EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
28. kvě 2012

@aknedz no, můžeš začít dřív, pokud myslíš že bys rodila dřív..já jsem začínala 36+0, ale můžeš i týden předtím.

aknedz
28. kvě 2012

@romca13 @andelka ďakujem 😉

misaskul
28. kvě 2012

@hvezdicka84 Jsem 8 a půl měsíce po porodu, s epinem jsem cvičila a poznat to není. 😀

Při cvičení i když se nedostanete na 30 a mimčo bude mít hlavu třeba 35, tak svoje udělají i hormony, takže žádný strach, každé cvičení je úspěch, nebo plus. i když třeba některým nejde vytlačovat, tak i samotné nafukování a vyfukování je plus.

ivanafarkova
28. kvě 2012

@aknedz Já začala v 37. týdnu. Připadá mi, že je i zbytečné začínat dříve ..

romca13
28. kvě 2012

@ivanafarkova no ono to někomu jde celkem rychle,,, ale mě to třebajde docela pomalu, takže jsem docela ráda, že jsem začla dřív, že na to mám víc času a nemusím se nerovovat, že to nejde takrychle, jako většině holek tady 🙂 a upřímně,, ona ta zvědavost je děsná 🙂 když ti přijde balonek domů, tak nezkus to, že 🙂)))))

beta.m
28. kvě 2012

@romca13 vždyť máš 27 cm, jestli se nepletu, to je přece nádhera na to že jsi v 37 týdnu 😉 co mám říkat já když mám 27 cm a 5 dní do porodu? Ale jestli mě večer nebude zas bolet spodek tak si myslím že bych za těch 5 dní 30 cm dát mohla.

aknedz
28. kvě 2012

@romca13 prave preto, že ja sa tiež nechcem potom stresovať, uvidím aj podľa nálezu na poradni, ak sa mi bude ďalej skracovať krčok, tak určite začnem skôr 🙂 a s tou zvedavosťou je to pravda 😀

romca13
28. kvě 2012

@beta.m no včera jsem dala 27, dnes 26,5 a vždycky se třeba na 2 -3 dny zaseknu na jedné míře,, a když tady pak vidím, jak dal někdo napoprvé a za 4 cvičení je na 28, tak mě to děsí,,, já mám za ebou 10 cvičení,,,,

romca13
28. kvě 2012

@aknedz no já hlavně čekala na UZ, jestl ise otočil hlavičkou dolů,, pak si teprve epino objednávala

romca13
28. kvě 2012

@beta.m nebo tu někdo píše, že následující den začíná tím co skončil předchozí,, to já ani omylem,,, musím jet hezky od začátku,,, nafouknout třeba 4x, vyfouknout a pak postupně přidávat až se dostanu na to, kde jsem třeba přestala předchozí den,ale stejně to neodhadnu nikdy přesně, pokaždé stisnu o něco míň,, nebo víc a to už pak bolí,,, abych si ještě k porodu nebrala balonek na rozcvičení :DDDD, ne to už si dělám fakt srandu :DDDDD no myslím, že kdyby tuhle diskusi četly naše maminky, tak by asi koukaly 🙂)) za jejich dob byl oprostě běžné, že byla žesnká dotrhaná, zašitá a že to k porodu prostě patří,,,,

misaskul
28. kvě 2012

@beta.m Věř, že i 27cm 5 dní před termínem je plus, každé cvičení pomůže, já se dostala pouze na 29 a porod jsem zvládla úplně v pohodě. Takže každé cvičení a každý centimetr je plus, ale zase nervovat se kvůli tomu jestli máš 27 nebo 30 - to nestojí za to. 🙂

aknedz
28. kvě 2012

@romca13 to už mám malú dve poradne otočenú dole hlavičkou a keďže mám menej vody, nemá už toľko miesta na otáčanie späť, tak dúfam, že taká veľmi aktívna nebude 😀

ifetka14
28. kvě 2012

@misaskul No 8.6. můžu nastoupit na mateřskou, nevychází mi to na odpracované dny, tak mi dr. "posune" termín porodu 🙂 jasně, že se malý rozhodne, jak se mu bude chtít. No zatím sekám dobrotu a držím 🙂

tyrisa
28. kvě 2012

Dneska 25cm.Docela jsem ráda,že nestojím a postupuju ... myslím,že je to i tím,že po každém cvičení ještě 15 min masíruju hráz olejem ze saloosu. I ten maliník asi pomáhá.
Cvičím 5den....z toho 1 den byla pauza 🙂

beta.m
28. kvě 2012

Tak dneska o 1 cm víc tedy 28 cm 😵 a odešel ze mě takový bílý cucek, nevím jestli to byl kousek zátky, uvidíme jestli to bude zítra pokračovat

barry13
28. kvě 2012

No tak jak píš Romča... já kdybych věděla,že to takhle půjde pomalu,tak jsem v tom 36.t. začala taky..Já se zasekla na 22cm a mám ted začít cvičit,tak uvidím,jak to půjde...Každopádně mě dneska bolí celej spodek a nechce se mi do toho kvůli tomu..Jenže když to nejde,tak musím...Držte mi palečky!!!🙂

hany1979
28. kvě 2012

@misaskul děkuju za slova útěchy, je to fakt super, když takhle někdo podpoří :-* já jsem na tom stejně jako Romča
@romca13 taky vždycky začínám jakoby od začátku ☹, i když ke konci se třeba trošičku hnu, ale ten začátek je vždycky takový depresivní.......jinak jsem skoro na 8,5 cm průměru (asi 26 obvod, myslím) Taky už jsem přemýšlela, že si vemu epino s sebou do porodnice 😀, nebo že si zacvičím po cestě, máme to 30 km, tak bych to i stihla 🙂

svanhild
28. kvě 2012

ahoj holky🙂 hlásím se po porodu, bez nástřihu🙂 malý je sice drobek, má 2,72kg a já nacvičila jen 30,5 , ale bylo to naprosto bez problému. tak cvičte, vyplatí se to🙂

romca13
29. kvě 2012

@hany1979 no to by asi v porodnici koukali, co si to s sebou vezeme, co??? no nějak to dopadne, ještě máme čas něco udolat, tak snad to půjde,,,,

@svanhild super,,, i když u tebe nebylo vůbec pochyb, že to zvládneš 🙂 gratuluju ke skvělému porodu, užívej si miminka 🙂

sariel
29. kvě 2012

Včera jsem měřila obvod, na který jsem se naposledy dostala a je to jen 19cm. 😔 Cvičím ale jen cca 1x za 4 dny a dohromady jsem cvičila 3x. I tak je to ale málo. Pochybuju, že se někdy dostanu sotva na 25cm.

andelka
29. kvě 2012

Tak, hlásím, že nitěnka v tunelu se nekonala, nepoznala jsem žádný rozdíl, muž taky ne (2x epino, 2 porody, poslední před 10týdny). Takže nebojte 😉

hany1979
29. kvě 2012

@svanhild Velká gratulace!!! A díky za povzbuzení. Užívejte si s mimísem léto, my už se taky těšíme, až budeme oddělené. 🙂 Vždycky, když cvičím, tak se malá vrtí, tak jí přes bříško hladím a říkám jí: no neboj, nic se neděje, já jen trénuju, abys měla ten příchod na svět snažší a já, abych zůstala "v celku", jako dřív 🙂

@romca13 no, to by asi koukali, kdybychom jim na porodním boxu řekly: počkejte momentík, ještě párkrát přifouknu a můžeme jít na to 😀

hany1979
29. kvě 2012

@andelka Děkujeme za zprávu!

misaskul
29. kvě 2012

@hany1979 Pěkně napsáno ...počkejte momentík, ještě párkrát přifouknu a můžeme jít na to... 😀

beta.m
29. kvě 2012

@hany1979 taky se mi malá vždycky v bříšku vrtí když cvičím, doufám že to nějak necítí ale snad ne

romca13
29. kvě 2012

@beta.m no já si myslím, že to klidně cítit může,,, když mě dr vyšetřuje, tak taky mi tam nerve celou ruku,ale jen prst a nahmatá hlavičku, takže když nafouknu balonek, předpokládám, že ho malej cítí

beta.m
29. kvě 2012

@romca13 to máš pravdu, můj dr. taky říká že hlavičku cítí ale příjde mi že je vě zavrtanej hloub než balonek, ale to je asi jenom pocit protože prst není delší než balonek 😉

mochenkaa
29. kvě 2012

Tak jsem na třetí cvičení dala 20,5 cm. Mám ještě čas, takže zatím cvičím obden, ale asi od příštího týdne začnu každý den.

romca13
29. kvě 2012

tak jsem dnes dala opět 27,,,ale úplně v pohodě, že mě to ani nějak moc nebolelo,, a navíc v polosedě s pokrčenýma nohama, což beru jako úspěch,,, asi bych dala ještě víc, bo ten konec nebyl tak úplně nepříjemný, jako třeba předchozí dny,ale nechtěla jsemto hrotit,,, mám teď takový dobrý pocit, že to šlo i v polosedě a moc nebolelo 🙂 tak uvidíme co zítra,,,

mochenkaa
29. kvě 2012

@romca13 já zatím cvičím v polosedě. Jak dlouho cvičíš?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru