EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kami1984
30. kvě 2011

@vdovec asi budu pak merit obvod metrem🙂)
lubrikant jsem nezkousela,tak tim to nebude,mozna jsem to nenafoukla tak moc,prece jen bylo jeste brzo k porodu.. poradne to zacnu zkouset tak za 10dni...
dekuji za pomoc

misala
30. kvě 2011

dobry den o epi nu jsem se dozvedela teprve vcera chtela bych se zeptat jaks e to pouziva a od kdy je vhodny asi tak zacit, a jestli stimmate nejake zkusenosti, jako jestli to oprvadu pomohlo dekuji moc za odpovedi:]
🙂

vdovec
30. kvě 2011

@misala holky si to tu hodně chválí.. si přečti kousek diskuze.. jinak o požívání mrkni na stránky epino.cz

ladislava51
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bee9
30. kvě 2011

Ahoj holky, koukám, že už to tady máte některé za pár, kdyby někdo pak prodával Epino prosím písněte, plánuju ho taky pořídit 😉

ikarkulka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ikarkulka
30. kvě 2011

@bee9 v bazaru jsou nějaké inzeráty na epino, mrkni tam 😉

bee9
30. kvě 2011

@ikarkulka dík mrknu, ale na pořizování mám ještě trochu čas🙂

ikarkulka
30. kvě 2011

@bee9 tak epino se ti nezkazí ani neztratí 🙂

stula007
30. kvě 2011

@lucie_84 asi si ty lakmusový papírky pro jistotku pořídím🙂
@kami1984 Mně balónek taky vyjíždí a to jsem bez lubrikantu. Jediná pomoc je to přidržování. Ještě mi pomáhá zdvihnout pánev (cvičím na zádech). Na začátku jsem proti vyklouzávání volila zasunout balónek hlouběji, ale raději doporučuju moc hluboko nezavádět a raději přidržovat.
V návodu uvádějí balónek zavést do půlky, tak se toho teď držím.

romcovaklarka
30. kvě 2011

Ach jo, tak ve čtvrtek jsem se radovala, že jsem se dostala na 8, a od té doby žádný pokrok naopak zase o 0,5 cm hůř ☹ Nějak jsem to asi zakřikla... A včera mě to při tom docela pálilo, tak nevím jestli nemám toho nechat, anebo pořídit lubrikant...

anicka1981
30. kvě 2011

@ikarkulka ahoj, aj ty si cvicila s epinom ?, smiem sa spytat aku mas s tym skusenost?

ikarkulka
30. kvě 2011

@stula007 mně pomohlo cvičit v podřepu, resp. na kolenou, balonek jsem jakoby přisedla 😉

@anicka1981 ano, cvičila jsem. ale bohužel jsem nakonec skončila na sále a rodila císařem, takže v praxi neověřeno. ale měla jsem díky tomu víc sebedůvěry, porodu jsem se nebála.

sussanah
30. kvě 2011

@misala na zkusenosti se muzes kouknout i tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-p...
Zatim je odpovedi docela malo, ale alespon je to na jednom miste 😉

lucie_84
30. kvě 2011

@anicka1981
Už je to lepší, ale chodit po porodu, kdy to máš dole přece jen poněkud podrážděné s žilkou na záchod je dost nepříjemné, ale už se to srovnalo a žilka se pomalu hojí.
Jinak už se pomalu zajíždíme a děláme si režim, ale ty začátky nebyly úplně snadné. Ještěže jsem měla doma partnera, který mi pomáhal, bez něj by mi minimálně jeho ruce chyběly. Jinak mi malá - musím to zaklepat - docela dobře spinká, v noci se budí až po 4,5 hodinách, takže nás nechá i relativně vyspat a kromě vyrážky, slzícího očíčka a prdů nás ani nic jiného netrápí.

anicka1981
30. kvě 2011

@lucie_84 no to verim, ale je naozaj fajn, ze to bolo bez natrhnutia, alebo nasthihu, to by bolo este tazsie a bolestivejsie, som rada, ze sa vam dari, moja zilka, je stale na tom istom, beriem detralex, takze je pod kontrolou, 🙂 no a po porode sa tiez modlim, aby sa neako zrovnala,, inac ja cakam, kazdy den kedy to pride, uz som z toho netrpezliva, spacialne, ked ma uz par x vystrasil 🙂),. tak uvidime, kedy sa rozhodne vyst, 🙂, ale uz je to pre mna naozaj vycerpavajuce najma v tomto teple,,, nemozem v noci spat,, ani si najst pohodlnu polohu v ktorej by som vydrzala dlhsie ako 5 min,... tak sa drzte,,, drzim vam palce,,,a tie male bolacky nalickej sa rychlo zahoja, predsa je to len sok, vyliezt z tepleho a bezpecneho bruska madzi vsetky tie bacily tu vonku, 😉

anicka1981
30. kvě 2011

@ikarkulka no ja si tiez verim,,, 🙂 uvidime, teraz, ked uz mam natrenovane, tak dufam, ze sa cr vyhnem, hoci predpol rokom sa mi cr zdal ako vykupenie mojich nocnych mor,

disaster
31. kvě 2011

Ahoj holky, včera při cvičení se mi stalo, že jsem na balonku měla jakoby lehce růžovej výtok, nestalo se vám to někdy? Nebylo to nic silnýho, ani špinění se nerozjelo, ale trochu mě to zaskočilo, takže sem nafoukla jen jednou a raději toho nechala. Možná nějaký podráždění, nevím.. Ale říkám si, jestli s tím někdo nemáte zkušenost. Díky...

sussanah
31. kvě 2011

@disaster nemohla to byt pocatek hlenove zatky? To byva prave tak trochu naruzovele. Ja mela nejprve hodne naruzovely vytok a pak (druhy den?) odesla cast zatky. Ono celkove ty posledni 2-3 tydny byvaji hodne vytoky, ale pokud to nebyla krev ani spineni, tak bych nestresovala.

disaster
31. kvě 2011

@sussanah Vidíš, to mě nenapadlo. Možná by to mohlo být ono.. Dnes dám při cvičení větší pozor, nebudu zavádět tak hluboko a uvidíme. Díky za uklidnění...

nemue
31. kvě 2011

Ahoj holky, tak i já se přidávám ke cvičení s epinem. Od minulého týdne piju maliník a dnes jsem prvně začala s epinem. Zatím z toho teda mám rozporuplný pocity. Dnes jsem nafoukla jen na 5cm, ale doufám, že to bude postupně víc. Balónek mi vyjížděl, tak jsem ho musela přidržovat, ale četla jsem, že to některé děláte taky tak. Snad to tedy dělám dobře.
Jak dlouho cvičení provádíte? Já vydržela deset minut 😅

stula007
31. kvě 2011

@disaster Snad to nic nebylo. Troška špinění je prý běžná a nevadí. Jsme holt víc prokrvené. Horší by to bylo, kdybys krvácela jasně červenou barvou.
Jinak já hlásím včera a dnes 8.
@nemue Taky to vydržím 10 min a pak končím. Na začátku každého cvičení začnu třeba na míň a pak se postupně dostávám na vyšší číslo.
Taky to tak máte? Že hned nenafouknete balónek na hodnotu z předešlého cvičení?

nemue
1. čer 2011

Tak dnes jsem cvičila 12 minut a dostala se na 5,5cm 😉
@stula007 Já to teda tak dělám, že začnu na úplném minimu a postupně dofukuju až dokud je mi to "příjemný", tam vydržím 3 minutky a pak zkouším dofouknout dál. Ale jestli to tak má být, to nevím 😕

anicka1981
1. čer 2011

ahojte babenky, ja mavam casto poslickov, tak cakam kedy to uz pride naozaj 😠 Zajtra mam poradnu , si myslim, ze tam zistia, ze krcok je uz otvoreny, hoci asi nie na 4 cm, 🙂, tak som zvadava.
Cvicim uz len kazdy druhy den, a som na 10, dalej neidem.
Drzim vam palce s cvicenim, mne to islo rychlo.

vdovec
1. čer 2011

@anicka1981 tak ja mam taky KO zitra.Asi zjistim, kdy mi budou mimco vyvolavat. Teda vubec se netesim.Doufala jsem,ze porodim nejpozdeji na MMD 🙂. Porad mam bricho nahore a cipek tak 2.

dulkagabulka
1. čer 2011

@anicka1981 hmm..ono tie posledne dni su naozaj tazke...
Anička, ak by si aj otvorena nebola, skus byt trpezliva...a doveruj svojmu dietatku,že ono VIE kedy sa ma narodit a že ked bude pripravene, da signal tvojmu telu...
v pripade, že budu dobre prietoky a babatku sa v brušku bude dobre darit, skus sa vyvarovat vyvolavanemu porodu...tam su kontrakcie vzdy silnejsie a dlhsie- čim sa cca o 50% zvyšuje predpoklad CR i ostatnych komplikacii/kliestoveho porodu, nastrihu a pod./.
teda vyvolavat iba vtedy,ked by bol na to zdravotny dovod- nie to,ze uz je termin, alebo ze je dietatko "už" velke...

romca13
1. čer 2011

holky ,, konzultovali jste používání EPI NO s vaším gynekologem nebo na předporodních kurzech???

vdovec
1. čer 2011

@romca13 ja jo,ptala jsem se svy doktorky jestli muzu a ona rikala, ze jo. Ale ptala jsem se na posledni poradne,nikam jsem se cvicenim nespechala.

romca13
1. čer 2011

@vdovec právě že moje vedoucí se na to ptala na několika místech, má měsíc do porodu a moc jí to nedoporučovali,,,, já na to teda četla jen samou chválu, tka jsem jí o tom říkala tak se právě na to ptala,,,,

stula007
1. čer 2011

@romca13 Můžu se zeptat, proč jí to nedoporučovali? Co jí řekli, že z jakých důvodů to nedoporučují?

romca13
1. čer 2011

@stula007 no prý se poškozuje zevnitř sliznice,, z venku to prý nejde vidět,ale zevnitř je to prý poškozeno,,, vůbec nevím co si o tom myslet,, a to má právě mladou dalo by se říct moderní doktorku,,, pochopila bych kdyby to byla starší generace, tak je jasné, že cokoliv nového můžou zavrhnout,,,, tak nevím, proto se ptám, jestli jste se třeba ptaly a jestli to někdo také nedpoúoručuje, jelikož jsem se zatím setkala jen s dobrými ohlasy,,, ale jen od spokojených uživatelek, nikoliv od doktorů

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru