Echo srdce plodu ve 20tt, je to běžný postup?

hankatrdlinka
4. dub 2014

Zdravím maminky, chci se zeptat vás, protože jsem se opomněla zeptat doktorky.....jsem na objednaná do Poruby na dětskou kliniku na vyšetření : echo srdce plodu - to je přímo napsané na žádance a já jsem v době vyšetření 20tt, a tak mě zajímá, jestli je to běžný postup nebo je něco jinak a popřípadě, jak to probíhá....děkuju Hanka

handav
4. dub 2014

Echo plodu se dělá kolem 20 tt. Někdy se děla i v 16tt a pak znovu 20tt. Ale ten 20 tt je určitě OK a je ot lépe vidět než v 16tt. Je to jako normální UZ, jen se zaměřením na srdíčko. Já na něj neviděla, ale manžel říkal, že to bylo více prokreslené.

koada
4. dub 2014

Mě dělali echo v 16tt, bylo to z důvodu toho, že jsem měla hraniční 1. screening z krve. Je to hodně detailní utz kde kontrolují orgány, hlavně srdíčko.

fykyska
4. dub 2014

Ano 🙂 běžné a normální 🙂 Kolem 20 - 23 tt je srdíčko veliké ,,tak akorát" aby byly poznat aspoň nějaké VVV - vrozené vyvojové vady. U žen kde jsou problémy se srdíčkem v rodinné anamneze se ,,zkoumá" u plodu srdíčko i opakovaně 😉
Probíhá to jako každý běžný ultrazvuk ve smyslu že se nějak neberou litry krve, nikam se nelitá jen se v klidu leží a kouká na obrazovku 😝 🙂 KOlem 20-23tt se provádí biometrie plodu - to je utz kde změří obvod tělíčka, zkonstolují vnitřní orgány - ledviny žaludek, močový měchýř, obvod hlavy, tloušťka kožní řasy v šíjové oblasti, délka nosní kůstky, prenazální prosáknutí, vývoj dolní čelisti, vzdálenost mezi očnicemi, vzhled prstů na horních končetinách a jejich pohyblivost, rozměr ledvinných pánviček, délka dlouhých kostí a tvar chodidla, morfologie srdce, přítomnost rozštěpů břišní stěny a páteře a další ZKRÁTKA jestli má miminko všech 5 pohromadě 😉 kontroluje se poloha placenty, pupečník a taky množství plodové vody, poté poloha plodu a někdy i pohlaví 😉 potom ono ECHO - fetální echokardiografie hledí se na : základní anatomii srdce, komorový systém, integritu komorového a síňového septa, výtokový trakt, dlouhou i krátkou srdeční osu, srdeční frekvenci. V případě normálního nálezu následuje běžná kontrola v III.trimestru. 😉 😉

lucifereeek
4. dub 2014

Myslím, že se to běžně dělá spolu s 2 screeningem, taky jsem na něm byla, je to vyšetření utz 😉

leninnek
4. dub 2014

Já byla nějak ve 23tt 🙂 je to běžné a byl to celkově lepší utz než má můj doktor malá tam byla krásně vidět 🙂 byla jsme na tom i před šesti lety když jsme čekala malou 🙂

lendule2
6. čer 2016

Maminy, prenatální echo je ještě něco jiného než co se dělá utz ve 20tt (2.screening)? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru