• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

EPI-NO

13. března 2017 
@andelka
@zdeniii holky díky moc...ted mi psala jedna PA,že balonek sice funguje u porodu,ale tím jak roztáhne pochvu je pak nahouby sexuální život...máte zkušenost???????
16. únor 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luckap123 čauky,opravdu nechápu,jak může takto neobjektivně PA ´´radit´´! Má vlastní zkušenost?! Hráz je sval a jakožto nadále neposilovaný se opět stáhne do své velikosti. Já po třech dětech a třech cvičeních s epinem,donedávna používala tampony mini.Pochybuju,že teď to bude jinak..
Nahouby sex je po zmršeným nástřihu a šití
16. únor 2012 ve 13:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petja díky moc za uklidnění,já sem rozhodnutá do epina jít tak snad mi pomůže :slight_smile:
16. únor 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@luckap123 určitě a právě možná to ´´zdlouhavé´´ pročítání diskuze ti dodá na odhodlání a budeš číst,že to opravdu funguje :wink:
16. únor 2012 ve 14:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckap123 to je blbost, už se to tu řešilo mnohokrát. Miminko přece roztáhne úplně všechno (a naopak za netrénovaného stavu může způsobit větší paseku tím jakprochází a to se pak blbě hojí a bolí a můžou být komplikace) a vše se dá do původního stavu (maximálně pak lehkým cvičením, ale to je dobré tak jako tak, na posílení svalů pánevního dna a pochvy). Většina žen si na kontrolu u Dr připadá spíš jak panna než že by tam měly hangár :sweat_smile: A já teda nepozoruju žádnou změnu a manžel taky ne.
16. únor 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkušenosti s Epi-Nem ještě nemám, ale větší strach z narušení sexuálního života mám v případě natržení a zdlouhavého hojení, než z roztažení Epi-Nem :wink:

A za diskuzi děkuji, hlavně za každé nové miminko narozené bez poranění - nebo jen s minimálním - zbavuje mě to strachu z porodu, když vím, že pro to můžu aktivně něco dělat :slight_smile:
16. únor 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak holky, držím všem palce, já už asi víc než těch 29cm nenacvičím. Od rána pěkně bolavý poslíčci a odchod zátky. Snad se to brzy rozjede a budu moci potvrdit, že to cvičení k něčemu bylo :wink:
16. únor 2012 v 15:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Caute, hlasim sa ako cerstva mamina. :slight_smile: Nas Petko sa narodil 8. 2. 2012 - presne na termin. :slight_smile: Porod bol v pohodicke, od doobedia som mala pocit, ze sa nieco chysta... O pol deviatej vecer sme isli na prijem a o 22:45 hod. bol maly na svete. :slight_smile: Mal 3 690 g a 51 cm.
Pred porodom som cvicila s epinom, ale kedze som flakac od prirody, nacvicila som len slabych 23 cm... Nakoniec ma doktorka musela aj nastrihnut a aj som sa potrhala. To sitie bolo najhorsie na celom porode! Ale teraz, po tyzdni, to uz v podstate ani necitim.
Tymto nechcem nikoho vystrasit, ale prave motivovat, aby ste s epinom cvicili, urcite sa to oplati. Mala som sa aj ja viac snazit - aj ked epino sa odporuca nacvicit na 30 cm a ako som zistila v prepustacej sprave, Petko mal obvod hlavicky 37 cm. Slusne, nie? :slight_smile:)) Asi aj pri tych nacvicenych 30 cm by to nebolo uplne hladke, ale mozno by som mala menej stehov (mam 7).
Drzte sa!
16. únor 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckap123 pochvu ti roztáhne i porod, ale damozřejmě se zase vrátí zpět :_) to samé při sexu, taky se ti přizpůsobí dle velikosti partnera ;) nikdo ji nemá jako vrata neboj :wink:

@lucalf neboj, mně taky 29 stačilo na 4kilovou pronceznu :wink: s halvičkou 36 :slight_smile:)
16. únor 2012 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ona se ta hlavička přizpůsobí, myslím, že při průlezu bude mít o fous míň než těch 37:slight_smile:
16. únor 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Víc jak těch 32 určitě při porodu nemá :slight_smile: ta branka se stejně na víc neotevře :slight_smile: a hlavička se měří až další den :slight_smile: takže už se srovná do "normálu"
17. únor 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
..ja som nacvicila 27.5cm vecer pred porodom a maly mal obvod hlavicky 33.5cm, bola merana hned po porode :wink: ziadny nastrih, jemne natrhnutie, ktore nebolo treba sit..o dva dni som uz ani nevedela, ze tam nejaka trhlinka bola
..takze nesmutte, kazdy cm je k dobru :slight_smile:
17. únor 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak moje děti měli při porodu hlavu 36,38 a 36cm
17. únor 2012 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje 36, ale neměří se to hned po porodu ale až další den, takže hlavička hezky "splaskne" a zakulatí se :slight_smile:
17. únor 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můj měl 34,5 - ale po porodu vypadal jak klingonek, jak se ty části lebky překryly přes sebe :grinning:
17. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No manžel říkal,že jak jsem malou tlačila ven,měla hlavu,jak nudli,no ale to je u epina stejné,určo jak ho tlačíte ven,tak je zploštělé...
18. únor 2012 v 05:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak co, už jsi zkoušela epino? juá to ještě nestihla, ale chystám se :slight_smile:)
20. únor 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ještě ne, čekala sjem na dnešní kontrolu :slight_smile: zítra to prubnu - malej je ukázkově hlavou dole, už docela pěkně nízko, v postavení stejném jako byl Dany, takže dneska poprvé budu masírovat hráz a zítra epinovat. Dneska mi bral stěr na streptokoka a vyšetřoval vnitřně, takže to tam nechci moc šťourat.
20. únor 2012 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka je ji to jasné, já zklusím zítra to tu nebude večer manžel :slight_smile:)
20. únor 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii já taky večer, až bude malej spát, tak asi dám sprchu, epino, masáž :slight_smile:
20. únor 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jen zase cvicne pripominam pro porodivsi, prosim doplnte anketku, diky :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-jak-dopadl-porod-u-vas/?page=last&post=last&lastref=it
20. únor 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja mám nacvičených krásnych 30 a ten môj vrabček nie a nie ísť von :sweat_smile:
21. únor 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, prosím o radu. Koupila jsem epino, cvičit teda začnu až tak za 3 týdny, a chci ho určitě používat s kondomy... Jaké jste kupovaly? A příp. i nějaký lubrikant k tomu? A normálně v drogerce nebo v lékárně? Já někde četla, že vše musí být jen na vodní bázi... To jako koupím nelubrikovaný kondom a k tomu lubrikant na vodní bázi? Možná blbý dotaz, ale já v tom fakt nemám jasno:frowning2:
21. únor 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vendy, já kupovala v rossmanovi ty nejlevnější nelubrikované. K tomu jsem používala olejíček pro těhotné na masáž hráze místo gelu. Podle mě jde o to, nedávat to mastné na epino, z druhé strany můžeš co chceš a sneseš. Mi vyhovoval olej od weledy na masáž hráze. Ps. cvičení doporučuju, mi to fakt pomohlo. Porod byl nádherný, pohodový, bez nástřihu jako prvorodička. Uvažujem o druhém, epino bude určitě zase mým dobrým přítelem :slight_smile:
21. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@avelina Moc děkuji za odpověď. To je fakt, že z druhé strany můžu dát cokoli, to mě nějak netrklo :sweat_smile: :slight_smile: Doufám, že na porod budu mít díky epinu podobnou vzpomínku:wink:
21. únor 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, hlásím návrat z porodnice. Máme holčičku Elišku, 3,2kg a 51 cm, obvod hlavičky 35cm, nástřih nakonec bohužel proběhl, protože začaly klesat ozvy a pospíchalo se, ale jen malý - cca 3cm, žádná další poranění nebyla. Myslím, že bez balónku by to bylo mnohem víc (přišlo mi, že doktorka se "krotila" s ohledem na informaci o cvičení). Přeji všem bezproblémové porody, rychlé hojení a hlavně zdravá děťátka :grinning:
21. únor 2012 v 19:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@zdeniii tak co, zkoušela jsi dneska? Já teda jo, cvičně, opatrně, ať to nepřepálím hned zkraje - a teda úplně jsem na ten pocit zapomněla a zdálo se mi že zdechnu hned u prvního stisku balonku :sweat_smile: Ale nakonec jsem při třetím pokusu dala 24cm - měřeno krejčovským metrem - tomu měřítku-tabulce nevěřím ani nos mezi očima :grinning: Ještě zkusím tento týden jednou nebo dvakrát a pustím se do toho až příští týden, až budu mít ukončený 36tt.
21. únor 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte, ja sa asi opytam nieco, co uz tu bolo, ale nenarazila som na to... odkedy mozem zacat "cvicit"? Mozem zacat aj skor ako v 37tt, alebo je to nebezpecne? Alebo zbytocne? Myslela som, ze by som zacala uz teraz aspon s posilnovanim svalov panvoveho dna.
21. únor 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adlani je to o stránku zpátky :grinning: od ukončeného 36tt, takže zhruba 3týdny před TP.
21. únor 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no to viem :slight_smile: ja som len chcela vediet, ci by som mohla iniciativne zacat aj skor alebo ci by to mohlo ublizit...
21. únor 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek