• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

EPI-NO

23. ledna 2017 
@dandelion ahoj :wink: tak to si delas legraci??? na to ja se pachtila 3 dny, na 22 :grinning:
12. bře 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny no já to nechápu.. já ho pořád jako necítila a netušila jsem kolikrát fouknout :D prej podle pocitu.. tak jsem foukla 7x a pak ještě jednou a nechala ho cca 5min a pak vytlačila.. a nějak to jako šlo..

Jinak je ze začátku lepší cvičit denně a pak zvolnit, nebo ze začátku třeba ob den a pak přidat? :slight_smile:)
12. bře 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jo tak to záoeží na každé jak to vnímá :slight_smile: já teda každý den necvičia ani minule ani teď :_))
Přidávej dle pocitu jak ti to jde! Určitě to není moc na začátek. Každá je prostě jinak "uvolněná"
12. bře 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no tak zkusím zase až zítra těch 20cm a uvidíme.. :slight_smile:
13. bře 2012 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion není to moc, každá žena je jiná :wink: i přidává každá jinak
Já cvičím 5x týdně, tak nějak mi to vychází. Minule jsem cvičila 3x týdně a teprve poslední týden před porodem každý den, ale bylo to málo, lepší je větší pravidelnost.

Já včera skončila zas na 2x 29,5 - pak už se mi nechtělo, bolela mě ruka :sweat_smile: Tak dneska nebo zítra si zas dám tu 30 a zkusím kousek přes.
13. bře 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion to víš že jo je spousta času a jak říkám každá jsme jiná, některé to jde krásně a jiná se musí snažit každý den... důležité je něco dělat. J8 minule nacvičila 29cm a stačilo mi to. Teď jsem taky na 29 tak jsem spokojená a dál to moc nehrotím :wink:
13. bře 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,už vás tu dlouhou dobu pročítám a vždy mě nabíjíte :grinning: energií,když čtu vaše úspěchy při cvičení a následně při porodu :slight_smile: :dizzy_face:
Epino už mám doma a těším se na cvičení,neměla bych,ale nevydržela jsem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: a cvičně zkusila nafouknout a 20cm se mi ukázalo na metříku :grinning:
Za nějaké 3-4týdny se k vám přidám :wink:
13. bře 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teda to epino se nedá nad číslem 7,5 udržet. Je to vážně těžký. Ale zvládla jsem 8:slight_smile: kéž by to tak šlo dál:slight_smile:
13. bře 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Mě přišlo, že po týdnu cvičení, kdy mi pořád lezlo ven mám teď pocit, že mám co dělat, aby moc nezalejzalo, jak se to uvolnilo!
13. bře 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion mas holt kliku, ja jsem porad na tech 22 a snazim se od soboty kazdy den, pac se porad bojim, ze porodim driv a nebudu ready, tak abych mela aspon neco natrenovano
13. bře 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na stranke ženskych kruhov pribudlo nove otitulkovane video. Tentokrat aj o rizikach vyvolavanych porodov a predcasnych cisarskych rezoch

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/videa/oneworldbirthnet
14. bře 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak opět 8:slight_smile: možná ještě kousíček víc, podle ty šablony se to vážně blbě měří. Akorát teda nevím, zda balonek nezavádím moc hluboko, protože když ho nechávám vykloznout, tak to zabolí:frowning2:
14. bře 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j1tka řeším ten samý problém. Tedy ne že to bolí, ale jestli není moc hluboko a taky jsem na 8 +-...
14. bře 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j1tka jestli je hluboko, zkus ho trochu potáhnout dopředu, to vyklouzávání by bolet nemělo, aby sis nějak neublížila....
14. bře 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca a jak často cvičíš? každý den?
14. bře 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j1tka někdy i dvakrát denně...když si najdu klid, ale minimálně jednou denně.
14. bře 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jako ono to úplně příjemné a bezbolestné není - porod taky. :sweat_smile: Tibu je asi zvláštní případ, ale já teda fest cítím balonek uvnitř, i při průchodu hrází - u porodu je to podobný pocit, nic extra. Ale vytlačuju ho pomalu a mám ho pod kontrolou, abych si neublížila, resp. nepřestřelila obvod.
Mně potvora už kolem těch 10cm sám zaklouzává moc dovnitř, takže ho musím právě potáhnout dopředu. a jak je moc hluboko tak to taky bolí. takže se ho snažím udržet spíš blíž k hrázi.
A hlavně lubrikační gel je potřeba. Nepoužívám ho moc, ale bez si to neumím představit.
14. bře 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j1tka ja jsem na tom stejne a mam pocit, ze pres tu 8 se nepohnu, pac kdyz ho nafouknu vic, tak mam pocit, ze mi vyleze pozadim :sweat_smile: jinak s tim vyndavanim je to podobne, tak on ma vevnitr vic mista, nez kdyz leze ven, ja zkousim s balonkem po nafouknuti lehce hybat, abych si pak neudelala nakou trhlinku pri vyndavani
14. bře 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosny přesně, pocit, že vyleze pozadim...prostě že si udělá cestu jinudy, když ho nepustim tou cestou, kterou tam vlezl :slight_smile:
14. bře 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca
@rosny a přesně takhle je to u porodu...správné tlačení je jako při zácpě, ne jinak. Tlak na konečník je ke konci porodu šílený. Takže to chce trénovat :slight_smile:
14. bře 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka tak to mě se po chvíli cvičení chce na malou :slight_smile:
14. bře 2012 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já už jsem se dokopala přes 31cm, dám i 32, ale protože mám asi trochu nějakej zánět, tak to nechci pokoušet.
Pro mě je teď nejhorší a nepohodlný na cvičení, že mě strašně bolí ruka. Balonek má pořád tendenci vykluzovat a když ho tam chci udržet, musím ho silou držet a soustředím se na ten protitlak ruky a to je blbý. TAk jsem včera poprosila manžela, jestli by mi ho tam nepodržel. Já cvičím s nohama u sebe, takže tam zbytečně nekouká, čučel u toho na televizi a já se soustředila jen na dýchání a vytlačování. A bylo to super! Konečně jsem se mohla uvolnit a soustředit. TAk ho do porodu budu využívat každý den:slight_smile:.
14. bře 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@j1tka jj, to mě taky a musím jít. A musím být při cvičení dokonale vyprázdněná ze všech otvorů, páč jinak tam není místo:slight_smile:
14. bře 2012 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika.h to je dobrý :slight_smile: mně taky už bolí ruka, jak jedna kvůli stlačování tak druhá kvůli přidržování.
A s tím vyprázdněním to je taky pravda :grinning:
31,32 super :dizzy_face:
Já včera zas jen 30, dneska asi vynechám, mám nemocného malého, tak s ním půjdu spát.
14. bře 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to není, že by mě to nějak netahalo, nepnulo, nebolelo...ale že bych nešla přes větší bolest, bych se bála, že se nějak zraním a bude po cvičení :wink:
14. bře 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika.h no krásné míry :wink: :slight_smile:
14. bře 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak dneska jsem poprvé epinovala ... začínám na 5,5 :sweat_smile: :slight_smile:
14. bře 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika.h wow tak to je manžel super! já bych ho k tomu nepřiměla a ani nechci :slight_smile: já nohy k sobě snad už ani nedám :grinning:

Jinak jsem pořád na 29 :slight_smile: dneska si zacvičím a uvidíme... pořád na to nemám moc náladu... :frowning2:
14. bře 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dnes jsem poprvé cvičila. Pokud se to tedy dá vůbec počítat... :sweat_smile: Prostě jen takové prvotní "seznámení", ale jsem za to ráda, přeci jen opadl takový ten strach z neznáma, hodně jsem se bála, ať si něco zbytečně neudělám apod... Zítra už se budu snažit víc! :sunglasses:
@andelka Koukám, že přidržování balonku je normální?... Já právě kdybych ho nepřidržovala, byl by venku... No a nebyla jsem si jistá, zda je to tak ok....
Holky a mimča jsou u vás při cvičení v klidu nebo sebou občas zamelou?
14. bře 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Taky jsem se dneska seznamovala ... prcek se občas zavrtěl, ale jen trošku, umí to mnohem víc :grinning: Tak snad je to v pořádku :slight_smile: A balónek přidržuju :slight_smile:
14. bře 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek