EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

brego
29. pro 2010

@imzadi Nu, já trénuju tak 20 min a zavedu tak 4-5x, ale na začátku nafouknu jen málo a než se mi to podaří dostat na 8,5cm tak mi to trvá aspoň 3x. Cvič, jak je to vyhovuje tobě 🙂

jerryjanka
29. pro 2010

babule po 2 tyždnoch som sa prinutila cvičiť - ked som mala tu koliku som necvičila
a dala som dnes 19, 20,21 a na 4ty pokus 22,5 cm
je to ok?

babika0
29. pro 2010

@jerryjanka waau to ta obdivujem. ide ti to. mne to tak neslo. ja som sice uz na 26 cm, ale som zaseknuta uz tri dni! nie a nie dat viac. ja uz asi ani viac nedam, ak tak 1cm. ☹

luculele
29. pro 2010

Caute, no ja som dnes dala 9 cm priemer, tak dufam, ze to je spravna info, ze to je tych 28 cm podla tabulky, lebo krajcirsky meter tu nemam.. Taktiez nafukujem s polkou balonika von, takze neviem, ake je to, ked je uplne zavedeny, k tomu sa asi dostanem az buduci tyzden.. Drzim vam vsetkym palce, nech cvicenie neboli a nech to do porodu date..

babika0
29. pro 2010

@luculele ta sklamem, ale skresluje to. pridava, takze je to isto menej.

luculele
29. pro 2010

@imzadi
@babika0

mna zase nebavi to robit viac krat, takze nafukujem pomali balonik a vzdy ho tam trochu podrzim, resp. mierne pohybem dnu a von a nafukujem len raz, pokial si myslim, ze znesiem...

luculele
29. pro 2010

@babika0 ach no jo.. no neva, budem pokracovat dalej podla toho, kolko znesiem.. a nabuduce skusim zmerat obvod..

babika0
29. pro 2010

@luculele a potom skoncis? ci znova to iste?

jerryjanka
29. pro 2010

@babika0 26 je pre mna uplna utopia
tam sa do porodu asi ani nedostanem 😔

luculele
29. pro 2010

@babika0 praveze robim to len raz , potom ako pomali vytlacim co najviac nafuknuty balonik, tak skoncim..a trenujem tak 2 krat za tyzden.. som leniva 🙂 ale to mi pripomina, ze este po cviceni a po sprche si trochu pomasirujem hradzu weledou, takze idem to teraz urobit..

babika0
29. pro 2010

@jerryjanka aale dostanes, ked si tak rychlo dala 22,5 cm. stavime sa? noo pokial teda neporodis skor.
inak mne asi zacala odchadzat zatka. na epine bolo kusok. ale nie som si ista, ci to bola ona. ved uvidim nasledujuce dni. a to uz mozem byt na pozore

luculele
29. pro 2010

@jerryjanka povzbudzujuce je, ze kazdy krat to je o nieco viac 🙂 v tom pripade existuje istota, ze raz sa na tu tridsiatku dostaneme

babika0
29. pro 2010

@luculele no tak ty to ozaj flakas. ale lepsie ako nic.. ja sa tak ukludnujem, ze aspon nieco som nacvicila.

jerryjanka
29. pro 2010

teda ale sa nam tie terminy blížia - ja sa fakt nejako porodu zatial nebojim skôr všetkeho okolo nastrihu a potrhania 😅 šak ono ma to prejde ked pridu kontrakcie 😀

luculele
29. pro 2010

@babika0
@jerryjanka

ja som hrozne zvedava, hlavne na kontrakcie.. menstruacia ma napriklad bolievala velmi, ale dalo sa to predychat.. ak toto bude podobne, tak to bude ok.. ale asi zijem v zemi snov 🙂

jerryjanka
29. pro 2010

@luculele hej aj ja si myslim že to bude v pohode
hehehehehe

luculele
29. pro 2010

@jerryjanka vitaj v tralalande 🙂

imzadi
29. pro 2010

holky diky za reakce, zitra to zkusim vydrzet dele, ale dopoledne mam kontrolu a odpoledne dorazi kamaradi na silvestra, tak nevim, jak budu stihat 😝

jerryjanka
29. pro 2010

ved nás ten humor prejde
som zvedava ake zažitky si tu budeme potom dávať 😀 😀 😀
@luculele

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babika0
30. pro 2010

@jerryjanka
@luculele no ja neviem co som si tam porobila, ale akoby som stale ten balonik v sebe citila. 😨 😀
mat vas optimizmus. nejdem vam ho kazit. :D

luculele
30. pro 2010

@babika0 len nam ho nekaz a radsej sa k nam pridaj 🙂 ach pali ma strasne zaha, ale uz snad zaspim..

babika0
30. pro 2010

@luculele ano ty nespis?

luculele
30. pro 2010

@babika0 sa mi ten spanok posuva dost, cim som blizsie k terminu, tym sa mi horsie zaspava, potom vyspavam na druhy den doobeda 😒 a ty co?

babika0
30. pro 2010

@luculele no ja vecer o 21h trocha zaspim pred telkou asi hodku a potom ideme s mm do spalne. tam ako kedy.. niekedy zaspim do 12h, potom mi zacne straaasne tvrdnut brucho, vyhladnem a uz nemozem spat. tak ako aj dnes.
a stale ma daco rusi, suchy vzduch alebo smrad. 😀 alebo kopance od maleho.

babika0
30. pro 2010

@luculele jaaj a potom rano dospavam tiez. do tej 8h

jerryjanka
30. pro 2010

no vidim že nočnych vtakov je nas tu viac
ja som si prave užila pekne manželske chvílky 😀
ale zaha pali tak som musela dať sodu - ble

babika0
30. pro 2010

@jerryjanka mna nastastie zaha nepali. za co som nesmierne vdacnaa. 🙂 palila ma asi raz aj to po troske vareneho vinka. tak radsej si nedam.

babika0
30. pro 2010

ja uz idem skusit zase spat. oci klipkaju, maly neskace.. dobru noc

jerryjanka
30. pro 2010

no čo sa mna tyka ja si tehotenstvo uživam so všetkymi jeho krásami
5 mesiacov nevolností každodenných - ale vraciam doteraz
páli záha každy jeden den
tehotenská cukrovka
vysoký tlak
nábeh na preeklampsiu
a iné 😅
tak dufam aspon v normalny pôrod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru