EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

hudyna
20. dub 2010

Mně sex doporučil doktor až teď. Mám už 39. týden. Furt mě strašil, že porodím předčasně, ale teď říkal, že naopak není nic připraveno. My spolu spali občas s kondomem, abych předešla těm zánětům, které mě trápily v těhotenství. Ale vím, že na spuštění porodu se musí bez kondomu. Že mužské spermie prý to vyvolávají. No a pak přidám to červené vínko. Kámošce to pomohlo. Snad to zabere 🙂
Crawler: Uvidíš. Kámoška byla na kontrole. Doktor říkal, že nic není připraveno. A ona do 24 hodin porodila 🙂 Takže situace se může změnit během chvilky. Taky bych nechtěla na vyvolávání.
Já mám teda čas, tak snad taky stihnu těch 9cm jako ty.

crawler
20. dub 2010

tak sice vím, že názory lékařů se různí, ale ještě jsem neslyšela, aby nějaký mudr. řekl, že je dítě v 36.tt připravené - vždyť až do 38.tt jde o předčasný porod, který je spojený s riziky zejména u dětí...Od 38.tt by děti měly být donošené, ale nemusí tomu tak být a proto se říká, že do termínu je každý den, kdy je mimi v bříšku, pro něj prospěšný. A až je připravené, tak samo vydá signál (hormony) placentě a začne se vyvolávat porod...Někdy i dítě "přenášené" nosí známky nedonošenosti...

crawler
20. dub 2010

hudyna: neboj, stihneš 🙂 postupuješ pomalu, ale jistě...spěchat nemá cenu, páč pak jsou poranění a musí se stejně několik dní cvičení vynechat...navíc už ti chybí jen milimetry a to lupneš jako prd 🙂 a při samotném porodu pomůžou hormony - bylo tu spoustu těhulek, co měly nacvičeno na 9 a mimi mělo hlavičko 35cm a stačilo to 🙂

xxx.klarka
20. dub 2010

crawler, u nás v porodce se berou jako donošené děti od ukončení 36. týdne, tak nevím. Ptala jsem se na to i když mě pouštěli z té nemocnice. Že po tom dokončeném 36. týdnu to je bez rizik.

crawler
20. dub 2010

klarka: a nemysleli teda gestační stáří? páč to by odpovídalo tomu, že je to 38.tt od poslední MS...protože v knížkách se dočteš také o 38tt...

hudyna
20. dub 2010

Ono jde taky o to, jak Ti to gynda vypočítá. Některé maminky si myslí, že třeba přenáší a rodí přitom v termínu.
Já vím, kdy jsem přesně otěhotněla. Takže já bych měla mít přesný termín 3. 5.
Doktor mi říkal od 37. týdne, že se už o mě nebojí. Porodní asistentka říkala, že v tom devátém měsíci už miminka jen přibírají. Ale podle knížek se plíce vyvíjí do 38. týdne. Určitě je lepší rodit po 38. týdnu. To já už mám za sebou. Takže my budem praktikovat sexík a ještě vinko. Sice mám čas, protože nemám nacvičeno. Ale to snad taky zvládnu. Nevím, že mi to jde tak pomalu. Ale je fakt, že teď už se mi zdá, že to čím dál míň bolí. Včera jsem dala 7,9cm, tak dneska musím dát 8 cm a postupovat takhle.

crawler
20. dub 2010

hudy: já i podle milování mám TP zítra, tak uvidíme🙂...já taky postupuju velice pomalu, ale zato musím říct, že na začátku byla 8 nepředstvaitelná a teď ji ani necítím 🙂 rpostě ta pružnost se zlepšuje a i kdyby nástřih byl, tak bude menší a bude se líp hojit, takže to berme takhle🙂)

xxx.klarka
20. dub 2010

Hudyna, a jak se to bere podle otěhotnění? Já vím přesně na den kdy jsme ji počali, jelikož jsme v ten měsíc souložili pouze jednou.

clewler, tak já nevím ... :-/ Dle MS bych měla mít termín 19.května, a dle UTZ 7.května.

hudyna
20. dub 2010

Pamatuju, když jsem nafoukla poprvé epi-no, tak mě málem odvezli. Napoprvé jsem dala snad jen 4 nebo 4,5 cm. Takže osmička byla naprosto mimo mé představy. Teď už mi zbývá jen milimetr a věřím, že i tu devítku zdolám. U mě je fakt spíš problém, že mám tlak na konečník a na kostrči. Jinak mě to vůbec nebolí.
Ale taky si říkám, že dělám maximum. Že snad to prostě pomůže.
Já podle gyndy mám taky termín 3.5., i podle milování. Takže se trefil.
Jinak mi říkala kámoška, že byla na gyndě a že doktor, že vše je ok a ona do 24 hodin porodila. Tak byl prý překvapený i on. Protože tomu nic nenasvědčovala. takže ono se to fakt může měnit během několika hodin.
Kámoška mi psala, že procházky ji nepomohly. Sex odmítla. Ale pak zabralo prý víno. Chce to všechno vyzkoušet.

crawler
20. dub 2010

ode dne otěhotnění trvá těhotenství 261 dní? nebo já teď nevím přesně, ale datum získáš, když si najdeš na webu nějakou kalkulačku 😉

hudyna
20. dub 2010

Já to počítala od posledního milování 40 týdnů. A vychází to tak i mému gyndovi. Podle ultrazvuku mi sice říkal, že by to mohlo být i 29. 4., ale v knížce mám 3. 5.

crawler
20. dub 2010

hudyna: no prý zabírá i mytí oken, ale to já dělat nebudu, páč v pondělí nám budou dělat plastovky, tak je to ztráta energie 😀DD já vím, že se to může během pár hodin změnit...stejně tak třeba moje sestra byla otevřená od 8.měsíce a vše nasvědčovala dřívějšímu porordu a nakonec taky přenášela, takže prostě až si mimi řekne...a když si neřekne, tak rozkážou tabletky a oxytocinové zátěže...:-/

andelka
20. dub 2010

klarka: Záleží kdy jsi měla ovulaci, no a pokud jste v tom cyklu měli sex jen 1x, tak musela být krátce předtím nebo potom. Když si od toho dne, kdy jste se milovali odečteš -7 dní, pak -3 měsíce a přidáš +1 rok, tak ti vyjde termín porodu. Já jsem měla cykly každý pes jiná ves, ale vím, kdy byla ovulace a sex byl den předtím, takže beru za směrodatný TP 13.5., i když podle různých UTZ a PM mám rozmezí TP 7. - 16. 5.

Dneska jsem se bavila s doktorem, jestli ten můj prcek není nějaký podměrečný, ale prý ne. Že některá miminka v posledním měsíci přibírají na váhu a některá už ne, ale zase jim třeba ještě dozrávají plíce, že neroste každé mimi stejně. A že mám být ráda, že bude menší, prej jsem taky s výškou pod průměrem běžné populace 😀 Takže by se mi 4 kilové mimčo asi rodila blbě.
Jinak nic nenasvědčuje tomu, že bych měla rodit dřív. Takže epinu zdar 🙂

hudyna
20. dub 2010

Kámoška myla okna a nic. Navíc další kámoška psala, že okna bych neměla mýt. Aby se mimi neomotalo pupeční šňůrou. Já je teda před 3 týdny umyla, ale vypadají jako bych je nemyla. Ale to už kašlu.
Mimi samo ví, kdy má vylézt. Na některou maminku prostě nezabere nic. Pak jedině ty tabletky a oxytocinové zátěže. Ale to bych nerada. Radši bych přirozený porod. Ikdyž mým kámoškám porod vyvolávali a říkaly, že v pohodě. Přitom se říká, že je to mnohem bolestivější. Ale ony říkaly, že vůbec ne. Tak nevím.

crawler
20. dub 2010

andelka: a kolik už máš nacvičíno? 😉

andelka
20. dub 2010

No těhu by mělo trvat 280dní, ne? Akorát nevím jestli od PM nebo odkdy.
Když mi chodí emaily z rodina.cz o těhu a miminku, tak mi to vždycky píše jaký jsem týden od PM i od početí (akorát že to bere, že k početí dochází 14 dní po PM a to sedí jen někomu)

crawler
20. dub 2010

hudyna: těžko říct...některé zabere jedna tableta a frčí to a jiná se tam plácá 3 dny a nakonec skončí císařem...není nad to, když se to rozjede samo...🙂

andelka
20. dub 2010

crawler: dneska jsem necvičila, kvůli doktora, mi to přišlo takové blbé, kdyby něco, tak aby se neptal 😅 Ale včera jsem dala 8cm a napodruhé 8 a ještě malý kousek. Cvičit budu zas zítra.
Já bych ti tak přála, aby se porod rozběhl sám. Moc ti držím palce. 🙂

crawler
20. dub 2010

tak oprava - ne 261 ale 267 dní od početí...🙂

http://www.babyweb.cz/Clanky/a430-Delka-trvani-...

zde to máte podrobně 😉

crawler
20. dub 2010

andelka: já právě taky před poradnou necvičím 🙂 ze stejného důvodu 😀 Děkujiii...snad to vyjde 🙂 Pokud se prďola nerozhoupe, tak jdu v pondělí na ko do té rizikovky a to znamená, že do té doby můžu cvičit a cvičit a cvičit, tak třeba se zadaří i ta desítka 🙂

hudyna
20. dub 2010

Já taky necvičím před návštěvou doktora 🙂
Crawler: Myslím, že těch 9 cm úplně stačí. Ale když dáš víc, tak tím líp.
Já dala dneska poprvé 8cm 😀 Budu cvičit ještě večer, ať stihnu těch 9cm. U mě to jde prostě pomalu. Tak bude nutná dvoufázová denní příprava. Navíc si ten balónek musím držet, aby tam nebyl celý 🙂 Pak to mnohem víc tlačí.

andelka
20. dub 2010

hudyna: Gratuluju k 8cm 🙂 A přeju další pokroky 😵

xxx.klarka
20. dub 2010

Jasně, termín porodu je stejně jen orientační. Podle UTZ bych už za 3 dny začla 39. týden. Takže myslím že to je tak nějak akorát. U mě dr. moc nemůže brát termín podle MS, protože jsem ho měla nepravidelný. Ale to je jedno 😀 .... prostě dopřeju přítelíkovi sexík aby netrpěl tak dlouho, díky problémům co jsem měla jsme ho nemohli mít.

Já dneska necvičila, nějak jsem se k tomu nedostala a za chvíli přijede přítel z práce a přijde návštěva, tak to dneska asi odložím a budu cvičit až zítra.

andelka
20. dub 2010

klarka: Stejně je to šílený, dneska jsem si uvědomila, že od konce příštího týdne už by byl malý braný jako narozený v termínu. Já ho teda vyhánět nebudu, čím dýl tam bude, tím líp.
Tak to bude mít přítel radost 😉 🙂

xxx.klarka
20. dub 2010

andelka, to víš, za celé těhu to měl asi jenom 3x, na začátku jsme nemohli kvůli krvácení, potom jsme mohli, ale nebyla nějak chuť a pak zase nemohli kvůli tomu že se malá tlačila už ven. 🙂

andelka
20. dub 2010

klarka: U nás možná ani ne 3x. Pokusy byly, ale dopadly neslavně. A jelikož nechci aby se malý narodil dřív, tak ani přirozené prostaglandiny využít nechci 😅 a taky si to s tím břuchem už neumím ani představit. Holt budem muset počkat až po porodu. 😅
Tak si užijte intimní chvilky jak nejlíp to půjde, když už se přítel těší 🙂

tinka349
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
crawler
20. dub 2010

tož se mi povedlo dát 9cm bez krve a tlak a pálení mnohem menší než posledně, takže úspěch🙂 znovu zkusím cvičit zítra 🙂 My jsme žádné problémy v těhu neměli, takže jsme se milovali každý týden...i když byly období, kdy byla chuť menší a naopak někdy zase větší...každopádně s čípkem to nehlo ani o milimetr, tak si říkám, zda by na mě vyvolávací tablety měly účinek, když obsahují tytéž látky...?

andelka
20. dub 2010

crawler: no tak paráda, gratuluju k 9cm bez potíží 🙂
No, ony ty tabletky budou asi silenší než přirozená metoda 😉

hudyna
20. dub 2010

Crawler: gratuluju k devíti centimetrům. To je super, že už to bylo bez krve a i pálení a tlak byly menší.
Já cvičila dneska 2x a dala jsem vždy 8 cm. A taky je fakt, že ten tlak je mnohem menší. Čím víc to povoluje, tím je to lepší. Zítra zkusím dát zase trochu víc. Snad to bude čím dál tím víc povolovat.
Taky si myslím, že ty tabletky budou silnější. Uvidíš, co Ti doktorka příště řekne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru