• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

EPI-NO

11. září 2017 
@terezka312 ty gely mají téměř všude,,,,, ale s těma kondomama je to horší,, nakonec mi byly doporučeny kondomy s Rossmannu,,, přímo jejich značka,,, nevím ale přesně jestli jsou úplně nelubrikovan nebo s lubrikantem na vodní bázi,ale myslím, že úplně nelubrikovaný,,, není na nic uvedeno, že by lubrikovaný byly a je tam uvedeno, že jsou pouze vlhčenýa že nesmí přijít do styku s ničím nabázi oleje,,,,, a jsou levný oproti ostatním, co jsem viděla,,, mám jich v té krabičce 24 a tálo to 99,-, což je super
15. kvě 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak to je super, tak to je možná vezmu taky. A gel teda není problém sehnat jo? A když se používá kondom, tak pak už se nepoužívá dezinfekce, nebo ta taky?
15. kvě 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 no já přesně nevím,, jsem taky nováček, epino mám teprve na poště :slight_smile: no k desinfekci mám koupené ty polštářky desinfekční z lékárny, takže to určo vyčistím, než to začnu používat,,, a pak asi jen omyju teplou vodu a nasadím kondom,,, myslím, že většina gelů od Primerosu je na vodní bázi,, je to tam přímo napsané,, já jsem si koupila s tea tree olejovým aroma,,,
15. kvě 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak super, moc děkuju za rady, koupím teda i ty kondomy, když jsou tak levný, tak je to přeci jen ještě víc hygienické. Snad neprasknou :grinning:
15. kvě 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 hihi, to mě taky napadlo :slight_smile:
15. kvě 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vivianaba a kde si prosim ta rodila?
15. kvě 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zz134 v BA Ruzinove, mala som zazmluvneneho lekara, MUDr. Krizko mladsi. Tu sa kam chystas?
15. kvě 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, rodila jste některá po epi-nu na Vinohradech? Chci se opravdu vyhnout preventivnímu nástřihu, snad budou mít pochopení
16. kvě 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vivianaba ja idem na Antolsku a nezmluvnim si lekara. tak uvidime ako to dame :slight_smile:
16. kvě 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zz134 drzim palce, skus prehodit par slov s lekarom pred samotnym porodom. A potom daj vediet ako to slo. Treba si verit ale aj ten lekar je dolezity, moze podporit a moze aj prekazit nase plany.

@misula.g aj tebe silno drzim palce! A vlastne vsetkym skoro-maminkam!
16. kvě 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zz134b @vivianaba Já právě taky netuším, který z těch mnoha doktorů mne zrovna bude rodit. A v minulé poradně zrovna nebyl příjemný :-/
16. kvě 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misula.g A nemozes si zazmluvnit konkretneho lekara ktory sa ti pozdava? Netusim ako to funguje u vas v Cechach, u nas takato moznost je oficialne, co je lepsie ako davat uplatky. Ale kludne moze byt ze natrafis na prijemneho aj ked nemas nikoho zazmluvneneho a aspon usetris. V kazdom pripade - pozitivne mysli, ver si, komunikuj a pytaj sa, a urcite to dobre dopadne! :wink:
16. kvě 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ak by ste mali zaujem, beseda v Ziline 26.5.2012 s porodnou asistentkou

info tu :
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/5-Podujatia
16. kvě 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,,, tak mi dnes dorazilo E-pino,, se cvičení chci ještě týden počkat,ale zvědavost mi nedala a zkusila jsem to 1x do sebe narvat :slight_smile: když to bylo uvnitř tak ok,ale jak jsem to měla vytlačit, tak to docela zaštípalo, zařezalo, zabolelo,,,, a to jsem měla jen 18,5 cm obvod,,,, na kolika cm jste začínaly???
16. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vivianaba Ahoj. :slight_smile: Čítam, že si rodila u Križka mladšieho a že pôrod dopadol super a bez nástrihu. :slight_smile: Veľmi ma to potešilo, lebo v júli mám termín a budem rodiť u neho a tiež sa chystám cvičiť s EPInom. Takže sa nemusím báť, že ma preventívne nastrihne?
16. kvě 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magnetism ahoj, posielam ti sukromnu spravu nech tu nezahltime diskusiu o epine :slight_smile:
16. kvě 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misula.g snad?no řekni že nástřih nechceš a hotovo, musí se tím řídit :wink:
16. kvě 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojte, tak sa hlasim so spravami po porode... nacvicenych som mala len asi 27cm, pretoze potom som pri kazdom pokuse o zvysenie nasla trosku krvi. K porodu som sla relativne v pohode, s tym ze zhruba viem do coho idem :slight_smile:
Bohuzial nastrih sa musel urobit, lebo mala bola v zlej polohe, ja som mala velmi kratke kontrakcie a klesali ozvy...vsetko islo tak rychlo, ze som nestihla ten nastrih ani vnimat. Kazdopadne neviem, ci to bolo epinom, ale hned po porode som mohla ist bez problemov cikat a na druhy den aj "na velku". Takisto som mohla hned chodit a celkom aj sediet. Vsetci sa divili, ze som akoby som ani nerodila :slight_smile: Doktorka hovorila, ze je to aj dobrymi svalmi panvoveho dna...takze asi epino predsa len pomohlo.
Inak, budem epino predavat, ak by mal niekto zaujem :slight_smile:
16. kvě 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kdyby měl někdo zájem prodávám epi-no, tak kdyžtak pište do IP. Žel, pro mě bylo cvičení k ničemu, protože malá šla s ručičkou u hlavičky, ale jinak bychom to daly bez nástřihu. A jak píše adlani, hned jsem mohla chodit, sedět, zajít si na záchod, takže příště budu cvičit zase :wink:
16. kvě 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez predavam epino za 49 aj s postovnym keby niekto mal zaujem:slight_smile:
16. kvě 2012 ve 21:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 vacsina zacina na 5 cize obvod 15 , 16:slight_smile: ako ty
16. kvě 2012 ve 21:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky holky...
Cvicím každý den..první den jsem dala 5 (16cm)
A od té doby se mi to nechce hnout..mám stále stejne..
Měla jste to taky některá?Až si říkám,jestli to dělám dobře..
19. kvě 2012 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojik tak jdu povyprávět svoje zkušenosti
měla sem nacvičeno 30,5cm ale poslednich deset dni sem necvičila a před tím max 7cvičeni
porod mi trval 3hod.a 20minut,od podáni pulky tabletky
nástřih nemám,jen tam byl oděeek takže jeden steh :slight_smile:
malá vážila 3700g a měřila 52cm
první co sem se ptala jestli střihali,říkali že nemusely,je fakt že sem tu hlavičku vytlačila až asi na po páte :unamused: konec si už skoro nepamatuju,jak jiaá dimenze...ale já rodila v prostějově a tady je priorita nestříhat když nemusíme..
a to je ta moje láááska
19. kvě 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
@lajcikova no paráda :dizzy_face: malá je kus baby, ty jeden steh...dobrý výsledek :dizzy_face:
20. kvě 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky!!!! Mám na vás dotázek.. Pustila jsem se do čtení začátku diskuze, ale už teď je mi jasné, že těch víc než 400 stránek prostě nedám :frowning2: Takže: přemýšlím, že si epi-no pořídím. Absolutně netuším, jestli to má smysl nebo ne, věřím že ano a že když nic jiného, pomůže mi to třeba alespoň psychicky. Jen nevím, jakou variantu epi-na objednat - jestli ten s tím "budíkem" nebo bez?? K čemu to tam je? Který jste používaly vy??? A vytlačily jste ten nafouklý balonek všechny?? Aby mě to spíš neznervóznilo, když se nepodaří :frowning2: Možná se ptám jak blbec, ale zatím opravdu nemám moc info a celkem by mi informace pomohly :wink: Takže mooooooc prosím o nějakou zkušenost a jesti do toho teda opravdu jít nebo ne a pokud ano, tak do které té varianty :slight_smile: Moooooc děkuji, Jana.
20. kvě 2012 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinous já měla v obou případech obyč, bez "budíku"
před prvním porodem jsem vytlačila tak 26-27cm, víc jsem nezvládla, necvičila jsem každý den, škoda. Příště jsem byla poctivější a skončila jsem na 30,5 a stačilo :slight_smile:
20. kvě 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Děkuji za reakci :slight_smile: A jak jsi ten obvod měřila??
20. kvě 2012 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinous já měla nacvičeno 30,5 cm a necvičila poctivě,mala měla obvod hlavy 34,5cm...já doporučuju mě to pomohlo hlavně psychicky
20. kvě 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lajcikova No to si právě říkám, když nic, tak aspoň psychicky by to mohlo mohlo pomoct :slight_smile: A měla jsi tu levnější variantu nebo tu dražší??? Nevím, jestli má smysl dávat do toho ještě o tolik víc.. Takže jsi byla úplně bez poranění při porodu?
20. kvě 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinous poprvé jen podle přiloženého měřítka, a podruhé krejčovským metrem, to bylo mnohem přesnější.
Psychická podpora je to obrovská..zažila jsem to hlavně u druhého porodu, kdy jsem věděla že to dám, naprosto jistě a vůbec jsem se nebála, takže jsem tlačila pořádně a efektivně a proběhlo to na jedničku. Poprvé jsem tlačila blbě, malý byl dlouho v porodních cestách, takže si myslím že nástřih byl na urychlení, i mi zatlačili na břicho, aby se nevracel a byl rychle venku. Ale nástřih mám malý a hojil se bezvadně.
20. kvě 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek