EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anicka1981
13. dub 2011

@penn a tak ja som videla neake porody na nete aj s nastrihnutim, ako nepaci sa mi to, ale je pravda, ze pred tym ako ju nastrihli bola na prasknutie napnuta, takze ta zena by sa urcite potrhala,a nastrihli ju dost, take 10 cm urcite, Tak mozno na cechach je to bezne, ako epino, co ta asistentka vravela, u nas v nemocnici s epinom rodila len jedna zena,a ked poronik vidi, ze to ide pekne, tak urcite nebude strihat, teda aspon dufam, 😖

anicka1981
13. dub 2011

@lucie_84 mne tiez vybehla zila,ale ani som balonik nenafukala na maximum, iba pokial to bolo prijmne pre mna, tak neviem, ci to je po tom, si myslim, ked uz vybehla teraz po porode by vybehla aj tak urcite, ked si porovnas tie tlaky,,,, a moja asitentka vravela, ze tie nastrihy sa robia prave koli tomu aby sme sa nenatrhli az do ritky 🙂, ale zase znama kamaratky rodila v prahe, a tam ju nastrihli, ale neako zle, lebo ked mala prechadzala, tak sa este aj roztrhla na opacnu stranu ako ju nastrihli,az do stehna, ze mala modrinu etse 2 tyzne po porode, tak skoncila aj potrhana a nastrihnuta, si nechcem predstavit tu bolest, keby, ze som vedala, ze dopadnem tak, tak asi radsej na sekciu idem 😠 .ale to zase, nemozes teraz povedat, ze sa to stane vsetkym, niektore ani nevedia, ze porodili, a maju to bez problemov a komplikacii,

landrea
13. dub 2011

dievcata ale malokto sa narthne , ked sa porodnik trocha snazi viest to pomalsie a nie sup tlacte a dietatko na tri zatlacenia von, vela robi poloha, natrhnutia katastrofalne , ze 3 stupen a viac skor sa stavaju ked uz mamicka nejak nespolupracuje a dietatko z nej doluju, a nohy do neba vylozene.. ja verim ze ked by som aj nastrih zatrhla uplne, ( poviem ale ze v najkrajnejsom pripade, a spomeniem balonik aj nacviceny obvod, ze musime sa snazit pan doki 🙂 ) tak by som sa natrhla urcite malo

tehulka2011
13. dub 2011

@landrea landrea, ty teraz cvicis-udrziavas kazdy den alebo uz len kazdy druhy? Ked uz mas nacvicene... 🙂

landrea
13. dub 2011

moka, nam uz hadam coskoro napise 🙂

landrea
13. dub 2011

@tehulka2011 snazim sa kazdy den, ale niekedy sa mi nepodari, cvicievam vecer a vcera napr krpcek siel neskoro spat ,tak som uz necvicila.

bola som dnes v poradni, zacinam 40 tyzden, tak som bola zvedava, zatial sa neotvaram, a ze este ten tyzdnik by to mohlo vydrzat, placenta pekne stiha este. ta uvidim . presne o tuzden mam termin 🙂

tehulka2011
13. dub 2011

@landrea ja mam presne o 3 tyzdne termin 🙂

landrea
13. dub 2011

@tehulka2011 ake meno date chlapciatku?

tehulka2011
13. dub 2011

@landrea chceme dat meno Alex 🙂

landrea
13. dub 2011

peknucke

lucie_84
13. dub 2011

Já už bych taky ráda jen udržovala, ale nemůžu se hnout ze 7,5 cm. Ale zase je pravda, že to už nafouknu a vytlačím téměř bez bolesti a bez jakýchkoliv potíží. Takže na těch 24 cm jsem to tam zatím vytáhla a snad se pohneme co nevidět, ale nelámu to přes koleno kvůli té protivné vylezlé žíle.
No Moka už by mohla být pomalu doma. Jestli měla opravdu blbé výsledky, myslím, že jí porod vyvolali, vždyť ta už byla skoro v termínu.
Jinak já chci zkusit prosazovat porodní stoličku, už jen proto, že věřím, že funguje nějaká gravitace a jde to tak líp a za druhé vím, že pak moc nestřihají, protože se tam pořádně ani nedostanou. Snad to nebude dlouhý boj, abych byla natolik unavená, že nebudu schopná ze sebe ven malou dostat. Závidím druhorodičkám, které už vědí, do čeho jdou a ten porod už bude podle mě už o něco lehčí. Já mám zatím z porodu furt docela staženou prdku :D

landrea
13. dub 2011

@lucie_84 mas este dost casu, nacvicis uvidis,mne to slo lepsie az tak v 38, telo asi sa uz lepsie uvoolnuje

lucie_84
13. dub 2011

@landrea Tak doufám, že opravdu do toho 38 tt vydržíme a já opravdu povolím. Musíš pak hned dát vědět, jestli pomohl nácvik a jak k tobě přistupovali s tvou žádostí nestřihat. Jak se jinak cítíš? Už máš nějaké náznaky, že by už?

katie_25
13. dub 2011

@anicka1981 tak to je fajn, že ti kurz psychicky pomáhá a i epino.. já z porodu utím strach nemám, říkám si,že je to prostě přirozený .. tak snad mi to i zůstane 😉 jj i můj manžel půjd k porodu se mnou, také o sám navrhl 😵 a jsem zvědavá, na kolik budus epinem začínat 🙂

katie_25
13. dub 2011

@lucie_84 jj, i mě doktor říkal, to samé..příroda to má zařízený...jenže bohužel tady v HK je porodnice taky taková fabrika, tak se bojím, že budou chtít ,aby to bylo šup , šup a pak to asi bez nástřihu nejde..takže budu cvičit 🙂

anicka1981
13. dub 2011

@katie_25 a v ktorom si tyzni ?

anicka1981
13. dub 2011

@katie_25 vie, ja som sa ani nebla porodu ako takeho, hoci pri slove nastrih ma mrazi na chrbte, ale ja som mala strach z lekarov, ako verit im, som mala pocit, ze mi ublizit skor chcu, ako pomoct, ale ta porodna asistentka vo mne vzbudila taku doveru, ze strach neako zmizol, co je dobre, lebo dost mi to komplikovalo zivot, 😠 , a potom epino, je super vec, ako prejst porodom s minimalnymi nasledkami, tak preco to neskusit??? 😀 , ako naozaj som v psychickej pohode, a sa tesim z tehotenstva aj na to co pride po nom, na mojeho drobca 🙂

landrea
13. dub 2011

@lucie_84 ja aj pocity obcasne mam, ze mimi klesa nizsie, tlak na mechur vacsi, a panva boli, ale doki v dnesnej poradni vravel , ze mozno tyzdnik to vydrzime 🙂
skrateny krcok uz je , ale este neotvoreny 🙂

predvcerom som svojmu porodnikovi pisala mail,co by som si priala. a pisol ze moje poziadavky by nemali byt problem, ale vsetko zavisi od priebehu 🙂
tak aspon ze taky pristup ma , to je dobry zaciatok

katie_25
13. dub 2011

@anicka1981 jsem teď ve 33tt 🙂 jj, z toho nástřihu mám taky strach a aby se to pak hojilo a neměla jsem třeba ještě další vnitřní stehy a tak, tak proto jsem zvolila epino, aby se hráz stihla připravit :o))

anicka1981
14. dub 2011

@katie_25 presne, aj ja tak, to asi vsetky,ktore sme tu 🙂, a kedy s nim zacnes cvicit?, ja mam termin okolo 6.6,

katie_25
14. dub 2011

@anicka1981 já mám termín 4.6. ..příští týden začnu 🙂

danavan
14. dub 2011

Ahoj holky, mam doma epino z druhe ruky, v navodu jsem se dočetla, že se musí používat kondomy založené na vodní bázi. Nevíte prosím některá značku, kdo takové vyrábí? Stavovala jsem se v lékárně, ale paní byla moc "ochotná", že prý nevyčte na čem je kondom založený a že jí musím říct výrobce.....

lucie_84
14. dub 2011

@tandrea Tak to je prima, že porodník vypadal, že je nakloněný k tvému plánu. Máš výhodu, že máš svého porodníka. Já jsem také uvažovala o tom, mít porod domluvený s nějakým lékařem, ale chtějí za to průměrně 15 tis. a já bych ráda, pokud bude volný, nadstandardní pokoj a to je další částka kolem 12 tis., ty ceny jsou tu hrůza.

@danavan Já jsem si je objednala přímo na stránkách epino.cz. Zavolala jsem si tam a objednala kondomy i desinfekční čtverečky. Přijde mi to i tak hygieničtější, i když není epino použité a pak lépe prodejné.

@katie_25 Nespěchej na epino. Já jsem díky tomu, že nám hrozí předčasným porodem začala v 34 tt, pak jsem to konzultovala s kamarádkou porodní asistentkou a ta mi říkala, že se má používat opravdu až kolem 36 tt i díky tomu, že se pomalu i porodní cesty připravují a jde to o něco lépe a i když se všude píše, že si tím nemůžeš nic způsobit, né nadarmo na návodě píší 3 týdny před porodem, to samozřejmě i proto, aby se vyhli případným potížím s předčasným porodem, protože v té době už je miminko vyvinuté. Pak jsem si volala i přímo na distributora a konzultovala to s nima. Já jsem si díky nafukování epina pomohla k otevírání čípku a vylezlé žíle. Holky tu nacvičili i za 14 dní, tak oprvdu zbytečně nespěchej.

danavan
14. dub 2011

@lucie_84 Děkuji moc za radu! 🙂 Koukám na jejich stránky a nic takového tam nemůžu najít, že by přímo nabízeli..... Koukám špatně? A kolik to prosím stálo?

vejinka
14. dub 2011

ahojte dievcata zbezne ctjam a kukam ze mame tie iste pocity pred ako ja..je to normalne. Prveho syna som mala kp takze cisar porod pod narkozou cize nic som necitila po zobudeni strach o dieta potom bolesti neskori nastup laktacie zle prisavanie malo mlieka a strasne bolesti celeho mojho ja. Po dvoch mesiacoch pohoda lahoda s mlieckom som bojovala stale no nakoniec sa mi podarilo kojit 18mesiacov.potom som zistila ze som tehu. Pred porodom depky ako to zvladnem nemam vydrz necvicim nebeham proste nesportovy typ.prisiel den d. Bolesti dost slabe no sla som otvorena na 4 prsty o stvrtej rano.o osmej na osem a bolesti stale slabe teda ja som bola pripravena na ukrutnu bolest a ta nechodila alebo neviem lebo hodnoty ukazovali cez 100 kontrakcie silne silne ako svina ale stale priliz velke pauze medzi nimi cize vydych a bolest prec chodili cca kazdych desat minut s muzom sme vtipkovali az dokym mi neprepichli vodu. Ale nic sa nedialo kontrakcie na moj vkus slabe navyse som sa prestala otvarat.cakali do pol jednej potom pichli vyvolavacku behom minuty sa vsetko zmenilo uz som nebola taka hrdinka ze bolest nic moc nastupili kontrakcie kazdu minutu a trvali 50sekund stasna bolest dootvarala som sa rychlo a posledne tri kontrakcie som uz plakala od bolesti co som neemohla vydrzat sice som predychavala ale nepomahalo uz som zacala tlacit bezali do dokiho a ten ze do minuty je maly von zatlacte poriadne ako najviac viete.nemala som epi.stlacil brucho a maly vyletel mal 4200g a 53cm.nastrihli ma az po konecnik a zasivanie strasne bolelo porodenie placenty som ani necitila. No po par dnoch v bolestiach od spodu mi zistili ze mam zapalene sitie a rozpadavalo sa o tyzdni mi robili rekonstrukciu hradze.tu bolest neprajem nikomu na svete.umrtvenie nezabralo.sili ma ja som strasne kricala od bolesti.v porovnani s porodom bolo toto neporovnatelne horsie.ale prezila som.vysla mi aj zlata zila ktoru mi kazali pri sprchovani zatlacat dnu.po par mesiacoch sa vsetko zahojilo a zacinam si konecne uzivat aj sex.dovtedy sa nedalo.stipalo palilo.hojenie trvalo 4 mesiace.takze kocky nebojte sa.niekto ma porod rychly ale po nom sa vsetko este len zacina.kazda sme ina a ziadny porod nieje rovnaky.este dodam ze som pila caj z malinovych listov a som si ista ze preto som mala taky porod.nebyt problemov po nom tak idem este raz.takto uz nikdy.

anicka1981
14. dub 2011

@katie_25 ja tiez tak neako planujem, 🙂, moja mamka robi v nemocnici, akurat dnes sa isla pytat za jednym porodnikom, ci budem moct k nemu chodit na poradne a prietoky, ked ma moja gyn. posle uz na poradne do nemocnice, tak som zvadava,,,, ze vraj je vyborny aj na cr, a aj na normalne porody, tak uvidim co mi povie, ze ako to somnou vyzera, 🙂.ze ako to vidi on, sa bojim, ze maly bude valibuk, ja som teraz v 32 tt a maly mal v 30 tt 1900g, takze aj preto mi posunuli termin, ze pride skor,,,,,

peknykvietok
14. dub 2011

Ahojte, predám epino v záruke do 6/12. Som prvá majiteľka. Cena aj s poštovným 50 eur, prípadne dohoda. 🙂

anicka1981
14. dub 2011

@vejinka ale u nas vatsinou, ked si uz raz rodila na cr, tak rodis na cr aj 2x , a to si mala velke babo, neiviem preco nerobili cr, je to strasne, ze mas aj jazvu na brusku a este aj dole,,,,,:( ja osobne si myslim,z e jazva tam dole je horsia, a viac boli, ,,, neviem skusenst s tym este nemam,,,,,

katie_25
14. dub 2011

@lucie_84 opravdu? páni, ani se mi nechce věřit, že se to dá nacvičit za 14 dní
@anicka1981 jéé to naše cácorka měla ve 30tt jen 1397g 😀

landrea
14. dub 2011

@danavan skoc do drogerky, kde si mozes sama kuknut, primeros vyraba lurikanty an vodnej, isto bude mat aj kondomy lubrikovane tym na vodnej baze..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru