EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
25. dub 2010

lenteri: Mi taky chutná - dávám si ho do jogurtu, mám to už nadrcené. A stačí jedna polévková lžíce. Pokud máš semínko v celku, tak dobře kousat a zapít 3dcl vody.

hudy: Mně taky ne. Samozřejmě po epinování jsem jaksi mokřejší, ale tipuju, že to je použitím gelu, je na vodní bázi 😅

lenteri
25. dub 2010

Andelko díky, ano, mám semínko v celku a koušu jak o život ;) mi totiž strašně nechutná ten maliníkový čaj 😅

a teď mám tip od kamarádky, jak urychlit vylodění miminka, ale pouze pokud se přenáší,
koktejl z panáku ricinového oleje, panáku alkoholu a dolité meruňkovým džusem. Nebo ten olej do piva. Je to projímadlo a pokud miminko není připravené, údajně to jen prožene střeva.
kamarádka včera zkusila a zafungovalo, o půl jedenácté v noci se jí narodilo mimi ;)

andelka
25. dub 2010

lenteri: kousej kousej a zapíjej, jinak bude zácpa 😅
Mně chutná, zatím ho piju večer, dřív to nějak nestíhám. Ale už bych měla 2x denně. Akorát mi teď zrovna došel sypaný, tak najedu na sáčkový, jsem zvědavá, jestli bude mít jinou chuť. Já už jsem ho pila i dřív nějakou dobu (cca měsíc), jak jsem měla takový zmatený hlenový příznak a zkoušela jsem ho dát dokupy.
Ten utrejch znám - koluje tady. Ale ricinový olej se dá špatně sehnat, je to v podstatě jedovaté 😅

andelka
25. dub 2010

Je to ten koktejl podle I.Stadelmanové, je tu na něj diskuze. No ale já nevim teda.
Ještě se doporučuje nálev ze skořice, hřebíčku, zázvoru a sporýše - to někomu taky zabralo.
Každopádně já malého vyhánět nebudu, nechám to na něm.

hudyna
25. dub 2010

Andelka: Vím, že te lubrikační gel je na vodní bázi, ale nikdy ze mě nic nekapalo.
Lenteri: O té plodovce jsem četla, že může malinko odtéct. Nebo někomu jen trochu odkapat. Uvidím dneska při epinování. Já už mám totiž poslední dobou šílené bolesti v podbříšku. Termín mám za chvíli. Zítra jdu na gyndu, tak uvidím.

zdeniii
25. dub 2010

lenteri: ten koktejlek jsem taky vypila v pátek před nástupem do porodky a v sobotu se nám to naše hůdě narodilo 🙂) i když jsem dělala víc věcí na vyvolání najednou tak těžko říct, co přesně z toho zabralo 🙂) le hlavně že to zabralo... 😉
Ricinový olej seženeš všude v obchůdkách se zdravou výživou, je např. od Salosu nebo i Weleda ho má a nebo v lékárně, ale tam ho prý nechtějií prodat což nechápu... ale jde koupit plně v pohodě neboj... 😉

andelka: myslím, že kdybys přenášela a hrozilo tio vyvolání tak po koktejlku taky sáhneš 🙂)

hudyna: taky mne napadla ta plodovka, ona může odtékat postupně a zase se doplňuje... měla to takhle kamarádka... takže si myslím, že budeš mít brzy drobka u sebe ;o) třebas tu kontrolu u dr ani nestihneš .-D

lenteri
25. dub 2010

Andelko, jee, já myslela, že je semínko spíše projímavé 😅 😀
a ad ten koktejl, ono jak jsem psala, je to vyloženě když hodně přenášíš, nechávají tak 10-11 dní přenášet a pak se porod vyvolává, tož mi přijde, že je lepší vyhnat takhle přírodně při dlouhém přenášení než jít na vyvolání...ale to je osobní názor, každý to ma jinak, to je jasné 😉

lenteri
25. dub 2010

jo a myslím, že není ricínový olej jako ricínový olej, některý je jen na zevní použití, je třeba se poptat na ten na vnitřní..

andelka
25. dub 2010

lenteri: No, ono upravuje zažívání, může být projímavé, ale když se nezapije, tak spíš ucpává. Já beru ještě železo a to způsobuje zácpu, ale díky semínku je to v pořádku, nemám s tím problém. Ono to upravuje.

zdenii: No, pár dní mě nezabije, ale pokud už by vyvolání hrozilo, tak bych něco prubla. Ale ten nápoj podle Stadelmannové asi ne.

hudyna
25. dub 2010

Tak jsem dneska epinovala a už nic nevytékalo. Dala jsem 8,6 cm. Doufám, že zítra zvládnu zase o kousek víc. Ať už se přiblížím k té devítce. Zítra jdu na gyndu, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Já pak určitě zkusím vše na vyhnání miminka. Přenášet určitě nechci. 🙂
Ten ricinový olej mám smíchat s čím, pokud nechci dávat alkohol?

lenteri
25. dub 2010

Hudy, tak zítra držím pěsti!

ricínový olej je asi nejlíp s kapkou alkoholu, když dáš jen trošičku tak to nemůže škodit, někdo třeba pije na vyvolání červené vínko ;) já myslím, že s tím alkoholem to bude lépe zaživatelné...anebo jen s tím pomeranč džusem, anebo s pivem, asi by mohlo být i nealkoholické...

Andelko, no, když ta kamarádka zkusila na vyhánění všechno, tohle byla poslední možnost...ono pak na rozběh porodu taky pomáhá někomu ten klystýr v porodce, ale to už je až pak, když jsou stahy atd...taková ta klasika na vyvolání jako milování, lněné semínko, ostrá jídla, atd. to prostě nezabíralo...

lenteri
25. dub 2010

já jdu v úterý na monitor zasejc, doufám, že tam prtě zase nebude chvilkama vyspávat 😀

lenteri
25. dub 2010

Crawler, kdepak jsi? Jak u vás? Doufám, že dobré... 🙂

hudyna
25. dub 2010

lenteri: A ten ricinový olej má projímavé účinky? Já jsem zkoušela dát to vinko. Ale nic. Tak zkusím koupit asi ten zázvor apod a udělat svařák. Snad to zabere, ať nepřenáším.
Crawler možná rodí. 😉
Já vždycky mimi budím, když jdu na monitor. Byla bych ráda, kdyby zítra doktor řekl, že to vypadá, že už budu rodit. Ale břicho mám furt vysoko ☹ Ani sexík zatím nezabírá.

andelka
25. dub 2010

lenteri: Jé, já jdu taky v úterý na monitor a taky doufám, že mrně zas nebude dělat, že tam není 😅 V kolik jdeš? Já kolem 12h.

No, u crawler už by bylo na čase - tak snad jo. Moc na ni myslím 🙂

hudyna: Jo, pokud ještě mimi nechce ven, tak tě to akorát prožene 😅

lenteri
26. dub 2010

Hudy, jj, jak píše Andelka, když není mimi připravené, akorát tě ten ricín prožene, což vůbec nemusí být na škodu, já to asi časem prubnu 😉

Andelko, já jdu kolem 10 hodiny, a taky asi s pupíkem pořádně zatřepu, aby bylo mimi vzhůru 😀 tak pak dej vědět, jo?

no a Crawler doufám, že opravdu rodí 🙂

mandragora10
26. dub 2010

Ahoj holky,

Craw psala, ze zatim nerodi, stale 2v1, jen nema pristup na net jako obvykle 🙂

Pro nove epinacky: prodavam epino, tak pokud je nejaka zajemkyne, pisnete mi do IP, urcite se domluvime.

crawler
26. dub 2010

Ahoj epiňačky 🙂)

kéž bych rodila, ale nic :-///

Podařilo se mi připojit na netík, tak píšu a dočítám, jak vám to krrásně jde 🙂 moc gratuluju...já dnes zkusím taky zase epinovat a uvidíme, zda se pohnu dál směrem k 10🙂

Nemám ani poslíčky...nic...Čekám a čekám...a nic...🙂 Děkuju, že na mě myslíte, ale už se pomalu vzdávám naděje, že to bude bez vyvolání...☹ O víkendu jsem jezdila na koloběžce, celé odpoledne jsem byla venku na zahradě, s manžílkem jsem se pomilovali, ale miminku se prostě nechce, tak to už nechám být...
Dnes jdu do rizikovky, tak dám vědět, jak dopadla kontrola a jak to primář vidí...přenáším 5 dní, takže klidně ještě dalších 5 to může být...asi bude hodně záležet, jak dopadne monitor - zda se malému daří dobře...🙂

hudyna
26. dub 2010

Crawler: Tak držím pěsti. Uvidíš, co Ti řeknou.
Já se byla taky sobota, neděle projít. Mám často pobolívání v podbřišku. Zkoušeli jsme i sexík a zatím taky nic.
Taky jsem zvědavá, co mi dneska doktor řekne. Doufám, že tento týden už malá vyleze 😀

zuzanka1989
26. dub 2010

čauky holky,

včera se mi povedlo dát 31cm hned na první pokus, předtím to bylo až na potřetí 🙂 . Naší Natálce se taky ven ještě nechce, ale já bych byla radši kdyby už to bylo. přeci jen mě děsí ta hlavička, když už ve 35tt byla 32cm ☹ . Včera večer mi bylo pěkně zle, bolelo mě břicho jako při ms, 5x jsem byla na velký, zvedal se mi žaludek, a nic z toho.

Jinak já jdu k dr zítra. Taky jsem zvědavá co mi řekne. Všichni co měly termín okolo mě tak už mimi mají.
A u nás v rodině se bohužel vždycky přenáší... Se mám na co těšit, v těhle vedrech je to děs, funim až to hezký neni 😀.

Jinak u nás sexík nehrozí, Vám všem tak závidim, ten můj mazlík se bojí... 😠

hudyna
26. dub 2010

Zuzanka: To jsi dobrá, že jsi dala hned na první pokus 31 cm. Závidím. Já jsem na 27 cm. Doufám, že se dneska pohnu aspoň o půl cm. Ale myslím, že jo. Hlavičku neřeš. Mimi mají většinou 35 cm. V devátém měsíci přibývají hodně na váze.
Mně taky hodně bolí břicho, ale taky furt nic.
Sexík jsme teď vynechali o víkendu, když jdu dneska k doktorovi. Ale dneska zase bude. Manžel se taky bál. Ale budu rodit já a nechci přenášet. Taky mu říkám, že kdo ví, kdy si pak po porodu užije. To zabralo. 🙂

lenteri
26. dub 2010

Crawler, držím pěstiiii!!! teeeda, ale ty jsi sportovkyně, klobouk dolů ;)

Zuzanko, paráda, máš termín den přede mnou a už jsi na těch 31 cm hned napoprvé, tleskám, snad dnes taky dám...

Hudy, 27 je famózních, když si vezmu, jak to šlo ze začátku pomalu...já pořád zapomínám, kdy máš ten termín ty, jak to nemáš v podpisu, to bylo 3. května? Držím pěsti!

zdeniii
26. dub 2010

crawler: nebooj, chce se pořádně udělat!!! Malá taky nechtěla a jak je ted parádní a pořádná 🙂 takže klídek on vyleze!!!

JO a toho ricinovýho koktejlu se nebojte ;o)

xxx.klarka
26. dub 2010

Holky a co to je ten ricinový koktejl?? 🙂 Vím že jste se o tom už bavili, ale pořádně vím prd. 🙂

zdeniii
26. dub 2010

xxx.klarka: info najdeš tady... 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...

zuzanka1989
26. dub 2010

klarko, je to nejaky koktejl, který má vyvolat porod, přidává se do něj ricinovy olej, který koupíš ve zdravé výživě, myslim. 🙂

hudyna
26. dub 2010

Lenteri: Doktor mi řekl dva termíny. Jeden je 29.4. a druhý 3.5.
Bohužel dneska na kontrole říkal, že málo sexujem. Ale že i tak to nemusí až tak moc pomoct pokud se mimču nechce. No ale my začnem teď sexovat každý den a dneska jdu koupit věci na svařák. Malou prostě vyženu. Nechce se mi docházet co dva dny do nemocnice. Navíc nechci vidět, kolik bude vážit. Minulý týden měla podle ultrazvuku 3,2kg. Sice mu to nadvažuje, ale i tak.
Takže možná se dostanu ještě na těch 31cm pokud budu přenášet.

crawler
26. dub 2010

Hoj holky🙂

tak jsem zpět z rizikovky a výsledek je ten, že ve čtvrtek mám přijít znovu...Na porod to nevypadá - čípek je prostupný na prst a miminko je prý až v tramtárii - sotva tam dosáhl...na monitoru vše v pořádku, takže ve čtvrtek- to bude 8.den přenášení - znovu na KTG a prohlídku a už se rozhodne, kdy nastoupím a tak...ale říkal, že kdybych měla mimi takhle vysoko i ve čtvrtek, tak že by ani vyvolávání zřejmě nepomohlo a skončilo by to císařem - takže říkal totéž, co moje gyndařka...a tohle je uznávaný primář gynekologie, takže má mou plnou důvěru...tak uvidíme...třeba se malé do čtvrtka rozhoupe samo 🙂...a zítra ve městě se asi podívám po tom ricin.oleji...kolik by ho asi tak mělo být? dcl? víc nebo míň?

lenteri
26. dub 2010

Crawler, no tak i to je pokrok, ten jeden prst, uvidíš, stále na Tě myslím a držím pěsti! však sama uvidíš, když tak půjde miminko břišními vrátky a bude, hlavně když bude zdravé a v pořádku ;)
jinak ricínového oleje stačí panák, raděj prý méně než více, já se dnes ptala v lékárně a lékárnice říkala, že mi v pohodě odváží do lahvičky kolik budu chtít, že ale doporučuje jen malou lahvičku, protože je to veeelmi silné projímadlo....já to te´d pokoušet nebudu, ale kdybych třebas měla přednášet, tak do něj rozhodně jdu....ono i kdyby to jen pročistilo střeva, tak je to fajn ;)
ale fakt raděj poprvé malé množství, vyvolává právě i stahy střev a dělohy (čili porod) tak to hlavně nepijte dříve než při tom přenášení...

crawler
26. dub 2010

lenteri: děkuji za psychickou podporu 🙂 pořád doufám, že se to rozjede...🙂 a máš pravdu, že i kdyby mi koktejl nezbaral na porod, tak jako takovej klistýrek snad uškodit nemůže🙂 zítra se stavím do zdravé výživy🙂
Jinak dnes se chystám epinovat, tak doufám v pokrok🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru