EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zdeniii
11. dub 2010

crawler: od 37 týdne jsem chodila každý týden a od TP chodím každé dva dny... a vyvolání mi zatím nikdo nic neříkal, ale jak jsem psaal měli by nechat týden normálně a poak týden v porodnici a pak až... teda pokud je vše ok...
Určitě můžeš chodit kam chceš já taky dojíždím a nechodím do porodnice k nám , tam by mne už zavřeli na pokoj...

fiffinkaa: ty tak si zavolej do porodnice a tam ti řeknou, ono stejně od 38 spadáš pod nemocnici, protože gynekolog za tebe už nemá peníze z pojištění...

fiffinkaa
11. dub 2010

zdenii...dík, ja tam budem volat a dúfat že ma nechajú normálne doma, len budem chodit čatejšie na prehliadky... 🙄

zdeniii
11. dub 2010

fiffinkaa: nu já chodím každý druhý den... já myslím že tě nechají, týden by měli pokud je vše ok...

scai
12. dub 2010

Holky jen rychle- málo času 😀
Asi od 20:00 jsem měla pravidelné kotra po 6 min, ale daly se zvládat...řešila jsem zda jet nebo nejet, a pomalu balila. asi ve 20:45 praskla voda...od té doby mazec, kontra po 2 min...co nejrychleji jsme vyjeli do porodnice. Příjmuli mě ve 21:46 a ve 21:54 byla malá na světě! A te'd to hlavní! Díky EPI bez nástřihu i bez jakéhokoliv poranění! Prostě ani steh 😀 Takže trénujte, vyplatí se to!

scai
12. dub 2010

Jo a hlavička 34 cm

crawler
12. dub 2010

paráda scai!!! moc gratuluju!🙂 takový porod je asi sen každé, že? rychlý a bez poranění...ale tý vado - jste měli co dělat, abys neporodila v autě, ne? 🙂 juj já to mám do porodky skoro 50km 😅 to bych teda fest čučela, kdyby jsem to měla jako takovou rychlovku 🙂

jinak já dnes dala 9! 🙂takže zítra si dám pauzu a ve středu večer zkusím zopakovat 🙂

zdeni: tak jak? malá se stále šlechtí???🙂)

scai
12. dub 2010

Crawler tak to bych roidla v autě...my to měli do porodky asi 15 km

eveluska
12. dub 2010

scai - gratuluju! tyjo, uzasne rychlej porod 🙂 rodila jsi v lci nebo v jablonci? uzivej si barborku 🙂

zdeniii
12. dub 2010

scai: gratulujuuu... jen mi štve, že už to máš za sebou a té naší potvůrce se ven nechce... 😀

petula3
13. dub 2010

ahoj kočky, nepredáva náhodou niektorá z vás epi? v prípade ze ano, prosim kontaktujte ma na mojej IP. dakujem

scai
13. dub 2010

Eveluško, v Jablonci. Já teda ještě pořádněji porod sepíšu do diskuze Jaký byl porod 😀
Ale Jablonec super, všichni hrozně hodní!

janefonda
13. dub 2010

Ahojte tehulky, mamicky...
Baby, ked ste s epinom zacali, kolko ste davali na prve pokusy? Ja som dala 22 cm a chcela by som vediet, ze ci to na tych 28 a viac vobec dotiahnem??? Teda trenovat planujem svädomito, len ma zaujimaju vase skusenosti a rady... 🙂

Scai teda ten tvoj porod supeeeeer!!!!! Gratulujem k malickej! 😵

crawler
13. dub 2010

jane: já na porpvé dala průměr 5,5cm...teď jsem na 9cm...povoluje to pomalu ale jistě, takže neboj se🙂 fakt to jde🙂)

lucia169
13. dub 2010

jane ja som na prvy krat dala 5, dlho som bola zaseknuta na 6, 7, ale teraz som zrazu poskocila na 9, na viac sa uz asi nedostanem, ale spolieham sa aj na hormony a vzdy lepsie nieco ako nic. aj som bola zufala z toho, ze nepostupujem, ale kocky ma tu podporili a ono to zrazu islo.

crawler
13. dub 2010

zdeni: ještě 2v1?

janefonda
13. dub 2010

Dakujem za podporu. Dufam, ze nase snazenie sa nam vyplati 😉 tak budem usilovne trenovat 🙂

hudyna
13. dub 2010

Scai : Gratuluju. Závidím, že jsi bez nástřihu a už to máš za sebou.
Crawler: Tobě závidím, že už jsi na 9 cm.
Jane: Já jsem napoprvé dala jen 4,5 cm. Teď jsem po skoro třech týdnech na 7 cm a dál mě to nechce pustit. Tak mě to štve. A to trénuju každý večer. ☹ Modlím se, ať to povolí, když už jsem do toho tolik investovala. A termín mám za dva a půl týdne. A doktor furt straší, že to přijde dřív. Navíc už mě hodně pobolívá v podbříšku.

crawler
13. dub 2010

hudyna: -ta 7 je asi prokletá - já na ni strávila dobré 2 týdny...neboj, pustí tě to...já teď postupuju vyloženě po milimetrech...7,5 - 7,75 - 8 atd atd...fakt se neboj a pořád je všechno lepší než těch původních 4,5, ne? 😉 já mám termín za týden, tak uvidím, zda docvičím...🙂

hudyna
13. dub 2010

Crawler: Asi je ta sedmička fakt prokletá. Já už na ní stojím určitě týden. Vždy se snažím nafouknout víc, ale pak to strašně bolí, tak se bojím, ať si to tam dole neporaním. Už jsem dala 7,3 cm. Ale včera zas jen 7 cm. No tak určitě je to lepší než těch původních 4,5 cm. Fakt závidím holkám, že dají hned napoprvé třeba 7 cm. Ty jsi dobrá, že jsi dala 9 cm. Já myslím, že to úplně stačí. Ono fakt pomůžou ještě hormony. Takže si myslím, že budeš bez nástřihu.

janefonda
13. dub 2010

No baby budeme pilne trenovat a ono to musi povolit. Moja svagra tiez trenovala a mala super porod bez nastrihu 😉 Uvidim kolko dam dnes , ale myslim, ze teraz to pojde pekne pomalicky 😒

zdeniii
13. dub 2010

Ahojky, jsem pořád celá 🙂)

Holky nebojte se to natrénujete... Já jsem teď na 9 a víc to ani nezkouším i když by to šlo... 😎 Držím moc palečky a doufám, že se budu moct brzy přidat k těm co jsou bez nastřihu a v pohodě... 😉

annikki
14. dub 2010

Ahoj všem, měla bych zájem o epi-no, koupím, pokud někdo prodává, prosím napište mi do IP. První porod jsem měla vyvolávný - rodila jsem 35 hodin, o tom, jak jsem šitá ani nemluvím, takže nyní udělám vše, aby porod proběhl lépe. Nápoj + předporodní příprava... Zatím jsem ve 27. tt, takže ještě je brzy, jen chci včas pořídít... díky moc!

lenteri
14. dub 2010

Ahoj holky 🙂
pár týdnů už vás tady čtu a děkuju za všechny rady a tipy a i povzbuzení do začátků tréninku s epi-nem ;)

čekáme mimi na začátku května, poprvé jsem zkusila trénovat s epi-nem ve 33. týdnu, jen tak na zkoušku, když přislo nové, to asi žádná neodolá ;) no a hnedle napoprvé 22 cm. Tak jsem ho v klídku odložila a čekala na 36. tt, teď už týden trénuju, začínala jsem na těch 26 cm, dnes 28, mám z toho obrovskou radost. Možná je to i tím, že čekáme druhé dítko, přece jen ty porodní cesty jsou odminula snad trošku potrénované ;)
A je zajímavé, že ze začátku mi ten balonek spíše zapadal dovnitř a bylo těžší jej vytlačit ven, teď mám přesně opačný problém,,udržet ho vevnitř aspoň z těch dvou třetin, aby nevyklouzával, máte taky tuhle zkušenost?

taky jsem se chtěla zeptat, když trénujete s epi-nem, trénujete paralelně i masáž klasickým olejem na masáž hráze? Včera jsem o tom mluvila se svou PA a ta mi doporučovala obojí ...díky 🙂

hudyna
14. dub 2010

Lenteri: Další, které můžu jen závidět. Já jsem včera pokořila po třech týdnech 23 cm. Takže Tvých 28 cm závidím. Já měla občas problém, že vyklouzával a někdy naopak ne. Takže to je normální. Jinak já už netrénuju masáž hráze. Doufám, že epi-no stačí.

lenteri
14. dub 2010

Hudy, neboj, to půjde určitě v pohodě, čekáš první miminko? A kdy máš termín?

Fakt si myslím, že je to o tom, že už mám jeden porod za sebou, tak ten začátek je jednodušší, třeba už to teď tak rychle nepůjde...taky můžu trénovat jen když prtě spí, což je málokdy...

a díky, no mě se do masáže hráze taky nechce, ale zas kdyby to pomohlo...udělám všechno pro hladký průběh bez nástřihu a už i jen ten trénink je fajn, i kdyby nakonec nástřih třeba maličký byl, tak ta tkáň bude pružnější a vše se bude lépe hojit, takže to stojí za to tak jako tak...

crawler
14. dub 2010

lenteri: já už nemasíruju - bylo mi to nepříjemné - jen epinuju, ale pak promažu tím olejem weleda na masáž hráze...každopádně olej až PO epinu, abys neporušila gumu z které epino je! 🙂

lenteri
14. dub 2010

Crawler, díky moc, to se mi líbí, trénovat s epi-nem a pak tu hráz jakoby "ošetřit" olejem na masáž hráze, to může opravdu jen prospět, díky za fajn tip 😉

a držím pěsti na hladký průběh, koukám, už to máš taky za chviličku...

zdeniii
14. dub 2010

Ahojky, tak já jsem dneska s přehledem dala 29, nějak jsem foukala a foukala a pak si říkám že už to je nějak moc... ale mohla bych foukat i dál, ale raději jsem přestala a balonek šel ven a hle 29 😉

lenteri: paráda, že ti to tak jde!!! možná na tom něco bude že už je to druhé dítko a první už si těmi cestičkami prošlo, jen tak dál, držím palečky... aspoň nebudeš muset dřít jako jiné holky 😉
Co se týká toho zajídění a vyjíždění ono to tak prostě je, každá s tím máme zkušenost... někdo ho tam dokonce nemůže udržet ani silou, což se mi teda nepovedlo. Je pravda že ho tam musím přidržet, ale není to nic hrozného. Jsem ráda, že vyjíždí sám a nemusím nějak tlačit, bála byhc se toho tlační... 😉
Co se týká té masáže hráze tak to dělám tak že po cvíču s epinem hráz pak hezky promastím a to je celé...

Doufám, že vám budu moct brzy poreferovat že všechno proběhlo v pohodě 😉

A pokud někdo budete mít zájem budu epino určitě prodávat během pár dní 😉

lenteri
14. dub 2010

Zdeni, díky ;)
jj, u druhého těhotenství to asi jde líp, no uvidíme, jak budem pokračovat ...
jen ono taky ta druhá miminky bývají často větší než ta první, mi tak přide, takže je třeba potrénovat kapku víc? 😅

a držím pěsti, ať můžeš brzy podávat zprávy o tom, jak si s miminkem koukáte z oka do oka 😉

lenteri
14. dub 2010

Ha, ha, a to je vtipné....tvé "nějak jsem foukala a foukala" 😀 😀 😀 já si k epinu čtu detektivku, tak jsem se nějak taky začetla a přifukovala, přifukovala, no a pak jsemmusela zase ufoukávat 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru