Pojištění jsem měla od ERGO. ;)

kaja2016
7. dub 2018

@terezapos Nevím tedy jak Itálie, já si to zjišťovala do USA a bylo mi řečeno že cca od nějakého 28 tuším tt tě nepojistí nikdo. Byla to alianz. Ale dívala jsem se i na net na jiné pojišťovny. Tak jsem překvapená, že @6miska4 píše, že byla pojištěna.

maii
7. dub 2018

@terezapos No, aby to bylo nej, spis aby te vubec nekdo pojistil - vetsina komercnich pojistoven te pojisti do 26tt max. S tim, ze teda si muzes u nich sjednat pojisteni, proplati ti treba zlomenou ruku, ale nic, co souvisi s tehotenstvim a pripadnyma komplikacema, takze treba predcasny porod nebo navstevu pohotovosti z duvodu treba krvaceni by sis musela platit sama. Coz teda v tehotenstvi by me strasilo mnohem vic, nez zlomena ruka... Tech pojistoven neni moc, ale co vim tak ERGO, ZP pri VZP a ERV pojistujou az do 2 mesicu pred terminem, ale je teda skoro jisty, ze budou chtit potvrzeni lekare, ze nejsi rizikova, a nevim, jak stary to potrzeni musi byt. Spoj se s nima co nejdriv a poptej se na podminky (meni se to kazdy rok)- a taky na vysi pojistnyho plneni. Jako nechci strasit, ale treba prave u predcasneho porodu a prevozu do CR jdou ty naklady do statisicu.

Jinak Axa pojistuje - co vim - prave do 26tt.

pabka
7. dub 2018

@kaja2016 já myslím, ze tam se ale jedna o letadlo. Pokud pojede autem, pojistí ji pojišťovna do vyššího týdne. Samozřejmě jak která. A pravda je, ze ve vyšších týdnech už třeba jen na jiné výdaje než plnění v souvislosti s tehotenstvim.
Kamarádky kamarádka cizinka tady v ČR splácí předčasný porod, který ji její pojišťovna odmítla uhradit.

kaja2016
7. dub 2018

@pabka Hele ještě jsem si to projela znovu na netu. Nejzazší doba pojištění pro těhotnou vztahující se na těhotenství a ev.porod je 2.měsíce před termínem. Pak už je vše na vlastní náklady.

ivis_b
7. dub 2018

Ja mela pojisteni od Evropske pojistovny, byla jsem taky cca 28tt. Zadne potvrzeni od doktora nechteli.

Sem začni psát odpověď...

Odešli