EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

oktarina
25. čer 2012

Ahoj holky, už mám mučící/cvičící přístroj objednán 🙂 našla jsem si tuhle diskuzi a pročtu (alespoň pár posledních stránek) až jak bude čas, zatím se chci prosím zeptat, jestli před cvičením ještě provádíte masáž hráze s olejíčkem, myslím jako pro zvýšení pružnosti, napadlo mě to, že by to mohlo pomoci 🙂

benduschka
25. čer 2012

Ahoj, i ja se chci podelit o zkusenost s epinem. Rodila jsem podruhe a ackoliv mel chlapecek 3840g [mimochodem ja na zacatku tehu vazila 49kg-pro predstavu], porodila jsem bez nastrihu s 1 stehem. Prvni porod holcicka o kilo lehci, o epinu jsem nemela ani potuchy, nastrih a siti rozsahle... Cvicila jsem tak cca 5x tydne, ke konci jsem obcas dala i tech 30 cm.
Epino PRODAVAM, cena 1900 plus postovne 50 Kc. Pokud mate zajem, napiste vnitrni postou. Diky.
Investice se vazne vyplati, ten rozdil v poporodnim obdobi s nastrihem a bez je neuveritelny. 😉

lucikf
25. čer 2012

Ahoj, tak už jsem to nevydržela a vyzkoušela jsem epi-no. Nejdříve jsem myslela, že ho dovnitř ani nedostanu, ale podařilo se a potom se mi podařilo nafouknout na těch 15 cm. Zkusila jsem o jedno přifouknutí víc, ale bolelo to, tak jsem to zase hned vyfoukla. Ale mám ještě čas, tak to zase nebudu přehánět. 🙂

dizzy123
25. čer 2012

@zlatelevizeedna - Díky za názor a rady!

zlatelevizeedna
25. čer 2012

@oktarina Olejíčkem masíruju hráz vždycky po cvičení. Myslím, že kombinováním obou zmíněných "podpůrných prostředků" se nedá nic pokazit.

terezka312
25. čer 2012

Ahoj holky, prodám epi-no delphine, cena 1800 Kč plus 70 Kč poštovné, případně možné osobní předání po domluvě na Praze 6. Koupeno nové, používané zásadně s kondomy a jen párkrát, moc jsem toho nacvičit nestihla 🙂 Datum trvanlivosti 3-2017. V případě zájmu se ozvěte vnitřní poštou!

tekisek
26. čer 2012

Ahojky, můžete mi prosím někdo poradit? Včera jsem poprvé cvičila s epinem a nějak jsem nepřišla na to jak se to měří. nemám to v češtině a u ostatních jazyků je vždy jiná tabulka. Měla jsem naměřeno 2,4 ale vůbec nevím co to znamená☹. A ještě jedna věc, vůbec tam ten balonek nejde udržet, pořád vyklouzává ven, nedělám něco špatně?🙂

kata13
26. čer 2012

@danula.ch tak co skusala si premerat ako ti baby radili, kolko to bolo? ja som dnes dala 27,5cm, sa vytesujem 😉 inak tiez meriam ten balonik klasickym metrom

kata13
26. čer 2012

@tekisek ja to meriam normalnym krajcirskym metrom, priamo obvod balonika, ale vzdy to porovnam aj s tou sablonou, co je k tomu pribalena....ja si balonik pridrziavam vzdy jednou rukou, kym nie je trosku nafuknuty aj mne vzdy vyklza von, po takych cca 10 nafuknutiach mi tam uz drzi sam

tekisek
26. čer 2012

super moc děkuji, zase jsem o něco chytřejší🙂

danula.ch
26. čer 2012

@kata13 no, akurat som chcela pisat, bolo to menej 😀 😀 . vcera som dala 20 a podla mojej starej metody by to uz bolo 23, no nevadi. ale dobra sprava je, ze uz sa citim na cvicenie kazdy den, takze to hadam stihnem dat aspon o 5 cm, kym porodim. cokolvek lepsie ako nic 🙂 🙂
ty uz mas krasne, mozes aj rodit 🙂

kata13
26. čer 2012

@danula.ch som prave myslela,ze budes mat viac...ale urcite ma dobehnes 😉

danula.ch
26. čer 2012

@kata13 no vidis a dnes zase 20. nevadi, ona si da povedat, ja to nevzdam 😀

kata13
26. čer 2012

@danula.ch ber to ako kazdy centimeter je k dobru, este mas skoro 2tt trenovania 😉

saaralota
27. čer 2012

Ahoj, tak se hlásím po cca týdnu. Minulou středu jsem o dva týdny před termínem porodila chlapečka 🙂 . Takže jsem nakonec epi-no moc nevyužila... Začala jsem cvičit teprve po 37.tt, cvičila celkem asi 4x a dostala se na 20cm...takže jsem byla v podstatě na začátku. No, a výsledek je (prý) malý nástřih a stejně i natržení. Snad jen povrchové, nic vevnitř. Ale asi na blbém místě, protože to pořád docela bolí, i při chůzi a sedět zatím nemůžu ani na kruhu 🙂 Takže tak. Příště třeba stihnu nacvičit víc.

danula.ch
27. čer 2012

@kata13 dnes zase 20, ale nevzdavam to 😝 . jedneho dna to povoli

kata13
27. čer 2012

@danula.ch urcite hej, len treba trenovat 😉

hany1979
27. čer 2012

Ahoj holky, tak vás zdravíme s naší Eliškou z porodnice. Chci povzbudit všechny, co cvičíte, i když to ze začátku třeba moc nejde, já měla začátky taky vážně "těžký", šlo mi to pomalu. Výsledek: jednou jsem dala 30,5 cm, to mě uklidnilo a to mi do porodu zbýval asi týden, který jsem cvičila jen "na pohodu", takže tak těch 29, někdy 29,5 a porod? Vyvolávaný, bolestivé kontrakce cca 3 hodiny, ta poslední už byla na sále a maličká se narodila na 2 kontrakce a asi 5 zatlačení. Mám jen malinkatý steh u močové trubice, měla jsem prý trošičku oděrku. Hlavička byla 33 cm, váha 3300g. Takže hlavu vzhůru a cvičení zdar!!! Slíbila jsem doktorkám i PA v mělnické porodnici, že udělám osvětu, říkaly, že jsem už několikátý případ porodu s epinem s takovým krásným výsledkem. Přeji vám všem krásné a "bezbolestné" porody.

evening_star
27. čer 2012

Ahojte, ja sa k vám pripájam, som v 36+5tt, už som začala cvičiť - nedalo mi to a musela som vyskúšať. Aj sa obávam toho, že pôrod bude o čosi skôr, malý je dosť veľký. Na začiatku som dala ledva 15 cm a aj to s bolesťami, no dnes- štvrtýkrát, je to už 20 cm. Ale pozorujem na sebe, že veľmi veľa robí aj to, v akej som pohode - ak som uvoľnená, ide to ľahšie, ale ak som vystresovaná, nervózna, tak to bolí viac a dám zase menej. Asi to tak funguje aj pri pôrode - budem sa snažiť zachovať si chladnú hlavu a nestresovať...

evening_star
27. čer 2012

Pardon, chcela som napisat 35+5tt...🙂

kokoska1408
27. čer 2012

Ahoj holky, kolik cm jste dali na poprve? Ja dnes cvicila a dala jsem 19cm??

tichackova
27. čer 2012

@kokoska1408 Já dala napoprvé jen 17...🙂

kokoska1408
27. čer 2012

@tichackova uvidime kolik zitra? Jak casto cvicis?

tichackova
27. čer 2012

@kokoska1408 Já už dávno docvičila😀 Ale necvičila jsem často, řekla bych tak 8x, max 10x. Nakonec jsem se dostala na 28 cm.

kokoska1408
27. čer 2012

@tichackova je ty se mas, uz mas princeznu u sebe. Co porod? Mela jsi nastrih? Dle doktora budu rodit kazdou chvili tak, ze si myslim, ze tomu taky moc nedam.

tichackova
27. čer 2012

@kokoska1408 Porod naprosto v pohodě, jsem bez nástřihu a neměla jsem ani žádný vnitřní nebo vnější poranění🙂 Ještě ten den jsem seděla😀 Tak držím palce😉

kokoska1408
27. čer 2012

@tichackova diky, budu poctive cvicit a doufat, ze to bude taky tak.

tichackova
27. čer 2012

@kokoska1408 Já myslím, že tam taky hodně hraje psychika. Já jsem si říkala, že když jsem na epi-nu dala 28, tak že porod určitě bude v pohodě...🙂 Tak pozitivně myslet!!!!🙂

kokoska1408
27. čer 2012

@tichackova myslim pozitivne, porodu se nebojim, prece jde jenom o jeden den, no co kdyz to bude dlouhe a bolestive. To zvladnu jako miliony zen.

tichackova
27. čer 2012

@kokoska1408 Přesně tak, to jsem si říikala i já🙂 Sice to trvalo celkem 17 hodin, a poslední dvě tři už jsem myslela že chcípnu😀 , ale za týden už jsem si říkala, že to nebylo zas až tak strašný😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru