EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nikka.vo
21. črc 2010

@bengy příspěvek ti nechám, jen jsem ti upravila ty webovky, dala jsem to bez www, to se akceptuje 😉

luciolka1987
21. črc 2010

Nestojí sice málo peněz ale já si myslim ze je to ta nejlepsi investice jakou sem okolo porodu a mimca mohla udelat 🙂 Fakt věřím tomu že to bez nástřihu zvládnu a dokonce se na porod těším 😀 .Začala sem cvičit dřív a vůbec by mě nenapadlo že mi to pujde tak rychle vcera jsem na osme cviceni dala 29,5 cm a vůbec to nebylo nepříjemné nebo bolestivé.Každý den vidím pokroky,každý den začínám na větším obvodu. A těším se na další cvičení 😀

lu23mana
21. črc 2010

ahoj,dnes jsem se rozhodla k zakoupeni EPI-NO.doufam,ze neni jeste pozde na nacviceni .dnes jsem 36+3

luciolka1987
21. črc 2010

Nástřih je podle mě hnus nedovedu si představit že bych mela 33 stehu jak dotycna moudra pani, a jeste bych pak nastrih jako ona obhajovala 😖 Tim spis bych se mu snazila predejit aspon u druheho porodu a ne se nechat zase strihnout a nechat zasit 15 stehy 😖 Paní je pěkně blbá ale ať je to je její problém když jí nevadí že si několik dní po porodu nesedne a nemůže si dojít pořádně ani na záchod at si u pripadneho tretiho ditete nechá roztrhnout pro me za me treba i zadek .Já zastávám názor ze porodni bolesti jako kontrakce proste preziju ty pak hned prejdou a uz nic neboli ale aby me pak jeste nekolik dni a nedej boze nekolik měsícu nebo roku nebo cely zivot trapily nasledky nastrihu tak to teda nechci 😒

bengy
21. črc 2010

@luciolka1987 clovece tak to jsi na tom jako ja 😀 taky jsem se na porod vylozene tesila. Musim rict, ze EPI-NO mi dodalo neuveritelnou psychickou podporu. Ale kdyz to kolem sebe zacnu troubit, tak se na me vetsina zenskych diva, jak kdybych sletela z marsu 😠
Uvidis, ze budes mit porod na jednicku z hvezdickou a hlavne, jak se vsichni budou divit, ze to slo tak hladce a ze nebyl potreba ani "nutny" nastrih 😀
Mela jsem taky nejvetsi obavy z nastrihu a z nasledneho siti 😢 , tohle byly moje nocni mury, takze kdyz jsem se dozvedela o epinu, tak jsem ani na vterinu nezavahala.
Jak uz tady nekdo psal, pro deti toho nakoupime tuny, pak to ani vsechno nestihneme unosit a pro sebe bysme to neudelali? Dite je stastne, kdyz ma stastnou a spokojenou mamku a to mu s Epinem muzeme doprat jiz od prvniho okamziku. Pochybuju, ze s 33 stehy, bych byla stastna a usmevava mamina, ktera si nemuze sednout, vzit si pohodlne toho drobecka do ruky a dojit si bez problemu na zachod. A to nemluvim o tom, jake pry s tema jizvama maji zensky problem se sexem 😖

Uffff jsem se nechala nejak unest, ale kdyz jsem si poradne precetla ty clanky, jak zensky rikaji, ze nastrih a siti nic neni, tak to bych "sla na vetev" 😠

vivianaba
21. črc 2010

@bengy, @luciolka1987 - na 100% s vami suhlasim. Epino je aj vyborna psychicka priprava. Vcera som zase dala 10 a uuuuplne v pohode, vobec to neboli len tlak citim. Ked zacnem nafukujem postupne ale na druhy-treti krat nafuknem na 8 tak ze to ani necitim, az potom dofukujem postupne na 10 🙂 Som fakt zvedava na porod, normalne sa mi nechce verit ze staci tak malo aby bol bez nastrihu a natrhnutia....

valentinuska
21. črc 2010

@vivianaba no jak pro koho je 10 tak málo 🙂 nicméně taky přicházím postupně i na to jak dát nohu, aby to šlo lépe a větší rozměr ...
fakt mám strach z toho, že se poraním teď před porodem a při porodu to tam dotrhnu ☹ takže jsem opatrná, jak to jde ...
i když nejsem na deseti jsem psychicky v pohodě a věřím, že to zvládnu

peko
21. črc 2010

holky poraďte, v jaké poloze se vám nejlíp cvičí? já se dostanu stěží přes 6 a mám toho tak akorát, tak nevím, jestli si to nějak nekomplikuju polohou, většinou cvičím jakoby v polosedě ...............

petja
autor
21. črc 2010

@bengy To je od tebe hezké,my sice taky propagujeme,ale ne tak důsledně jako ty,díky! 😉 Já sem ale taky přesvědčená,že atest mít musí 😕

@valentinuska Proč se ptáš?Já jsem z Moravy a rodila jsem v Přerově

luciolka1987
21. črc 2010

Já si taky myslím že atest musí mít jinak by se přece nemohlo prodávat jako pomůcka k priprave k porodu.

petja
autor
21. črc 2010

Já se taky na porod těšila a těším zas,mě hrozně zajímalo,jak to po cvičení dopadne,byla jsem jedna z prvních co v okolí cvičily,proto nebylo moc s kým srovnávat,každopádně ta moje kamarádka,co jsem se díky ní k epinu dostala porodila úplně úžasně,říkala,jako po másle,že PA si tam ještě vykládaly a ona už na ně volala,že cítí v ruce hlavičku,nevěřily,,,

slunicko01
21. črc 2010

Ahoj holky, taky jsem cvičila. Dostala jsem se na tu jejich 10 podle šablony (asi ve skutečnosti míń). Malá měla hlavičku 34cm a nechtělo se jí moc ven, tak doktor nakonec preventivně trošku střihl. Mám 4 stehy, tak to tak hrozný není. Při dalším budu zas epi-novat. Pomohlo mi to i psychicky. Kdybyste někdo měli zájem, prodávám ho, písněte do IP. Cvičila jsem 14 dní. Malá se narodila ve 38 tt.

nikka.vo
21. črc 2010

já jsem to o tom atestu (že ho nemá) četla fakt jen tady, netvrdim to jako jasnou věc 😉

valentinuska
21. črc 2010

@petja protože si psala o Pomadu a ten se nějak propaguje v Motole (možná ve všech porodnicích, ale tam jsem viděla info o něm na nástěnce) tak jsem myslela, že už tam budou informovaní 🙂))

valentinuska
21. črc 2010

@peko já jsem cvičila také většinou v polosedě, protože tak nejspíš budu muset rodit ☹ jinak jsem to zkoušela i na čtyřech, což bylo úplně nejlepší a ted jsem přišla ještě na polohu trochu na boku a hodně jsem si přitáhla jednu nohu a balonek vyletěl že jsem ani nevěděla jak 🙂

petja
autor
21. črc 2010

@valentinuska To bylo v r.2007,ale řekla bych že ani Pomad to s propagací nijak nepřehání...je to divný.Já ho měla tehdy půjčený,teď už ta možnost není,tak jsem si ho koupila
Já jako tlačila taky hlavně vleže,nevnímala jsem to nijak extra negativně,já už jsem hlavně na konci viděla toho našeho kloučka,tak bych tlačila jakkoliv,ale občas jsem se přitočila,jak píšeš na bok a zapřela nohu o madlo a tobylo taky super.Jinak myslím,že když budeš na čtyřech,nikdo s tebou stejněnehne a nemá nejmenší šanci tě přenluvit k jiné poloze.Ty jsi rodička,ty si to udělej jak chceš,nic jinýho než akceptovat jim nezbude 😀
Já cvičila taky tak nějak v polosedě nebo vleže,podložená třeba polštářem,abych tam přes pupajza dosáhla 😀

enny3
21. črc 2010

Ty jo holky- taky jsem chtěla koupit- ale madam se nám narodila v 36 tt- takže jsem nestihla- no tak příště 😉
Jo a jste fakt dobrý- budete super připravený.
já právě nestihla nic- a stehů jsem měla 60,fuj 😖

nikka.vo
21. črc 2010

@enny3 brrrrrrrrrr 60 😖 😖 😖 😖

lu23mana
21. črc 2010

@enny3 to byla tak velka? ☹

valentinuska
21. črc 2010

@enny3 To je mi líto, tolik stehů si snad ani neumím nikde představit ☹

makinecka
21. črc 2010

tak jsem si dnes rozbalila epino a samozřejmě mě napadlo ho nafouknout na 10 cm a šly na mě mrákoty.od kterého týdne jste začaly s cvičením a nejprve jednou denně a od kdy dvakrát?zítra jsem 35+0 tak nevím jeslti už začít?

jabadaba
21. črc 2010

@luciolka1987 asi tak, plny suhlas. Keby som o EPI vedela pri prvom tak kupim vsetkymi desiatimi. Ani radsej nebudem popisovat moj nastrih a nasledne roztrhnutie az po konecnik. 😠 Vylizovala som sa z nasledkov rok. A nie je to ani po styroch v poriadku. A nikdy ani nebude. 😠 To kto tu velebil rozparany rozkrok, nech si precitam. To je ina sadomasochistka. Rovnako si myslim, ze keby sa viedli porody uplne inak, ani ziadne EPI by nebolo treba. Ale to je o inom. Ja uz EPI nevyuzijem, druhe, ak sa nam zadari tak pojde cisarskym, kvoli zdravotnym problemom, vratane poranenej hradze - mala som treti stupen zo styroch. 😝 Ta je vraj tiez indikacia. Tak sa mi to aj s tymto nakopilo na cisarak. 😖

bengy
21. črc 2010

@jabadaba Je mi strasne lito, co sis musela prozit ☹ ....velka skoda, ze neni vetsi osveta o epinu. Nekteri doktori jsou jak hluchy a u PA je to obcas uplne stejny 😠
Bohuzel nejsi prvni, od ktere slysim uplne stejny pribeh. Mam kamaradku, ktera si prozila uplne stejny patalie a .... myslim, ze jsi vsechno rekla. Tyhle nasledky si bohuzel ponese cely zivot 😢

bengy
21. črc 2010

@enny3 jezisi kriste 60 stehu, me je zle. Holka tak tys musela byt hodne statecna, nebo byli tak "hodni" ze te uspali? to snad neni ani mozny, radsi si to nepredstavovat.
Tak ty se radsi priste zacni pripravovat uz od 34tt, aby te to nepredbehlo 😔

lu23mana
21. črc 2010

no ted mam strach aby to neprislo driv nez budu mit nacviceno.protoze ty hruty co tady pisete.opravdu jste si hodne vytrpely

luciolka1987
21. črc 2010

holky jíte některá lněné semínko???

lu23mana
21. črc 2010

@luciolka1987 no zatim jednou 😀 ale musim rict,ze od zacatku tehu porad ze me neco tece a ted jeste vic tak snad to aspon pomuze porodu 😀

lio
21. črc 2010

@makinecka všude se píše od ukončeného 36 nebo 3 týdny před TP .....ale dyž začneš otrkávat postupně polehoučku ted, tak to na závadu nebude, ale nemusíš u toho být 20min 2x denně hned ted..času máš dost
Já začala včera 36+0

lu23mana
21. črc 2010

@lio a jak to slo napoprve,ja se bojim ,ze nebudu vedet jak na to

petja
autor
21. črc 2010

@makinecka Tuhle větu slyším v posledním týdnu asi potřetí 😀 Jo,je to normoš,že tě to položí 😀 Já dnes cvičila poprvé,možná zítra budu zas,možná začnu až v tom 36tt,ale chtěla sem to už zkusit,taky se trochu obávám,že porodim dřív,vlastně ani nevim proč...No řeknu vám,že to bylo jakobych nikdy nerodila,docela mě to rozhodilo,hlavně při tlačení,jak vycházel balonek ven tak to teda pěkně napínalo a bolelo 😖 Ale svaly pánevní umím ovládat perfektně,posiluje se mi v pohodě a nafukovat mi to vevnitř taky nevadí,ale to tlačení bude ještě fuška!!!
Jinak maminky,co jste byly tak moc natržené,či nastřižené s tolika stehy,opravdu moc lituju a běhá mi ledový mráz po zádech.Nástřih mohou chválit opravdu jen ty,co měly do 5 stehů..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru