EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kinsli
4. pro 2010

@luculele No vidíš to tak si to ještě pamatuji dobře ty hodnoty 😉

Dnes jsme byli oslavit mikuláše v KFC 😀 tak se prcek poměl 😉 Při kojení už jen tak twister, hot twings neklapne 😀

Já dnes necvičila, asi to budu řešit ob den nebo ani to ne jsem na 28 cm a času snad ještě dost, tak není kam spěchat 😉

Dopoledne jsme byli nakoupit ježíška 😀 tak jsem si koupila pampersky jedničky do porodnice. Doufám, že mu budou. Kačenka měla 4 kg a byly ji na knop. Ale je jich tam myslím jen 43 ks, tak to je fakt tak max na 5 dní 😀

holky koupila jsem už maliník, ale kde sehnat lňené semínko???

terak
4. pro 2010

@kinsli V jakekoli prodejne se zdravou vyzivou.

luckar
4. pro 2010

Tak jsem si tu početla jaké máte s cvičením úspěchy. Mně se na 3 pokus povedlo 7 podle tabulky, takže by to mělo být 22 cm. Začala jsem poměrně později a jsem líná a necvičím každý den. Ale pokud to půjde takhle dobře, tak bych byla za pár centimetrů vděčná. Malá má zatím asi 2,8 kg tak snad nebude tak veliká. Zatím jsem byla vždycky tak nějak v pololeže/polosedě a chtěla bych to zkusit na boku, tak uvidíme 🙂. Všem držím palce ať jde cvičení dobře a ať jste bez nástřihu, nebo s co nejmenším nástřihem.

luculele
4. pro 2010

@kinsli ja som kupila v obchode s bio-vyrobkami...

luculele
5. pro 2010

@luckar ja cvicim v polosede, lebo je to poloha, v ktorej budem aj rodit ....

kinsli
5. pro 2010

holky moc děkuji tak se zastavím zítra v bazalce 😉

imzadi
5. pro 2010

ahoj holky, zeptam se, cvicite, ikdyz vas poboliva v podbrisku? uz nekolik dnu me vetsinou vecer a v noci dost poboliva dole, jako pri menstruaci, a chtela jsem zitra poprve vyzkouset epino a pomalu zacit trenovat...ale ted si rikam, abych neco nepohnojila a jestli nemam radsi cekat...diky 😉

kinsli
6. pro 2010

@imzadi já cvičila 😉

kinsli
6. pro 2010

@terak jéé ty máš dnes TP 😵

jonki
6. pro 2010

ahojte epinacky 🙂 tak my uz mame "po" 😵 neepinovala som sice tak ako som chcela, kedze sa mi spravila na sliznici mala trhlinka ktora ma potom trapila ☹ ....dosla som po 7....ale aj tak to hodnotim ako velmi dobru pripravu....skoda ze neslo viac...asi by som to potom bola zvladla uplne bez nastrihu.
Porod bol fajn (uz na porodnom stole som sa pytala mm kedy ideme rodit druhe 😀 )...trvalo to sice trosku dlhsie (nemala som v prvej dobe ziadne urychlovaky) a mm uz z chodenia boleli nohy 😀 ale inak fajn. E bola na mna trosinku velka(3750g/51cm)...a s hlavickou sme sa chvilku trapili...a nakoniec sme sa dohodli s lekarkou ze strihne centimeter...a potom uz E vysla na jedno zatlacenie uplne cela 😵 Rana je uz zahojena a neboli vobec...takze ja hodnotim pouzivanie epina aj napriek tomu, ze som nemohla cvicit tak ako som planovala ako velmi dobre na pripravu hradze a aj ako pripravu na tlaky 😉
Vsetkym epinackam prajem vela uspechov pri cviceni a hlavne pohodovy porod a zdrave deticky 😵

slniecko77
6. pro 2010

@jonki gratulujem k porodu a k princeznicke 😵 som rada, ze dalsia ma s Epi-No pozitivnu skusenost
..ja sice este necvicim, ale cochvila zacnem 😉

sambucca
6. pro 2010

Ahoj holky, prodavam Epino za 1.000czk i s postovnym. Vice info pres IP. Diky

babika0
6. pro 2010

ahojte baby. prave som docvicila epinom. na prvy krat som dala 5cm. je to vela?
prosim poradte, ako som to vytlacila von tak mi zacalo daco tiect z posvy. nemoze to byt plodovka? velmi som sa zlakla prosim napiste mi IP dakujem. som len 34tt+5. nechcem este rodit. ☹
ako som prestala tak to prestalo tiect, moc to nebol, cuchala som. bolo to take priesvitne bez zapachu.

terak
6. pro 2010

@kinsli Ja jo, ale mimino evidentne ne.

@babika0 Ehm ... no tipla bych to na bezny vaginalni vytok 😉

knedluska
6. pro 2010

Tak jsem chtěla taky tak za týden začít pomalu cvičit. Ale po dnešní kontrole mám nařízeno jenom ležet a nic nedělat, prý tam prcek musí ještě 14 dní vydržet. Tak ještě počkám těch 14 dní, až se mu dovyvinou plíce a taky se na to vrhnu. 🙂

imzadi
6. pro 2010

@knedluska koukam, ze jsme na tom dost podobne... ☹ a je Ti taky blbe ?

sambucca
6. pro 2010

@knedluska @imzadi holky s epinem se ma cvicit az po ukoncenem 36tt ! proctete poradne navod nebo tuhle diskuzi, najdete duvody proc

knedluska
6. pro 2010

@imzadi - ne, blbě mi není, akorát mi tvrdne břicho. Tak zobu magnézko, ležím a snad to bude dobrý. Co ty?

kinsli
6. pro 2010

@sambucca tak to netuším proč od 36tt. Já cvičím cca od 32tt. Jelikož s dcerou mi vyvolávali porod od 36tt a narodila se na 37tt, tak by mě bylo epíno jaksi na nic.

suik
6. pro 2010

holky co blbnete cvičit se má fakt až tak od 36, spíše od. 37. týdne.... předtím bych to rozhodně neriskovala. Ze mě občas taky tekla voda, a to poslední byla fakt plodovka, bylo to po cvičení. Tím nechci nikoho strašit, ale i to tělo musí být na porod připraveno a tím pádem i na cvičení.

@kinsli 😲 a teď ti taky hrozí předčasný porod? Podle mě cvičíš moc dopředu, pokud se bojíš toho, že by to mohlo dopadnout stejně, tak to tak být nemusí každý mimi i každý těhotenství je jiný. A někdy holt epino je na nic, to se prostě nedá nic dělat.

@knedluska radši lež a odpočívej, čím víc bude drobek v bříšku, tím líp 😉 ,ještě je čas.

luculele
6. pro 2010

@sambucca
@kinsli
@suik

Ahojte, citala som celu diskusiu o EPINO a jedna mamicka si zistovala u vyrobcu, ze kedy sa teda moze zacat cvicit. A on jej povedal, ze oni to na ten navod musia napisat od 36 tyzdna, aby boli chraneni v pripade, keby sa nieco stalo. Lenze nikde som necitala, ze by sa niektorej nieco stalo, ked zacala trochu skor. Niektore sa sice stazovali na trochu krvi, ale to preto, ze postupovali v roztahovani prilis rychlo, alebo mali nejaku infekciu. Takze kazdy podla svojho zvazenia, ja sa napriklad bojim nastrihu jak certa a takisto sa nechcem stresovat a cvicit ku koncu prilis intenzivne, radsej skor a pomalsie...

petja
autor
7. pro 2010

@kinsli a ty máš opět hrozící předčasný porod? Páč jinak by sis o něj cvičením od 32tt přímo říkala 😕

lio
7. pro 2010

@knedluska o ležení bych mohla vyprávět, proležela jsem od 20týdne,cvičila jsem ale až od 37tt, náhoda je blbec, a kdyby mi epino spustilo porod dřív, asi bych si to vyčítala, takže lež, odpočívej, na cvičení je času dost a nemusíš se ho vzdávat, jen počkej do doby, až případný porod nebude předčasný a riziko pro malé.

imzadi
7. pro 2010

@knedluska no me taky tvrdne, ,ale jeste navic me silene boli podbrisek a pri vetsim pohybu (treba presun o patro niz do kuchyne) me vyjede ostra bolest do cele panve...fuj 😝

a jelikoz mi take hrozi predcasny porod, navic kvuli cukrovce, chtela jsem zacit trenovat uz ted 😎

kinsli
7. pro 2010

já neměla porod předčasný, ale vyvolávaný. Jestli bude i teď vyvolávaný od 36tt nevím. O tom se pobavíme na další kontrole. Každopádně jsem na 9,5 tak mě to trápit nemusí. Pokud má nějdo rizikové těhu, tak bych rozhodně epino ani nezkoušela, ale já jsem uzavřená a žádné problémy s cvičením nebo po něm nemám. jak říká
@luculele je to každého věc kdy začne. Pokud bych epi-no kupovala s tím, že začnu na 36tt tak bych ho ani nekupovala. Předpokládám, že 5 kg mimčo mě nikdo rodit nenechá, takže se budou řídit podle váhy a včas ho vyženou 😉

sambucca
7. pro 2010

asi takhle - trocha pokory by leckterym holkam neuskodilo...

knedluska
7. pro 2010

Jasně holky, že zatím cvičit nebudu, času je dost. Stejně z toho cvičení mám trošku strach, takže mi vůbec nevadí, že ho odložím. 😉

jerryjanka
7. pro 2010

ahojte strigy 😀
nie je tu niekto zo SVK kto predava akutalne epino? dosť mi to začina horieť zajtra začinam 35 tt a až dnes som zistila že je mala otočena hlavičkou - doteraz bola KP. tak ak by nahodou niekto tu taky bol ozvite sa mi.

terak
7. pro 2010

@jerryjanka Ahoj, ja prodavam epino, ale nejsem ze slovenska 🙂

kinsli
7. pro 2010

@ardetka22 Až bude trocha času tak písni své zkušenosti 😉 Doufám, že porod jsi měla rychlovku a malý moc netrápil 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru