EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
6. led 2012

@beruskaev určitě seženeš, mělo by to být čiré a v popisku napsané že ej to na vodní bázi. A určitě ti to půjde, s chutí do toho 🙂

beruskaev
6. led 2012

@andelka děkuju, mám z toho trošku strach, ale snad to po prvním cvičení opadne 🙂

svanhild
6. led 2012

@majka12 já bych měla zájem🙂

x_martyna
6. led 2012

@aksniteb nacvičené som mala 28 cm a malý mal obvod hlavičky 33 cm. Nástrihu som sa nevyhla - 8 stehov. Zvnútra som sa ale nepotrhala a musím povedať, že ako som bála nástrihu, tak nič hrozné to nebolo. Ani potom. Bolo to trochu cítiť, ale postojačky som nejedávala 🙂 Musím ešte podotknúť, že niektoré baby hovorili, že je to fajn aj v tom ohľade, že človek vie, čo ho čaká pri tlačení. Tak myslím, že to je nebe a dudy. Nebe je epino a dudy je samotný pôrod 🙂 Každopádne keby som ešte niekedy šla rodiť, budem cvičiť opäť. Človek nikdy nevie 🙂

x_martyna
6. led 2012

inak epino stále predávam, tak ak by mal niekto záujem ....

bell2
6. led 2012

Tak dneska 29,5 cm a Kaju to cviceni asi docela rozcililo, protoze, co jsrm docvicila, tak tam vyvadi sileny veci 😉

qitecek
6. led 2012

@x_martyna "Musím ešte podotknúť, že niektoré baby hovorili, že je to fajn aj v tom ohľade, že človek vie, čo ho čaká pri tlačení. Tak myslím, že to je nebe a dudy. Nebe je epino a dudy je samotný pôrod " Tak s tím naprosto souhlasím!! 😀

konsa
7. led 2012

PRODÁM Epino Delphine - cena 1.500 včetně poštovného, používaný vždy s kondomem.
Pište do IP. Díky.

petja
autor
8. led 2012

Dnes začínám 36tt a zkoušela jsem cvičit.Mám z toho radost

beruskaev
8. led 2012

@petja tak to je super. Mi dorazí epino v pondělí a taky na to najíždíme, tak jsem zvědavá jak to půjde..

dzejnyy
8. led 2012

Tak jsem nakonec EPI nestihla moc vyzkoušet. Jonáš se rozhodl jít na svět už teď v úterý. A byla to pěkná rychlovka, tedy praskla mi doma voda, než jsme se dostali do porodnice a sepsali papíry, tak uběhly 2 hodiny, kdy se nic moc nedělo. Pak už jsme stihli sotva klystýr, monitor mimi chtěli natočit ještě znovu ve 21 h, protože ten na příjmu se nepovedl. Ale nestihlo se nic 🙂 ani pořádnou sprchu jsem si nestihla dát a už se tlačil na svět. Bylo to asi tak celé na 20 minut, na porodní plán nedošlo, protože nebly na nic čas 😀 vlastně prima zážitek 🙂) 21:02 byl Jonáš venku, jako rybka, hráz zůstala v celku, mám jen nějakou 2 cm prasklinku uvnitř, kterou mi šili. Chvíli jsme bojovali, aby nám mimčo neodnesli, ale dohodli jsme se, a užili si ty nádherné 2 hodinky, ze sálu jsem odešla po svých. Pohodový porod všem!!!

petja
autor
8. led 2012

@dzejnyy Tak to je fajn,že ste vybojovali svoje právo zůstat s miminkem už od první chvíle! Zajímavý,že jsou ještě porodky proti tomuto zbrojící 😕

andelka
8. led 2012

@dzejnyy to je krásný 😵 měla jsem hodně podobný porod, i ty dvě hoďky jsme byli spolu, ale neměla jsem ho na bříšku a to mě mrzí ☹ snad se mi příště podaří toho vyjednat více 🙂 A snad i nástřih nebude.
My nestihli žádnou přípravu, ani klystýr, ATB byly přednější 🙂
Gratuluji k chlapečkovi 😵

bell2
8. led 2012

@dzejnyy Gratulace velika...to je super 😉 Moc ti to preju a uprimne zavidim, ze uz to mas za sebou 😉 Ja vcera konecne dala 30 cm a ted uz Kaju premlouvam k vylodeni 😉

mija_jami
8. led 2012

@dzejnyy
Pridávam sa ku gratulácii. Užasný pôrod, brala by som taký , ktovie čo ma čaká :O)

mija_jami
8. led 2012

Ja tu moju hradzu nechapem, 3dni som sa držala na 17cm, potom na dalši den som luskla rovno 21a teraz už 3dni zasa stojim na tej 21. Uvidime dnes, keby som zasa dala 4cm naviac, tak sa nenahnevam, ale mam pocit že budem vdačna aj za pol cm :O))

bell2
8. led 2012

@mija_jami Ja tyhle skoky taky zazila a mam pocit, ze na to melo docela vliv, jestli jsrm byla pred cvicenim napr. ve vane nebo ve sprse, tj. zda byla hraz trosku nahrata anebo to slo znatelne lip, kdyz jsem byla ten den na velke...proste tam ten balonek mel logicky vic mista 😉 Ale neboj...pokroky budou 😉

innka09
8. led 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat... tie co ste pouzivali epino delphine plus, vyuzili ste ho aj po porode?

dzejnyy
8. led 2012

@petja No nejvtipnější byl okamžik, kdy asi 3 asistentky nebo kdo to tam všechno byl moc nezafungovaly, chtěla jsem malého nechat na břiše a aby ho zabalili u mě. To byl děsnej problém. Tak mě manžel přikrýval donesenými ručníky, které ale podle nich byly studené. No ono jo, protože jsme tam byli fakt jen chvilku, tak jsme chtěli ty osušky z nahřívacího pultíku, aby je daly na mě s mimčem a to vůbec nechápaly... Ale docela chápu ženy, které jsou po porodu opravdu vysílené a bojovat ještě s lékaři o svá práva a práva na své vlastní miminko je obtížné... a hlavně vědět, že si musíte o ponechání miminka říct a v ten okamžik Vám podstrčí podepsat papír o převzetí odpovědnosti.

dzejnyy
8. led 2012

@andelka 🙂 díky moc

dzejnyy
8. led 2012

@bell2 Jonášek byl droboučkej, žížalka 50 cm, 2610 g, protože nestihl nabrat. Hlavička byla ale tuším 35 cm

petja
autor
8. led 2012

@dzejnyy o převzetí zodpovědnosti za co? Za vlastní dítě? To je snad automaticky narozením,ne? Takové papíry můžeš podepsat snad už na porodopise,ne? Nechápu 😕

petja
autor
8. led 2012

@dzejnyy je to byl lehoučkej prďola. Já třeba nechci aby mi mimčo po porodu měřili,u nás s porodními přáními není celkem problém.já nechtěla ani koupat,děti sem u sebe měla od porodu už nepřetržitě

mija_jami
8. led 2012

@bell2
Ja mam podmienky v podstate stale rovnake, cvičim večer pred sprchou, lebo ten lubrigač aj tak musim umyť.A na velku chodim ako hodinky, vždy rano dam pohar vody a už aj idem :O)) Dnes sa skok nekonal, nejaky pol cm som dala naviac, ale teda dostat ten balonik von mi dava dobre zabrať

mija_jami
8. led 2012

@dzejnyy
Ja tiež chcem aby mi maleho hned priložili. Ked som bola v porodnici na dni otvorených dverí, tak nam povedali že to teba konzultovať dopredu s primarkou a priniest si nejaku deku. Ked som ale volala primarke že sa s nou chcem stretnuť, tak ona zasa že načo že to si mam potom povedat sestričkam ked už budem rodiť. No tak dufam že potom nebudem musiet s nimi bojovať ako ty. Ja som si zabalila jednu velku latkovu plienku a deku. Tak snad im to bude stačiť :O)

andelka
9. led 2012

@mija_jami
@dzejnyy my to proberem s dulou, a prostě budem mít všechno s sebou, aby nemohly kecat že an to nejsou připravení. Navíc vím 100% že všechno co chci v té porodce jde, jen si člověk musí říct. Minule fakt nebyl čas s nima něco probírat dopředu a po porodu jsem byla tak zblblá, že mě to vlastně ani nenapadlo a nechala jsem všechno na nich. Jen teda malý se nechtěl přisát když mi ho dali, tak pak jak po šití všichni odešli jsme si prcka z lůžka vyndali sami a přiložili a už to šlo. 🙂

petja
autor
9. led 2012

Tož to je sila holky,deku? Toho snad mají v porodce habakuk,ne? U nás je asi více teplo,ale mimi normálně položí na bříško,přikryjou co mají.

sue007
9. led 2012

Ahoooj,tak nám konečně po stěhování zapojili internet.Jsem pořád dva v jednom,už je to dlouhé a navíc se mi přihodilo 1.1. něco hrozného 😒 ,neměli jsme ještě smontované skříně a já si nechala Epino pod umyvadlem no a po návratu z návštěvy byl celý obsah skříňky vytažený od našeho pejska a epi-no na obou koncích rozžvýkané 😀 Se tomu teď směju,ale zároveň mě to děsí,protože jsem už 10 dní necvičila a bojím se,že to bylo vše zbytečné.Od toho 1.1. si říkám,že už snad každý den porodím,ale pořád nic a já mám pocit,že těch nacvičených 29-30 prostě jen ztrácím a že to bylo vše zbytečné ☹ Investovat do nového mě ani nenapadlo,když mám termín každým dnem,ale jsem teď z toho trochu na nervy.Dám pak určitě vědět a všem,co už mají mimčo venku moc gratuluji a Bell držím palečky.

bell2
9. led 2012

@sue007 Díky moc 🙂 Tak nevím, jestli tě mám litovat nebo se smát 😀 Nebála bych se, že cvičení ztratilo účinek...ke konci se ty svaly hodně uvolňují...bude to v pohodě...pro lepší pocit klidně zkus třeba ještě masírovat hráz 😉
Já už na ten porod čekám jako na smilování...ty poslední dny jsou nekonečné 😒 A hlavně vůbec nemám pocit, že by se Kájuš chystala ven...cítím se úplně v pohodě 😉

beruskaev
9. led 2012

@sue007 psík je koumák.. Já myslím, že to co jsi natrénovala se určitě někde projeví, ono se to zase tak rychle nestáhne, to bych se nebála a @bell2 má pravdu, masíruj hráz, bude to v pohodě, hlavně si nepřipouštěj žádné blbé myšlenky a mysli pozitivně, máš nacvičeno, porod bude v pohodě 🙂 Držím palečky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru