EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lowike
29. lis 2011

@zajaciq tiež som začala v 36. týždni. Dnes som 37+6 a podarilo sa mi 8cm 🙂 - no keď tak nad tým rozmýšľam, neviem, či potom funguje viac cvičenie s epi-nom alebo hormóny, keď to ide tým lepšie, čím vyšší týždeň 😎

@wieruss vitaj späť 🙂 - doma je vždy lepšie ako v nemocke 😉

wieruss
29. lis 2011

@lowike dakujem, aj ja som rada ze som doma .. v nemocke sa malicky skoro vobec nehybal len sa tam pucil a dnes mi krasne skace cely den v brusku ako som doma... aj on je spokojny 🙂 a mas krasne nacvicene.... ved mas este 2 tyzdne cas, to povoli bez problemov uvidis 😉

zajaciq
30. lis 2011

@lowike myslim si, ze pomaha aj aj. pocula som ako moj porodnik povedal pocas porodu pred ostatnymi (mala som tam nejakych studentov alebo mladych dr.), ze aha vidite aka elasticka hradza.. 😀 takze to nema kazda, sak som sa riadne namakala s tym epinom.. 😠 😎 😀
vela trpezlivosti vsetkym ! 😵

lowike
30. lis 2011

@zajaciq tak potom musí pomáhať 🙂
dnes som sa dostala už na 8,5 (ale po zmeraní krajčírskym metrom to bolo len 25cm ..), ale už verím, že to dokážem 😎 . Bola som na kontrole, vraj som úplne zatvorená a to som dnes 38+0, tak sa už znova nebojím pôrodu 🙂

aksniteb
30. lis 2011

Hlásim sa ako nová majiteľka epina 🙂 ale počkám s cvičením do nedele, kedy začínam 36 týždeň, zatiaľ idem prečítať vaše skúseností s cvičením ...
Dúfam, že sa pridá tiež nejaká tehuľka s termínom v januári, nech nezačínam sama.

sue007
30. lis 2011

No já na sobě vidím,že když mě to baví,mám na to čas a klid a prostě náladu,tak to jde o dost líp,než když si k tomu sednu/lehnu jen abych prostě procivičila,to ne jen,že se pak nehnu,ale dám spíš míň a je mi to míň příjemné,tak že to dřív zabalím.Tak mám pořád hafo času,ale abych to tímhle mým laxním přístupem trochu nepohnojila 😒 Mám pocit,že toho mám tolik,že dělám všechno na půl 🙂

Aksniteb-máme podobný termín,takže se tady určitě ještě uvidíme,já začala už minulý týden.

Wieruss-přeji krásné pohodové poslední dny doma a klídek,pohodu a pak příjemný porod,to je jasné 🙂

bell2
30. lis 2011

@aksniteb Ahoj, zacinam v pondeli, to budu 35+1 tt😉 Zatim se uz 14 dni prolejvam malinikem, bastim lnene seminko a od pondeli masiruju hraz...jsem z toho trochu nervozni, ale doufam, ze mi to pomuze 😉

aksniteb
30. lis 2011

@sue007 a v koľkom tt si začínala? pozerám, že už máš celkom hodne nacvičené, takže do termínu určite v pohode 30 cm zvládneš 🙂

@bell2 teším sa, že nebudem začínať sama

bell2
30. lis 2011

@aksniteb No musim rict, ze kdyz jsem byla min tyden v poradne, tak mala mela obvod hlavicky uz skoro 32 cm, tak jsem se docela vydesila, kolik bude mit pri porodu...doktorka me nastesti uklidnila, ze to tipuje na mensi miminko...pry v terminu max 3,5 kg 😉 I tak mi ale nacvicenych 30 cm prijde malo, a to se vic ani neda :-\ Budu spolehat, ze zamakaji hormony 😉

sue007
30. lis 2011

mno,začínala jsem asi před 10 dny,ale necvičím každý den.Dneska jsem nedala ani těch 26,takže jak kdy...zkusím v pátek a od pondělka se budu snažit každý den,jestli to časově půjde.Když jsem dala poprvé těch 18 a po druhé taky,tak jsem tomu ani moc nevěřila,ale pak se to hlo.Na druhou stranu,mám zas jeden porod za sebou,takže by to jít líp logicky mělo.

bell2
30. lis 2011

Muzu se vas zkusenejsich zeptat...co EPI-NO a hygiena? Tim myslim...pouzivate vzdy kondom nebo balonek nejak desinfikujete, prip. jak a cim??? Diky moc $😉

wieruss
30. lis 2011

@bell2 paaaani, malicka ma teda pekne velku hlavicku ... moj maly ma teraz 34 😅 a 3350g podla posledneho merania, takze som len rada, ze to pojde snad dobre 🙂 30 mam nacvicene, teraz som sice par dni nemohla cvicit , ale zajtra verim, ze to pojde bez problemov s cvicenim ... inak dezinfikujem epino vzdy pred cvicenim liehom z lekarne, cvicim s kondomom, potom zas ocistim liehom a dam do tasticky 😉

@sue007 dakujem , uzivam si to, ale vyzera to tak ze na termin asi nepojdeme ... dnes na monitore len minimalne kontrakcie, takze sa pojdem poprechadzat, pijem liter cajiku denne, sem tam ponatieram olejickom hradzu a myslim pozitivne 🙂
@aksniteb prajem vela uspechov, nech sa dari pri cviceni 🙂 je to urcite sikovna pomocka ... mne dodala vela odvahy a hlavne viem, ze co mozem cakat za pocity pri porode (aspon priblizne aky tlak kde a aky pocit pri tlaceni)

aksniteb
30. lis 2011

@wieruss ďakujem, tiež som si ho kúpila hlavne kvôli tomu, aby som bola lepšie pripravená na to, čo ma čaká pri pôrode (a samozrejme by som sa tiež rada vyhla nastrihnutiu)
tie kondómy používaš nejaké "špeciálne" alebo stačí kúpiť obyčajné v drogérii?

wieruss
30. lis 2011

@aksniteb mozu byt lubovolne, ale lubrikovane moze byt len na vodnej baze... ja som si objednavala z netu 🙂 lebo sa mi nechcelo traposit v obchode s bruchom vyberat kondomy hehe

bell2
30. lis 2011

@wieruss No ona doktorka rikala, ze je to uplne normalni velikost v tomto tt, ze ted uz by hlavicka moc rust nemela...ted uz se budou jenom kulatit tvaricky. Tak doufam, ze nekecala 😉))

wieruss
30. lis 2011

@bell2 jaj , som myslela ze este rastie 😅 😀 a licka to ano, aj nas maly je ako syslik podla toho co som videla na chvilenku na sone 🙂

ribana2
1. pro 2011

ahojte, len taká otázočka...teraz neviem, ako a či dobre merám...lebo keď zoberiem krajčírsky meter a odmeriam obvod tak tam je 29 cm, ale keď tak od oka odmeriam priemer tak to je 7,5-8 ..ako to mám teda merať? 😀 na to ze už som taký týždeň by som mohla byť aj vzdelanejšia heheheheh 😀

rebelie
1. pro 2011

@ribana2 Ten krejčovský metr je nejspolehlivější, měřit průměr je hroznej odhad... a pokud Tě zajímá průměr, protože některé holky uváděj své pokroky v něm, ta jen vydělíš naměřenou hodnotu číslem 3,14 a víš průměr taky a mnohem přesněji...

sue007
1. pro 2011

no já zjistila- mám dva metry-že každý měří trochu jinak 🙂 Já to Epino jen omyju před i po teplou vodou a mýdlem,já nevím,ale před sexem si ho ten můj taky nepolívá lihem 😀 Minulé těhu jsem se 9.měsíc jezdila koupat na písák a doktor mě ujistil,že přiroda to má tak zařízeno,že se bát nemusím-pokud teda netrpím nějakými potížemi a vše probíhá,jak má.

ribana2
1. pro 2011

@rebelie tak potom to je super pokrok, že 29 cm...lebo keď som dávala stále akotaký odhad tak to bolo 7,5-8 a z toho som bola smutná..lebo som sa nikam neposuvala 😀 dík moc 🙂

rebelie
1. pro 2011

@ribana2 29cm je skvělej výkon! Trochu závidím 🙂. A je to jak píšeš, ty pokroky v průměru se zdaj malé, navíc je člověk přesně neodhadne, takže může mít pocit, že to nepostupuje a přitom, když si to přeměří krejčovským metrem, může se radovat skoro z každého milimetru...

rebelie
1. pro 2011

@sue007 Tak teplá voda s mýdlem je určitě dostačující, s tou hygienou se to tak hrotí proto, že se epi-no prodává dál... (a přeci jen manžela taky nepůjčuješ cizím ženštinám, že).

sue007
1. pro 2011

😀 😀 to doufám. Jinak to je jasný,já ho mít po někom nebo v plánu prodat dál,tak taky asi používám ty prezervativy,je to takové pohodlné a hygienické řešení.Nechám si ho ale pro případ,že by někdy bylo třetí mimi,i když v plánu to není 🙂 Mluvím o Epi-nu,ne o mužským : ))

evina_plus_jedna
2. pro 2011

ahojte holky, hlásím se do klubu, dnes ráno jsem začala, jen tak zkušebně... výsledek 18,5cm, asi nic moc, ale pořádně sem nevěděla co si můžu dovolit a trošku mě zaskočil ten tlak, když leze balónek ven 😕 Nicméně před chvílí jsem to prubla znovu a hecla se na 20cm, což mi přišlo jako absolutní maximum 😅 zítra dám asi pauzu a pak budu pokračovat. Nebo cvičíte pravidelně každý den?

wieruss
2. pro 2011

@evina_plus_jedna wau, teda sikulka 😨 ja som prvy krat dala 15 ... zo zaciatku som cvicila kazdy druhy, treti den, ako kedy ... teraz ku koncu uz pravidelnejsie, ale teraz som tyzden vobec necvicila kvoli tomu, ze som bola v nemocnici a dnes pohodicka som dala svojich "10" 😀

evina_plus_jedna
2. pro 2011

@wieruss tak to jsi mě povzbudila, že jsi se dostala z 15 na 30, já to na tu 30 zkoušela pak nafouknout a krapet mě ta velikost vyděsila 😨 snad budu tedy zdárně pokračovat 🙂 určitě budeš mít pohodový porod.. paráda je, že můžeš být úplně v klidu, tím pádem půjde jistě všechno hladce 😉 koukám, máš to asi za pár, což? tak držím moc pěsti!

rebelie
2. pro 2011

@evina_plus_jedna Tvoje začátky vypadají velmi slibně... a to zkušební nafouknutí na 30cm jsem udělala taky a pocit stejnej... takže to nedoporučuju...
@wieruss Myslím na Tebe a těším se, až nám sem budeš psát radostné zprávy o narození miminka... (a mám nakonec opravdu dobrej pocit z toho, žes tu porodnici omrkla takhle předem a věřím, že se tam s nimi nějak domluvíš a všechno proběhne v klidu).

bell2
3. pro 2011

@evina_plus_jedna Vcera jsem EPI-NO zkusila poprve a dala jsem podle toho meritka cca tech 15-16 cm...nic moc, ale ja spis vlastne chtela zkusit, jake to je a trochu jsem se bala, abych si neublizila 😉 No a zadna hitparada to teda nebyla, tak snad se to postupem bude pomalu zlepsovat 😉

verbalinka
5. pro 2011

Ahojky, plánuju taky cvičit s epinem - chtěla bych si ho koupit v polovině ledna, tak kdo máte podobně termín a budete chtít prodat, tak dejte vědět 😉

rebelie
5. pro 2011

@verbalinka Myslím, že u mě jedno epi-no tak za týden bude...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru