EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ardetka22
14. lis 2010

linalina - Nevím, jestli to vůbec má značku, oni je prodávají spolu s Epinem na těch jejich stránkách, stejně jako ty dezinfekční čtverečky. Právě řeším, že jsem si jich koupila málo, tak co budu dělat, až dojdou.. 😖 Nějak jsem si to špatně spočítala..

dajovamaminka
14. lis 2010

bylo 22 ,9,2009 ve 4 ráno mi odešla zátka a začali mi bolesti v podobě menstr. bolestí v 8 jsem šla na pásy že jako to jen tak nebude at jdu domu atd. ve 4 odpoledne už jsem lezla po zdi manžel mě vezl do porodky a syn se narodil ve 14:43 23,9,......nenastřihli protože mě to nestihli nastřihnou prostě jsem nečekaně tak silně zatlačila že to šlo ráz na ráz synovi je přes rok a teprve nedávno jsem poznala že po všech stránkách jsem v pořádku , měla jsem dlouhou dobu potíže s únikem moči . o sexu ani nemluvím. jak jsem se celkkově povolila. bylo to strašně ale začala jsem s cviky na pánevní dno a nyní jsem v pořádku né nadarmo se říká do roka od porodu...mě každý maloval med kolem pusy jak porod je v pohodě bez bolestí a já idiot naivně věřila a nebyla jsem připravená na realitu

dajovamaminka
14. lis 2010

@kinsli no není , ale , to mám ještě ze sálu perličku : jak jsem se potrhala hlavně vnitřně...museli to sešít bez umrtvění ječela jsem už zoufalá totálně strhaná. doktorka málem brečela nademnou. oni to blbouni špatně zašili museli to teda rozpárat a znova zašít.málem jsem omdlela

suik
14. lis 2010

@ardetka22 ahoj, neznáme se náhodou z fleru? 😉

terak
15. lis 2010

@dajovamaminka Mozna jsem citlivka, mozna se mnou bude nekdo i souhlasit, ale opravdu ti prijde vhodne, naprosto detailne popisovat tyto zazitky na foru, kde jsou vydesene budouci prvorodicky? Ja se drzim relativne v pohode, taky proto, ze mi cviceni s epinem jde a jsem dost psychicky odolna vuci takovym popisum. Nenapadlo te, ze si to tady muze precist nejaka citlivejsi prvorodicka, ktera diky tobe bude mit jeste vetsi strach? Toto je forum o epinu ne o hroznych porodech. I kdyz je mi te samozrejme hrozne lito, tohle nejsou zazitky, ktere by sis mela popisovat tady. Trosicku soudnosti by priste neskodilo, aspon s ohledem na ostatni 😠

Hlavne teda tu posledni zpravu sis mohla fakt odpustit.

bubulka722
15. lis 2010

@terak Ja si rada prečítam negatívne príspevky z pôrodníc, pretože viem ako to tam chodí a aké su ich rutinné postupy. Nič také hrozné v tom príspevku nebolo napísané a ja by som to brala tak, že je lepšie aj pre prvorodičky aby tam nešli ako sliepočky. Je myslím na mieste pripraviť si pôrodný plán aby sa žena vyvarovala vecí ktoré nechce.

@dajovamaminka Predpokladám, že si mala pôrod klasiku so všetkými medikamentami ako oxitocín a pod, vtedy žena nereaguje na prirodzené bolesti a nepúšťa dieťa postupne ale kvôli veľmi silným tlakom ho zo seba nechá doslova vyletieť a vtedy sa môže veľmi potrhať. Hrádza nie je na ten tlak veľmi pripravená, preto sa rutinne nastriháva. Osobne chcem prirodzený pôrod bez urýchlovákov a nástrihu. Tiež som si pri prvom pekne pri vnútornom šití užila bez umrtvenia a aj keď ma zvonku nastrihli, hojilo sa to cez 2 mesiace.

Nech som aj do témy. Kočky chcela by som vyskúšať epi-no, ale neviem či je to vhodné keď mi lekár povedal, že som už na prst otvorená.

terak
15. lis 2010

@bubulka722 Porodní plán ano, jak to chodí v porodnicích ano, ale možná v jiném foru kam chodí maminky, co si to chtějí číst. A že tam nic tak strašného nebylo? A toto je jako co??? Já mám tedy dost silný žaludek, ale tohle bylo moc i na mě.

"museli to sešít bez umrtvění ječela jsem už zoufalá totálně strhaná. doktorka málem brečela nademnou. oni to blbouni špatně zašili museli to teda rozpárat a znova zašít.málem jsem omdlela"

kinsli
15. lis 2010

@dajovamaminka porod hrozný ☹ hlavně, že už jsi v pořádku.

@terak: Já bych to zase tak černě neviděla. Nepřišlo mi na příspěvku nic strašného,
prostě jen @dajovamaminka řekla, že leč mazala s cvičila s epinem tak ji to bylo stejně na prd.

Zase si ostatní maminky přečetli, že jakmile se k nim přiblíží s kapačkou oxitocinu tak je mají hnát holí 🙂
To bych asi volila kdyby bylo fakt nejhůř a začaly padat ozvy. Mě se na to nikdo neptal píchli mě vodu a
napíchli na kapačku, jako prvorodička jsem věděla prd, co to je teď už vím, že po příjezdu do porodnice budu hlásit
Oxitocin " ne!!"

kinsli
15. lis 2010

@luculele každý to má jinak s tím by se fakt nezatěžovala 🙂 Já třeba rodila 4 hodiny 🙂 Takže pohoda 🙂

shira_
15. lis 2010

@kinsli no ano to som zažila pár krát pri šteňatách, tí veľkí macovia sú kľuďasi, flegmoši, stále spokojní, aj sa vedia na jeden krát viac napiť a iba spia, a tí s nízkou pôrodnou váhou to sú také bojovné šidlá 😀
no teda ty máš macka v bruchu 😲
@ardetka22 aj mne sa to zdá sci-fi 😒
@dajovamaminka segra dopadla pri prvom pôrode podobne... prenášala, pôrod dlhý, mala veľké bábo, nešlo to ale nechali ju tak, do toho vyvolávačka.. keď sme prišli potom za ňou bola v hroznom stave, úplne zničená, všetko zašité, dopraskané oči. ale druhý pôrod, v inej nemocnici, ten si chváli, že to sa nedá porovnať... a tiež druhá dcéra nebola zase úplne najmenšia, mala tuším 3600. mne negatívne príbehy až tak nevadia, viem že realita je proste niekedy hnusná... ja zase neznášam všeobecné reči typu neboj sa, je to tá najkrajšia vec, všetko bude super- keď chcem vedieť konkrétne veci a podrobnosti, čo sa deje a prečo. viem že v konečnom dôsledku je to pekné...
a snažím sa tiež robiť všetko preto, aby to dobre dopadlo, len musím aj dôverovať lekárom pretože tí sa musia tiež zariadiť tak, aby moc neriskovali 😒 jednoducho keď je bábo v tiesni, musia to urýchliť.. jaj strašne rada by som mala normálny prirodzený pôrod ale mám pocit, že je ich čím ďalej tým menej. čo si budem nahovárať, ani som neotehotnela prirodzene. .. no idem cvičiť s epinom radšej, nech si pomôžem aspoň takto. určite to je lepšie ako nič.

ardetka22
15. lis 2010

Suik - Jojo, náhodou známe ;o)

ardetka22
15. lis 2010

Holky, jak děláte, že máte modře, komu příspěvek patří? Já to tu nemůžu nikde najít..??

lanka
15. lis 2010

@ardetka22 klepneš na konci příspěvku na odpověď

Já si zas oxitocin pro změnu nemůžu vynachválit. Měsíc a půl před porodem jsem byla otevřená na prst, a po osmi hodinách porodních bolestí chodících v dvou minutových intervalech byl nález stále jeden prst. Kdybych nedostala oxitocin netuším jak dlouho by mi otevření trvalo, pokud bych se vůbec sama přirozeně otevřela.....(klystýr teplou vodou - který má pomoci to prohřát aby se lépe otvíralo mi nepomohl ani trochu, naopak jsem měla pocit že ta voda je teplá až moc)
Takže já bych je s kapačkou nehnala. Pravda že jsem ho asi dostala víc než bylo třeba, protože při první kontrole po napíchnutí (cca za hodinu) jsem byla otevřená komplet. Samotné tlačení aby se malá dostala ven trvalo něco mezi 10-15minutami. Takže žádné "vystřelení" jak jste tu uváděli se po oxitocinu taky nekonalo. Naopak mi malou ještě porodník zapíral za nožkama aby nezajížděla zpět kdykoli se potřebuju nadechnout a povolím svaly. Pravda už jsem moc sil neměla ale i tak mi na břicho netlačil ani se nesnažil nějak malou vytlačit jen jí prostě zapřel nožky aby se nevracela.
S epinem jsem měla nacvičeno, a trhlinka byla na jeden štych, venkovní, jak procházely ramínka takže od hlavičky se mi nic nestalo....

suik
15. lis 2010

@ardetka22 🙂 buď klikneš na odpověz pod příspěvkem nebo před nick napíšeš zavináč

přeju hodně štěstí při cvičení.
ty čtverečky - nedaj se koupit v lékárně? Já tady v německu koupila celej paket - 100 a na epino jsem spotřebovala tak půlku a teď koukám, že už je mám pryč - občas jsem tím otřela teploměr, nebo dudlik.

dajovamaminka
15. lis 2010

@terak jaj ...upřimně fakt jsem nic nepřeháněla, nebud citlivá ju? porod fakt není rande u kávičky a chlebíčku...slečně jsem malovala med kolem pusy že to nic není a bala bla následně jsme se potkali málem mě zabila.ona mě věřila a psychicky se nepřipravila...

dajovamaminka
15. lis 2010

@bubulka722 přirozený porod se zastavoval...a uměle vyvolaný porod způsobil takový hukot že ze zoufalství jsem už zatlačila a ale nebolelo to byla jsem uplně mimo.

ardetka22
15. lis 2010

@suik Čtverečky v lékárně asi budou mít, ale spíš řeším ty kondomy, jestli se tyhle nelubrikované dají koupit i v lékárně. Budu se muset zeptat, akorát asi budu za exota, protože chtít nelubrikované kondomy je trošku divné 😀 A ještě s takovým břichem! 😀

suik
15. lis 2010

@ardetka22 kamarádka sehnala lubrikované na vodní bázi v sexshopu 😀 ... já se na to teda vbodla a jela bez, epino mám ale nový a asi ho schovám i na druhý dítě, jestli přijde brzo.

suik
15. lis 2010

@dajovamaminka jaj to mě mrzí, to muselo být šílené, z toho posledního příspěvku se ale udělalo zle i mě, jít do toho a chíli znova, tak jsem taky zelená strachy.... 😅

myslím, že je lepší se nebát,být optimisticky naladěn a doufat v nejlepší. Současně počítat s nejhorším a i na to být připraven. Tak jsem k tomu přistupovala já, epino, masáž, maliník, semínko, homeopatie a tak mi daly jistotu, že jsem proto udělala co jsem mohla a že další věci už neovlivním, teda když pominu ještě tu dřinu potom. A že někdy se to prostě po.... od začátku až do konce...

mě taky hrozil oxitocin, toho jsem se teda neuvěřitelně bála a optimismus šel do háje, ale i přesto že jsem měla porod naprosto přirozenej, krásnej, do vody, tak na konci jsem toho měla fakt dost, plakala jsem a prosila aby to už skončilo jak moc to bolelo.

terak
15. lis 2010

@dajovamaminka Promin, nejsem citlivka, ale myslim ze je vcelku na pokraji vkusu abys popisovala, jak jsi byla natrzena az nevim kam a brecela jsi u zasivani. Tohle je tak mozna na povykladani kamaradce, nebo do jine diskuze. Teda aspon ja bych se o takove zazitky verejne nedelila. Nevis, kdo si to precte a prijde mi naprosto zbytecne holky desit. Ano, mas pravdu, neni to prochazka ruzovou zahradou, ale taky tam nemusime jit totalne vysokovane se strachem v ocich. Tot muj nazor, neni potreba to dal rozmazavat, pac je to kapánek off topic.

kinsli
15. lis 2010

Holky mám prosbičku jaké kupujete ty kondomi?? Myslím značku, kde a jakou mají krabičku??? Nechce se mi moc stát někde v drogerce a studovat tuny krabiček 🙂

zizelin
15. lis 2010

@terak Je to teda jen můj názor, ale myslím si, že je lepší počítat s horším a doufat v lepší.. Chápu, že už člověk chvilku před porodem nemůže myslet na nic jinýho, ale fakt není dobrý chodit na podobný diskuze nebo koukat na videa porodu na youtube chvíli před termínem..

kinsli
15. lis 2010

holky neřešte porody, když to šlo do vnitř musí to jít i ven 🙂

kinsli
15. lis 2010

@shira_ já měla Kačenku fakt milionovou 🙂 V nemocnici nic moc, ale ono ji asi chudince nebylo moc dobře ☹ ale jak jsme přišly domů tak do cca 3-4m jsem vůbec nevěděla, že ji mám 🙂
jedla, spala, jedla a zase spala 🙂

terak
15. lis 2010

@kinsli To ja rikam manzelovi. Jak jsi ho dostal dovnitr, tak ho budes od pristiho tydne dostavat ven 😀

Co vim, tak ty "vodni" kondomy jsou sehnatelne jen tady http://www.epino.cz/objednavka.htm?type=epino

kinsli
15. lis 2010

@terak děkuji jsi moc hodná, ale potřebovala bych spíše doporučit nějakou drogerii. Co tak matně vzpomínám tak někdo tu kdysi psal, že kupuje myslím v droxi nebo nějaká taková drogérka to byla a měli snad zelenou krabičku. Byla jsem teď dole v lékárně a neměli ☹

Až se Kačka vzbudí tak asi dáme vycházku do města 🙂 a kouknu po tom, a z lehla asi začnu 🙂 Nějak ty tt rychle naskakují a kdybych náhodou na tom 36tt rodila tak ať něco nacvičím 🙂

dajovamaminka
15. lis 2010

@terak pravda

ardetka22
15. lis 2010

Tak jsem dneska místo třikrát chtěla epinovat 4x a dostalo mě, co to udělalo s tím kondomem. On se normálně začal rozpadat! Tak teda nevím, ale čekala bych, že to vydrží víc. Když si vezmu, že se běžně používá při mnohem větším "pohybu", tak jsem z toho docela v šoku.. A zas přece si na každý pokus (pokud jdou samozřejmě za sebou hned, ne po půl dni) nebudu brát nový kondom?? 😖

kinsli
15. lis 2010

tak jsem sehnala jen obyč, co jsem pročítala nějakou diskuzi tak tam holky kupovaly taky obyč a proplachovaly v teplé vodě.

shira_
15. lis 2010

načo používate vlastne kondóm? 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru